У першому півріччі 2026 року технологічні компанії Фінляндії залучили близько €1,3 млрд у межах 53 угод; приблизно €900 млн припало на космічний сектор. За доступними даними, ICEYE залучила €900 млн трьома раундами та фінансуваннями: €150 млн, €300 млн боргу і €450 млн у раунді Series D+.
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 TerraЗображення створено за допомогою GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What were Finland’s top-funded tech companies in the first half of 2026, how much did each of the ten companies raise, what technologies and. Article summary: Finland attracted about €1.3 billion through 53 tech funding deals in H1 2026, but the supplied evidence does not identify the ten companies, their individual round sizes, technologies, target markets, or stated uses of . Topic tags: general, news, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers
Фінський технологічний сектор у першому півріччі 2026 року залучив приблизно €1,3 млрд у межах 53 угод. Головна риса цього результату — надзвичайно висока концентрація капіталу: на космічні технології припало близько €900 млн, тобто майже 69% загального обсягу. 8
Надані джерела не містять повного верифікованого переліку десяти компаній-лідерів, а також не розкривають для кожної з них технологію, ринок чи заплановане використання коштів. Тому коректніше зосередитися на підтверджених угодах і на тому, що вони говорять про структуру інвестицій у Фінляндії.
| Компанія | Тип фінансування | Дата | Розкритий обсяг |
|---|---|---|---|
| ICEYE | Series D+ | лютий 2026 року | €150 млн |
| ICEYE | Боргове фінансування | травень 2026 року | €300 млн |
| ICEYE | Series D+ | червень 2026 року | €450 млн |
| Verda (раніше DataCrunch) | Інше | квітень 2026 року | €100 млн |
| Solar Foods | Грант | червень 2026 року | суму не розкрито |
Три розкриті фінансування ICEYE разом становлять €900 млн. Це відповідає заявленому обсягу інвестицій у космічний сектор за перше півріччя, тож саме ICEYE була очевидним головним чинником космічного перекосу у наявних даних. 3
6
8
Водночас джерела не дають підстав стверджувати, що це перелік десяти різних компаній або точно ранжувати десять компаній за залученими сумами. Наприклад, для гранту Solar Foods сума не вказана, а інших потенційних лідерів фінансування у витягах не названо. 6
Найбільша частина інвестиційного імпульсу припала на другий квартал. За цей період фінські стартапи залучили €1,0 млрд у 30 раундах — на 496,8% більше рік до року; дані також охоплюють 28 стартапів. Найактивнішим сектором за кількістю угод був deeptech — технології, що спираються на складні наукові та інженерні розробки. Найактивнішим інвестором кварталу за кількістю угод стала Business Finland. 6
Це важливе розрізнення: найактивніший сектор не обов'язково є найбільшим за сумою вкладень. Загальний обсяг фінського фандингу в H1 визначили великі космічні угоди, тоді як deeptech лідирував за активністю. Така картина типова для ринку, де кілька зрілих капіталомістких компаній різко змінюють загальний показник, а ширша екосистема продовжує залучати менші раунди. 8
6
У звіті за перше півріччя згадано інвестиції в deeptech, квантові обчислення, ШІ-інфраструктуру, енергетику, напівпровідники й cleantech, а також у програмне забезпечення, охорону здоров'я, foodtech, кібербезпеку, e-commerce та sportstech. 8
Також фіксується широкий набір фінансових інструментів: передпосівні й посівні раунди, пізніші раунди зростання, боргове фінансування та гранти. 8 Список угод другого кварталу це добре ілюструє: у ньому поєднані акціонерні та боргові залучення ICEYE, а також грант Solar Foods.
6
Загалом це вказує на ринок із двома темпами:
Для надійного рейтингу десяти компаній потрібні розкриті суми кожної угоди, послідовний підхід до кількох раундів однієї компанії та достатньо відомостей для перевірки продукту, ринку й цілей фінансування. У наданих витягах є лише часткова таблиця угод. Вони підтверджують три фінансування ICEYE та раунд Verda на €100 млн, але не містять решти компаній, повних сум чи даних про використання коштів. 3
6
У джерелах є і відмінність у часових зрізах: звіт за H1 вказує близько €1,3 млрд у 53 угодах, тоді як пізніший набір даних за 2026 рік повідомляє про €1,4 млрд у 61 раунді за участю 57 стартапів. Ці цифри не варто змішувати в одному рейтингу: імовірно, вони відображають різні моменти оновлення або різне охоплення даних. 8
3
Отже, обґрунтований висновок полягає не у спекулятивному топ-10, а в іншому: €900 млн розкритих фінансувань ICEYE у 2026 році зробили космос головною темою фінського фандингу в першому півріччі, тоді як активність deeptech і різноманіття секторів свідчать про значно ширшу екосистему під рівнем найбільших раундів. 3
6
8
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
У першому півріччі 2026 року технологічні компанії Фінляндії залучили близько €1,3 млрд у межах 53 угод; приблизно €900 млн припало на космічний сектор.
У першому півріччі 2026 року технологічні компанії Фінляндії залучили близько €1,3 млрд у межах 53 угод; приблизно €900 млн припало на космічний сектор. За доступними даними, ICEYE залучила €900 млн трьома раундами та фінансуваннями: €150 млн, €300 млн боргу і €450 млн у раунді Series D+.
У другому кварталі стартапи залучили €1,0 млрд у 30 раундах, а найактивнішим сектором за кількістю угод став deeptech.
У першому півріччі 2026 року технологічні компанії Фінляндії залучили близько €1,3 млрд у межах 53 угод; приблизно €900 млн припало на космічний сектор. За доступними даними, ICEYE залучила €900 млн трьома раундами та фінансуваннями: €150 млн, €300 млн боргу і €450 млн у раунді Series D+.
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 TerraЗображення створено за допомогою GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What were Finland’s top-funded tech companies in the first half of 2026, how much did each of the ten companies raise, what technologies and. Article summary: Finland attracted about €1.3 billion through 53 tech funding deals in H1 2026, but the supplied evidence does not identify the ten companies, their individual round sizes, technologies, target markets, or stated uses of . Topic tags: general, news, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers
Фінський технологічний сектор у першому півріччі 2026 року залучив приблизно €1,3 млрд у межах 53 угод. Головна риса цього результату — надзвичайно висока концентрація капіталу: на космічні технології припало близько €900 млн, тобто майже 69% загального обсягу. 8
Надані джерела не містять повного верифікованого переліку десяти компаній-лідерів, а також не розкривають для кожної з них технологію, ринок чи заплановане використання коштів. Тому коректніше зосередитися на підтверджених угодах і на тому, що вони говорять про структуру інвестицій у Фінляндії.
| Компанія | Тип фінансування | Дата | Розкритий обсяг |
|---|---|---|---|
| ICEYE | Series D+ | лютий 2026 року | €150 млн |
| ICEYE | Боргове фінансування | травень 2026 року | €300 млн |
| ICEYE | Series D+ | червень 2026 року | €450 млн |
| Verda (раніше DataCrunch) | Інше | квітень 2026 року | €100 млн |
| Solar Foods | Грант | червень 2026 року | суму не розкрито |
Три розкриті фінансування ICEYE разом становлять €900 млн. Це відповідає заявленому обсягу інвестицій у космічний сектор за перше півріччя, тож саме ICEYE була очевидним головним чинником космічного перекосу у наявних даних. 3
6
8
Водночас джерела не дають підстав стверджувати, що це перелік десяти різних компаній або точно ранжувати десять компаній за залученими сумами. Наприклад, для гранту Solar Foods сума не вказана, а інших потенційних лідерів фінансування у витягах не названо. 6
Найбільша частина інвестиційного імпульсу припала на другий квартал. За цей період фінські стартапи залучили €1,0 млрд у 30 раундах — на 496,8% більше рік до року; дані також охоплюють 28 стартапів. Найактивнішим сектором за кількістю угод був deeptech — технології, що спираються на складні наукові та інженерні розробки. Найактивнішим інвестором кварталу за кількістю угод стала Business Finland. 6
Це важливе розрізнення: найактивніший сектор не обов'язково є найбільшим за сумою вкладень. Загальний обсяг фінського фандингу в H1 визначили великі космічні угоди, тоді як deeptech лідирував за активністю. Така картина типова для ринку, де кілька зрілих капіталомістких компаній різко змінюють загальний показник, а ширша екосистема продовжує залучати менші раунди. 8
6
У звіті за перше півріччя згадано інвестиції в deeptech, квантові обчислення, ШІ-інфраструктуру, енергетику, напівпровідники й cleantech, а також у програмне забезпечення, охорону здоров'я, foodtech, кібербезпеку, e-commerce та sportstech. 8
Також фіксується широкий набір фінансових інструментів: передпосівні й посівні раунди, пізніші раунди зростання, боргове фінансування та гранти. 8 Список угод другого кварталу це добре ілюструє: у ньому поєднані акціонерні та боргові залучення ICEYE, а також грант Solar Foods.
6
Загалом це вказує на ринок із двома темпами:
Для надійного рейтингу десяти компаній потрібні розкриті суми кожної угоди, послідовний підхід до кількох раундів однієї компанії та достатньо відомостей для перевірки продукту, ринку й цілей фінансування. У наданих витягах є лише часткова таблиця угод. Вони підтверджують три фінансування ICEYE та раунд Verda на €100 млн, але не містять решти компаній, повних сум чи даних про використання коштів. 3
6
У джерелах є і відмінність у часових зрізах: звіт за H1 вказує близько €1,3 млрд у 53 угодах, тоді як пізніший набір даних за 2026 рік повідомляє про €1,4 млрд у 61 раунді за участю 57 стартапів. Ці цифри не варто змішувати в одному рейтингу: імовірно, вони відображають різні моменти оновлення або різне охоплення даних. 8
3
Отже, обґрунтований висновок полягає не у спекулятивному топ-10, а в іншому: €900 млн розкритих фінансувань ICEYE у 2026 році зробили космос головною темою фінського фандингу в першому півріччі, тоді як активність deeptech і різноманіття секторів свідчать про значно ширшу екосистему під рівнем найбільших раундів. 3
6
8
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
У першому півріччі 2026 року технологічні компанії Фінляндії залучили близько €1,3 млрд у межах 53 угод; приблизно €900 млн припало на космічний сектор.
У першому півріччі 2026 року технологічні компанії Фінляндії залучили близько €1,3 млрд у межах 53 угод; приблизно €900 млн припало на космічний сектор. За доступними даними, ICEYE залучила €900 млн трьома раундами та фінансуваннями: €150 млн, €300 млн боргу і €450 млн у раунді Series D+.
У другому кварталі стартапи залучили €1,0 млрд у 30 раундах, а найактивнішим сектором за кількістю угод став deeptech.