Main Capital Partners зібрав €5,25 млрд, роблячи ставку на «нудне» корпоративне програмне забезпечення всупереч паніці навколо ШІ
Main Capital Partners оголосив про закриття двох нових фондів на загальну суму €5,25 млрд (близько $6 млрд): Main Capital IX (€4,0 млрд) та Main Foundation III (€1,25 млрд). Це найбільший private equity buyout збір в історії Нідерландів.
ОпублікувавВідредаговано за допомогою DeepSeek-V4-FlashЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
Main Capital Partners оголосив про закриття двох нових фондів на загальну суму €5,25 млрд (близько $6 млрд): Main Capital IX (€4,0 млрд) та Main Foundation III (€1,25 млрд).
Це найбільший private equity buyout збір в історії Нідерландів. Загальний обсяг активів під управлінням (AUM) компанії перевищив €12 млрд.
Існуючі інвестори (LPs) збільшили свої внески більш ніж на 120% (re up rate 120%).
Фірма робить контрінтуїтивну ставку («bet against the AI panic»): замість того, щоб боятися, що ШІ зруйнує ринок enterprise програмного забезпечення, Main вважає, що ШІ створює нові можливості для зростання «нудного»,...
Search & fact-check with cited sources for What key details were announced about Main Capital Partners' latest fund closes, including the fuMain Capital Partners closed its largest funds to date in June 2026, reaching a combined €5.25 billion across two vehicles.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What key details were announced about Main Capital Partners' latest fund closes, including the fu. Article summary: Here are the key details announced on June 24, 2026, about Main Capital Partners' latest dual fund close:. Topic tags: general, news, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual
openai.com
24 червня 2026 року нідерландська інвестиційна компанія Main Capital Partners оголосила про закриття двох нових викупних фондів (buyout funds) — Main Capital IX та Main Foundation III — із загальним обсягом зобов'язань у €5,25 млрд (приблизно $6 млрд) . Збір коштів, завершений менш ніж за шість місяців, став і довів загальний обсяг активів під управлінням фірми до понад .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Main Capital Partners зібрав €5,25 млрд, роблячи ставку на «нудне» корпоративне програмне забезпечення всупереч паніці навколо ШІ"?
Main Capital Partners оголосив про закриття двох нових фондів на загальну суму €5,25 млрд (близько $6 млрд): Main Capital IX (€4,0 млрд) та Main Foundation III (€1,25 млрд).
What are the key points to validate first?
Main Capital Partners оголосив про закриття двох нових фондів на загальну суму €5,25 млрд (близько $6 млрд): Main Capital IX (€4,0 млрд) та Main Foundation III (€1,25 млрд). Це найбільший private equity buyout збір в історії Нідерландів. Загальний обсяг активів під управлінням (AUM) компанії перевищив €12 млрд.
What should I do next in practice?
Існуючі інвестори (LPs) збільшили свої внески більш ніж на 120% (re up rate 120%).
Main Capital Partners зібрав €5,25 млрд, роблячи ставку на «нудне» корпоративне програмне забезпечення всупереч паніці навколо ШІ
Main Capital Partners оголосив про закриття двох нових фондів на загальну суму €5,25 млрд (близько $6 млрд): Main Capital IX (€4,0 млрд) та Main Foundation III (€1,25 млрд). Це найбільший private equity buyout збір в історії Нідерландів.
ОпублікувавВідредаговано за допомогою DeepSeek-V4-FlashЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
Main Capital Partners оголосив про закриття двох нових фондів на загальну суму €5,25 млрд (близько $6 млрд): Main Capital IX (€4,0 млрд) та Main Foundation III (€1,25 млрд).
Це найбільший private equity buyout збір в історії Нідерландів. Загальний обсяг активів під управлінням (AUM) компанії перевищив €12 млрд.
Існуючі інвестори (LPs) збільшили свої внески більш ніж на 120% (re up rate 120%).
Фірма робить контрінтуїтивну ставку («bet against the AI panic»): замість того, щоб боятися, що ШІ зруйнує ринок enterprise програмного забезпечення, Main вважає, що ШІ створює нові можливості для зростання «нудного»,...
Search & fact-check with cited sources for What key details were announced about Main Capital Partners' latest fund closes, including the fuMain Capital Partners closed its largest funds to date in June 2026, reaching a combined €5.25 billion across two vehicles.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What key details were announced about Main Capital Partners' latest fund closes, including the fu. Article summary: Here are the key details announced on June 24, 2026, about Main Capital Partners' latest dual fund close:. Topic tags: general, news, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual
openai.com
24 червня 2026 року нідерландська інвестиційна компанія Main Capital Partners оголосила про закриття двох нових викупних фондів (buyout funds) — Main Capital IX та Main Foundation III — із загальним обсягом зобов'язань у €5,25 млрд (приблизно $6 млрд) . Збір коштів, завершений менш ніж за шість місяців, став і довів загальний обсяг активів під управлінням фірми до понад .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Main Capital Partners зібрав €5,25 млрд, роблячи ставку на «нудне» корпоративне програмне забезпечення всупереч паніці навколо ШІ"?
Main Capital Partners оголосив про закриття двох нових фондів на загальну суму €5,25 млрд (близько $6 млрд): Main Capital IX (€4,0 млрд) та Main Foundation III (€1,25 млрд).
What are the key points to validate first?
Main Capital Partners оголосив про закриття двох нових фондів на загальну суму €5,25 млрд (близько $6 млрд): Main Capital IX (€4,0 млрд) та Main Foundation III (€1,25 млрд). Це найбільший private equity buyout збір в історії Нідерландів. Загальний обсяг активів під управлінням (AUM) компанії перевищив €12 млрд.
What should I do next in practice?
Існуючі інвестори (LPs) збільшили свої внески більш ніж на 120% (re up rate 120%).
найбільшим private equity buyout-збором в історії Нідерландів
€12 млрд
Це не просто черговий рекордний збір. Main Capital робить чітку контрінтуїтивну ставку, яку вже охрестили «bet against the AI panic» — ставкою проти паніки навколо штучного інтелекту . Тоді як публічні ринки побоюються, що ШІ зруйнує традиційний ринок корпоративного програмного забезпечення (enterprise software), Main, навпаки, вважає, що ШІ відкриває нову еру зростання для «нудного», але незамінного софту.
Ось ключові деталі оголошення.
Назви та розміри фондів
Обидва фонди закрилися на своїх граничних позначках (hard caps):
Main Capital IX (флагманський buyout-фонд): €4,0 млрд
Main Foundation III (додатковий фонд): €1,25 млрд
Загальний обсяг: €5,25 млрд
Для порівняння: Main Capital IX більш ніж удвічі перевищує розмір попереднього фонду Main Capital VIII, який у 2024 році зібрав €1,9 млрд . Main Foundation III також більш ніж удвічі перевищив попередній аналогічний фонд .
Загальний обсяг активів під управлінням (AUM)
Збір коштів збільшив AUM Main Capital до понад €12 млрд. Фірма тепер інвестує від імені понад 200 обмежених партнерів (limited partners, LPs).
Склад LP та рівень повторних інвестицій
Re-up rate понад 120%: Існуючі LPs вклали більше капіталу, ніж у попередньому зборі, що свідчить про високу довіру до стратегії Main .
Повернення ключових інвесторів: Серед тих, хто збільшив свої інвестиції, — Hamilton Lane, глобальний інвестор на приватних ринках .
Розширення географії LP: Обидва фонди залучили зобов'язання від суверенних фондів добробуту (sovereign wealth funds), державних пенсійних фондів і страхових компаній з Північної Америки, Європи, Близького Сходу та Азії .
Зростання присутності США: У попередньому зборі 2024 року (Main Capital VIII) приблизно 25% зобов'язань надійшло від американських інвесторів; фонди 2026 року ще більше розширили міжнародне охоплення .
Історичні показники ефективності
38 успішних виходів (exits) із середньозваженим валовим прибутком 3,6x від вкладеного капіталу (за консервативною оцінкою; деякі джерела наводять 4,7x ).
Понад 300 портфельних компаній за всю історію фірми .
Понад 20-річний досвід: Фірма заснована в 2003 році .
Географічний та секторальний фокус
Основні ринки: Benelux (Бельгія, Нідерланди, Люксембург), DACH (Німеччина, Австрія, Швейцарія), Скандинавія, Франція та Північна Америка .
Новий вихід на ринок Великої Британії: Фірма оголосила про плани вийти на ринок Великої Британії за допомогою цих нових фондів .
Виключний секторальний фокус: Тільки корпоративне програмне забезпечення B2B. Main інвестує в SaaS, кібербезпеку, цифрову охорону здоров'я, фінансові технології (fintech), юридичні технології (legal tech), державні технології (govtech) та HR/зарплатне програмне забезпечення . Фірма дотримується стратегії «купуй і будуй» (buy-and-build): вона купує мажоритарні та контрольні пакети акцій у прибуткових B2B-софтверних компаніях. Main не займається міноритарним зростанням або венчурними інвестиціями на ранніх стадіях .
AI-стратегія: «Ставка проти паніки навколо ШІ»
Main робить свідому контрінтуїтивну ставку. Як повідомляють TNW та інші видання, позиція фірми полягає в тому, що хоча публічні ринки бояться, що ШІ зруйнує корпоративне програмне забезпечення, насправді ШІ створює новий рубіж зростання для важливого, «нудного» enterprise-софту.
На думку Main, ШІ стрімко змінює те, як створюється, продається та масштабується програмне забезпечення, відкриваючи можливості для зростання на основі ШІ в ключових вертикалях — healthtech, govtech, інфраструктурне програмне забезпечення та інші . Фірма опублікувала аналітичний звіт під назвою «Why Enterprise Software Is Well‑Positioned to Capitalize on a New Phase of AI‑Driven Growth» і використовує власну запатентовану систему оцінки впливу ШІ (AI Impact Assessment Framework) .
Діапазон інвестицій (Equity Ticket)
Розмір чеків: від €5 млн до €150 млн на одну інвестицію .
Цільова вартість компаній (enterprise value): зазвичай в діапазоні від €30 млн до €500 млн.
Стратегічне обґрунтування від CEO та CIO Charly Zwemstra
Charly Zwemstra, який заснував фірму в 2003 році та є її керуючим партнером і головним інвестиційним директором (Managing Partner & CIO), окреслив це так:
Тезис «нудне — це красиво» (boring is beautiful): Zwemstra стверджує, що непримітне, але критично важливе корпоративне програмне забезпечення — те, що керує лікарнями, платіжними системами, урядами та логістикою, — саме там, де знаходиться довговічна цінність наступного десятиліття. Він вважає, що цей сегмент недооцінюється публічними ринками .
Контрциклічна впевненість: Main зібрав рекордну суму в той час, коли «зростає побоювання інвесторів щодо індустрії програмного забезпечення», роблячи ставку на те, що розпродаж акцій софтверних компаній створює привабливу точку входу для buyout-інвесторів .
Підтверджена повторюваність моделі: Рекордний re-up rate понад 120% та закриття на hard caps менш ніж за шість місяців підтверджують, що LPs вважають модель Main (lower-middle-market, buy-and-build) дуже повторюваною та стійкою .
Фокус на прибуткових scale-ups: Main націлюється на «прибуткові Enterprise Software scale-ups», де може партнерувати з підприємцями для стимулювання міжнародної експансії та стратегічних додаткових поглинань .
Зведена таблиця інвестиційних параметрів
Параметр
Деталі
Назви фондів
Main Capital IX (€4,0 млрд), Main Foundation III (€1,25 млрд)
Загальний розмір
€5,25 млрд (~$6 млрд)
Загальний AUM
> €12 млрд
Re-up rate
> 120%
Exits / сер. прибуток
38 exits при 3,6x gross
Сектор
Виключно B2B enterprise software (buy-and-build)
Географія
Benelux, DACH, Скандинавія, Франція, США, Велика Британія (нова)
Розмір чека
€5 млн – €150 млн на інвестицію
Цільова EV
€30 млн – €500 млн на компанію
AI-тезис
Контрінтуїтивний: ШІ стимулює зростання «нудного» core-софту
Це оголошення знаменує ключовий момент для європейського private equity: спеціалізована фірма з вузькою, повторюваною тезою зібрала рекордний капітал від глобальної бази LP, роблячи ставку на те, що найцінніші технологічні інвестиції — не найяскравіші, а найнеобхідніші.
найбільшим private equity buyout-збором в історії Нідерландів
€12 млрд
Це не просто черговий рекордний збір. Main Capital робить чітку контрінтуїтивну ставку, яку вже охрестили «bet against the AI panic» — ставкою проти паніки навколо штучного інтелекту . Тоді як публічні ринки побоюються, що ШІ зруйнує традиційний ринок корпоративного програмного забезпечення (enterprise software), Main, навпаки, вважає, що ШІ відкриває нову еру зростання для «нудного», але незамінного софту.
Ось ключові деталі оголошення.
Назви та розміри фондів
Обидва фонди закрилися на своїх граничних позначках (hard caps):
Main Capital IX (флагманський buyout-фонд): €4,0 млрд
Main Foundation III (додатковий фонд): €1,25 млрд
Загальний обсяг: €5,25 млрд
Для порівняння: Main Capital IX більш ніж удвічі перевищує розмір попереднього фонду Main Capital VIII, який у 2024 році зібрав €1,9 млрд . Main Foundation III також більш ніж удвічі перевищив попередній аналогічний фонд .
Загальний обсяг активів під управлінням (AUM)
Збір коштів збільшив AUM Main Capital до понад €12 млрд. Фірма тепер інвестує від імені понад 200 обмежених партнерів (limited partners, LPs).
Склад LP та рівень повторних інвестицій
Re-up rate понад 120%: Існуючі LPs вклали більше капіталу, ніж у попередньому зборі, що свідчить про високу довіру до стратегії Main .
Повернення ключових інвесторів: Серед тих, хто збільшив свої інвестиції, — Hamilton Lane, глобальний інвестор на приватних ринках .
Розширення географії LP: Обидва фонди залучили зобов'язання від суверенних фондів добробуту (sovereign wealth funds), державних пенсійних фондів і страхових компаній з Північної Америки, Європи, Близького Сходу та Азії .
Зростання присутності США: У попередньому зборі 2024 року (Main Capital VIII) приблизно 25% зобов'язань надійшло від американських інвесторів; фонди 2026 року ще більше розширили міжнародне охоплення .
Історичні показники ефективності
38 успішних виходів (exits) із середньозваженим валовим прибутком 3,6x від вкладеного капіталу (за консервативною оцінкою; деякі джерела наводять 4,7x ).
Понад 300 портфельних компаній за всю історію фірми .
Понад 20-річний досвід: Фірма заснована в 2003 році .
Географічний та секторальний фокус
Основні ринки: Benelux (Бельгія, Нідерланди, Люксембург), DACH (Німеччина, Австрія, Швейцарія), Скандинавія, Франція та Північна Америка .
Новий вихід на ринок Великої Британії: Фірма оголосила про плани вийти на ринок Великої Британії за допомогою цих нових фондів .
Виключний секторальний фокус: Тільки корпоративне програмне забезпечення B2B. Main інвестує в SaaS, кібербезпеку, цифрову охорону здоров'я, фінансові технології (fintech), юридичні технології (legal tech), державні технології (govtech) та HR/зарплатне програмне забезпечення . Фірма дотримується стратегії «купуй і будуй» (buy-and-build): вона купує мажоритарні та контрольні пакети акцій у прибуткових B2B-софтверних компаніях. Main не займається міноритарним зростанням або венчурними інвестиціями на ранніх стадіях .
AI-стратегія: «Ставка проти паніки навколо ШІ»
Main робить свідому контрінтуїтивну ставку. Як повідомляють TNW та інші видання, позиція фірми полягає в тому, що хоча публічні ринки бояться, що ШІ зруйнує корпоративне програмне забезпечення, насправді ШІ створює новий рубіж зростання для важливого, «нудного» enterprise-софту.
На думку Main, ШІ стрімко змінює те, як створюється, продається та масштабується програмне забезпечення, відкриваючи можливості для зростання на основі ШІ в ключових вертикалях — healthtech, govtech, інфраструктурне програмне забезпечення та інші . Фірма опублікувала аналітичний звіт під назвою «Why Enterprise Software Is Well‑Positioned to Capitalize on a New Phase of AI‑Driven Growth» і використовує власну запатентовану систему оцінки впливу ШІ (AI Impact Assessment Framework) .
Діапазон інвестицій (Equity Ticket)
Розмір чеків: від €5 млн до €150 млн на одну інвестицію .
Цільова вартість компаній (enterprise value): зазвичай в діапазоні від €30 млн до €500 млн.
Стратегічне обґрунтування від CEO та CIO Charly Zwemstra
Charly Zwemstra, який заснував фірму в 2003 році та є її керуючим партнером і головним інвестиційним директором (Managing Partner & CIO), окреслив це так:
Тезис «нудне — це красиво» (boring is beautiful): Zwemstra стверджує, що непримітне, але критично важливе корпоративне програмне забезпечення — те, що керує лікарнями, платіжними системами, урядами та логістикою, — саме там, де знаходиться довговічна цінність наступного десятиліття. Він вважає, що цей сегмент недооцінюється публічними ринками .
Контрциклічна впевненість: Main зібрав рекордну суму в той час, коли «зростає побоювання інвесторів щодо індустрії програмного забезпечення», роблячи ставку на те, що розпродаж акцій софтверних компаній створює привабливу точку входу для buyout-інвесторів .
Підтверджена повторюваність моделі: Рекордний re-up rate понад 120% та закриття на hard caps менш ніж за шість місяців підтверджують, що LPs вважають модель Main (lower-middle-market, buy-and-build) дуже повторюваною та стійкою .
Фокус на прибуткових scale-ups: Main націлюється на «прибуткові Enterprise Software scale-ups», де може партнерувати з підприємцями для стимулювання міжнародної експансії та стратегічних додаткових поглинань .
Зведена таблиця інвестиційних параметрів
Параметр
Деталі
Назви фондів
Main Capital IX (€4,0 млрд), Main Foundation III (€1,25 млрд)
Загальний розмір
€5,25 млрд (~$6 млрд)
Загальний AUM
> €12 млрд
Re-up rate
> 120%
Exits / сер. прибуток
38 exits при 3,6x gross
Сектор
Виключно B2B enterprise software (buy-and-build)
Географія
Benelux, DACH, Скандинавія, Франція, США, Велика Британія (нова)
Розмір чека
€5 млн – €150 млн на інвестицію
Цільова EV
€30 млн – €500 млн на компанію
AI-тезис
Контрінтуїтивний: ШІ стимулює зростання «нудного» core-софту
Це оголошення знаменує ключовий момент для європейського private equity: спеціалізована фірма з вузькою, повторюваною тезою зібрала рекордний капітал від глобальної бази LP, роблячи ставку на те, що найцінніші технологічні інвестиції — не найяскравіші, а найнеобхідніші.