Aave V4 на Ethereum: $200 млн депозитів за три місяці — що стоїть за цим зростанням?
Депозити Aave V4 на Ethereum досягли $200 млн до кінця червня 2026 року, подвоївшись за місяць; активні позики складають $60 млн. Головна інновація — архітектура «хаб і спиці»: центральний хаб об'єднує весь капітал, а модульні «спиці» дозволяють кожному ринку встановлювати власні параметри ризику, застави та ліквіда...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою DeepSeek-V4-FlashЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
Депозити Aave V4 на Ethereum досягли $200 млн до кінця червня 2026 року, подвоївшись за місяць; активні позики складають $60 млн.
Головна інновація — архітектура «хаб і спиці»: центральний хаб об'єднує весь капітал, а модульні «спиці» дозволяють кожному ринку встановлювати власні параметри ризику, застави та ліквідації.
Aave контролює понад 51% ринку DeFi кредитування ( $35.8 млрд TVL на початок 2026 року), тоді як V4 — це лише невелика, але швидкозростаюча частка нового протоколу.
Ключові конкуренти: Morpho Blue ( $11.8 млрд TVL), Spark ( $6.8 млрд), Compound V3 ( $2.7 млрд).
Search & fact-check with cited sources for What is the current state of Aave V4's deposits, what growth trajectory has it followed since itsAave V4's hub-and-spoke architecture separates liquidity (Hub) from risk expression (Spokes), enabling modular lending markets with shared capital depth.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What is the current state of Aave V4's deposits, what growth trajectory has it followed since its. Article summary: ## Aave V4: Current State, Growth Trajectory, Architecture, and Market Position. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual, not as factual evidence.
openai.com
Найбільше оновлення протоколу Aave за п'ять років стартувало вражаюче. V4, запущений на Ethereum 30 березня 2026 року, на кінець червня зібрав близько $200 млн депозитів — вдвічі більше, ніж місяцем раніше. Активні позики сягнули приблизно $60 млн. А якщо згадати, що на старті, наприкінці березня, на протоколі було лише ~$25 млн, то зростання до $200 млн менш ніж за три місяці — це справжній ривок .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Aave V4 на Ethereum: $200 млн депозитів за три місяці — що стоїть за цим зростанням?"?
Депозити Aave V4 на Ethereum досягли $200 млн до кінця червня 2026 року, подвоївшись за місяць; активні позики складають $60 млн.
What are the key points to validate first?
Депозити Aave V4 на Ethereum досягли $200 млн до кінця червня 2026 року, подвоївшись за місяць; активні позики складають $60 млн. Головна інновація — архітектура «хаб і спиці»: центральний хаб об'єднує весь капітал, а модульні «спиці» дозволяють кожному ринку встановлювати власні параметри ризику, застави та ліквідації.
What should I do next in practice?
Aave контролює понад 51% ринку DeFi кредитування ( $35.8 млрд TVL на початок 2026 року), тоді як V4 — це лише невелика, але швидкозростаюча частка нового протоколу.
Aave V4 на Ethereum: $200 млн депозитів за три місяці — що стоїть за цим зростанням?
Депозити Aave V4 на Ethereum досягли $200 млн до кінця червня 2026 року, подвоївшись за місяць; активні позики складають $60 млн. Головна інновація — архітектура «хаб і спиці»: центральний хаб об'єднує весь капітал, а модульні «спиці» дозволяють кожному ринку встановлювати власні параметри ризику, застави та ліквіда...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою DeepSeek-V4-FlashЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
Депозити Aave V4 на Ethereum досягли $200 млн до кінця червня 2026 року, подвоївшись за місяць; активні позики складають $60 млн.
Головна інновація — архітектура «хаб і спиці»: центральний хаб об'єднує весь капітал, а модульні «спиці» дозволяють кожному ринку встановлювати власні параметри ризику, застави та ліквідації.
Aave контролює понад 51% ринку DeFi кредитування ( $35.8 млрд TVL на початок 2026 року), тоді як V4 — це лише невелика, але швидкозростаюча частка нового протоколу.
Ключові конкуренти: Morpho Blue ( $11.8 млрд TVL), Spark ( $6.8 млрд), Compound V3 ( $2.7 млрд).
Search & fact-check with cited sources for What is the current state of Aave V4's deposits, what growth trajectory has it followed since itsAave V4's hub-and-spoke architecture separates liquidity (Hub) from risk expression (Spokes), enabling modular lending markets with shared capital depth.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What is the current state of Aave V4's deposits, what growth trajectory has it followed since its. Article summary: ## Aave V4: Current State, Growth Trajectory, Architecture, and Market Position. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual, not as factual evidence.
openai.com
Найбільше оновлення протоколу Aave за п'ять років стартувало вражаюче. V4, запущений на Ethereum 30 березня 2026 року, на кінець червня зібрав близько $200 млн депозитів — вдвічі більше, ніж місяцем раніше. Активні позики сягнули приблизно $60 млн. А якщо згадати, що на старті, наприкінці березня, на протоколі було лише ~$25 млн, то зростання до $200 млн менш ніж за три місяці — це справжній ривок .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Aave V4 на Ethereum: $200 млн депозитів за три місяці — що стоїть за цим зростанням?"?
Депозити Aave V4 на Ethereum досягли $200 млн до кінця червня 2026 року, подвоївшись за місяць; активні позики складають $60 млн.
What are the key points to validate first?
Депозити Aave V4 на Ethereum досягли $200 млн до кінця червня 2026 року, подвоївшись за місяць; активні позики складають $60 млн. Головна інновація — архітектура «хаб і спиці»: центральний хаб об'єднує весь капітал, а модульні «спиці» дозволяють кожному ринку встановлювати власні параметри ризику, застави та ліквідації.
What should I do next in practice?
Aave контролює понад 51% ринку DeFi кредитування ( $35.8 млрд TVL на початок 2026 року), тоді як V4 — це лише невелика, але швидкозростаюча частка нового протоколу.
Втім, ці цифри — лише частина картини. Згадані $200 млн стосуються виключно нового розгортання V4 на Ethereum. Спадщина протоколу — V3, який працює на понад 14 блокчейнах, на кінець березня 2026 року тримав понад $42 млрд депозитів. V4 — це майбутнє, але V3 досі залишається головним джерелом ліквідності.
Траєкторія зростання: від $25 млн до $200 млн за три місяці
Зростання V4 відбувалося кількома етапами, які включали як ейфорію, так і інцидент безпеки та швидке відновлення :
Кінець березня 2026 (запуск): V4 стартував з консервативними лімітами постачання та запозичень, починаючи приблизно з $25 млн депозитів .
Початок травня 2026: TVL злетів на 150% до піку ~$105 млн завдяки попиту ранніх користувачів .
Кінець травня 2026 (наслідки експлойту): Експлойт міжмережевого мосту, який зачепив заставу rsETH, поширився на ринок WETH Aave. TVL скоригувався до ~$75 млн через розгортання кредитного плеча . Координована кампанія «DeFi United» відновила стабільність .
Кінець травня 2026 (віха): Незважаючи на невдачу, V4 подолав перший важливий рубіж у $100 млн депозитів. DAO схвалив три послідовні підвищення лімітів та активував перші стимулюючі кампанії для frxUSD та USDG .
Кінець червня 2026: Депозити знову подвоїлися, досягнувши ~$200 млн, з $60 млн активних позик — приблизно 2-кратний місячний приріст .
Контекст важливий: Навіть з $200 млн V4 становить менше ніж 0,5% від загальних депозитів усього протоколу Aave (V3 + V4 ~$42B+). Це ще контрольований етап розгортання .
Архітектурні зміни: чому «хаб-і-спиці» це важливо
Найважливіша зміна від V3 до V4 — архітектурна. У V3 використовувалася модель «один пул на ланцюжок» — кожен блокчейн мав власний ізольований пул ліквідності, що фрагментувало капітал . V4 замінює це на дизайн Hub and Spoke (хаб і спиці) :
Хаб ліквідності (Liquidity Hub): Єдиний центральний контракт, який зберігає всі внесені активи та веде уніфікований облік . Капітал, внесений через будь-яку «спицю», потрапляє до хабу і стає доступним для всіх підключених спиць .
Спиці (Spokes): Модульні, незалежні середовища для запозичень. Кожна спиця має власні типи застави, параметри ризику та правила ліквідації . Це означає, що управління може запустити новий ринок кредитування — наприклад, для нового класу активів або інституційних цілей — без міграції ліквідності та втручання в хаб .
Поточний стан: Розгорнуто три хаби (Core, Prime, Plus) та одинадцять спиць, що дозволяє ізольоване маршрутизацію ліквідності між різними категоріями застави .
Майбутнє: На наступних етапах планується крос-чейн ліквідність — спиці на різних блокчейнах зможуть використовувати спільний глобальний пул ліквідності .
Безпека: Оновлення пройшло 345 днів ретельної перевірки безпеки з бюджетом $1,5 млн на аудит .
Ця архітектура дає три конкретні переваги порівняно з V3: гнучкіше управління ризиками (ізольований ризик для кожної спиці), легша підтримка нових класів активів та підвищення ефективності капіталу завдяки спільній ліквідності .
Ширший ландшафт DeFi-кредитування: домінування Aave в цифрах
Aave залишається домінуючою силою в DeFi-кредитуванні з великим відривом, хоча конкуренти нарощують оберти :
Загальний TVL Aave досяг піку в $75 млрд у 2025 році (найвищий показник серед усіх DeFi-протоколів) і завершив рік на рівні $55 млрд, що на 57% більше, ніж на початку року .
На початок 2026 року Aave контролював приблизно 51,3% усього ринку DeFi-кредитування ($35,8 млрд TVL) і, за оцінками, тримав 82% усіх непогашених позик на Ethereum.
Весь сектор DeFi-кредитування оцінюється в $75–80 млрд TVL на середину 2026 року, порівняно з $50 млрд на початку 2025-го .
Ключові конкуренти: Morpho Blue ($11,8 млрд TVL), Spark ($6,8 млрд), Compound V3 (~$2,7 млрд) . Зокрема, Morpho виріс із $2 млрд до $10+ млрд завдяки інституційному впровадженню .
«Ліквідність Aave на 14+ блокчейнах і найглибша історія аудитів залишаються структурними перевагами», — зазначають експерти . Однак Morpho вже обійшов Aave на ринку кредитування Base ($1 млрд проти $539 млн) та підтримує більше блокчейнів (29 проти 19) .
Майбутні амбіції Aave: три стовпи на 2026 рік
План засновника Стані Кулехова на 2026 рік тримається на трьох стовпах :
Aave V4 — оновлення «хаб-і-спиці», наступним кроком стане крос-чейн ліквідність . V4 — це фундамент для масштабування.
Horizon — інституційна платформа для кредитування під реальні активи (RWA), яка вже залучила понад $550 млн депозитів для токенізованих активів .
Aave App — мобільний застосунок для масового користувача, покликаний залучити аудиторію за межами крипто-ентузіастів .
Стратегічне позиціонування виводить Aave за рамки просто DeFi-кредитора — мета стати «фундаментальним кредитним шаром на ланцюжку», який обслуговує як крипто-нативні, так і інституційні ринки . Сукупний обсяг кредитування вже перевищив $1 трильйон, а загальний обсяг історичних депозитів становить понад $3,33 трильйони .
Втім, ці цифри — лише частина картини. Згадані $200 млн стосуються виключно нового розгортання V4 на Ethereum. Спадщина протоколу — V3, який працює на понад 14 блокчейнах, на кінець березня 2026 року тримав понад $42 млрд депозитів. V4 — це майбутнє, але V3 досі залишається головним джерелом ліквідності.
Траєкторія зростання: від $25 млн до $200 млн за три місяці
Зростання V4 відбувалося кількома етапами, які включали як ейфорію, так і інцидент безпеки та швидке відновлення :
Кінець березня 2026 (запуск): V4 стартував з консервативними лімітами постачання та запозичень, починаючи приблизно з $25 млн депозитів .
Початок травня 2026: TVL злетів на 150% до піку ~$105 млн завдяки попиту ранніх користувачів .
Кінець травня 2026 (наслідки експлойту): Експлойт міжмережевого мосту, який зачепив заставу rsETH, поширився на ринок WETH Aave. TVL скоригувався до ~$75 млн через розгортання кредитного плеча . Координована кампанія «DeFi United» відновила стабільність .
Кінець травня 2026 (віха): Незважаючи на невдачу, V4 подолав перший важливий рубіж у $100 млн депозитів. DAO схвалив три послідовні підвищення лімітів та активував перші стимулюючі кампанії для frxUSD та USDG .
Кінець червня 2026: Депозити знову подвоїлися, досягнувши ~$200 млн, з $60 млн активних позик — приблизно 2-кратний місячний приріст .
Контекст важливий: Навіть з $200 млн V4 становить менше ніж 0,5% від загальних депозитів усього протоколу Aave (V3 + V4 ~$42B+). Це ще контрольований етап розгортання .
Архітектурні зміни: чому «хаб-і-спиці» це важливо
Найважливіша зміна від V3 до V4 — архітектурна. У V3 використовувалася модель «один пул на ланцюжок» — кожен блокчейн мав власний ізольований пул ліквідності, що фрагментувало капітал . V4 замінює це на дизайн Hub and Spoke (хаб і спиці) :
Хаб ліквідності (Liquidity Hub): Єдиний центральний контракт, який зберігає всі внесені активи та веде уніфікований облік . Капітал, внесений через будь-яку «спицю», потрапляє до хабу і стає доступним для всіх підключених спиць .
Спиці (Spokes): Модульні, незалежні середовища для запозичень. Кожна спиця має власні типи застави, параметри ризику та правила ліквідації . Це означає, що управління може запустити новий ринок кредитування — наприклад, для нового класу активів або інституційних цілей — без міграції ліквідності та втручання в хаб .
Поточний стан: Розгорнуто три хаби (Core, Prime, Plus) та одинадцять спиць, що дозволяє ізольоване маршрутизацію ліквідності між різними категоріями застави .
Майбутнє: На наступних етапах планується крос-чейн ліквідність — спиці на різних блокчейнах зможуть використовувати спільний глобальний пул ліквідності .
Безпека: Оновлення пройшло 345 днів ретельної перевірки безпеки з бюджетом $1,5 млн на аудит .
Ця архітектура дає три конкретні переваги порівняно з V3: гнучкіше управління ризиками (ізольований ризик для кожної спиці), легша підтримка нових класів активів та підвищення ефективності капіталу завдяки спільній ліквідності .
Ширший ландшафт DeFi-кредитування: домінування Aave в цифрах
Aave залишається домінуючою силою в DeFi-кредитуванні з великим відривом, хоча конкуренти нарощують оберти :
Загальний TVL Aave досяг піку в $75 млрд у 2025 році (найвищий показник серед усіх DeFi-протоколів) і завершив рік на рівні $55 млрд, що на 57% більше, ніж на початку року .
На початок 2026 року Aave контролював приблизно 51,3% усього ринку DeFi-кредитування ($35,8 млрд TVL) і, за оцінками, тримав 82% усіх непогашених позик на Ethereum.
Весь сектор DeFi-кредитування оцінюється в $75–80 млрд TVL на середину 2026 року, порівняно з $50 млрд на початку 2025-го .
Ключові конкуренти: Morpho Blue ($11,8 млрд TVL), Spark ($6,8 млрд), Compound V3 (~$2,7 млрд) . Зокрема, Morpho виріс із $2 млрд до $10+ млрд завдяки інституційному впровадженню .
«Ліквідність Aave на 14+ блокчейнах і найглибша історія аудитів залишаються структурними перевагами», — зазначають експерти . Однак Morpho вже обійшов Aave на ринку кредитування Base ($1 млрд проти $539 млн) та підтримує більше блокчейнів (29 проти 19) .
Майбутні амбіції Aave: три стовпи на 2026 рік
План засновника Стані Кулехова на 2026 рік тримається на трьох стовпах :
Aave V4 — оновлення «хаб-і-спиці», наступним кроком стане крос-чейн ліквідність . V4 — це фундамент для масштабування.
Horizon — інституційна платформа для кредитування під реальні активи (RWA), яка вже залучила понад $550 млн депозитів для токенізованих активів .
Aave App — мобільний застосунок для масового користувача, покликаний залучити аудиторію за межами крипто-ентузіастів .
Стратегічне позиціонування виводить Aave за рамки просто DeFi-кредитора — мета стати «фундаментальним кредитним шаром на ланцюжку», який обслуговує як крипто-нативні, так і інституційні ринки . Сукупний обсяг кредитування вже перевищив $1 трильйон, а загальний обсяг історичних депозитів становить понад $3,33 трильйони .