Головний сигнал CIOE 2026 — архітектурний: 800G оптика вже виробляється у великих обсягах, 1.6T входить у фазу масштабного нарощування, а рішення від 3.2T переважно ще проходять етапи зразків і валідації у клієнтів. Ключове питання тепер не лише в тому, який модуль має найвищу заявлену швидкість, а в поєднанні підкл...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 TerraЗображення створено за допомогою GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What will China’s 27th China International Optoelectronic Expo (CIOE), opening September 9, 2026, in Shenzhen, reveal about the AI-driven up. Article summary: CIOE 2026 shows that AI networking is moving from a simple “faster pluggable transceiver” cycle to an architecture change: 800G is the shipping-volume product, 1.6T is entering broader deployment, and 3.2T-plus optical e. Topic tags: general, general web, user generated, news, documentation. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, water
ШІ-мережі в дата-центрах наближаються до точки, де самого лише прискорення фронтальних оптичних модулів уже недостатньо. На виставці CIOE 2026 у Шеньчжені простежувався чіткий перехід ринку: 800G уже освоєно у великих масштабах, 1.6T переходить до ширшого розгортання, а продукти на 3.2T, 6.4T і 12.8T здебільшого залишаються технологіями дорожньої карти, зразків і перевірок у замовників. 2
10
12
Причина в тому, що новий цикл оптики для ШІ — це насамперед історія про міжз’єднання та енергоспоживання. Зі зростанням пропускної здатності розробникам доводиться зменшувати відстань, яку надшвидкі електричні сигнали проходять до перетворення на світло.
CIOE повідомляє, що модулі 800G досягли великосерійного виробництва, а 2026 рік є важливим для масштабного нарощування модулів 1.6T. Водночас продукти 3.2T і швидші все ще перебувають на етапах зразків та клієнтської валідації. 2
12
Це розрізнення корисніше за простий перелік дедалі більших швидкостей зі стендів:
CIOE навела прогноз LightCounting: модулі 800G і 1.6T разом можуть сформувати близько 14,6 млрд доларів США у 2026 році, тобто приблизно 64% ринку оптичних модулів. Це прогноз, а не показник уже завершених продажів, проте він демонструє, наскільки концентрується попит на найшвидших реально розгорнутих швидкостях дата-центрів. 4
Традиційні підключувані оптичні модулі розміщують на передній панелі. Тому високошвидкісний сигнал має пройти від комутаційного або обчислювального ASIC через доріжки друкованої плати, роз’єми, а в деяких конфігураціях — ще й компоненти корекції сигналу, перш ніж потрапити в оптичний модуль.
На дедалі вищих швидкостях ліній розробникам дедалі складніше знаходити баланс між внесеними втратами, цілісністю сигналу, еквалізацією, тепловим запасом і споживанням енергії. CIOE називає NPO та CPO підходами, які зменшують втрати високошвидкісного електричного сигналу, розташовуючи оптичні двигуни поруч із комутаційним кремнієм, і вважає їх важливими шляхами після порогу 1.6T. 12
Йдеться не про повну заміну підключуваних модулів, а про поступову зміну архітектури: кожен підхід має власну оптимальну сферу застосування.
Лінійна підключувана оптика (LPO) зберігає формат змінного модуля, але використовує лінійну архітектуру замість DSP усередині модуля. Її перевага — нижче енергоспоживання та менша затримка на коротких дистанціях; компромісом є потреба у винятково якісному електричному каналі з боку хоста. CIOE зазначає, що LPO набирає популярності у коротких міжз’єднаннях завдяки низькому споживанню та затримці. 12
Оптика в близькому пакуванні (NPO) розміщує оптичний двигун поряд із комутаційним ASIC, істотно скорочуючи електричну відстань, але зберігаючи більше модульності, ніж повне спільне пакування. На CIOE показали NPO-двигуни на 3.2T і 6.4T; зокрема, у гіді виставки зазначено одномодовий кремнієво-фотонний NPO-двигун Accelink на 6.4T. 1
13
Спільно запакована оптика (CPO) інтегрує оптику в корпус комутаційного чипа або безпосередньо поруч із ним. Вона найрадикальніше скорочує високошвидкісну електричну ділянку, однак ускладнює теплове проєктування, виробничий вихід придатних виробів, ремонт і польове обслуговування. Тому CPO доцільніше розглядати як архітектурний варіант системи, а не як універсального наступника підключуваних трансиверів.
Найімовірніший сценарій — співіснування звичайних підключуваних модулів із DSP, LPO, NPO та CPO: вони обслуговуватимуть різні вимоги до дальності, енергоспоживання, ремонтопридатності та операційного ризику.
Оголошення на CIOE свідчать, що китайські виробники рухаються від презентацій майбутніх концепцій до поєднання серійних продуктів із дедалі конкретнішими двигунами наступного покоління.
Для оцінювання ринку принципово важливий статус продукту. Публічна демонстрація, зразок, валідація замовником і серійні поставки — це суттєво різні етапи. Власне CIOE відносить більшість продуктів від 3.2T до ранніх етапів цієї послідовності. 2
Наближення оптики до обчислень не означає відмову від міді. Воно означає, що мідь застосовують там, де її економіка та енергетичні характеристики на коротких дистанціях залишаються переконливими.
NVIDIA описує стійку Vera Rubin NVL72 як систему з модульною мідною кабельною магістраллю/бекплейном: до чотирьох попередньо інтегрованих кабельних картриджів з’єднують лотки. 49 Luxshare розробляє технології електричних міжз’єднань 224G і 448G, зокрема CPC, NPC, кабельні картриджі та продукти для високошвидкісних бекплейнів. Компанія заявляє, що її технологія 448G CPC PCIe DAC може скоротити загальне енергоспоживання системи більш ніж на 30%; це твердження самої компанії, а не незалежно підтверджений загальносистемний результат.
52
Саме такий поділ ролей визначає тренд у проєктуванні ШІ-стійок: мідні з’єднання мають бути надзвичайно короткими й контрольованими, а оптика використовується там, де відстань, сукупна пропускна здатність або енергоспоживання роблять електричні лінії менш практичними.
Історія CIOE виходить за межі стійки. Коли ШІ-навантаження розподіляються між будівлями, кампусами та міськими агломераціями, характеристики оптоволокна також мають значення для міжцентрівих з’єднань.
YOFC повідомляє про виготовлення безперервного порожнистого волокна завдовжки 91,2 км і розгортання такого волокна у понад 10 комерційних та пілотних проєктах. 38 Окремі повідомлення вказують, що компанія поставила понад 10 000 волокно-кілометрів і заявила про загасання 0,04 дБ/км.
34 На CIOE Hengtong представила анти-резонансне порожнисте волокно.
12
Порожнисте волокно не є заміною коротких електричних ліній усередині стійки. Його роль інша: це перспективний варіант для ліній із меншими втратами та затримкою на довших відстанях між дата-центрами й у міських мережах.
Найважливішими індикаторами будуть не гучні цифри в терабітах на стендах, а значно практичніші речі:
LightCounting прогнозує 65% зростання ринку Ethernet-трансиверів у 2026 році після сильного зростання впродовж двох попередніх років. 23 Проте глибший висновок CIOE не зводиться до того, що ШІ просто купуватиме більше оптики. ШІ змушує переосмислити, де завершується електричне з’єднання і починається оптичне.
Наразі 800G є комерційною опорою, а 1.6T — наступною великою хвилею. Потік демонстрацій NPO, CPO та XPO вказує на наступне обмеження: коли надшвидкі електричні канали вже не вкладаються в бюджети втрат, енергоспоживання та тепла, оптику потрібно переміщати ближче до обчислювального й комутаційного кремнію.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Головний сигнал CIOE 2026 — архітектурний: 800G оптика вже виробляється у великих обсягах, 1.6T входить у фазу масштабного нарощування, а рішення від 3.2T переважно ще проходять етапи зразків і валідації у клієнтів.
Головний сигнал CIOE 2026 — архітектурний: 800G оптика вже виробляється у великих обсягах, 1.6T входить у фазу масштабного нарощування, а рішення від 3.2T переважно ще проходять етапи зразків і валідації у клієнтів. Ключове питання тепер не лише в тому, який модуль має найвищу заявлену швидкість, а в поєднанні підключуваної оптики, LPO, NPO, CPO та коротких мідних ліній, що збалансовує енергоспоживання, дальність, обслуговування...
LightCounting прогнозує зростання ринку Ethernet трансиверів на 65% у 2026 році; сукупний ринок модулів 800G і 1.6T оцінюють у 14,6 млрд доларів, або приблизно 64% усього ринку оптичних модулів.
Головний сигнал CIOE 2026 — архітектурний: 800G оптика вже виробляється у великих обсягах, 1.6T входить у фазу масштабного нарощування, а рішення від 3.2T переважно ще проходять етапи зразків і валідації у клієнтів. Ключове питання тепер не лише в тому, який модуль має найвищу заявлену швидкість, а в поєднанні підкл...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 TerraЗображення створено за допомогою GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What will China’s 27th China International Optoelectronic Expo (CIOE), opening September 9, 2026, in Shenzhen, reveal about the AI-driven up. Article summary: CIOE 2026 shows that AI networking is moving from a simple “faster pluggable transceiver” cycle to an architecture change: 800G is the shipping-volume product, 1.6T is entering broader deployment, and 3.2T-plus optical e. Topic tags: general, general web, user generated, news, documentation. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, water
ШІ-мережі в дата-центрах наближаються до точки, де самого лише прискорення фронтальних оптичних модулів уже недостатньо. На виставці CIOE 2026 у Шеньчжені простежувався чіткий перехід ринку: 800G уже освоєно у великих масштабах, 1.6T переходить до ширшого розгортання, а продукти на 3.2T, 6.4T і 12.8T здебільшого залишаються технологіями дорожньої карти, зразків і перевірок у замовників. 2
10
12
Причина в тому, що новий цикл оптики для ШІ — це насамперед історія про міжз’єднання та енергоспоживання. Зі зростанням пропускної здатності розробникам доводиться зменшувати відстань, яку надшвидкі електричні сигнали проходять до перетворення на світло.
CIOE повідомляє, що модулі 800G досягли великосерійного виробництва, а 2026 рік є важливим для масштабного нарощування модулів 1.6T. Водночас продукти 3.2T і швидші все ще перебувають на етапах зразків та клієнтської валідації. 2
12
Це розрізнення корисніше за простий перелік дедалі більших швидкостей зі стендів:
CIOE навела прогноз LightCounting: модулі 800G і 1.6T разом можуть сформувати близько 14,6 млрд доларів США у 2026 році, тобто приблизно 64% ринку оптичних модулів. Це прогноз, а не показник уже завершених продажів, проте він демонструє, наскільки концентрується попит на найшвидших реально розгорнутих швидкостях дата-центрів. 4
Традиційні підключувані оптичні модулі розміщують на передній панелі. Тому високошвидкісний сигнал має пройти від комутаційного або обчислювального ASIC через доріжки друкованої плати, роз’єми, а в деяких конфігураціях — ще й компоненти корекції сигналу, перш ніж потрапити в оптичний модуль.
На дедалі вищих швидкостях ліній розробникам дедалі складніше знаходити баланс між внесеними втратами, цілісністю сигналу, еквалізацією, тепловим запасом і споживанням енергії. CIOE називає NPO та CPO підходами, які зменшують втрати високошвидкісного електричного сигналу, розташовуючи оптичні двигуни поруч із комутаційним кремнієм, і вважає їх важливими шляхами після порогу 1.6T. 12
Йдеться не про повну заміну підключуваних модулів, а про поступову зміну архітектури: кожен підхід має власну оптимальну сферу застосування.
Лінійна підключувана оптика (LPO) зберігає формат змінного модуля, але використовує лінійну архітектуру замість DSP усередині модуля. Її перевага — нижче енергоспоживання та менша затримка на коротких дистанціях; компромісом є потреба у винятково якісному електричному каналі з боку хоста. CIOE зазначає, що LPO набирає популярності у коротких міжз’єднаннях завдяки низькому споживанню та затримці. 12
Оптика в близькому пакуванні (NPO) розміщує оптичний двигун поряд із комутаційним ASIC, істотно скорочуючи електричну відстань, але зберігаючи більше модульності, ніж повне спільне пакування. На CIOE показали NPO-двигуни на 3.2T і 6.4T; зокрема, у гіді виставки зазначено одномодовий кремнієво-фотонний NPO-двигун Accelink на 6.4T. 1
13
Спільно запакована оптика (CPO) інтегрує оптику в корпус комутаційного чипа або безпосередньо поруч із ним. Вона найрадикальніше скорочує високошвидкісну електричну ділянку, однак ускладнює теплове проєктування, виробничий вихід придатних виробів, ремонт і польове обслуговування. Тому CPO доцільніше розглядати як архітектурний варіант системи, а не як універсального наступника підключуваних трансиверів.
Найімовірніший сценарій — співіснування звичайних підключуваних модулів із DSP, LPO, NPO та CPO: вони обслуговуватимуть різні вимоги до дальності, енергоспоживання, ремонтопридатності та операційного ризику.
Оголошення на CIOE свідчать, що китайські виробники рухаються від презентацій майбутніх концепцій до поєднання серійних продуктів із дедалі конкретнішими двигунами наступного покоління.
Для оцінювання ринку принципово важливий статус продукту. Публічна демонстрація, зразок, валідація замовником і серійні поставки — це суттєво різні етапи. Власне CIOE відносить більшість продуктів від 3.2T до ранніх етапів цієї послідовності. 2
Наближення оптики до обчислень не означає відмову від міді. Воно означає, що мідь застосовують там, де її економіка та енергетичні характеристики на коротких дистанціях залишаються переконливими.
NVIDIA описує стійку Vera Rubin NVL72 як систему з модульною мідною кабельною магістраллю/бекплейном: до чотирьох попередньо інтегрованих кабельних картриджів з’єднують лотки. 49 Luxshare розробляє технології електричних міжз’єднань 224G і 448G, зокрема CPC, NPC, кабельні картриджі та продукти для високошвидкісних бекплейнів. Компанія заявляє, що її технологія 448G CPC PCIe DAC може скоротити загальне енергоспоживання системи більш ніж на 30%; це твердження самої компанії, а не незалежно підтверджений загальносистемний результат.
52
Саме такий поділ ролей визначає тренд у проєктуванні ШІ-стійок: мідні з’єднання мають бути надзвичайно короткими й контрольованими, а оптика використовується там, де відстань, сукупна пропускна здатність або енергоспоживання роблять електричні лінії менш практичними.
Історія CIOE виходить за межі стійки. Коли ШІ-навантаження розподіляються між будівлями, кампусами та міськими агломераціями, характеристики оптоволокна також мають значення для міжцентрівих з’єднань.
YOFC повідомляє про виготовлення безперервного порожнистого волокна завдовжки 91,2 км і розгортання такого волокна у понад 10 комерційних та пілотних проєктах. 38 Окремі повідомлення вказують, що компанія поставила понад 10 000 волокно-кілометрів і заявила про загасання 0,04 дБ/км.
34 На CIOE Hengtong представила анти-резонансне порожнисте волокно.
12
Порожнисте волокно не є заміною коротких електричних ліній усередині стійки. Його роль інша: це перспективний варіант для ліній із меншими втратами та затримкою на довших відстанях між дата-центрами й у міських мережах.
Найважливішими індикаторами будуть не гучні цифри в терабітах на стендах, а значно практичніші речі:
LightCounting прогнозує 65% зростання ринку Ethernet-трансиверів у 2026 році після сильного зростання впродовж двох попередніх років. 23 Проте глибший висновок CIOE не зводиться до того, що ШІ просто купуватиме більше оптики. ШІ змушує переосмислити, де завершується електричне з’єднання і починається оптичне.
Наразі 800G є комерційною опорою, а 1.6T — наступною великою хвилею. Потік демонстрацій NPO, CPO та XPO вказує на наступне обмеження: коли надшвидкі електричні канали вже не вкладаються в бюджети втрат, енергоспоживання та тепла, оптику потрібно переміщати ближче до обчислювального й комутаційного кремнію.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Головний сигнал CIOE 2026 — архітектурний: 800G оптика вже виробляється у великих обсягах, 1.6T входить у фазу масштабного нарощування, а рішення від 3.2T переважно ще проходять етапи зразків і валідації у клієнтів.
Головний сигнал CIOE 2026 — архітектурний: 800G оптика вже виробляється у великих обсягах, 1.6T входить у фазу масштабного нарощування, а рішення від 3.2T переважно ще проходять етапи зразків і валідації у клієнтів. Ключове питання тепер не лише в тому, який модуль має найвищу заявлену швидкість, а в поєднанні підключуваної оптики, LPO, NPO, CPO та коротких мідних ліній, що збалансовує енергоспоживання, дальність, обслуговування...
LightCounting прогнозує зростання ринку Ethernet трансиверів на 65% у 2026 році; сукупний ринок модулів 800G і 1.6T оцінюють у 14,6 млрд доларів, або приблизно 64% усього ринку оптичних модулів.