Головний тренд IFA 2026 — компактні ПК із 128 ГБ єдиної пам’яті, тоді як у дорожчих конфігураціях уже з’являється 192 ГБ для більших локальних ШІ моделей. ACEMAGIC F9A Pro та BOSGAME M5 MAX працюють на Ryzen AI Max+ PRO 495: 16 ядер, 32 потоки, частота до 5,2 ГГц і до 131 TOPS сукупної ШІ продуктивності.
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What mini PCs and laptops built around AMD’s Ryzen AI Max+ processors are being unveiled or previewed ahead of IFA 2026 in Berlin, including. Article summary: The IFA 2026 pre-briefings show a clear escalation in “local AI PC” hardware: compact systems are now pairing powerful integrated GPUs with 128–192 GB of unified memory, making large-model inference possible on-device ra. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
Попередні анонси IFA 2026 свідчать про появу нового класу комп’ютерів для локального ШІ: компактних міні-ПК і ноутбуків, здатних вмістити значно більші квантизовані моделі, ніж більшість звичайних споживчих систем. Серед найпомітніших AMD-рішень — ACEMAGIC F9A Pro, Acer Aspire G 3D 16, BOSGAME M5 MAX, а також майбутні пристрої від GMKtec, Framework і Minisforum.
Ключовою характеристикою стає не лише показник NPU у TOPS, а й обсяг єдиної пам’яті. У нових системах дедалі частіше заявляють 128 ГБ, а в окремих моделях — уже 192 ГБ. Це не гарантує високої швидкості роботи будь-якої моделі, проте дає вбудованій графіці значно більший ресурс, який можна спільно розподіляти між процесором, операційною системою, застосунками та ШІ-навантаженнями.
ACEMAGIC F9A Pro стане продуктивнішим продовженням дворівневого за об’ємом F9A. Виробник готує його на базі AMD Ryzen AI Max+ PRO 495 — процесора із 16 ядрами та 32 потоками Zen 5, який може працювати на частоті до 5,2 ГГц. У системі заявлені вбудована графіка Radeon 8065S із 40 обчислювальними блоками RDNA 3.5 та частотою до 3,0 ГГц, NPU XDNA 2 із показником до 55 TOPS і сукупна ШІ-продуктивність платформи до 131 TOPS. 23
24
Головне оновлення — пам’ять. За попередніми даними, F9A Pro отримає до 192 ГБ LPDDR5X-8533 у єдиній конфігурації, причому до 160 ГБ можна буде виділити графічному ядру. На відміну від звичайного ноутбука з окремою оперативною пам’яттю та відеопам’яттю, такий спільний пул можна динамічно розподіляти між CPU, GPU і локальними ШІ-задачами. 23
24
Також повідомляється про два порти USB4, два 2,5-гігабітні Ethernet-порти, Wi-Fi 7, HDMI 2.1, DisplayPort 2.1 та OCuLink із підключенням через PCIe 4.0 x4. Ціну, остаточну конфігурацію портів і дату виходу в доступних матеріалах не підтверджено. 23
24
Acer Aspire G 3D 16 (AG3D16-81M) використовує Ryzen AI Max+ 395 із 16 ядрами, 32 потоками та частотою до 5,1 ГГц. За графіку відповідає вбудована Radeon 8060S, а сукупна ШІ-продуктивність платформи заявлена на рівні до 126 TOPS. Ноутбук підтримує до 128 ГБ LPDDR5X-8000 у єдиній конфігурації та SSD M.2 PCIe Gen 4 обсягом до 2 ТБ. 51
58
Його головна особливість — 16-дюймовий дисплей SpatialLabs, який показує стереоскопічне 3D без спеціальних окулярів. IPS-панель має роздільну здатність 3840 × 2400 пікселів, частоту оновлення 120 Гц, яскравість 450 ніт і 100% охоплення DCI-P3 у 2D-режимі. У 3D-режимі ефективна роздільна здатність становить 1920 × 2400. Дві камери відстеження погляду допомагають перетворювати звичайний 2D-контент на 3D без спеціально підготовлених матеріалів і дискретної відеокарти. 49
51
58
Acer також вказує акумулятор ємністю 99,9 Вт·год, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 і два порти USB-C 4.0. Водночас вага, результати тестів автономності, ціна для окремих регіонів і дата продажу в доступних анонсах не визначені. 51
54
BOSGAME M5 MAX поки що є попереднім анонсом, а не повністю описаною роздрібною моделлю. Перша конфігурація має отримати Ryzen AI Max+ PRO 495 із 16 ядрами, 32 потоками та частотою до 5,2 ГГц, графікою Radeon 8065S і NPU до 55 TOPS. Сукупний показник ШІ-продуктивності заявлений на рівні до 131 TOPS. 38
На старті плануються 128 ГБ LPDDR5X єдиної пам’яті та SSD PCIe 4.0 місткістю 2 ТБ. BOSGAME позиціонує міні-ПК для експериментів із локальним ШІ, роботи з великими моделями, творчих завдань, розробки програмного забезпечення та професійної багатозадачності. Остаточні порти, габарити, вага, ліміти потужності, ціна, дата виходу й інші варіанти пам’яті або накопичувачів поки не підтверджені. 38
Вже представлений BOSGAME M5 показує, чого очікувати від конфігурації на Ryzen AI Max+ 395. Він має 16 ядер і 32 потоки з частотою до 5,1 ГГц, вбудовану графіку Radeon 8060S із 40 обчислювальними блоками RDNA 3.5, а також 96 або 128 ГБ припаяної LPDDR5X-8000, спільної для процесора та графіки. Обсяг накопичувача може сягати 2 ТБ PCIe 4.0. 39
40
Серед інтерфейсів — два USB4, USB-A, HDMI, DisplayPort, Wi-Fi 7 і кардридер SD. На сайті BOSGAME конфігурація з 128 ГБ пам’яті та SSD на 2 ТБ вказана за ціною 2999 доларів США, хоча вартість може відрізнятися залежно від продавця та регіону. 39
40
Стандартний ACEMAGIC F9A побудований на Ryzen AI Max+ 395 із 16 ядрами Zen 5, 32 потоками та частотою до 5,1 ГГц. Його інтегрована Radeon 8060S має 40 обчислювальних блоків RDNA 3.5, а NPU XDNA 2 забезпечує до 50 TOPS. Загальну ШІ-продуктивність системи ACEMAGIC оцінює в 126 TOPS. 17
27
Міні-ПК об’ємом близько 2 літрів підтримує до 128 ГБ припаяної LPDDR5X-8000, два слоти M.2 PCIe 4.0 для SSD і порт OCuLink для зовнішньої відеокарти. Серед інших роз’ємів — два USB4 зі швидкістю 40 Гбіт/с, HDMI 2.1, два 2,5-гігабітні Ethernet-порти, Wi-Fi 7 і Bluetooth 5.4. ACEMAGIC заявляє, що конфігурація з 128 ГБ підходить для локального запуску великих мовних моделей приблизно до 120 млрд параметрів. 17
27
Ціну та широке роздрібне постачання F9A у наведених матеріалах не підтверджено. Окремий звіт повідомляє про запланований старт передпродажів конфігурації на Ryzen AI Max+ 395 10 вересня, але цю дату не слід автоматично вважати чинною для всіх країн. 23
Коли йдеться про запуск моделей без хмарних сервісів, великий обсяг єдиної пам’яті може бути важливішим за саму цифру TOPS. Вбудована графіка використовує той самий високошвидкісний пул, що й CPU, тому системи зі 128 або 192 ГБ потенційно здатні вміщувати більші квантизовані моделі, ніж тонкі ноутбуки з 16–32 ГБ оперативної пам’яті або дискретні GPU з обмеженим обсягом VRAM.
Втім, місткість — це ще не швидкодія. На практичний результат впливають рівень квантизації, довжина контексту, програмне забезпечення для інференсу, пам’ять, зарезервована для Windows та інших застосунків, охолодження й тривалі ліміти потужності. Те, що комп’ютер здатен завантажити модель, не означає, що він швидко генеруватиме відповіді, працюватиме з повною точністю або підтримуватиме кожну версію моделі.
Найпереконливішими залишаються позиціонування ACEMAGIC F9A для моделей до 120 млрд параметрів і конкретна демонстрація GEEKOM, у якій чотири з’єднані системи A9 Mega локально запускали DeepSeek V4 Flash. Для Acer Aspire G 3D 16, ACEMAGIC F9A Pro та BOSGAME M5 MAX порівнянних вимірювань швидкості в токенах за секунду доступні матеріали не містять. 5
6
27
GMKtec анонсувала EVO-X5 Pro як міні-ПК на Ryzen AI Max+ PRO 495 і планує повну презентацію на IFA в Берліні. Компанія підтвердила орієнтацію на цей процесор, але детальні дані про ціну, порти, охолодження, енергоспоживання та фінальну конфігурацію поки не оприлюднені. 7
10
На сторінці Minisforum для IFA вказано майбутній T5 Max із Ryzen AI Max+ 395, пам’яттю LPDDR5X і двома слотами M.2 PCIe 4.0. Цієї інформації недостатньо, щоб підтвердити остаточну ціну, обсяг пам’яті, теплові характеристики чи продуктивність у локальних моделях. 16
Framework переносить такий самий підхід у компактний десктоп із Ryzen AI Max+ PRO 495. Заявлена версія має 192 ГБ пам’яті та пропускну здатність 273 ГБ/с. Вбудована Radeon 8065S зберігає 40 обчислювальних блоків RDNA 3.5, а її максимальна частота становить 3,0 ГГц. 13
GEEKOM експериментує з іншим способом масштабування локальних навантажень: чотири міні-ПК A9 Mega з’єднуються через USB4. Кожен використовує Ryzen AI Max+ 395 і графіку Radeon 8060S, а компанія заявляє про можливість локального запуску DeepSeek V4 Flash на об’єднаній платформі. Це демонстрація розподіленого ШІ, а не одного компактного комп’ютера, який самостійно утримує все навантаження. 5
6
AMD Ryzen AI Max+ — не єдиний напрямок локального ШІ на IFA 2026. Acer показала концепт компактного Acer SFF RTX Spark із до 128 ГБ єдиної пам’яті та заявленою обчислювальною потужністю до 1 петафлопа. ASUS, зі свого боку, представляє ноутбуки ProArt P16 і P14 та міні-ПК GR1X на базі RTX Spark. Компанія позиціонує їх для локальної роботи з великими мовними моделями, творчих завдань і персональних ШІ-агентів, включно з моделями до 120 млрд параметрів. 2
3
8
Підходи відрізняються. Ryzen AI Max+ поєднує CPU, вбудований GPU та NPU в одному AMD-чипі, роблячи ставку на компактність і великий спільний пул пам’яті. RTX Spark наголошує на екосистемі CUDA та RTX і на окремому прискорювачі ШІ на базі Blackwell. Реальне порівняння залежатиме від підтримки програмного забезпечення, розподілу пам’яті, тривалих лімітів потужності, охолодження та вимірюваної продуктивності в конкретних застосунках — а не лише від найвищого показника TOPS чи петафлопсів.
Анонси IFA 2026 показують, що локальні ШІ-комп’ютери виходять за межі невеликих NPU, призначених переважно для легких функцій на пристрої. Тепер виробники конкурують за обсяг пам’яті, необхідний для завантаження більших моделей: 128 ГБ стають типовим показником для преміальних міні-робочих станцій, а 192 ГБ поступово з’являються у флагманських конфігураціях.
Це не означає, що хмарний ШІ зникне. Швидше, такі комп’ютери стають додатковим варіантом для приватної роботи, офлайн-сценаріїв, взаємодії з мінімальною затримкою, розробки програмного забезпечення, творчих експериментів і завдань, які користувачі воліють не передавати на віддалені сервери. Вирішальними будуть три питання: чи вийдуть обіцяні конфігурації за адекватними цінами, як вони працюватимуть під тривалим навантаженням і які локальні моделі та інструменти справді підтримуватимуться.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Головний тренд IFA 2026 — компактні ПК із 128 ГБ єдиної пам’яті, тоді як у дорожчих конфігураціях уже з’являється 192 ГБ для більших локальних ШІ моделей.
Головний тренд IFA 2026 — компактні ПК із 128 ГБ єдиної пам’яті, тоді як у дорожчих конфігураціях уже з’являється 192 ГБ для більших локальних ШІ моделей. ACEMAGIC F9A Pro та BOSGAME M5 MAX працюють на Ryzen AI Max+ PRO 495: 16 ядер, 32 потоки, частота до 5,2 ГГц і до 131 TOPS сукупної ШІ продуктивності.
Acer Aspire G 3D 16 поєднує Ryzen AI Max+ 395, до 128 ГБ спільної пам’яті та безокуляровий 3D дисплей, а GEEKOM, Framework, Minisforum і GMKtec розвивають інші варіанти локальних ШІ систем.