Samsung розпочав комерційне масове виробництво та відвантаження HBM4 12 лютого 2026 року, ставши першою компанією у світі, яка це зробила . Наприкінці червня 2026 року — трохи більше ніж за 130 днів — сукупні продажі перевищили $1 млрд (приблизно 1,54 трлн вон) . Галузеві джерела пояснюють швидке зростання шаленим попитом на AI; Samsung повідомляє, що його існуючі виробничі потужності HBM4 вже повністю заброньовані клієнтами . Очікується, що сукупні продажі до кінця червня перевищать $1,2 млрд , а деякі аналітики прогнозують, що дохід Samsung від HBM4 може сягнути $10 млрд сукупно в міру масштабування впровадження протягом 2026 року .
Офіційні специфікації Samsung, підтверджені незалежними звітами, демонструють стрибок продуктивності між поколіннями :
Пропускна здатність: До 3300 ГБ/с (3,3 ТБ/с) на стек, що приблизно в 2,7 раза краще за HBM3E .
Швидкість передачі даних: Стабільні 11,7 Гбіт/с на контакт у стандартному режимі, з піковою здатністю до 13 Гбіт/с — приблизно на 22% вище, ніж максимальні 9,6 Гбіт/с у HBM3E, і на 46% вище за базовий рівень JEDEC .
Кількість контактів введення/виведення: Samsung подвоїв кількість контактів з 1024 до 2048, що уможливило величезне збільшення пропускної здатності .
Ємність: Поточні 12-шарові стеки пропонують 36 ГБ на стек, із запланованими 16-шаровими 48 ГБ стеками .
Техпроцес: Виготовлений на 6-му поколінні 10-нм класу 1c DRAM від Samsung з 4-нм логічним базовим кристалом, виробленим на власному заводі, що забезпечує кращу енергоефективність і продуктивність .
Енергоефективність: До 40% краща порівняно з попередніми поколіннями, за даними Samsung .
Відповідність стандартам JEDEC: Samsung стверджує, що HBM4 перевершує як стандарт JEDEC, так і вимоги Nvidia .
Конкурентний ландшафт кардинально змінився з появою HBM4:
До-HBM4 базовий рівень (епоха HBM3/HBM3E):
Покоління HBM4 — ролі змінилися:
Застереження: Незважаючи на те, що Samsung має перевагу першопрохідця в HBM4, SK Hynix все ще лідирує за загальною часткою ринку HBM, успадкованою від попередніх поколінь, і має глибокі, давні відносини з Nvidia . Counterpoint Research оцінює, що SK Hynix захопить близько 54% загального ринку HBM4 у 2026 році, Samsung — 28%, а Micron — 18%. Однак ці прогнози можуть змінитися, оскільки Samsung нарощує виробництво швидше . Битва за HBM4 все ще на ранніх етапах.
Samsung реалізує агресивну багатосторонню стратегію розширення :
Збільшення потужності на 50% у 2026 році: Samsung планує збільшити загальне виробництво HBM приблизно на 50%, досягнувши ~250 000 пластин на місяць до кінця 2026 року, порівняно з поточними ~170 000 .
Кампус Пхьонтхек (P4): Samsung перетворює свою лінію P4 на виробничу базу, зосереджену на HBM4, з поетапним встановленням обладнання, яке почалося у 2026 році для виробництва 1c DRAM. Перша фаза може забезпечити близько 60 000 пластин на місяць нових потужностей у першій половині 2026 року .
Прискорення будівництва мега-заводу P5: Samsung переніс початок будівництва P5 Fab 2 на липень 2026 року (на шість місяців раніше запланованого терміну), з комерційною експлуатацією, запланованою на 2029 рік. Завершення чистої кімнати було перенесено на Q3 2026 року .
Лінії в Чхонані: Голова правління Лі Чже Йон особисто інспектував лінії HBM у Чхонані в червні 2026 року, що свідчить про пріоритетність нарощування HBM на вищому рівні .
Розподіл потужностей фабрики: Понад 50% потужностей фабрики Samsung у Пхьонтхеку виділено на внутрішнє виробництво базових кристалів HBM4, а не для зовнішніх клієнтів фабрики — унікальний для вертикально інтегрованої моделі Samsung внутрішній пріоритет ресурсів .
SK Hynix також нарощує виробництво, плануючи власне збільшення потужностей у 2026 році, але темпи Samsung помітно агресивніші .
Попит на HBM4 стимулюється платформами AI-акселераторів Blackwell і Rubin від Nvidia, а також хмарними провайдерами, які розробляють власні AI-чіпи . Ключові сигнали:
Конкурентна боротьба вже виходить за межі HBM4:
HBM4E (7-ме покоління):
Кастомний HBM та диференційовані чіпи:
Samsung захопив раннє лідерство в HBM4 завдяки першому в галузі масовому виробництву, першому досягненню позначки продажів у $1 млрд (лише за чотири місяці після запуску) і першим зразкам HBM4E — сильний розворот після відставання в HBM3/HBM3E. Однак SK Hynix залишається лідером за загальною часткою ринку HBM з глибокими зв'язками з Nvidia і агресивно відповідає власними зразками HBM4E. Покоління HBM4 формується як перегони двох гравців (Micron залишився осторонь), а наступним рубежем є HBM4E та кастомні чіпи, де інтеграція фабрики Samsung може забезпечити стратегічну перевагу.
Samsung розпочав комерційне масове виробництво та відвантаження HBM4 12 лютого 2026 року, ставши першою компанією у світі, яка це зробила . Наприкінці червня 2026 року — трохи більше ніж за 130 днів — сукупні продажі перевищили $1 млрд (приблизно 1,54 трлн вон) . Галузеві джерела пояснюють швидке зростання шаленим попитом на AI; Samsung повідомляє, що його існуючі виробничі потужності HBM4 вже повністю заброньовані клієнтами . Очікується, що сукупні продажі до кінця червня перевищать $1,2 млрд , а деякі аналітики прогнозують, що дохід Samsung від HBM4 може сягнути $10 млрд сукупно в міру масштабування впровадження протягом 2026 року .
Офіційні специфікації Samsung, підтверджені незалежними звітами, демонструють стрибок продуктивності між поколіннями :
Пропускна здатність: До 3300 ГБ/с (3,3 ТБ/с) на стек, що приблизно в 2,7 раза краще за HBM3E .
Швидкість передачі даних: Стабільні 11,7 Гбіт/с на контакт у стандартному режимі, з піковою здатністю до 13 Гбіт/с — приблизно на 22% вище, ніж максимальні 9,6 Гбіт/с у HBM3E, і на 46% вище за базовий рівень JEDEC .
Кількість контактів введення/виведення: Samsung подвоїв кількість контактів з 1024 до 2048, що уможливило величезне збільшення пропускної здатності .
Ємність: Поточні 12-шарові стеки пропонують 36 ГБ на стек, із запланованими 16-шаровими 48 ГБ стеками .
Техпроцес: Виготовлений на 6-му поколінні 10-нм класу 1c DRAM від Samsung з 4-нм логічним базовим кристалом, виробленим на власному заводі, що забезпечує кращу енергоефективність і продуктивність .
Енергоефективність: До 40% краща порівняно з попередніми поколіннями, за даними Samsung .
Відповідність стандартам JEDEC: Samsung стверджує, що HBM4 перевершує як стандарт JEDEC, так і вимоги Nvidia .
Конкурентний ландшафт кардинально змінився з появою HBM4:
До-HBM4 базовий рівень (епоха HBM3/HBM3E):
Покоління HBM4 — ролі змінилися:
Застереження: Незважаючи на те, що Samsung має перевагу першопрохідця в HBM4, SK Hynix все ще лідирує за загальною часткою ринку HBM, успадкованою від попередніх поколінь, і має глибокі, давні відносини з Nvidia . Counterpoint Research оцінює, що SK Hynix захопить близько 54% загального ринку HBM4 у 2026 році, Samsung — 28%, а Micron — 18%. Однак ці прогнози можуть змінитися, оскільки Samsung нарощує виробництво швидше . Битва за HBM4 все ще на ранніх етапах.
Samsung реалізує агресивну багатосторонню стратегію розширення :
Збільшення потужності на 50% у 2026 році: Samsung планує збільшити загальне виробництво HBM приблизно на 50%, досягнувши ~250 000 пластин на місяць до кінця 2026 року, порівняно з поточними ~170 000 .
Кампус Пхьонтхек (P4): Samsung перетворює свою лінію P4 на виробничу базу, зосереджену на HBM4, з поетапним встановленням обладнання, яке почалося у 2026 році для виробництва 1c DRAM. Перша фаза може забезпечити близько 60 000 пластин на місяць нових потужностей у першій половині 2026 року .
Прискорення будівництва мега-заводу P5: Samsung переніс початок будівництва P5 Fab 2 на липень 2026 року (на шість місяців раніше запланованого терміну), з комерційною експлуатацією, запланованою на 2029 рік. Завершення чистої кімнати було перенесено на Q3 2026 року .
Лінії в Чхонані: Голова правління Лі Чже Йон особисто інспектував лінії HBM у Чхонані в червні 2026 року, що свідчить про пріоритетність нарощування HBM на вищому рівні .
Розподіл потужностей фабрики: Понад 50% потужностей фабрики Samsung у Пхьонтхеку виділено на внутрішнє виробництво базових кристалів HBM4, а не для зовнішніх клієнтів фабрики — унікальний для вертикально інтегрованої моделі Samsung внутрішній пріоритет ресурсів .
SK Hynix також нарощує виробництво, плануючи власне збільшення потужностей у 2026 році, але темпи Samsung помітно агресивніші .
Попит на HBM4 стимулюється платформами AI-акселераторів Blackwell і Rubin від Nvidia, а також хмарними провайдерами, які розробляють власні AI-чіпи . Ключові сигнали:
Конкурентна боротьба вже виходить за межі HBM4:
HBM4E (7-ме покоління):
Кастомний HBM та диференційовані чіпи:
Samsung захопив раннє лідерство в HBM4 завдяки першому в галузі масовому виробництву, першому досягненню позначки продажів у $1 млрд (лише за чотири місяці після запуску) і першим зразкам HBM4E — сильний розворот після відставання в HBM3/HBM3E. Однак SK Hynix залишається лідером за загальною часткою ринку HBM з глибокими зв'язками з Nvidia і агресивно відповідає власними зразками HBM4E. Покоління HBM4 формується як перегони двох гравців (Micron залишився осторонь), а наступним рубежем є HBM4E та кастомні чіпи, де інтеграція фабрики Samsung може забезпечити стратегічну перевагу.