Серія Axera M9 складається з 5 нм чипів M97 на 720 TOPS для флагманських систем і M95 на 360 TOPS для доступніших одностадійних end to end рішень. M97 має 16 ядер Cortex A78AE, еквівалентну пропускну здатність пам’яті 460 ГБ/с і до 16 камер; M95 — 10 ядер, 260 ГБ/с і до 14 камер.
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 TerraЗображення створено за допомогою GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What did Axera announce on September 15, 2026 about its 5nm automotive-grade M9 ADAS SoC series—specifically the flagship M97’s approximatel. Article summary: Axera’s September 15 coverage described the M9 as a two-chip, 5nm automotive ADAS platform: the flagship M97 at about 720 TOPS for high-end urban NOA, VLA/world-model and cockpit-plus-driving use, and the M95 at about 36. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
Axera представила серію M9 як сімейство двох 5-нм автомобільних систем-на-чипі (SoC) для ADAS — систем допомоги водієві. Флагманський M97 (M9x-720T) заявлено з еквівалентною ШІ-продуктивністю 720 TOPS, а масовіший M95 (M9x-360T) — з 360 TOPS. Офіційний анонс відбувся 8 вересня, а публікація від 15 вересня підсумувала запуск і позиціонування новинок. 11
21
Головна ідея Axera — переносимість програмного забезпечення: обидва чипи використовують спільну архітектуру, інструменти розробки та повторно використовувані програмні компоненти. Це, за заявою компанії, дає автовиробникам і постачальникам першого рівня (Tier-1) змогу масштабувати застосунок допомоги водієві між різними класами продуктивності без повної переробки. 11
| Характеристика | M97 | M95 |
|---|---|---|
| Техпроцес | 5 нм, автомобільний клас | 5 нм, автомобільний клас |
| Заявлена еквівалентна ШІ-продуктивність | 720 TOPS | 360 TOPS |
| CPU | 16 ядер Arm Cortex-A78AE | 10 ядер Arm Cortex-A78AE |
| Еквівалентна пропускна здатність пам’яті | 460 ГБ/с | 260 ГБ/с |
| Конфігурації пам’яті | 36 / 48 / 64 / 96 ГБ | 12 / 18 / 24 ГБ |
| Вхід ISP | до 16 камер; 4,5 гігапікселя/с | до 14 камер; 2,6 гігапікселя/с |
M97 призначений для флагманських автомобільних платформ: міського NOA (навігація з автоматизованою допомогою водієві), задач VLA та моделей світу, а також спільної обробки даних для кокпіта й систем водіння. M95 позиціонується для чутливішого до вартості масового сегмента одностадійних end-to-end систем водіння. 7
21
Обидва чипи, за описом Axera, відповідають автомобільним вимогам AEC-Q100, мають інтегрований острівець безпеки ASIL-D із lockstep-режимом, загальний рейтинг ASIL-B та підтримують резервні двочипові конфігурації. 4
7
У M9 поєднано три власні обчислювальні блоки Axera: NPU для ШІ-інференсу, ISP для обробки зображення з камер і CVA — прискорювач комп’ютерного зору для попередньої обробки та роботи із сенсорами.
Axera заявляє, що її NPU має багатоядерну та багатокластерну архітектуру, спроєктовану з огляду на функціональну безпеку. Вона підтримує формати точності FP4, INT8, FP8 і BF16. Також компанія заявляє про апаратне передавання даних між CPU та NPU без копіювання (zero-copy), що має зменшувати обсяг переміщень даних. За її оцінкою, інструментарій розробки може скоротити адаптацію алгоритмів із місяців до тижнів. 21
22
Це заяви виробника, а не результати стандартизованих незалежних тестів. Вони важливі тому, що великі моделі сприйняття й планування обмежуються не лише піковим показником TOPS, а й пропускною здатністю пам’яті та складністю інтеграції.
ISP використовує двоканальний підхід: один тракт машинного зору оптимізований для ШІ-сприйняття, а інший — для якості зображення на дисплеї. Для M97 Axera заявляє затримку ISP менш ніж 10 мс, підтримку до 16 камер і пропускну здатність 4,5 гігапікселя за секунду. 21
22
CVA має виконувати такі задачі, як попередня обробка зображень, оператори комп’ютерного зору, обробка хмар точок LiDAR і синхронізація часу між кількома сенсорами. Мета, заявлена Axera, — не витрачати на ці операції ресурси CPU та NPU, залишаючи більше NPU-потужності для інференсу. 11
Axera позиціонує M9 як для резервних двочипових конфігурацій, так і для плат, де поєднано функції кокпіта та систем водіння. За словами компанії, конфігурація з двома M97 може забезпечити близько 1 440 TOPS, а дві M95 — 720 TOPS. 11
Компанія також стверджує, що системи M9 перевищують «галузевий рівень» частоти кадрів більш ніж у 1,5 раза. За її даними, продуктивність M95 в end-to-end задачах більш ніж удвічі перевищує середньогалузеву, продуктивність M97 для VLA — більш ніж у 1,5 раза вища, а затримка тракту ISP приблизно на 70% нижча. 18
19
До цих порівнянь варто ставитися обережно: доступні публікації приписують їх внутрішнім тестам Axera й не вказують незалежних ADAS-бенчмарків, які б підтвердили результати за однакових моделей, наборів сенсорів, програмних стеків і умов експлуатації.
Axera заявляє, що залишатиметься постачальником обчислювальної основи й не розроблятиме алгоритми інтелектуального водіння верхнього рівня, які могли б конкурувати з автовиробниками та Tier-1 постачальниками. У теорії це залишає замовникам контроль над алгоритмами й стеком водіння, що працюватимуть на апаратній платформі M9. 8
Компанія також повідомила, що сукупні світові постачання її чипів для інтелектуального водіння перевищили 1,6 млн одиниць станом на серпень 2026 року, а попередня серія M5 уже використовується в серійному автомобільному виробництві. 8
M97 було успішно запущено після отримання пластин у лютому 2026 року, а інженерні зразки передано в першій половині року. У розкритті для Гонконзької біржі Axera зазначила, що кілька провідних автовиробників (OEM) офіційно почали оцінювання та відбір рішень. M95 було запущено в липні 2026 року. 5
Це важлива віхa розробки, але вона не підтверджує широкого впровадження M97 у серійних автомобілях. Для покупців та інвесторів наступними ключовими сигналами будуть названі контракти на постачання, графіки виробництва й незалежно зіставні результати в реальних умовах — а не лише пікові TOPS або внутрішні заяви про частоту кадрів.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Серія Axera M9 складається з 5 нм чипів M97 на 720 TOPS для флагманських систем і M95 на 360 TOPS для доступніших одностадійних end to end рішень.
Серія Axera M9 складається з 5 нм чипів M97 на 720 TOPS для флагманських систем і M95 на 360 TOPS для доступніших одностадійних end to end рішень. M97 має 16 ядер Cortex A78AE, еквівалентну пропускну здатність пам’яті 460 ГБ/с і до 16 камер; M95 — 10 ядер, 260 ГБ/с і до 14 камер.
Інженерні зразки M97 були передані в першій половині 2026 року, а кілька автовиробників почали оцінювання та відбір рішень.
Серія Axera M9 складається з 5 нм чипів M97 на 720 TOPS для флагманських систем і M95 на 360 TOPS для доступніших одностадійних end to end рішень. M97 має 16 ядер Cortex A78AE, еквівалентну пропускну здатність пам’яті 460 ГБ/с і до 16 камер; M95 — 10 ядер, 260 ГБ/с і до 14 камер.
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 TerraЗображення створено за допомогою GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What did Axera announce on September 15, 2026 about its 5nm automotive-grade M9 ADAS SoC series—specifically the flagship M97’s approximatel. Article summary: Axera’s September 15 coverage described the M9 as a two-chip, 5nm automotive ADAS platform: the flagship M97 at about 720 TOPS for high-end urban NOA, VLA/world-model and cockpit-plus-driving use, and the M95 at about 36. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
Axera представила серію M9 як сімейство двох 5-нм автомобільних систем-на-чипі (SoC) для ADAS — систем допомоги водієві. Флагманський M97 (M9x-720T) заявлено з еквівалентною ШІ-продуктивністю 720 TOPS, а масовіший M95 (M9x-360T) — з 360 TOPS. Офіційний анонс відбувся 8 вересня, а публікація від 15 вересня підсумувала запуск і позиціонування новинок. 11
21
Головна ідея Axera — переносимість програмного забезпечення: обидва чипи використовують спільну архітектуру, інструменти розробки та повторно використовувані програмні компоненти. Це, за заявою компанії, дає автовиробникам і постачальникам першого рівня (Tier-1) змогу масштабувати застосунок допомоги водієві між різними класами продуктивності без повної переробки. 11
| Характеристика | M97 | M95 |
|---|---|---|
| Техпроцес | 5 нм, автомобільний клас | 5 нм, автомобільний клас |
| Заявлена еквівалентна ШІ-продуктивність | 720 TOPS | 360 TOPS |
| CPU | 16 ядер Arm Cortex-A78AE | 10 ядер Arm Cortex-A78AE |
| Еквівалентна пропускна здатність пам’яті | 460 ГБ/с | 260 ГБ/с |
| Конфігурації пам’яті | 36 / 48 / 64 / 96 ГБ | 12 / 18 / 24 ГБ |
| Вхід ISP | до 16 камер; 4,5 гігапікселя/с | до 14 камер; 2,6 гігапікселя/с |
M97 призначений для флагманських автомобільних платформ: міського NOA (навігація з автоматизованою допомогою водієві), задач VLA та моделей світу, а також спільної обробки даних для кокпіта й систем водіння. M95 позиціонується для чутливішого до вартості масового сегмента одностадійних end-to-end систем водіння. 7
21
Обидва чипи, за описом Axera, відповідають автомобільним вимогам AEC-Q100, мають інтегрований острівець безпеки ASIL-D із lockstep-режимом, загальний рейтинг ASIL-B та підтримують резервні двочипові конфігурації. 4
7
У M9 поєднано три власні обчислювальні блоки Axera: NPU для ШІ-інференсу, ISP для обробки зображення з камер і CVA — прискорювач комп’ютерного зору для попередньої обробки та роботи із сенсорами.
Axera заявляє, що її NPU має багатоядерну та багатокластерну архітектуру, спроєктовану з огляду на функціональну безпеку. Вона підтримує формати точності FP4, INT8, FP8 і BF16. Також компанія заявляє про апаратне передавання даних між CPU та NPU без копіювання (zero-copy), що має зменшувати обсяг переміщень даних. За її оцінкою, інструментарій розробки може скоротити адаптацію алгоритмів із місяців до тижнів. 21
22
Це заяви виробника, а не результати стандартизованих незалежних тестів. Вони важливі тому, що великі моделі сприйняття й планування обмежуються не лише піковим показником TOPS, а й пропускною здатністю пам’яті та складністю інтеграції.
ISP використовує двоканальний підхід: один тракт машинного зору оптимізований для ШІ-сприйняття, а інший — для якості зображення на дисплеї. Для M97 Axera заявляє затримку ISP менш ніж 10 мс, підтримку до 16 камер і пропускну здатність 4,5 гігапікселя за секунду. 21
22
CVA має виконувати такі задачі, як попередня обробка зображень, оператори комп’ютерного зору, обробка хмар точок LiDAR і синхронізація часу між кількома сенсорами. Мета, заявлена Axera, — не витрачати на ці операції ресурси CPU та NPU, залишаючи більше NPU-потужності для інференсу. 11
Axera позиціонує M9 як для резервних двочипових конфігурацій, так і для плат, де поєднано функції кокпіта та систем водіння. За словами компанії, конфігурація з двома M97 може забезпечити близько 1 440 TOPS, а дві M95 — 720 TOPS. 11
Компанія також стверджує, що системи M9 перевищують «галузевий рівень» частоти кадрів більш ніж у 1,5 раза. За її даними, продуктивність M95 в end-to-end задачах більш ніж удвічі перевищує середньогалузеву, продуктивність M97 для VLA — більш ніж у 1,5 раза вища, а затримка тракту ISP приблизно на 70% нижча. 18
19
До цих порівнянь варто ставитися обережно: доступні публікації приписують їх внутрішнім тестам Axera й не вказують незалежних ADAS-бенчмарків, які б підтвердили результати за однакових моделей, наборів сенсорів, програмних стеків і умов експлуатації.
Axera заявляє, що залишатиметься постачальником обчислювальної основи й не розроблятиме алгоритми інтелектуального водіння верхнього рівня, які могли б конкурувати з автовиробниками та Tier-1 постачальниками. У теорії це залишає замовникам контроль над алгоритмами й стеком водіння, що працюватимуть на апаратній платформі M9. 8
Компанія також повідомила, що сукупні світові постачання її чипів для інтелектуального водіння перевищили 1,6 млн одиниць станом на серпень 2026 року, а попередня серія M5 уже використовується в серійному автомобільному виробництві. 8
M97 було успішно запущено після отримання пластин у лютому 2026 року, а інженерні зразки передано в першій половині року. У розкритті для Гонконзької біржі Axera зазначила, що кілька провідних автовиробників (OEM) офіційно почали оцінювання та відбір рішень. M95 було запущено в липні 2026 року. 5
Це важлива віхa розробки, але вона не підтверджує широкого впровадження M97 у серійних автомобілях. Для покупців та інвесторів наступними ключовими сигналами будуть названі контракти на постачання, графіки виробництва й незалежно зіставні результати в реальних умовах — а не лише пікові TOPS або внутрішні заяви про частоту кадрів.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Серія Axera M9 складається з 5 нм чипів M97 на 720 TOPS для флагманських систем і M95 на 360 TOPS для доступніших одностадійних end to end рішень.
Серія Axera M9 складається з 5 нм чипів M97 на 720 TOPS для флагманських систем і M95 на 360 TOPS для доступніших одностадійних end to end рішень. M97 має 16 ядер Cortex A78AE, еквівалентну пропускну здатність пам’яті 460 ГБ/с і до 16 камер; M95 — 10 ядер, 260 ГБ/с і до 14 камер.
Інженерні зразки M97 були передані в першій половині 2026 року, а кілька автовиробників почали оцінювання та відбір рішень.