Виручка Xiaomi у II кварталі 2026 року знизилася на 6,1% у річному вимірі — до 108,9 млрд юанів, а скоригований чистий прибуток впав на 42,6% — до 6,2 млрд юанів. Компанія продовжила рух у бік дорожчих смартфонів, ШІ та електромобілів: Xiaomi 24 й квартал поспіль входила до глобальної трійки виробників смартфонів, а...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 LunaЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What were the main positive and negative developments in Xiaomi Corp. (XIACF)’s Q2 2026 earnings, including its record smartphone average se. Article summary: Xiaomi’s Q2 2026 showed strong strategic progress in premium smartphones, AI, overseas retail and EV scale, but component inflation and weaker demand compressed profitability. Revenue was RMB108.9 billion, down 6.1% year. Topic tags: general, news, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts w
Результати Xiaomi за II квартал 2026 року показали головну суперечність нинішньої стратегії компанії: вона успішно переходить до дорожчих смартфонів, розвиває штучний інтелект та електромобілі, але за це доводиться платити помітним тиском на прибутковість. Виручка скоротилася на 6,1% у річному вимірі — до 108,9 млрд юанів, скоригований чистий прибуток впав на 42,6% — до 6,2 млрд юанів, а загальна валова маржа знизилася до 19,8%. Показники також виявилися нижчими за консенсус-прогнози аналітиків. 1
4
Xiaomi зафіксувала рекордну середню ціну продажу смартфона (ASP). Цьому сприяли зміна структури асортименту на користь дорожчих моделей і підвищення цін. Так компанія частково компенсувала подорожчання пам’яті, однак повністю нейтралізувати його не змогла: валова маржа смартфонів знизилася до 8,5% проти 11,5% роком раніше. 1
5
Фактично Xiaomi відмовилася від гонитви за кількістю проданих смартфонів будь-якою ціною. В умовах складного попиту та жорсткої конкуренції компанія зосередилася на прибутковості кожного пристрою, через що поставки й виручка смартфонного напряму скоротилися в річному вимірі. 1
10
Для інвесторів це найважливіший короткостроковий сигнал. Рекордний ASP свідчить, що стратегія переходу до преміум-сегмента працює, але падіння маржі показує: цінова сила Xiaomi поки не перекриває високі витрати на компоненти.
Рекордний ASP вказує на зміщення асортименту Xiaomi до дорожчих продуктів, а підвищення цін дало компанії додатковий захист від інфляції вартості пам’яті. Водночас Xiaomi 24-й квартал поспіль зберегла місце серед трьох найбільших виробників смартфонів у світі. До того ж компанія входила до глобальної трійки у 53 країнах і регіонах. 5
6
Це свідчить про поліпшення якості продуктів і ринкового позиціонування, навіть попри нижчі обсяги поставок. Важливе застереження: цього кварталу вищий ASP не перетворився на вищу прибутковість смартфонів, оскільки значну частину ефекту поглинуло подорожчання комплектуючих.
Велика мовна модель Xiaomi MiMo-V2.5 продемонструвала помітне зростання використання на платформі OpenRouter, де в серпні посіла перше місце у світі за тижневим обсягом токенів. За два місяці показник використання зріс більш ніж у шість разів, а модель почала приносити дохід через API-виклики та тарифні плани з оплатою за токени. 5
6
17
Стратегічно це важливо, оскільки Xiaomi намагається пов’язати ШІ з усією екосистемою пристроїв, а не залишати модель окремим дослідницьким проєктом. Водночас внесок ШІ у виручку поки перебуває на ранній стадії. Тому лідерство за використанням ще не означає суттєвого впливу на фінансовий результат.
Xiaomi продовжила розвивати міжнародну екосистему й за звітний період відкрила понад 640 нових магазинів. 7
8
23 Більша роздрібна мережа може підтримати дистрибуцію смартфонів і водночас створити більше можливостей для продажу пристроїв розумного дому та іншої техніки IoT за межами Китаю.
Втім, загальний показник IoT виглядав слабше. Виручка цього напряму знизилася порівняно з надзвичайно сильним показником попереднього року, коли на китайський ринок вплинули споживчі субсидії. Тому падіння складно трактувати однозначно: міжнародна експансія тривала, але не змогла повністю компенсувати несприятливу базу порівняння в усьому IoT-бізнесі. 4
У II кварталі Xiaomi поставила 104 199 електромобілів — на 28,2% більше, ніж роком раніше. Це був шостий квартал поспіль із річним зростанням поставок. Сукупні поставки автомобілів серії SU7 перевищили 500 000 одиниць. 3
7
13
14
Напрям «розумні електромобілі, ШІ та інші нові ініціативи» приніс 24,9 млрд юанів виручки — на 17,1% більше в річному вимірі. Із цієї суми 23,9 млрд юанів припало на електромобілі, а ще 1,0 млрд юанів — на інші пов’язані бізнеси, зокрема дохід від ШІ-серії MiMo. 17
Запуск кросовера SkyNomad із подовженим запасом ходу також розширив автомобільний модельний ряд Xiaomi. 6
14
Кількість щомісячно активних користувачів інтернет-сервісів Xiaomi досягла рекордних приблизно 770 млн. Напрям приніс 9,0 млрд юанів виручки, а його валова маржа становила 76,8%. Це робить інтернет-сервіси важливим джерелом регулярного доходу з високою маржинальністю. 6
12
13
Такий бізнес компенсує нижчу маржу апаратних категорій. Він також пояснює фінансову цінність екосистемної стратегії Xiaomi: велика база встановлених пристроїв дає змогу заробляти не лише в момент продажу смартфона, автомобіля чи підключеного гаджета.
Найбезпосереднішою проблемою для прибутку стало зростання вартості пам’яті та інших компонентів. Валова маржа смартфонів знизилася до 8,5%, попри рекордний ASP і підвищення цін. Загальна валова маржа групи також скоротилася — до 19,8% проти 22,5% за аналогічний період роком раніше. 1
4
6
Для Xiaomi ризик полягає не лише в самому подорожчанні компонентів. Якщо компанія різко підвищуватиме ціни, це може додатково послабити попит або призвести до втрати частки ринку. Якщо ж вона братиме витрати на себе, постраждає маржа. Другий квартал показав, що зміна асортименту та підвищення цін пом’якшують удар, але не усувають його.
Виручка смартфонного напряму зменшилася на 7,5% у річному вимірі — до 42,1 млрд юанів, а поставки також скоротилися. 10 Акцент керівництва на прибутковості, а не на обсягах може захистити компанію від збиткових знижок. Водночас Xiaomi залишатиметься вразливою, якщо попит на дорожчі моделі не відновиться швидко.
Тому квартальні результати допускають два протилежні трактування. Xiaomi демонструє більше дисципліни в економіці продукту, але водночас підтверджує, що попит залишається достатньо слабким, аби доводилося обирати між кількістю проданих пристроїв і маржею.
Сегмент «розумні електромобілі, ШІ та інші нові ініціативи» зафіксував операційний збиток приблизно 2,6 млрд юанів, попри 24,9 млрд юанів виручки та валову маржу на рівні 19,2%. 4
7
11
17
Такі інвестиції можуть бути необхідними для нарощування масштабів автомобільного бізнесу й розвитку ШІ, однак наразі вони тиснуть на консолідований прибуток. Головне питання — чи зможе зростання поставок електромобілів забезпечити стійкий операційний ефект від масштабу без постійно високих витрат на розширення, дослідження та запуск нових продуктів.
Поставки електромобілів зростали швидко, але їхня прибутковість була менш передбачуваною. Валова маржа сегмента становила 19,2%, а на результати вплинули структура продажів і ціноутворення, зокрема більша частка дешевших версій SU7. 7
15
17
SkyNomad додає ще одну змінну. Новинка розширює потенційний ринок автомобілів Xiaomi, але її майбутній внесок у маржу залежатиме від ціни, комплектацій і виробничої економіки. Отже, другий квартал демонструє попит і масштаб, але ще не підтверджує стабільну прибутковість автомобільного напряму.
Керівництво Xiaomi вказало на слабке відновлення споживчого попиту, посилення конкуренції та подальший тиск вартості компонентів як на чинники, що створюватимуть короткострокові операційні труднощі у III кварталі 2026 року. Reuters також повідомило, що і виручка, і скоригований прибуток не виправдали консенсус-прогнозів. 1
Це обмежує можливість механічно переносити позитивні стратегічні сигнали на майбутні результати. Використання ШІ, поставки електромобілів і рекордний ASP смартфонів обнадіюють, але найближча фінансова картина й надалі залежатиме від витрат на компоненти та стану попиту.
Другий квартал 2026 року не був для Xiaomi ні однозначним кварталом зростання, ні просто попередженням про падіння прибутку. Компанія досягла реального прогресу в преміальних смартфонах, ШІ, міжнародній дистрибуції, електромобілях та інтернет-сервісах, але економіка традиційного апаратного бізнесу опинилася під тиском.
Найсильнішими позитивними сигналами стали рекордний ASP смартфонів, 24-й поспіль квартал у глобальній трійці виробників, 104 199 поставлених електромобілів, рання монетизація MiMo-V2.5 і рекордне залучення користувачів інтернет-сервісів. Серед головних негативних факторів — маржа смартфонів на рівні 8,5%, падіння обсягів поставок, операційний збиток нових напрямів у 2,6 млрд юанів і невизначеність щодо прибутковості електромобілів.
Практичний висновок такий: довгострокова історія диверсифікації Xiaomi стає переконливішою, але результати II кварталу нагадують, що нові бізнеси не скасовують циклічних ризиків. У наступному кварталі інвестори, ймовірно, стежитимуть за тим, чи послабиться тиск витрат на пам’ять, чи стабілізується попит на смартфони та чи почне зростання електромобільного бізнесу перетворюватися на стабільніший операційний прибуток. 1
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Виручка Xiaomi у II кварталі 2026 року знизилася на 6,1% у річному вимірі — до 108,9 млрд юанів, а скоригований чистий прибуток впав на 42,6% — до 6,2 млрд юанів.
Виручка Xiaomi у II кварталі 2026 року знизилася на 6,1% у річному вимірі — до 108,9 млрд юанів, а скоригований чистий прибуток впав на 42,6% — до 6,2 млрд юанів. Компанія продовжила рух у бік дорожчих смартфонів, ШІ та електромобілів: Xiaomi 24 й квартал поспіль входила до глобальної трійки виробників смартфонів, а поставки електромобілів зросли на 28,2%.
Головний короткостроковий ризик — зростання цін на пам’ять і комплектуючі: воно знизило валову маржу смартфонів до 8,5%, тоді як нові бізнеси залишилися збитковими.
Виручка Xiaomi у II кварталі 2026 року знизилася на 6,1% у річному вимірі — до 108,9 млрд юанів, а скоригований чистий прибуток впав на 42,6% — до 6,2 млрд юанів. Компанія продовжила рух у бік дорожчих смартфонів, ШІ та електромобілів: Xiaomi 24 й квартал поспіль входила до глобальної трійки виробників смартфонів, а...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 LunaЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What were the main positive and negative developments in Xiaomi Corp. (XIACF)’s Q2 2026 earnings, including its record smartphone average se. Article summary: Xiaomi’s Q2 2026 showed strong strategic progress in premium smartphones, AI, overseas retail and EV scale, but component inflation and weaker demand compressed profitability. Revenue was RMB108.9 billion, down 6.1% year. Topic tags: general, news, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts w
Результати Xiaomi за II квартал 2026 року показали головну суперечність нинішньої стратегії компанії: вона успішно переходить до дорожчих смартфонів, розвиває штучний інтелект та електромобілі, але за це доводиться платити помітним тиском на прибутковість. Виручка скоротилася на 6,1% у річному вимірі — до 108,9 млрд юанів, скоригований чистий прибуток впав на 42,6% — до 6,2 млрд юанів, а загальна валова маржа знизилася до 19,8%. Показники також виявилися нижчими за консенсус-прогнози аналітиків. 1
4
Xiaomi зафіксувала рекордну середню ціну продажу смартфона (ASP). Цьому сприяли зміна структури асортименту на користь дорожчих моделей і підвищення цін. Так компанія частково компенсувала подорожчання пам’яті, однак повністю нейтралізувати його не змогла: валова маржа смартфонів знизилася до 8,5% проти 11,5% роком раніше. 1
5
Фактично Xiaomi відмовилася від гонитви за кількістю проданих смартфонів будь-якою ціною. В умовах складного попиту та жорсткої конкуренції компанія зосередилася на прибутковості кожного пристрою, через що поставки й виручка смартфонного напряму скоротилися в річному вимірі. 1
10
Для інвесторів це найважливіший короткостроковий сигнал. Рекордний ASP свідчить, що стратегія переходу до преміум-сегмента працює, але падіння маржі показує: цінова сила Xiaomi поки не перекриває високі витрати на компоненти.
Рекордний ASP вказує на зміщення асортименту Xiaomi до дорожчих продуктів, а підвищення цін дало компанії додатковий захист від інфляції вартості пам’яті. Водночас Xiaomi 24-й квартал поспіль зберегла місце серед трьох найбільших виробників смартфонів у світі. До того ж компанія входила до глобальної трійки у 53 країнах і регіонах. 5
6
Це свідчить про поліпшення якості продуктів і ринкового позиціонування, навіть попри нижчі обсяги поставок. Важливе застереження: цього кварталу вищий ASP не перетворився на вищу прибутковість смартфонів, оскільки значну частину ефекту поглинуло подорожчання комплектуючих.
Велика мовна модель Xiaomi MiMo-V2.5 продемонструвала помітне зростання використання на платформі OpenRouter, де в серпні посіла перше місце у світі за тижневим обсягом токенів. За два місяці показник використання зріс більш ніж у шість разів, а модель почала приносити дохід через API-виклики та тарифні плани з оплатою за токени. 5
6
17
Стратегічно це важливо, оскільки Xiaomi намагається пов’язати ШІ з усією екосистемою пристроїв, а не залишати модель окремим дослідницьким проєктом. Водночас внесок ШІ у виручку поки перебуває на ранній стадії. Тому лідерство за використанням ще не означає суттєвого впливу на фінансовий результат.
Xiaomi продовжила розвивати міжнародну екосистему й за звітний період відкрила понад 640 нових магазинів. 7
8
23 Більша роздрібна мережа може підтримати дистрибуцію смартфонів і водночас створити більше можливостей для продажу пристроїв розумного дому та іншої техніки IoT за межами Китаю.
Втім, загальний показник IoT виглядав слабше. Виручка цього напряму знизилася порівняно з надзвичайно сильним показником попереднього року, коли на китайський ринок вплинули споживчі субсидії. Тому падіння складно трактувати однозначно: міжнародна експансія тривала, але не змогла повністю компенсувати несприятливу базу порівняння в усьому IoT-бізнесі. 4
У II кварталі Xiaomi поставила 104 199 електромобілів — на 28,2% більше, ніж роком раніше. Це був шостий квартал поспіль із річним зростанням поставок. Сукупні поставки автомобілів серії SU7 перевищили 500 000 одиниць. 3
7
13
14
Напрям «розумні електромобілі, ШІ та інші нові ініціативи» приніс 24,9 млрд юанів виручки — на 17,1% більше в річному вимірі. Із цієї суми 23,9 млрд юанів припало на електромобілі, а ще 1,0 млрд юанів — на інші пов’язані бізнеси, зокрема дохід від ШІ-серії MiMo. 17
Запуск кросовера SkyNomad із подовженим запасом ходу також розширив автомобільний модельний ряд Xiaomi. 6
14
Кількість щомісячно активних користувачів інтернет-сервісів Xiaomi досягла рекордних приблизно 770 млн. Напрям приніс 9,0 млрд юанів виручки, а його валова маржа становила 76,8%. Це робить інтернет-сервіси важливим джерелом регулярного доходу з високою маржинальністю. 6
12
13
Такий бізнес компенсує нижчу маржу апаратних категорій. Він також пояснює фінансову цінність екосистемної стратегії Xiaomi: велика база встановлених пристроїв дає змогу заробляти не лише в момент продажу смартфона, автомобіля чи підключеного гаджета.
Найбезпосереднішою проблемою для прибутку стало зростання вартості пам’яті та інших компонентів. Валова маржа смартфонів знизилася до 8,5%, попри рекордний ASP і підвищення цін. Загальна валова маржа групи також скоротилася — до 19,8% проти 22,5% за аналогічний період роком раніше. 1
4
6
Для Xiaomi ризик полягає не лише в самому подорожчанні компонентів. Якщо компанія різко підвищуватиме ціни, це може додатково послабити попит або призвести до втрати частки ринку. Якщо ж вона братиме витрати на себе, постраждає маржа. Другий квартал показав, що зміна асортименту та підвищення цін пом’якшують удар, але не усувають його.
Виручка смартфонного напряму зменшилася на 7,5% у річному вимірі — до 42,1 млрд юанів, а поставки також скоротилися. 10 Акцент керівництва на прибутковості, а не на обсягах може захистити компанію від збиткових знижок. Водночас Xiaomi залишатиметься вразливою, якщо попит на дорожчі моделі не відновиться швидко.
Тому квартальні результати допускають два протилежні трактування. Xiaomi демонструє більше дисципліни в економіці продукту, але водночас підтверджує, що попит залишається достатньо слабким, аби доводилося обирати між кількістю проданих пристроїв і маржею.
Сегмент «розумні електромобілі, ШІ та інші нові ініціативи» зафіксував операційний збиток приблизно 2,6 млрд юанів, попри 24,9 млрд юанів виручки та валову маржу на рівні 19,2%. 4
7
11
17
Такі інвестиції можуть бути необхідними для нарощування масштабів автомобільного бізнесу й розвитку ШІ, однак наразі вони тиснуть на консолідований прибуток. Головне питання — чи зможе зростання поставок електромобілів забезпечити стійкий операційний ефект від масштабу без постійно високих витрат на розширення, дослідження та запуск нових продуктів.
Поставки електромобілів зростали швидко, але їхня прибутковість була менш передбачуваною. Валова маржа сегмента становила 19,2%, а на результати вплинули структура продажів і ціноутворення, зокрема більша частка дешевших версій SU7. 7
15
17
SkyNomad додає ще одну змінну. Новинка розширює потенційний ринок автомобілів Xiaomi, але її майбутній внесок у маржу залежатиме від ціни, комплектацій і виробничої економіки. Отже, другий квартал демонструє попит і масштаб, але ще не підтверджує стабільну прибутковість автомобільного напряму.
Керівництво Xiaomi вказало на слабке відновлення споживчого попиту, посилення конкуренції та подальший тиск вартості компонентів як на чинники, що створюватимуть короткострокові операційні труднощі у III кварталі 2026 року. Reuters також повідомило, що і виручка, і скоригований прибуток не виправдали консенсус-прогнозів. 1
Це обмежує можливість механічно переносити позитивні стратегічні сигнали на майбутні результати. Використання ШІ, поставки електромобілів і рекордний ASP смартфонів обнадіюють, але найближча фінансова картина й надалі залежатиме від витрат на компоненти та стану попиту.
Другий квартал 2026 року не був для Xiaomi ні однозначним кварталом зростання, ні просто попередженням про падіння прибутку. Компанія досягла реального прогресу в преміальних смартфонах, ШІ, міжнародній дистрибуції, електромобілях та інтернет-сервісах, але економіка традиційного апаратного бізнесу опинилася під тиском.
Найсильнішими позитивними сигналами стали рекордний ASP смартфонів, 24-й поспіль квартал у глобальній трійці виробників, 104 199 поставлених електромобілів, рання монетизація MiMo-V2.5 і рекордне залучення користувачів інтернет-сервісів. Серед головних негативних факторів — маржа смартфонів на рівні 8,5%, падіння обсягів поставок, операційний збиток нових напрямів у 2,6 млрд юанів і невизначеність щодо прибутковості електромобілів.
Практичний висновок такий: довгострокова історія диверсифікації Xiaomi стає переконливішою, але результати II кварталу нагадують, що нові бізнеси не скасовують циклічних ризиків. У наступному кварталі інвестори, ймовірно, стежитимуть за тим, чи послабиться тиск витрат на пам’ять, чи стабілізується попит на смартфони та чи почне зростання електромобільного бізнесу перетворюватися на стабільніший операційний прибуток. 1
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Виручка Xiaomi у II кварталі 2026 року знизилася на 6,1% у річному вимірі — до 108,9 млрд юанів, а скоригований чистий прибуток впав на 42,6% — до 6,2 млрд юанів.
Виручка Xiaomi у II кварталі 2026 року знизилася на 6,1% у річному вимірі — до 108,9 млрд юанів, а скоригований чистий прибуток впав на 42,6% — до 6,2 млрд юанів. Компанія продовжила рух у бік дорожчих смартфонів, ШІ та електромобілів: Xiaomi 24 й квартал поспіль входила до глобальної трійки виробників смартфонів, а поставки електромобілів зросли на 28,2%.
Головний короткостроковий ризик — зростання цін на пам’ять і комплектуючі: воно знизило валову маржу смартфонів до 8,5%, тоді як нові бізнеси залишилися збитковими.