Трекер CoinGecko показує 20 відстежуваних компаній, які сукупно володіють 18 483 376 SOL вартістю приблизно $1,36 млрд станом на 22 червня 2026 року, що становить близько 2,94% від загальної пропозиції Solana . П'ять із цих фірм становлять основну частину цієї вартості .
| Показник | Деталі |
|---|---|
| Поточні активи | ~7 013 536 SOL (станом на 22 червня) |
| Ринкова вартість | ~$516 млн за курсу ~$73,60/SOL |
| Середня ціна придбання | ~$232,08 за токен |
| Загальна вартість | ~$1,59 млрд |
Стратегія: Forward Industries застейкала весь свій баланс SOL, отримуючи валовий річний дохід від стейкінгу (APY) на рівні 6,5%–7,2% з моменту запуску. Сукупні винагороди за стейкінг перевищили 112 171 SOL . Компанія не має корпоративного боргу, що керівництво вважає стратегічною перевагою .
Нереалізовані збитки: Станом на середину травня 2026 року, коли SOL торгувався близько $91, Forward мав нереалізований збиток приблизно $983 млн до $1 млрд . До 20 червня, з SOL на рівні ~$71,75, паперовий збиток ще більше зріс . Компанія повідомила про чистий збиток у розмірі $585,65 млн у першому кварталі 2026 фінансового року, з яких $560,2 млн припадає на знецінення цифрових активів . Дохід зріс більш ніж у чотири рази до $13,0 млн (порівняно з $3,1 млн роком раніше), в основному завдяки діяльності зі стейкінгу . Її активи DAT (Digital Asset Treasury) тепер становлять приблизно 3% від обігової пропозиції SOL .
| Показник | Деталі |
|---|---|
| Поточні активи | 2 223 074 SOL (станом на 22 червня) |
| Ринкова вартість | ~$163,6 млн |
| SOL на акцію (SPS) | 0,0670 станом на 13 травня 2026 року — зростання на 108% річних |
| Загальні конвертовані активи | ~2 294 576 SOL та еквіваленти SOL станом на 13 травня |
Стратегія: DeFi Development Corp. є першою публічною компанією в США, чия казначейська стратегія свідомо побудована на накопиченні та компаундуванні Solana. Вона відстежує SOL на акцію (SPS) як ключовий показник ефективності та встановила довгострокову ціль у 1,0 SPS до грудня 2028 року . Понад 15% її активів SOL розміщено в ончейн-протоколах для отримання доходу, а компанія проводить зворотний викуп акцій для збільшення SPS . Вона також володіє понад 656 000 dfdvSOL, токенізованою версією своєї казначейської позиції .
Фінанси: Дохід Q1 2026 у розмірі $4,49 млн перевищив оцінки аналітиків у $3,50 млн, але GAAP EPS у -$8,47 значно не дотягнув до оцінок -$0,25, що відображає падіння ціни SOL . Компанія підтвердила цільовий показник SPS на червень 2026 року на рівні 0,075 і відзначила 108% зростання SPS порівняно з минулим роком, незважаючи на спад ринку .
| Показник | Деталі |
|---|---|
| Загальний SOL у скарбниці (до продажу) | ~530 251 SOL (станом на 3 лютого 2026 р.) |
| Склад | 402 004 SOL + 37 043 jitoSOL + 81 149 STKESOL |
| Нещодавній продаж | Продано 65 001 SOL (~12,4% активів) 9 червня 2026 р. за ~CAD $87,88/токен |
| Використання коштів | ~CAD 5,7 млн на погашення боргу та зменшення кредитного плеча |
| Активи після продажу | ~456 173 SOL |
Стратегія: SOL Strategies управляє валідаторами та інфраструктурою Solana. Нещодавно вона завершила придбання HoudiniSwap LLC за $18 млн 1 червня 2026 року, профінансувавши угоду через DeFi-протоколи без продажу казначейського SOL . Компанія перейшла від біткойн-орієнтованої холдингової компанії до Solana-орієнтованої під керівництвом колишньої CEO Leah Wald, яка пішла у відставку у вересні 2025 року після успішного розвороту .
Згідно з даними CoinGecko станом на 22 червня 2026 року, Upexi володіла приблизно 2 173 204 SOL вартістю близько $159,9 млн, що робить її третім найбільшим публічним утримувачем SOL . Раніші звіти від вересня 2025 року вказували, що Upexi володіла приблизно 2 млн SOL . Поточні деталі щодо будь-якого запланованого розширення скарбниці не вдалося підтвердити з наявних результатів пошуку за червень 2026 року.
Трекер CoinGecko також вказує Sharps Technology (STSS.US) з 2 077 799 SOL ($152,9 млн) та Solana Company (HSDT.US) з 2 064 717 SOL ($152,0 млн) серед п'ятірки найбільших . Разом з іншими фірмами, які відстежуються, сукупний обсяг SOL серед 20 організацій сягає $1,36 млрд .
Лише Forward Industries має нереалізовані збитки на суму близько $1 млрд . Якщо додати збитки DeFi Development Corp та інших фірм, загальна сума паперових збитків інституційних утримувачів Solana, ймовірно, перевищує $1,5 млрд станом на червень 2026 року, хоча точний агрегований показник у наявних даних відсутній .
Публічні казначейські компанії прямо заявляють про свою стратегію як рідну для Solana версію моделі накопичення Bitcoin від MicroStrategy . Ключова відмінність: MicroStrategy тримає BTC без доходу; казначейства Solana стейкають всі свої активи, генеруючи 6,5–7,2% валового річного доходу . Цей дохід частково компенсує паперові збитки та створює регулярний грошовий потік, але, як зазначається в одному аналізі, дохід від стейкінгу в $17,4 млн був значно меншим за $560,2 млн нереалізованих збитків від цифрових активів . Компанії, як-от Forward Industries, наголошують на зростанні SOL на акцію (аналогічно показнику BTC на акцію MicroStrategy) і заявляють, що не планують продавати активи .
SOL торгувався близько $73 станом на 20 червня 2026 року, що значно нижче історичного максимуму та набагато нижче середньої ціни придбання ~$232, яку має Forward Industries . Саме падіння ціни пояснює переважну більшість паперових збитків усіх утримувачів.
Японський розробник ігор Enish (TSE: 3667) продав усі свої активи Bitcoin 9 червня 2026 року та перейшов до активної казначейської стратегії DAT 2.0, орієнтованої на Solana, яка включає стейкінг та управління валідаторами . Це відображає зростаючий тренд, коли компанії переходять від пасивних біткойн-скарбниць до прибуткових казначейств Solana.
| Компанія | Тікер | SOL Holdings (червень 2026) | Прибл. вартість | Ключова особливість стратегії |
|---|---|---|---|---|
| Forward Industries | FWDI | ~7 013 536 | $516 млн | 100% застейкано, 6,5–7,2% APY, ~$1 млрд нереалізованих збитків |
| DeFi Development Corp | DFDV | ~2 223 074 | $164 млн | Компаундування SPS (108% зростання річних), ончейн-дохід |
| Upexi | UPXI | ~2 173 204 | $160 млн | Третій за величиною утримувач; подальші плани не підтверджені |
| Sharps Technology | STSS | ~2 077 799 | $153 млн | — |
| Solana Company | HSDT | ~2 064 717 | $152 млн | Участь в екосистемі |
| SOL Strategies | HODL | ~456 173 (після продажу 9 червня) | ~$33 млн | Продано 12,4% для погашення боргу; валідаторські операції |
Деякі згадані в ринкових коментарях цифри, включаючи купівлю кітом 234 900 SOL за $16,5 млн, обсяги DEX на Solana, що перевищили NYSE, відтік $5,5 млн із Solana ETF та майнінг Circle 250 млн USDC на Solana, не були знайдені в доступних результатах пошуку і залишаються неперевіреними за допомогою наявних даних. Крім того, поточні активи Upexi, окрім знімка CoinGecko, не вдалося підтвердити з розкриття інформації за червень 2026 року.
Модель публічного казначейства Solana все ще перебуває на ранній стадії: загальні відстежувані активи становлять менше 3% від обігової пропозиції SOL . Чи зможе дохід від стейкінгу суттєво компенсувати падіння ціни під час затяжного ведмежого ринку, залишається відкритим питанням, на яке зможе відповісти лише час та цінова траєкторія SOL.
Трекер CoinGecko показує 20 відстежуваних компаній, які сукупно володіють 18 483 376 SOL вартістю приблизно $1,36 млрд станом на 22 червня 2026 року, що становить близько 2,94% від загальної пропозиції Solana . П'ять із цих фірм становлять основну частину цієї вартості .
| Показник | Деталі |
|---|---|
| Поточні активи | ~7 013 536 SOL (станом на 22 червня) |
| Ринкова вартість | ~$516 млн за курсу ~$73,60/SOL |
| Середня ціна придбання | ~$232,08 за токен |
| Загальна вартість | ~$1,59 млрд |
Стратегія: Forward Industries застейкала весь свій баланс SOL, отримуючи валовий річний дохід від стейкінгу (APY) на рівні 6,5%–7,2% з моменту запуску. Сукупні винагороди за стейкінг перевищили 112 171 SOL . Компанія не має корпоративного боргу, що керівництво вважає стратегічною перевагою .
Нереалізовані збитки: Станом на середину травня 2026 року, коли SOL торгувався близько $91, Forward мав нереалізований збиток приблизно $983 млн до $1 млрд . До 20 червня, з SOL на рівні ~$71,75, паперовий збиток ще більше зріс . Компанія повідомила про чистий збиток у розмірі $585,65 млн у першому кварталі 2026 фінансового року, з яких $560,2 млн припадає на знецінення цифрових активів . Дохід зріс більш ніж у чотири рази до $13,0 млн (порівняно з $3,1 млн роком раніше), в основному завдяки діяльності зі стейкінгу . Її активи DAT (Digital Asset Treasury) тепер становлять приблизно 3% від обігової пропозиції SOL .
| Показник | Деталі |
|---|---|
| Поточні активи | 2 223 074 SOL (станом на 22 червня) |
| Ринкова вартість | ~$163,6 млн |
| SOL на акцію (SPS) | 0,0670 станом на 13 травня 2026 року — зростання на 108% річних |
| Загальні конвертовані активи | ~2 294 576 SOL та еквіваленти SOL станом на 13 травня |
Стратегія: DeFi Development Corp. є першою публічною компанією в США, чия казначейська стратегія свідомо побудована на накопиченні та компаундуванні Solana. Вона відстежує SOL на акцію (SPS) як ключовий показник ефективності та встановила довгострокову ціль у 1,0 SPS до грудня 2028 року . Понад 15% її активів SOL розміщено в ончейн-протоколах для отримання доходу, а компанія проводить зворотний викуп акцій для збільшення SPS . Вона також володіє понад 656 000 dfdvSOL, токенізованою версією своєї казначейської позиції .
Фінанси: Дохід Q1 2026 у розмірі $4,49 млн перевищив оцінки аналітиків у $3,50 млн, але GAAP EPS у -$8,47 значно не дотягнув до оцінок -$0,25, що відображає падіння ціни SOL . Компанія підтвердила цільовий показник SPS на червень 2026 року на рівні 0,075 і відзначила 108% зростання SPS порівняно з минулим роком, незважаючи на спад ринку .
| Показник | Деталі |
|---|---|
| Загальний SOL у скарбниці (до продажу) | ~530 251 SOL (станом на 3 лютого 2026 р.) |
| Склад | 402 004 SOL + 37 043 jitoSOL + 81 149 STKESOL |
| Нещодавній продаж | Продано 65 001 SOL (~12,4% активів) 9 червня 2026 р. за ~CAD $87,88/токен |
| Використання коштів | ~CAD 5,7 млн на погашення боргу та зменшення кредитного плеча |
| Активи після продажу | ~456 173 SOL |
Стратегія: SOL Strategies управляє валідаторами та інфраструктурою Solana. Нещодавно вона завершила придбання HoudiniSwap LLC за $18 млн 1 червня 2026 року, профінансувавши угоду через DeFi-протоколи без продажу казначейського SOL . Компанія перейшла від біткойн-орієнтованої холдингової компанії до Solana-орієнтованої під керівництвом колишньої CEO Leah Wald, яка пішла у відставку у вересні 2025 року після успішного розвороту .
Згідно з даними CoinGecko станом на 22 червня 2026 року, Upexi володіла приблизно 2 173 204 SOL вартістю близько $159,9 млн, що робить її третім найбільшим публічним утримувачем SOL . Раніші звіти від вересня 2025 року вказували, що Upexi володіла приблизно 2 млн SOL . Поточні деталі щодо будь-якого запланованого розширення скарбниці не вдалося підтвердити з наявних результатів пошуку за червень 2026 року.
Трекер CoinGecko також вказує Sharps Technology (STSS.US) з 2 077 799 SOL ($152,9 млн) та Solana Company (HSDT.US) з 2 064 717 SOL ($152,0 млн) серед п'ятірки найбільших . Разом з іншими фірмами, які відстежуються, сукупний обсяг SOL серед 20 організацій сягає $1,36 млрд .
Лише Forward Industries має нереалізовані збитки на суму близько $1 млрд . Якщо додати збитки DeFi Development Corp та інших фірм, загальна сума паперових збитків інституційних утримувачів Solana, ймовірно, перевищує $1,5 млрд станом на червень 2026 року, хоча точний агрегований показник у наявних даних відсутній .
Публічні казначейські компанії прямо заявляють про свою стратегію як рідну для Solana версію моделі накопичення Bitcoin від MicroStrategy . Ключова відмінність: MicroStrategy тримає BTC без доходу; казначейства Solana стейкають всі свої активи, генеруючи 6,5–7,2% валового річного доходу . Цей дохід частково компенсує паперові збитки та створює регулярний грошовий потік, але, як зазначається в одному аналізі, дохід від стейкінгу в $17,4 млн був значно меншим за $560,2 млн нереалізованих збитків від цифрових активів . Компанії, як-от Forward Industries, наголошують на зростанні SOL на акцію (аналогічно показнику BTC на акцію MicroStrategy) і заявляють, що не планують продавати активи .
SOL торгувався близько $73 станом на 20 червня 2026 року, що значно нижче історичного максимуму та набагато нижче середньої ціни придбання ~$232, яку має Forward Industries . Саме падіння ціни пояснює переважну більшість паперових збитків усіх утримувачів.
Японський розробник ігор Enish (TSE: 3667) продав усі свої активи Bitcoin 9 червня 2026 року та перейшов до активної казначейської стратегії DAT 2.0, орієнтованої на Solana, яка включає стейкінг та управління валідаторами . Це відображає зростаючий тренд, коли компанії переходять від пасивних біткойн-скарбниць до прибуткових казначейств Solana.
| Компанія | Тікер | SOL Holdings (червень 2026) | Прибл. вартість | Ключова особливість стратегії |
|---|---|---|---|---|
| Forward Industries | FWDI | ~7 013 536 | $516 млн | 100% застейкано, 6,5–7,2% APY, ~$1 млрд нереалізованих збитків |
| DeFi Development Corp | DFDV | ~2 223 074 | $164 млн | Компаундування SPS (108% зростання річних), ончейн-дохід |
| Upexi | UPXI | ~2 173 204 | $160 млн | Третій за величиною утримувач; подальші плани не підтверджені |
| Sharps Technology | STSS | ~2 077 799 | $153 млн | — |
| Solana Company | HSDT | ~2 064 717 | $152 млн | Участь в екосистемі |
| SOL Strategies | HODL | ~456 173 (після продажу 9 червня) | ~$33 млн | Продано 12,4% для погашення боргу; валідаторські операції |
Деякі згадані в ринкових коментарях цифри, включаючи купівлю кітом 234 900 SOL за $16,5 млн, обсяги DEX на Solana, що перевищили NYSE, відтік $5,5 млн із Solana ETF та майнінг Circle 250 млн USDC на Solana, не були знайдені в доступних результатах пошуку і залишаються неперевіреними за допомогою наявних даних. Крім того, поточні активи Upexi, окрім знімка CoinGecko, не вдалося підтвердити з розкриття інформації за червень 2026 року.
Модель публічного казначейства Solana все ще перебуває на ранній стадії: загальні відстежувані активи становлять менше 3% від обігової пропозиції SOL . Чи зможе дохід від стейкінгу суттєво компенсувати падіння ціни під час затяжного ведмежого ринку, залишається відкритим питанням, на яке зможе відповісти лише час та цінова траєкторія SOL.