呢次囤貨行動可以分為兩個重疊階段,由唔同嘅鏈上分析師追蹤。平均成本嘅差異,係因為追蹤嘅時間窗口唔同:2025 年 8 月開始嗰輪行動,因為捕捉到早期較平嘅貨,均價較低(約 38.77 美元);而 2026 年 3 月之後嘅更進取部署,就因為 HYPE 價格已經升咗,所以均價較高(約 64 美元)。
| 指標 | 第一階段(2025 年 8 月起 – Chaincatcher/Ai Yi) | 第二階段(2026 年 3 月起 – EmberCN/Yu Jin) |
|---|---|---|
| 累積 HYPE 總數 | ~918 萬個 HYPE | ~403.5 萬個 HYPE |
| 動用 USDC 總額 | ~3.56 億美元 | ~2.83 億美元(之前 2.59 億 + 最新 2400 萬) |
| 平均買入價 | 每個 HYPE 約 38.77 美元 | 每個 HYPE 約 64 美元 |
| 未實現利潤範圍 | 約 7900 萬至 1.41 億美元(視乎價格 snapshot) |
另外,有其他鏈上追蹤器報告咗一個略為不同嘅數字:截至 2026 年 6 月初,同 a16z 有關嘅錢包累積咗 690.6 萬個 HYPE(價值約 3.22 億美元),平均成本約 46.70 美元,未實現利潤約 1.31 億美元 。呢啲差異係因為唔同分析師追蹤嘅錢包群組同 snapshot 日期都唔同。要留意嘅係,a16z 官方從來冇確認過任何一個呢啲錢包地址。
HYPE 由 2026 年 2 月低位約 21 美元,喺四個月內升到 6 月 2 日嘅歷史新高 75.51 美元,升幅達 259% ,呢個升勢當然唔止得 a16z 一個因素。市場報告指出,有以下幾個催化劑同時發揮作用:
Bitwise 同 21Shares 喺 2026 年 5 月中,分別喺紐約證券交易所(NYSE)同納斯達克(Nasdaq)推出咗美國第一批 HYPE 現貨 ETF 。推出後嘅 10 個交易日內,呢批基金就吸納咗超過 1 億美元嘅淨流入 。到咗 6 月中,ETF 嘅淨資產達到 2.093 億美元,單日流入更加有 1720 萬美元 。Grayscale 亦喺 3 月 20 日提交咗佢哋自家 HYPE ETF(代號 GHYP)嘅 S-1 申請,顯示機構之間嘅競爭好激烈 。
美國商品期貨交易委員會(CFTC)批准咗第一個受規管嘅「美國永續期貨」合約,呢個係一個重要嘅監管里程碑,確認咗 Hyperliquid 嘅核心金融框架,同時降低咗機構投資者面對嘅監管風險 。
Hyperliquid 嘅「援助基金」(Assistance Fund)會將 99% 嘅交易費用用於持續嘅代幣回購,造成持續嘅買入壓力。累計回購金額已經超過 11.6 億美元 。呢個機制將平台嘅使用量直接同代幣需求掛鉤 。
Hyperliquid 永續合約嘅未平倉合約(OI)由 5 月 13 日嘅 15.3 億美元,到 5 月底急升 93% 至 29.5 億美元 。鎖倉總值(TVL)更突破 50 億美元 。商品相關嘅永續合約同真實世界資產(RWA)合約都帶動咗交易量增長,其中商品類別嘅未平倉合約大約佔咗 30% 。
喺升市期間嘅空頭挾倉(Short Squeeze)放大咗 HYPE 嘅升幅。有一次,單日 超過 3600 萬美元嘅空頭平倉,將 HYPE 推至距離當時歷史新高只差 2% 嘅水平 。
a16z 嘅錢包每次買入 HYPE 之後,都會即刻將代幣質押,呢個做法減少咗市場上嘅流通供應,同時亦顯示佢哋對長期持有嘅信心 。佢哋累積嘅大部分 HYPE 都處於質押狀態 。
所有將錢包地址同 a16z 連繫嘅分析,全部都係基於鏈上行為模式同資金來源嘅分析,並非嚟自 Andreessen Horowitz 官方嘅確認。唔同嘅分析師因為追蹤嘅錢包群組同 snapshot 日期唔同,匯報嘅總數都可能有分別。以上數據係截至 2026 年 6 月,根據現有鏈上證據整理出嚟嘅最佳估算。
呢次囤貨行動可以分為兩個重疊階段,由唔同嘅鏈上分析師追蹤。平均成本嘅差異,係因為追蹤嘅時間窗口唔同:2025 年 8 月開始嗰輪行動,因為捕捉到早期較平嘅貨,均價較低(約 38.77 美元);而 2026 年 3 月之後嘅更進取部署,就因為 HYPE 價格已經升咗,所以均價較高(約 64 美元)。
| 指標 | 第一階段(2025 年 8 月起 – Chaincatcher/Ai Yi) | 第二階段(2026 年 3 月起 – EmberCN/Yu Jin) |
|---|---|---|
| 累積 HYPE 總數 | ~918 萬個 HYPE | ~403.5 萬個 HYPE |
| 動用 USDC 總額 | ~3.56 億美元 | ~2.83 億美元(之前 2.59 億 + 最新 2400 萬) |
| 平均買入價 | 每個 HYPE 約 38.77 美元 | 每個 HYPE 約 64 美元 |
| 未實現利潤範圍 | 約 7900 萬至 1.41 億美元(視乎價格 snapshot) |
另外,有其他鏈上追蹤器報告咗一個略為不同嘅數字:截至 2026 年 6 月初,同 a16z 有關嘅錢包累積咗 690.6 萬個 HYPE(價值約 3.22 億美元),平均成本約 46.70 美元,未實現利潤約 1.31 億美元 。呢啲差異係因為唔同分析師追蹤嘅錢包群組同 snapshot 日期都唔同。要留意嘅係,a16z 官方從來冇確認過任何一個呢啲錢包地址。
HYPE 由 2026 年 2 月低位約 21 美元,喺四個月內升到 6 月 2 日嘅歷史新高 75.51 美元,升幅達 259% ,呢個升勢當然唔止得 a16z 一個因素。市場報告指出,有以下幾個催化劑同時發揮作用:
Bitwise 同 21Shares 喺 2026 年 5 月中,分別喺紐約證券交易所(NYSE)同納斯達克(Nasdaq)推出咗美國第一批 HYPE 現貨 ETF 。推出後嘅 10 個交易日內,呢批基金就吸納咗超過 1 億美元嘅淨流入 。到咗 6 月中,ETF 嘅淨資產達到 2.093 億美元,單日流入更加有 1720 萬美元 。Grayscale 亦喺 3 月 20 日提交咗佢哋自家 HYPE ETF(代號 GHYP)嘅 S-1 申請,顯示機構之間嘅競爭好激烈 。
美國商品期貨交易委員會(CFTC)批准咗第一個受規管嘅「美國永續期貨」合約,呢個係一個重要嘅監管里程碑,確認咗 Hyperliquid 嘅核心金融框架,同時降低咗機構投資者面對嘅監管風險 。
Hyperliquid 嘅「援助基金」(Assistance Fund)會將 99% 嘅交易費用用於持續嘅代幣回購,造成持續嘅買入壓力。累計回購金額已經超過 11.6 億美元 。呢個機制將平台嘅使用量直接同代幣需求掛鉤 。
Hyperliquid 永續合約嘅未平倉合約(OI)由 5 月 13 日嘅 15.3 億美元,到 5 月底急升 93% 至 29.5 億美元 。鎖倉總值(TVL)更突破 50 億美元 。商品相關嘅永續合約同真實世界資產(RWA)合約都帶動咗交易量增長,其中商品類別嘅未平倉合約大約佔咗 30% 。
喺升市期間嘅空頭挾倉(Short Squeeze)放大咗 HYPE 嘅升幅。有一次,單日 超過 3600 萬美元嘅空頭平倉,將 HYPE 推至距離當時歷史新高只差 2% 嘅水平 。
a16z 嘅錢包每次買入 HYPE 之後,都會即刻將代幣質押,呢個做法減少咗市場上嘅流通供應,同時亦顯示佢哋對長期持有嘅信心 。佢哋累積嘅大部分 HYPE 都處於質押狀態 。
所有將錢包地址同 a16z 連繫嘅分析,全部都係基於鏈上行為模式同資金來源嘅分析,並非嚟自 Andreessen Horowitz 官方嘅確認。唔同嘅分析師因為追蹤嘅錢包群組同 snapshot 日期唔同,匯報嘅總數都可能有分別。以上數據係截至 2026 年 6 月,根據現有鏈上證據整理出嚟嘅最佳估算。
| 約 2900 萬美元(針對 3 月至 6 月嘅行動) |
| 約 2900 萬美元(針對 3 月至 6 月嘅行動) |