TSMC: Плутанина з цільовими цінами та єдиний бичачий тренд
Citi підвищило цільову ціну TSMC до NT$2,800 з NT$2,600 (лише на 7,7%), а не на 32%, як писали в деяких заголовках. Цифра у 32% потенційного зростання стосується підвищення цілі аналітиками Needham, а не Citi.
ОпублікувавВідредаговано за допомогою DeepSeek-V4-FlashЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
Citi підвищило цільову ціну TSMC до NT$2,800 з NT$2,600 (лише на 7,7%), а не на 32%, як писали в деяких заголовках.
Цифра у 32% потенційного зростання стосується підвищення цілі аналітиками Needham, а не Citi.
Фінансові результати TSMC за Q2 2025 виявилися надзвичайно сильними: виручка зросла на 38,6% р/р, чистий прибуток — на 60,7%, а валова маржа сягнула 58,6%.
Search & fact-check with cited sources for What factors drove Citigroup to raise its TSMC price target by 32% ahead of Q2 earnings, and whatTSMC is the world's leading contract chip manufacturer, producing the advanced processors that power AI infrastructure.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What factors drove Citigroup to raise its TSMC price target by 32% ahead of Q2 earnings, and what. Article summary: Here are the findings, organized by your questions.. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual, not as factual evidence.
openai.com
Гучний заголовок з Волл-стріт стверджував, що Citigroup підвищило цільову ціну акцій TSMC на 32% напередодні звітності за Q2 2025. Реальність виявилася дещо іншою — і це важливо для інвесторів, які стежать за траєкторією напівпровідникового гіганта.
Справжня історія підвищення цілі від Citi (і звідки взялися 32%)
Найчіткіше задокументоване підвищення цільової ціни TSMC від Citi було до NT$2,800 з NT$2,600 — тобто приблизно на 7,7%, а не на 32% — з підтвердженням рейтингу «Купувати». Нова ціль передбачала потенційне зростання ціни акцій на 53,8% від ціни закриття 27 березня (NT$1,820), що ґрунтувалося на «прискоренні ШІ-мегациклу» . Прогнози Citi щодо прибутку на акцію (EPS) на 2027 та 2028 роки становлять NT$130,72 та NT$165,99, що на 18% та 28% вище за консенсус Bloomberg відповідно .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "TSMC: Плутанина з цільовими цінами та єдиний бичачий тренд"?
Citi підвищило цільову ціну TSMC до NT$2,800 з NT$2,600 (лише на 7,7%), а не на 32%, як писали в деяких заголовках.
What are the key points to validate first?
Citi підвищило цільову ціну TSMC до NT$2,800 з NT$2,600 (лише на 7,7%), а не на 32%, як писали в деяких заголовках. Цифра у 32% потенційного зростання стосується підвищення цілі аналітиками Needham, а не Citi.
What should I do next in practice?
Фінансові результати TSMC за Q2 2025 виявилися надзвичайно сильними: виручка зросла на 38,6% р/р, чистий прибуток — на 60,7%, а валова маржа сягнула 58,6%.
TSMC: Плутанина з цільовими цінами та єдиний бичачий тренд
Citi підвищило цільову ціну TSMC до NT$2,800 з NT$2,600 (лише на 7,7%), а не на 32%, як писали в деяких заголовках. Цифра у 32% потенційного зростання стосується підвищення цілі аналітиками Needham, а не Citi.
ОпублікувавВідредаговано за допомогою DeepSeek-V4-FlashЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
Citi підвищило цільову ціну TSMC до NT$2,800 з NT$2,600 (лише на 7,7%), а не на 32%, як писали в деяких заголовках.
Цифра у 32% потенційного зростання стосується підвищення цілі аналітиками Needham, а не Citi.
Фінансові результати TSMC за Q2 2025 виявилися надзвичайно сильними: виручка зросла на 38,6% р/р, чистий прибуток — на 60,7%, а валова маржа сягнула 58,6%.
Search & fact-check with cited sources for What factors drove Citigroup to raise its TSMC price target by 32% ahead of Q2 earnings, and whatTSMC is the world's leading contract chip manufacturer, producing the advanced processors that power AI infrastructure.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What factors drove Citigroup to raise its TSMC price target by 32% ahead of Q2 earnings, and what. Article summary: Here are the findings, organized by your questions.. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual, not as factual evidence.
openai.com
Гучний заголовок з Волл-стріт стверджував, що Citigroup підвищило цільову ціну акцій TSMC на 32% напередодні звітності за Q2 2025. Реальність виявилася дещо іншою — і це важливо для інвесторів, які стежать за траєкторією напівпровідникового гіганта.
Справжня історія підвищення цілі від Citi (і звідки взялися 32%)
Найчіткіше задокументоване підвищення цільової ціни TSMC від Citi було до NT$2,800 з NT$2,600 — тобто приблизно на 7,7%, а не на 32% — з підтвердженням рейтингу «Купувати». Нова ціль передбачала потенційне зростання ціни акцій на 53,8% від ціни закриття 27 березня (NT$1,820), що ґрунтувалося на «прискоренні ШІ-мегациклу» . Прогнози Citi щодо прибутку на акцію (EPS) на 2027 та 2028 роки становлять NT$130,72 та NT$165,99, що на 18% та 28% вище за консенсус Bloomberg відповідно .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "TSMC: Плутанина з цільовими цінами та єдиний бичачий тренд"?
Citi підвищило цільову ціну TSMC до NT$2,800 з NT$2,600 (лише на 7,7%), а не на 32%, як писали в деяких заголовках.
What are the key points to validate first?
Citi підвищило цільову ціну TSMC до NT$2,800 з NT$2,600 (лише на 7,7%), а не на 32%, як писали в деяких заголовках. Цифра у 32% потенційного зростання стосується підвищення цілі аналітиками Needham, а не Citi.
What should I do next in practice?
Фінансові результати TSMC за Q2 2025 виявилися надзвичайно сильними: виручка зросла на 38,6% р/р, чистий прибуток — на 60,7%, а валова маржа сягнула 58,6%.
Цифра приблизно в 32% у деяких заголовках стосується іншої події: аналітики Needham підвищили свою цільову ціну для TSMC до $480 з $410, що передбачало майже 32% зростання від тогочасної ціни акцій . Це підвищення було пов'язане з оптимістичними результатами Q1 2026 та наративом про зростання попиту на ШІ, де чистий прибуток компанії за Q1 склав NT$572,48 млрд, перевершивши очікування Волл-стріт .
Отже, ці два моменти часто плутають:
Citi: NT$2,600 → NT$2,800, спричинене зростанням попиту на ШІ-чіпи .
Needham: $410 → $480, або майже 32% потенційного зростання, спричинене сильними результатами Q1 та попитом на ШІ .
Фінансові результати TSMC за Q2 2025: рекордні показники завдяки ШІ
Результати TSMC за другий квартал 2025 року були винятково сильними, демонструючи потужну динаміку виручки, чистого прибутку, EPS та маржі .
Показник
Результат Q2 2025
Зміна р/р
Виручка (NT$)
NT$933,79 млрд
+38,6%
Виручка (USD)
~$30,07 млрд
—
Чистий прибуток
NT$398,27 млрд
+60,7%
Розбавлений EPS
NT$15,36
—
Валова маржа
58,6%
—
Операційна маржа
49,6%
—
Джерело:
Результати підтрималися високим попитом на передові технології, які склали 74% від загальної виручки від пластин. Процеси 3nm, 5nm та 7nm принесли 24%, 36% та 14% виручки від пластин відповідно . Щодо Q3 2025, TSMC очікує виручку в діапазоні $31,8–33,0 млрд, що свідчить про приблизно 38% зростання р/р за середнім значенням . Компанія також підвищила свій прогноз зростання виручки в доларах США на 2025 рік до 30% р/р .
Пізніше Citi зазначило, що TSMC виграла від високої ефективності та сильного попиту на передові технологічні вузли, а валова маржа залишилася на рівні 58,6%, незважаючи на тиск з боку валютних курсів . Банк також вбачає очікуване структурне зростання попиту на передові вузли та ШІ як ключові драйвери подальшої діяльності TSMC .
Консенсус аналітиків: переважно «бичачий» настрій
Консенсусна думка на Волл-стріт є переважно «бичачою», що підкріплюється тими самими ШІ-факторами, які забезпечили рекордні результати Q2:
Консенсусний рейтинг: «Купувати» серед 7 аналітиків в одному наборі даних та «Сильна купівля» серед 19 аналітиків в іншому .
Середня 12-місячна цільова ціна: приблизно $466–$490, залежно від набору даних .
Діапазон цілей (макс./мін.): в одному наборі даних найвища оцінка становила $700, а найнижча — $354.
Серед нещодавніх «бичачих» дій аналітиків: Citi підтвердило рейтинг «Купувати» та підвищило ціль до NT$2,800, Needham підвищив до $480 . Крім того, Barclays підвищив ціль до $275 , а Goldman Sachs встановив «рекордну» ціль для акцій, що торгуються в Тайбеї, на рівні NT$2,330 .
Ключовий висновок: ШІ — спільна нитка
Перспективи TSMC залишаються тісно пов'язаними з попитом на інфраструктуру ШІ, попитом на передові технологічні вузли та подальшим сильним фінансовим виконанням . Останнє задокументоване підвищення цілі від Citi — лише один із пунктів у ширшому «бичачому» аналітичному тлі, але цифра в ~32% потенційного зростання точно походить від підвищення цілі Needham, а не Citi .
Однак обидва підвищення мають спільну ключову ідею: ШІ-мегацикл прискорюється, і TSMC займає унікальну позицію як виробник найпередовіших у світі чіпів. З рекордними квартальними результатами, підвищеним річним прогнозом та майже одностайним консенсусом «Купувати» з боку Волл-стріт, траєкторія компанії залишається нерозривно пов'язаною з подальшим розширенням ШІ-інфраструктури.
Цифра приблизно в 32% у деяких заголовках стосується іншої події: аналітики Needham підвищили свою цільову ціну для TSMC до $480 з $410, що передбачало майже 32% зростання від тогочасної ціни акцій . Це підвищення було пов'язане з оптимістичними результатами Q1 2026 та наративом про зростання попиту на ШІ, де чистий прибуток компанії за Q1 склав NT$572,48 млрд, перевершивши очікування Волл-стріт .
Отже, ці два моменти часто плутають:
Citi: NT$2,600 → NT$2,800, спричинене зростанням попиту на ШІ-чіпи .
Needham: $410 → $480, або майже 32% потенційного зростання, спричинене сильними результатами Q1 та попитом на ШІ .
Фінансові результати TSMC за Q2 2025: рекордні показники завдяки ШІ
Результати TSMC за другий квартал 2025 року були винятково сильними, демонструючи потужну динаміку виручки, чистого прибутку, EPS та маржі .
Показник
Результат Q2 2025
Зміна р/р
Виручка (NT$)
NT$933,79 млрд
+38,6%
Виручка (USD)
~$30,07 млрд
—
Чистий прибуток
NT$398,27 млрд
+60,7%
Розбавлений EPS
NT$15,36
—
Валова маржа
58,6%
—
Операційна маржа
49,6%
—
Джерело:
Результати підтрималися високим попитом на передові технології, які склали 74% від загальної виручки від пластин. Процеси 3nm, 5nm та 7nm принесли 24%, 36% та 14% виручки від пластин відповідно . Щодо Q3 2025, TSMC очікує виручку в діапазоні $31,8–33,0 млрд, що свідчить про приблизно 38% зростання р/р за середнім значенням . Компанія також підвищила свій прогноз зростання виручки в доларах США на 2025 рік до 30% р/р .
Пізніше Citi зазначило, що TSMC виграла від високої ефективності та сильного попиту на передові технологічні вузли, а валова маржа залишилася на рівні 58,6%, незважаючи на тиск з боку валютних курсів . Банк також вбачає очікуване структурне зростання попиту на передові вузли та ШІ як ключові драйвери подальшої діяльності TSMC .
Консенсус аналітиків: переважно «бичачий» настрій
Консенсусна думка на Волл-стріт є переважно «бичачою», що підкріплюється тими самими ШІ-факторами, які забезпечили рекордні результати Q2:
Консенсусний рейтинг: «Купувати» серед 7 аналітиків в одному наборі даних та «Сильна купівля» серед 19 аналітиків в іншому .
Середня 12-місячна цільова ціна: приблизно $466–$490, залежно від набору даних .
Діапазон цілей (макс./мін.): в одному наборі даних найвища оцінка становила $700, а найнижча — $354.
Серед нещодавніх «бичачих» дій аналітиків: Citi підтвердило рейтинг «Купувати» та підвищило ціль до NT$2,800, Needham підвищив до $480 . Крім того, Barclays підвищив ціль до $275 , а Goldman Sachs встановив «рекордну» ціль для акцій, що торгуються в Тайбеї, на рівні NT$2,330 .
Ключовий висновок: ШІ — спільна нитка
Перспективи TSMC залишаються тісно пов'язаними з попитом на інфраструктуру ШІ, попитом на передові технологічні вузли та подальшим сильним фінансовим виконанням . Останнє задокументоване підвищення цілі від Citi — лише один із пунктів у ширшому «бичачому» аналітичному тлі, але цифра в ~32% потенційного зростання точно походить від підвищення цілі Needham, а не Citi .
Однак обидва підвищення мають спільну ключову ідею: ШІ-мегацикл прискорюється, і TSMC займає унікальну позицію як виробник найпередовіших у світі чіпів. З рекордними квартальними результатами, підвищеним річним прогнозом та майже одностайним консенсусом «Купувати» з боку Волл-стріт, траєкторія компанії залишається нерозривно пов'язаною з подальшим розширенням ШІ-інфраструктури.