Починаючи з 16:00 UTC 16 серпня 2026 року, DeepSeek перейшов з єдиної ставки на дворівневу модель ціноутворення як для V4-Flash, так і для V4-Pro . Пікові години: 01:00–04:00 UTC та 06:00–10:00 UTC (7 годин на добу); весь інший час – непіковий . Непікові ставки рівно вдвічі нижчі за пікові, але кожна категорія токенів однаково подорожчала порівняно з попереднім єдиним прайс-листом .
| Модель | Тип токена | Попередня ціна | Непік (новий) | Пік (новий) | Зміна |
|---|---|---|---|---|---|
| V4-Flash | Вхід (cache miss) | $0,14 | $0,21 | $0,42 | +50% непік, +200% пік |
| V4-Flash | Вхід (cache hit) | $0,0028 | $0,007 | $0,014 | +150% непік, +400% пік |
| V4-Flash | Вихід | $0,28 | $0,42 | $0,84 | +50% непік, +200% пік |
| V4-Pro | Вхід (cache miss) | $0,435 | $0,99 | $1,98 | +128% непік, +355% пік |
| V4-Pro | Вхід (cache hit) | $0,003625 | $0,03 | $0,06 | +728% непік, +1,555% пік |
| V4-Pro | Вихід | $0,87 | $1,98 | $3,96 | +128% непік, +355% пік |
Джерело: оприлюднені ціни DeepSeek і незалежні трекери .
Найбільше зростання – cache-hit вхід V4-Pro: з $0,003625 до $0,06 у пік – приблизно +1,555% . У DeepSeek пояснили зміну прагненням ефективніше розподіляти ресурси й стимулювати користувачів переносити нетермінові завдання на непікові години .
У серпні 2026 року незалежна фірма Composio оцінила DeepSeek V4 Flash у восьми різних оркестраційних фреймворках (harnesses) на 30 складних, багатокрокових робочих процесах із використанням живих інструментів: Gmail, GitHub, Slack і Google Sheets . Кожне завдання мало тайм-аут 900 секунд, усі фреймворки використовували однакові інструменти Composio MCP .
Загальний результат: з 240 спроб успішними були лише 129 – загальний показник 53,8%. Тільки 6 з 30 робочих процесів були виконані всіма фреймворками .
| Фреймворк | Успішність (з 30 завдань) | Вартість успішного завдання |
|---|---|---|
| Pi Agent | 20/30 (66,7%) | $0,028 |
| Prime Agent | ~15/24 (62,5% дійсних спроб) | $0,131 |
| OMP (Oh My Pi) | 17/30 (56,7%) | $0,103 |
| Claude Code | 16/30 (53,3%) | $0,195 |
| Codex | 16/30 (53,3%) | $0,081 |
| Deep Agents (LangChain) | 16/30 (53,3%) | $0,045 |
| Hermes Agent | 15/30 (50,0%) | $0,056 |
| OpenCode | 14/30 (46,7%) | $0,067 |
Дані з опублікованих результатів Composio .
Pi Agent лідирував як за рівнем успішності (20/30), так і за ефективністю витрат ($0,028/завдання) . Кожен фреймворк виграв у своїй категорії – успішність, вартість, швидкість – тож вибір оркестратора важливий не менше, ніж сама модель . 20-відсотковий розрив між найкращим і найгіршим фреймворками демонструє надзвичайну чутливість до агентної платформи, налаштувань інструментів, кешування, повторних спроб і стеку провайдера .
Поєднання вищих цін і нерівномірних реальних результатів змінило думку аналітиків щодо придатності DeepSeek V4 для бізнесу.
VentureBeat зазначає, що одна й та сама V4 Flash давала суттєво різні результати залежно від фреймворку, інструментів і стеку кешування. Це означає, що підприємствам варто інвестувати в зрілість оркестрації не менше, ніж у вибір самої моделі . Коментарі Composio показують, що лише вибір фреймворку змінював успішність на 3 завдання, вартість – майже втричі, а швидкість – у 2,2 раза .
Навіть поза пік усі типи токенів дорожчі, ніж раніше. Аналітики кажуть, що це змінює ROI для високооб'ємних агентних робочих навантажень, особливо для служб підтримки та конвеєрів генерації коду, які раніше покладалися на агресивно низькі ціни DeepSeek .
Офіційні агентні бенчмарки DeepSeek (82,7 на Terminal-Bench 2.1, 70,3 на Toolathlon-Verified) виглядають вражаюче, але реальний показник 53,8% нагадує, що бали в лідербордах не гарантують надійності в продакшені з живими API, лімітами та робочими процесами зі станом .
API-трафік DeepSeek проходить через сервери в Китаї, що створює проблеми з відповідністю для регульованих підприємств. Аналітики радять ретельно планувати архітектуру для контролю даних, аудиту та дозволів на інструменти . Для регульованих галузей єдиний життєздатний шлях до продакшену – саморозгортання відкритих ваг .
Рамка ухвалення рішень BayTech Consulting рекомендує DeepSeek V4 для нечутливого підсумовування документів, генерації коду з відкритих репозиторіїв і створення контенту великого обсягу, але вимагає ретельної оцінки кожного робочого навантаження перед запуском у продакшен .
Починаючи з 16:00 UTC 16 серпня 2026 року, DeepSeek перейшов з єдиної ставки на дворівневу модель ціноутворення як для V4-Flash, так і для V4-Pro . Пікові години: 01:00–04:00 UTC та 06:00–10:00 UTC (7 годин на добу); весь інший час – непіковий . Непікові ставки рівно вдвічі нижчі за пікові, але кожна категорія токенів однаково подорожчала порівняно з попереднім єдиним прайс-листом .
| Модель | Тип токена | Попередня ціна | Непік (новий) | Пік (новий) | Зміна |
|---|---|---|---|---|---|
| V4-Flash | Вхід (cache miss) | $0,14 | $0,21 | $0,42 | +50% непік, +200% пік |
| V4-Flash | Вхід (cache hit) | $0,0028 | $0,007 | $0,014 | +150% непік, +400% пік |
| V4-Flash | Вихід | $0,28 | $0,42 | $0,84 | +50% непік, +200% пік |
| V4-Pro | Вхід (cache miss) | $0,435 | $0,99 | $1,98 | +128% непік, +355% пік |
| V4-Pro | Вхід (cache hit) | $0,003625 | $0,03 | $0,06 | +728% непік, +1,555% пік |
| V4-Pro | Вихід | $0,87 | $1,98 | $3,96 | +128% непік, +355% пік |
Джерело: оприлюднені ціни DeepSeek і незалежні трекери .
Найбільше зростання – cache-hit вхід V4-Pro: з $0,003625 до $0,06 у пік – приблизно +1,555% . У DeepSeek пояснили зміну прагненням ефективніше розподіляти ресурси й стимулювати користувачів переносити нетермінові завдання на непікові години .
У серпні 2026 року незалежна фірма Composio оцінила DeepSeek V4 Flash у восьми різних оркестраційних фреймворках (harnesses) на 30 складних, багатокрокових робочих процесах із використанням живих інструментів: Gmail, GitHub, Slack і Google Sheets . Кожне завдання мало тайм-аут 900 секунд, усі фреймворки використовували однакові інструменти Composio MCP .
Загальний результат: з 240 спроб успішними були лише 129 – загальний показник 53,8%. Тільки 6 з 30 робочих процесів були виконані всіма фреймворками .
| Фреймворк | Успішність (з 30 завдань) | Вартість успішного завдання |
|---|---|---|
| Pi Agent | 20/30 (66,7%) | $0,028 |
| Prime Agent | ~15/24 (62,5% дійсних спроб) | $0,131 |
| OMP (Oh My Pi) | 17/30 (56,7%) | $0,103 |
| Claude Code | 16/30 (53,3%) | $0,195 |
| Codex | 16/30 (53,3%) | $0,081 |
| Deep Agents (LangChain) | 16/30 (53,3%) | $0,045 |
| Hermes Agent | 15/30 (50,0%) | $0,056 |
| OpenCode | 14/30 (46,7%) | $0,067 |
Дані з опублікованих результатів Composio .
Pi Agent лідирував як за рівнем успішності (20/30), так і за ефективністю витрат ($0,028/завдання) . Кожен фреймворк виграв у своїй категорії – успішність, вартість, швидкість – тож вибір оркестратора важливий не менше, ніж сама модель . 20-відсотковий розрив між найкращим і найгіршим фреймворками демонструє надзвичайну чутливість до агентної платформи, налаштувань інструментів, кешування, повторних спроб і стеку провайдера .
Поєднання вищих цін і нерівномірних реальних результатів змінило думку аналітиків щодо придатності DeepSeek V4 для бізнесу.
VentureBeat зазначає, що одна й та сама V4 Flash давала суттєво різні результати залежно від фреймворку, інструментів і стеку кешування. Це означає, що підприємствам варто інвестувати в зрілість оркестрації не менше, ніж у вибір самої моделі . Коментарі Composio показують, що лише вибір фреймворку змінював успішність на 3 завдання, вартість – майже втричі, а швидкість – у 2,2 раза .
Навіть поза пік усі типи токенів дорожчі, ніж раніше. Аналітики кажуть, що це змінює ROI для високооб'ємних агентних робочих навантажень, особливо для служб підтримки та конвеєрів генерації коду, які раніше покладалися на агресивно низькі ціни DeepSeek .
Офіційні агентні бенчмарки DeepSeek (82,7 на Terminal-Bench 2.1, 70,3 на Toolathlon-Verified) виглядають вражаюче, але реальний показник 53,8% нагадує, що бали в лідербордах не гарантують надійності в продакшені з живими API, лімітами та робочими процесами зі станом .
API-трафік DeepSeek проходить через сервери в Китаї, що створює проблеми з відповідністю для регульованих підприємств. Аналітики радять ретельно планувати архітектуру для контролю даних, аудиту та дозволів на інструменти . Для регульованих галузей єдиний життєздатний шлях до продакшену – саморозгортання відкритих ваг .
Рамка ухвалення рішень BayTech Consulting рекомендує DeepSeek V4 для нечутливого підсумовування документів, генерації коду з відкритих репозиторіїв і створення контенту великого обсягу, але вимагає ретельної оцінки кожного робочого навантаження перед запуском у продакшен .