Головна перевага ThinkCentre X Ultra та F9A Pro — великий пул уніфікованої пам’яті, спільний для CPU, вбудованої графіки й NPU: до 128 ГБ у Lenovo та до 192 ГБ у Acemagic. Lenovo орієнтований на бізнес: до чотирьох ПК можна об’єднати в кластер із сумарними 512 ГБ пам’яті; старт поставок очікується в листопаді 2026 р...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 TerraЗображення створено за допомогою GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How do Lenovo’s ThinkCentre X Ultra and Acemagic’s F9A Mini Workstation, unveiled at IFA 2026, use AMD’s Ryzen AI Max+ Pro 495 processor to. Article summary: Lenovo and Acemagic are putting workstation-class local-AI capacity into 1.6–2 L desktops by pairing the Ryzen AI Max+ PRO 495’s 16-core Zen 5 CPU, Radeon 8065S integrated GPU, and 55-TOPS NPU with unusually large shared. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, click
IFA 2026 чітко показала новий напрям: компактні настільні ПК стають придатними для локальної роботи зі ШІ — якщо мають достатньо спільної пам’яті. Lenovo ThinkCentre X Ultra та Acemagic F9A Pro побудовані на AMD Ryzen AI Max+ PRO 495: це 16-ядерний процесор, інтегрована графіка Radeon 8065S і NPU продуктивністю 55 TOPS. AMD оцінює сумарну ШІ-продуктивність платформи до 131 TOPS. 3
5
Але вирішальним параметром тут є не рекламна цифра TOPS, а пам’ять. Замість невеликого фіксованого відеобуфера, як у багатьох системах, ці міні-робочі станції використовують великий пул LPDDR5X, спільний для CPU, GPU та NPU. Це відкриває шлях до запуску більших мовних моделей локально, роботи з довшим контекстом і розробницьких завдань у корпусі, який не займає пів столу.
| Характеристика | Lenovo ThinkCentre X Ultra | Acemagic F9A Pro 495 |
|---|---|---|
| Форм-фактор | 1,6 л |
Приблизно 2 л; 158,5 × 158,5 × 81,5 мм |
| Процесор | До Ryzen AI Max+ PRO 495 |
Ryzen AI Max+ PRO 495 |
| ШІ-продуктивність платформи | До 131 TOPS; NPU 55 TOPS |
До 131 TOPS; NPU 55 TOPS |
| Уніфікована пам’ять | До 128 ГБ |
До 192 ГБ LPDDR5X-8533 |
| Пам’ять для графіки | До 96 ГБ |
За повідомленнями про анонс Acemagic, для графіки можна виділити до 160 ГБ |
| Масштабування | Кластер до чотирьох систем |
Аналогічного анонсу кластеризації немає |
| Доступність | Очікується в листопаді 2026 року |
Не оголошена |
| Стартова ціна | Очікується від 3 699 доларів США |
Не оголошена |
Для локальної мовної моделі потрібне місце не лише під її ваги, а й під кеш контексту та службові дані середовища виконання. У цих системах вбудована Radeon використовує той самий великий пул LPDDR5X, що й процесор, а не обмежується обсягом VRAM дискретної відеокарти.
Саме тому головна характеристика F9A Pro — це 192 ГБ пам’яті. Acemagic заявляє, що система продемонструвала локальний запуск DeepSeek V4 Flash із 284 млрд параметрів; в інших повідомленнях також ідеться про можливість виділити графіці до 160 ГБ. Утім, це твердження про місткість, а не гарантія конкретної швидкості відповідей, сумісності з усіма фреймворками чи продуктивності донавчання. 3
5
На практиці придатність моделі до роботи залежить також від квантування, пропускної здатності пам’яті, архітектури моделі, довжини контексту, розміру пакета, охолодження та підтримки програмним забезпеченням. Комп’ютер може завантажити велику модель, але в інтерактивному режимі поступатися системі зі швидшим прискорювачем.
Максимум у 128 ГБ для Lenovo менший, проте все одно нетипово великий для 1,6-літрового настільного ПК. Заявлена можливість виділити до 96 ГБ для графіки залишає помітний запас для операційної системи та робочих програм, водночас орієнтуючи систему на локальний ШІ й професійні навантаження. 18
32
ThinkCentre X Ultra має виразніше корпоративне позиціювання. Lenovo повідомляє, що до чотирьох таких систем можна з’єднати в кластер, розширюючи обчислювальні ресурси й загальний обсяг пам’яті для більших моделей, довших контекстних вікон, мультиагентних сценаріїв та одночасної обробки запитів. У максимальній конфігурації це до 512 ГБ сукупної уніфікованої пам’яті. 32
36
Тут є важливе застереження: чотири ПК не перетворюються автоматично на один графічний прискорювач із єдиним пулом пам’яті 512 ГБ. Навантаження має підтримувати розподілене виконання, а результат залежатиме від програмного стека та з’єднання між вузлами. Практична цінність такого рішення — у додатковій місткості й паралельності в малому об’ємі, а не в безшовному об’єднанні чотирьох 96-гігабайтних графічних виділень в один прискорювач.
Lenovo очікує початок поставок X Ultra в листопаді 2026 року за ціною від 3 699 доларів США. Компанія підтвердила сумісність із Windows 11 і Linux; у публікаціях також згадано до двох SSD M.2-2280, а конфігурації можуть передбачати два накопичувачі по 4 ТБ. 37
38
44
Acemagic F9A Pro націлений на користувачів, для яких головним критерієм є найбільший заявлений обсяг уніфікованої пам’яті в одному компактному комп’ютері. Конфігурація з Ryzen AI Max+ PRO 495 підтримує до 192 ГБ LPDDR5X-8533 у корпусі приблизно на два літри. 2
5
Набір інтерфейсів для міні-робочої станції незвично широкий: два USB4, два порти Ethernet 2,5GbE, Wi‑Fi 7, Bluetooth 5.4, HDMI 2.1, DisplayPort 2.1 та розширення OCuLink. OCuLink дає PCIe-підключення для зовнішніх пристроїв, зокрема зовнішньої відеокарти. Однак він не перетворює уніфіковану LPDDR5X-пам’ять системи на VRAM дискретного GPU. 4
5
З характеристиками накопичувачів варто бути обережними. Сторінки Acemagic для попереднього F9A на Ryzen AI Max+ 395 вказують два слоти M.2 NVMe PCIe 4.0 x4, тоді як повідомлення про версію PRO 495 розходяться між одним і двома слотами M.2. Перед купівлею варто перевірити фінальну специфікацію для свого регіону, а не розраховувати на певну схему зберігання даних. 9
12
15
На момент демонстрації на IFA Acemagic не назвала фінальні конфігурації F9A Pro 495, регіони продажу, ціну або дату виходу. Тому варіант із 192 ГБ виглядає дуже привабливо на папері, але поки не є повністю зіставною з Lenovo готовою до продажу альтернативою. 2
Ці пристрої не є традиційними високопродуктивними GPU-робочими станціями, просто зменшеними до мінікорпусів. Це x86-настільні ПК із великим обсягом уніфікованої пам’яті, створені для того, щоб більше ШІ-завдань виконувалося на самому пристрої. Їхня цінність — місткість для моделей, компактність і гнучкість звичайного ПК, але не обов’язково абсолютне лідерство за швидкістю над системами з екосистемою Nvidia CUDA.
Системи Nvidia RTX Spark також мають з’явитися в міні-ПК і ноутбуках із жовтня 2026 року. Nvidia описує версії з процесором Grace та графікою Blackwell. Це формує пряму конкуренцію в категорії настільних систем для ШІ-розробки, особливо для команд, яким критично важливий програмний стек Nvidia. 24
25
Пропозиція AMD теж розширюється: GMKtec анонсувала EVO-X5 Pro на тому самому Ryzen AI Max+ PRO 495, хоча ціну на момент анонсу не назвала. 17 Отже, вибір міні-систем, що ставлять на перше місце містку локальну інференцію, а не звичну зв’язку компактного ПК з обмеженим відеобуфером, зростає.
ThinkCentre X Ultra — логічніший вибір для організацій, яким потрібні визначені терміни постачання, підтримка Windows і Linux, компактне розгортання та можливість зібрати кластер із чотирьох вузлів. Його максимум у 128 ГБ залишається дуже солідним, а сама платформа спроєктована з розрахунком на багатосистемні локальні ШІ-навантаження. 32
44
Acemagic F9A Pro цікавіший для розробників, для яких першою вимогою є найбільший заявлений обсяг пам’яті на одну машину. Його цільові 192 ГБ уніфікованої пам’яті та OCuLink помітно вирізняються, але рішення про купівлю краще відкласти до появи фінальних даних про накопичувачі, операційні системи, регіональну доступність і ціну. 2
4
5
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Головна перевага ThinkCentre X Ultra та F9A Pro — великий пул уніфікованої пам’яті, спільний для CPU, вбудованої графіки й NPU: до 128 ГБ у Lenovo та до 192 ГБ у Acemagic.
Головна перевага ThinkCentre X Ultra та F9A Pro — великий пул уніфікованої пам’яті, спільний для CPU, вбудованої графіки й NPU: до 128 ГБ у Lenovo та до 192 ГБ у Acemagic. Lenovo орієнтований на бізнес: до чотирьох ПК можна об’єднати в кластер із сумарними 512 ГБ пам’яті; старт поставок очікується в листопаді 2026 року за ціною від 3 699 доларів.
Acemagic F9A Pro цікавіший максимальною пам’яттю в одному корпусі та OCuLink, але ціна, регіони продажу, фінальні комплектації й дата виходу ще не оголошені.
Головна перевага ThinkCentre X Ultra та F9A Pro — великий пул уніфікованої пам’яті, спільний для CPU, вбудованої графіки й NPU: до 128 ГБ у Lenovo та до 192 ГБ у Acemagic. Lenovo орієнтований на бізнес: до чотирьох ПК можна об’єднати в кластер із сумарними 512 ГБ пам’яті; старт поставок очікується в листопаді 2026 р...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 TerraЗображення створено за допомогою GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How do Lenovo’s ThinkCentre X Ultra and Acemagic’s F9A Mini Workstation, unveiled at IFA 2026, use AMD’s Ryzen AI Max+ Pro 495 processor to. Article summary: Lenovo and Acemagic are putting workstation-class local-AI capacity into 1.6–2 L desktops by pairing the Ryzen AI Max+ PRO 495’s 16-core Zen 5 CPU, Radeon 8065S integrated GPU, and 55-TOPS NPU with unusually large shared. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, click
IFA 2026 чітко показала новий напрям: компактні настільні ПК стають придатними для локальної роботи зі ШІ — якщо мають достатньо спільної пам’яті. Lenovo ThinkCentre X Ultra та Acemagic F9A Pro побудовані на AMD Ryzen AI Max+ PRO 495: це 16-ядерний процесор, інтегрована графіка Radeon 8065S і NPU продуктивністю 55 TOPS. AMD оцінює сумарну ШІ-продуктивність платформи до 131 TOPS. 3
5
Але вирішальним параметром тут є не рекламна цифра TOPS, а пам’ять. Замість невеликого фіксованого відеобуфера, як у багатьох системах, ці міні-робочі станції використовують великий пул LPDDR5X, спільний для CPU, GPU та NPU. Це відкриває шлях до запуску більших мовних моделей локально, роботи з довшим контекстом і розробницьких завдань у корпусі, який не займає пів столу.
| Характеристика | Lenovo ThinkCentre X Ultra | Acemagic F9A Pro 495 |
|---|---|---|
| Форм-фактор | 1,6 л |
Приблизно 2 л; 158,5 × 158,5 × 81,5 мм |
| Процесор | До Ryzen AI Max+ PRO 495 |
Ryzen AI Max+ PRO 495 |
| ШІ-продуктивність платформи | До 131 TOPS; NPU 55 TOPS |
До 131 TOPS; NPU 55 TOPS |
| Уніфікована пам’ять | До 128 ГБ |
До 192 ГБ LPDDR5X-8533 |
| Пам’ять для графіки | До 96 ГБ |
За повідомленнями про анонс Acemagic, для графіки можна виділити до 160 ГБ |
| Масштабування | Кластер до чотирьох систем |
Аналогічного анонсу кластеризації немає |
| Доступність | Очікується в листопаді 2026 року |
Не оголошена |
| Стартова ціна | Очікується від 3 699 доларів США |
Не оголошена |
Для локальної мовної моделі потрібне місце не лише під її ваги, а й під кеш контексту та службові дані середовища виконання. У цих системах вбудована Radeon використовує той самий великий пул LPDDR5X, що й процесор, а не обмежується обсягом VRAM дискретної відеокарти.
Саме тому головна характеристика F9A Pro — це 192 ГБ пам’яті. Acemagic заявляє, що система продемонструвала локальний запуск DeepSeek V4 Flash із 284 млрд параметрів; в інших повідомленнях також ідеться про можливість виділити графіці до 160 ГБ. Утім, це твердження про місткість, а не гарантія конкретної швидкості відповідей, сумісності з усіма фреймворками чи продуктивності донавчання. 3
5
На практиці придатність моделі до роботи залежить також від квантування, пропускної здатності пам’яті, архітектури моделі, довжини контексту, розміру пакета, охолодження та підтримки програмним забезпеченням. Комп’ютер може завантажити велику модель, але в інтерактивному режимі поступатися системі зі швидшим прискорювачем.
Максимум у 128 ГБ для Lenovo менший, проте все одно нетипово великий для 1,6-літрового настільного ПК. Заявлена можливість виділити до 96 ГБ для графіки залишає помітний запас для операційної системи та робочих програм, водночас орієнтуючи систему на локальний ШІ й професійні навантаження. 18
32
ThinkCentre X Ultra має виразніше корпоративне позиціювання. Lenovo повідомляє, що до чотирьох таких систем можна з’єднати в кластер, розширюючи обчислювальні ресурси й загальний обсяг пам’яті для більших моделей, довших контекстних вікон, мультиагентних сценаріїв та одночасної обробки запитів. У максимальній конфігурації це до 512 ГБ сукупної уніфікованої пам’яті. 32
36
Тут є важливе застереження: чотири ПК не перетворюються автоматично на один графічний прискорювач із єдиним пулом пам’яті 512 ГБ. Навантаження має підтримувати розподілене виконання, а результат залежатиме від програмного стека та з’єднання між вузлами. Практична цінність такого рішення — у додатковій місткості й паралельності в малому об’ємі, а не в безшовному об’єднанні чотирьох 96-гігабайтних графічних виділень в один прискорювач.
Lenovo очікує початок поставок X Ultra в листопаді 2026 року за ціною від 3 699 доларів США. Компанія підтвердила сумісність із Windows 11 і Linux; у публікаціях також згадано до двох SSD M.2-2280, а конфігурації можуть передбачати два накопичувачі по 4 ТБ. 37
38
44
Acemagic F9A Pro націлений на користувачів, для яких головним критерієм є найбільший заявлений обсяг уніфікованої пам’яті в одному компактному комп’ютері. Конфігурація з Ryzen AI Max+ PRO 495 підтримує до 192 ГБ LPDDR5X-8533 у корпусі приблизно на два літри. 2
5
Набір інтерфейсів для міні-робочої станції незвично широкий: два USB4, два порти Ethernet 2,5GbE, Wi‑Fi 7, Bluetooth 5.4, HDMI 2.1, DisplayPort 2.1 та розширення OCuLink. OCuLink дає PCIe-підключення для зовнішніх пристроїв, зокрема зовнішньої відеокарти. Однак він не перетворює уніфіковану LPDDR5X-пам’ять системи на VRAM дискретного GPU. 4
5
З характеристиками накопичувачів варто бути обережними. Сторінки Acemagic для попереднього F9A на Ryzen AI Max+ 395 вказують два слоти M.2 NVMe PCIe 4.0 x4, тоді як повідомлення про версію PRO 495 розходяться між одним і двома слотами M.2. Перед купівлею варто перевірити фінальну специфікацію для свого регіону, а не розраховувати на певну схему зберігання даних. 9
12
15
На момент демонстрації на IFA Acemagic не назвала фінальні конфігурації F9A Pro 495, регіони продажу, ціну або дату виходу. Тому варіант із 192 ГБ виглядає дуже привабливо на папері, але поки не є повністю зіставною з Lenovo готовою до продажу альтернативою. 2
Ці пристрої не є традиційними високопродуктивними GPU-робочими станціями, просто зменшеними до мінікорпусів. Це x86-настільні ПК із великим обсягом уніфікованої пам’яті, створені для того, щоб більше ШІ-завдань виконувалося на самому пристрої. Їхня цінність — місткість для моделей, компактність і гнучкість звичайного ПК, але не обов’язково абсолютне лідерство за швидкістю над системами з екосистемою Nvidia CUDA.
Системи Nvidia RTX Spark також мають з’явитися в міні-ПК і ноутбуках із жовтня 2026 року. Nvidia описує версії з процесором Grace та графікою Blackwell. Це формує пряму конкуренцію в категорії настільних систем для ШІ-розробки, особливо для команд, яким критично важливий програмний стек Nvidia. 24
25
Пропозиція AMD теж розширюється: GMKtec анонсувала EVO-X5 Pro на тому самому Ryzen AI Max+ PRO 495, хоча ціну на момент анонсу не назвала. 17 Отже, вибір міні-систем, що ставлять на перше місце містку локальну інференцію, а не звичну зв’язку компактного ПК з обмеженим відеобуфером, зростає.
ThinkCentre X Ultra — логічніший вибір для організацій, яким потрібні визначені терміни постачання, підтримка Windows і Linux, компактне розгортання та можливість зібрати кластер із чотирьох вузлів. Його максимум у 128 ГБ залишається дуже солідним, а сама платформа спроєктована з розрахунком на багатосистемні локальні ШІ-навантаження. 32
44
Acemagic F9A Pro цікавіший для розробників, для яких першою вимогою є найбільший заявлений обсяг пам’яті на одну машину. Його цільові 192 ГБ уніфікованої пам’яті та OCuLink помітно вирізняються, але рішення про купівлю краще відкласти до появи фінальних даних про накопичувачі, операційні системи, регіональну доступність і ціну. 2
4
5
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Головна перевага ThinkCentre X Ultra та F9A Pro — великий пул уніфікованої пам’яті, спільний для CPU, вбудованої графіки й NPU: до 128 ГБ у Lenovo та до 192 ГБ у Acemagic.
Головна перевага ThinkCentre X Ultra та F9A Pro — великий пул уніфікованої пам’яті, спільний для CPU, вбудованої графіки й NPU: до 128 ГБ у Lenovo та до 192 ГБ у Acemagic. Lenovo орієнтований на бізнес: до чотирьох ПК можна об’єднати в кластер із сумарними 512 ГБ пам’яті; старт поставок очікується в листопаді 2026 року за ціною від 3 699 доларів.
Acemagic F9A Pro цікавіший максимальною пам’яттю в одному корпусі та OCuLink, але ціна, регіони продажу, фінальні комплектації й дата виходу ще не оголошені.