Чому акції TSMC оновили 52-тижневий максимум — і що насправді означає ціль у $575
Акції TSMC (NYSE: TSM) 3 червня 2026 року досягли 52 тижневого максимуму в $450,16, піднявшись до діапазону $468–473, завдяки шаленому попиту на ШІ чипи, новій цільовій ціні в $575 від Susquehanna та масштабній експан... Підтверджені інвестиції TSMC у комплекс в Арізоні становлять $165 млрд; повідомляється про потен...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою DeepSeek-V4-FlashЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
Акції TSMC (NYSE: TSM) 3 червня 2026 року досягли 52 тижневого максимуму в $450,16, піднявшись до діапазону $468–473, завдяки шаленому попиту на ШІ чипи, новій цільовій ціні в $575 від Susquehanna та масштабній експан...
Підтверджені інвестиції TSMC у комплекс в Арізоні становлять $165 млрд; повідомляється про потенційне збільшення до $265 млрд, але компанія офіційно поки не взяла на себе ці зобов'язання.
Аналітики з Волл стріт загалом налаштовані оптимістично (рейтинг Strong Buy), проте цінові цілі коливаються від $354 до $600, що відображає суперечки щодо геополітичних ризиків і вартості нових заводів.
Studio GlobalЧому акції TSMC оновили 52-тижневий максимум — і що насправді означає ціль у $575Акції TSMC (NYSE: TSM) 3 червня 2026 року досягли 52 тижневого максимуму в $450,16, піднявшись до діапазону $468–473, завдяки шаленому попиту на ШІ чипи, новій цільовій ціні в $575 від Susquehanna та масштабній експан...
Акції TSMC на новому максимумі: $450 за акцію та ціль у $575
Акції тайванської компанії TSMC (NYSE: TSM) — найбільшого у світі контрактного виробника мікрочипів — оновили 52-тижневий максимум, досягнувши $450,16 3 червня 2026 року, і торгуються в діапазоні $468–$473 станом на 22 червня . Це зростання підживлюється невпинним попитом на чипи для штучного інтелекту, колосальними планами розширення в США та новою ціллю від аналітиків Susquehanna у $575.
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Чому акції TSMC оновили 52-тижневий максимум — і що насправді означає ціль у $575"?
Акції TSMC (NYSE: TSM) 3 червня 2026 року досягли 52 тижневого максимуму в $450,16, піднявшись до діапазону $468–473, завдяки шаленому попиту на ШІ чипи, новій цільовій ціні в $575 від Susquehanna та масштабній експан...
What are the key points to validate first?
Акції TSMC (NYSE: TSM) 3 червня 2026 року досягли 52 тижневого максимуму в $450,16, піднявшись до діапазону $468–473, завдяки шаленому попиту на ШІ чипи, новій цільовій ціні в $575 від Susquehanna та масштабній експан... Підтверджені інвестиції TSMC у комплекс в Арізоні становлять $165 млрд; повідомляється про потенційне збільшення до $265 млрд, але компанія офіційно поки не взяла на себе ці зобов'язання.
What should I do next in practice?
Аналітики з Волл стріт загалом налаштовані оптимістично (рейтинг Strong Buy), проте цінові цілі коливаються від $354 до $600, що відображає суперечки щодо геополітичних ризиків і вартості нових заводів.
Чому акції TSMC оновили 52-тижневий максимум — і що насправді означає ціль у $575
Акції TSMC (NYSE: TSM) 3 червня 2026 року досягли 52 тижневого максимуму в $450,16, піднявшись до діапазону $468–473, завдяки шаленому попиту на ШІ чипи, новій цільовій ціні в $575 від Susquehanna та масштабній експан... Підтверджені інвестиції TSMC у комплекс в Арізоні становлять $165 млрд; повідомляється про потен...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою DeepSeek-V4-FlashЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
Акції TSMC (NYSE: TSM) 3 червня 2026 року досягли 52 тижневого максимуму в $450,16, піднявшись до діапазону $468–473, завдяки шаленому попиту на ШІ чипи, новій цільовій ціні в $575 від Susquehanna та масштабній експан...
Підтверджені інвестиції TSMC у комплекс в Арізоні становлять $165 млрд; повідомляється про потенційне збільшення до $265 млрд, але компанія офіційно поки не взяла на себе ці зобов'язання.
Аналітики з Волл стріт загалом налаштовані оптимістично (рейтинг Strong Buy), проте цінові цілі коливаються від $354 до $600, що відображає суперечки щодо геополітичних ризиків і вартості нових заводів.
Studio GlobalЧому акції TSMC оновили 52-тижневий максимум — і що насправді означає ціль у $575Акції TSMC (NYSE: TSM) 3 червня 2026 року досягли 52 тижневого максимуму в $450,16, піднявшись до діапазону $468–473, завдяки шаленому попиту на ШІ чипи, новій цільовій ціні в $575 від Susquehanna та масштабній експан...
Акції TSMC на новому максимумі: $450 за акцію та ціль у $575
Акції тайванської компанії TSMC (NYSE: TSM) — найбільшого у світі контрактного виробника мікрочипів — оновили 52-тижневий максимум, досягнувши $450,16 3 червня 2026 року, і торгуються в діапазоні $468–$473 станом на 22 червня . Це зростання підживлюється невпинним попитом на чипи для штучного інтелекту, колосальними планами розширення в США та новою ціллю від аналітиків Susquehanna у $575.
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Чому акції TSMC оновили 52-тижневий максимум — і що насправді означає ціль у $575"?
Акції TSMC (NYSE: TSM) 3 червня 2026 року досягли 52 тижневого максимуму в $450,16, піднявшись до діапазону $468–473, завдяки шаленому попиту на ШІ чипи, новій цільовій ціні в $575 від Susquehanna та масштабній експан...
What are the key points to validate first?
Акції TSMC (NYSE: TSM) 3 червня 2026 року досягли 52 тижневого максимуму в $450,16, піднявшись до діапазону $468–473, завдяки шаленому попиту на ШІ чипи, новій цільовій ціні в $575 від Susquehanna та масштабній експан... Підтверджені інвестиції TSMC у комплекс в Арізоні становлять $165 млрд; повідомляється про потенційне збільшення до $265 млрд, але компанія офіційно поки не взяла на себе ці зобов'язання.
What should I do next in practice?
Аналітики з Волл стріт загалом налаштовані оптимістично (рейтинг Strong Buy), проте цінові цілі коливаються від $354 до $600, що відображає суперечки щодо геополітичних ризиків і вартості нових заводів.
Безперервний попит на передові технологічні вузли. Генеральний директор TSMC C.C. Вей заявив, що попит на ШІ-чипи перевищуватиме пропозицію «роками», навіть після запуску нових заводів у США . Виручка компанії у 2026 році, за прогнозами, зросте майже на 30%, а прогноз на перший квартал становить $34,6–$35,8 млрд (що на 38% більше, ніж торік) .
Зростаюча прибутковість. Менеджмент прогнозує валову маржу на рівні 63–65% у першому кварталі завдяки ціновій силі на передових 3-нм та 2-нм процесах .
Масові інституційні покупки. Наприклад, хедж-фонд Point72 розкрив частку в TSMC на суму близько $870 млн, а загальний приплив коштів від великих інвесторів залишається сильним .
Вражаюча динаміка. Акції зросли приблизно на 147% за останні 52 тижні та на 23% з початку 2026 року, значно випереджаючи ширший ринок .
Що означає ціль у $575 від Susquehanna?
22 червня 2026 року аналітик Susquehanna Мехді Хоссейні підвищив цільову ціну TSMC з $500 до $575, зберігши рейтинг «Позитивний» . Перегляд моделей враховує вищі прогнози доходів від ШІ-вузлів та розширення маржі . За поточної ціни близько $468 це передбачає потенційне зростання приблизно на 23%.
Важливо: ціль у $575 є однією з найвищих публічно озвучених. Середній консенсус серед 18–19 аналітиків становить приблизно $467–$473, а діапазон окремих прогнозів простягається від $354 до $600.
Інвестиції у США: між $165 млрд та $265 млрд
Навколо цифри в $265 млрд слід бути обережними:
Що підтверджено: TSMC зобов'язалася інвестувати $165 млрд у свій комплекс в Арізоні (планується шість заводів, третій уже будується) . У березні 2025 року компанія оголосила про додаткові $100 млрд, щоб досягти цієї суми .
Що обговорюється: Численні звіти на початку 2026 року вказують, що TSMC розглядає можливість додаткових інвестицій на суму близько $100 млрд, що потенційно збільшить загальний обсяг до ~$265 млрд (до 12 заводів) . Однак Reuters та CNBC зазначають, що компанія офіційно не брала на себе зобов'язань понад $165 млрд .
Думка аналітиків: одностайний «Strong Buy»
Уолл-стріт налаштована надзвичайно оптимістично щодо TSMC:
Показник
Дані
Консенсус-рейтинг
Strong Buy (17 покупок, 2 утримання, 0 продажів)
Середня ціль на 12 місяців
~$467–$473
Діапазон цілей
$354 (низький) – $600 (високий)
Консенсус EPS на 2026 фінансовий рік
~$15,29
Найоптимістичніші прогнози
Susquehanna ($575), інший аналітик ($600)
Такий широкий розкид цілей ($354 проти $600) свідчить про те, що, хоча наратив про ШІ загалом прийнятий, існують розбіжності щодо точної оцінки, зокрема через геополітичні ризики, пов'язані з Тайванем, і витрати на запуск нових заводів у США .
Висновок: TSMC як головне вузьке місце ШІ
TSMC — незамінний виробник. Компанія виготовляє найпередовіші ШІ-прискорювачі для Nvidia, AMD та Apple; жоден інший виробник не може зрівнятися з її технологічною щільністю та виходом придатних чіпів на 3-нм та 2-нм вузлах .
Експансія у США — це «friend-shoring». Інвестиції в Арізону на суму понад $165 млрд — це частково відповідь на тарифи США та стратегічний хедж проти тайванських ризиків, що фактично створює базу виробництва ШІ-чипів за межами Тайваню .
Впевненість менеджменту, що попит на ШІ перевищуватиме пропозицію роками, підкреслює, що TSMC бачить себе структурним вузьким місцем у ланцюжку створення вартості ШІ, що дає їй міцну цінову силу .
Консенсус аналітиків (Strong Buy) відображає думку, що TSMC захопить більшу частину вартості виробництва ШІ-кремнію .
Підсумок: 52-тижневі максимуми TSMC є прямим наслідком її майже монопольного становища у виробництві ШІ-чипів, зростання доходів/маржі та масштабної експансії в США. Ціль у $575 від Susquehanna — одна з найоптимістичніших, але вона повністю відповідає загальному наративу про те, що TSMC є єдиним найважливішим вузьким місцем у глобальному будівництві інфраструктури штучного інтелекту.
manufacturingdive.com
TSMC ramps up Arizona production as AI demand drove 2025 ...
Безперервний попит на передові технологічні вузли. Генеральний директор TSMC C.C. Вей заявив, що попит на ШІ-чипи перевищуватиме пропозицію «роками», навіть після запуску нових заводів у США . Виручка компанії у 2026 році, за прогнозами, зросте майже на 30%, а прогноз на перший квартал становить $34,6–$35,8 млрд (що на 38% більше, ніж торік) .
Зростаюча прибутковість. Менеджмент прогнозує валову маржу на рівні 63–65% у першому кварталі завдяки ціновій силі на передових 3-нм та 2-нм процесах .
Масові інституційні покупки. Наприклад, хедж-фонд Point72 розкрив частку в TSMC на суму близько $870 млн, а загальний приплив коштів від великих інвесторів залишається сильним .
Вражаюча динаміка. Акції зросли приблизно на 147% за останні 52 тижні та на 23% з початку 2026 року, значно випереджаючи ширший ринок .
Що означає ціль у $575 від Susquehanna?
22 червня 2026 року аналітик Susquehanna Мехді Хоссейні підвищив цільову ціну TSMC з $500 до $575, зберігши рейтинг «Позитивний» . Перегляд моделей враховує вищі прогнози доходів від ШІ-вузлів та розширення маржі . За поточної ціни близько $468 це передбачає потенційне зростання приблизно на 23%.
Важливо: ціль у $575 є однією з найвищих публічно озвучених. Середній консенсус серед 18–19 аналітиків становить приблизно $467–$473, а діапазон окремих прогнозів простягається від $354 до $600.
Інвестиції у США: між $165 млрд та $265 млрд
Навколо цифри в $265 млрд слід бути обережними:
Що підтверджено: TSMC зобов'язалася інвестувати $165 млрд у свій комплекс в Арізоні (планується шість заводів, третій уже будується) . У березні 2025 року компанія оголосила про додаткові $100 млрд, щоб досягти цієї суми .
Що обговорюється: Численні звіти на початку 2026 року вказують, що TSMC розглядає можливість додаткових інвестицій на суму близько $100 млрд, що потенційно збільшить загальний обсяг до ~$265 млрд (до 12 заводів) . Однак Reuters та CNBC зазначають, що компанія офіційно не брала на себе зобов'язань понад $165 млрд .
Думка аналітиків: одностайний «Strong Buy»
Уолл-стріт налаштована надзвичайно оптимістично щодо TSMC:
Показник
Дані
Консенсус-рейтинг
Strong Buy (17 покупок, 2 утримання, 0 продажів)
Середня ціль на 12 місяців
~$467–$473
Діапазон цілей
$354 (низький) – $600 (високий)
Консенсус EPS на 2026 фінансовий рік
~$15,29
Найоптимістичніші прогнози
Susquehanna ($575), інший аналітик ($600)
Такий широкий розкид цілей ($354 проти $600) свідчить про те, що, хоча наратив про ШІ загалом прийнятий, існують розбіжності щодо точної оцінки, зокрема через геополітичні ризики, пов'язані з Тайванем, і витрати на запуск нових заводів у США .
Висновок: TSMC як головне вузьке місце ШІ
TSMC — незамінний виробник. Компанія виготовляє найпередовіші ШІ-прискорювачі для Nvidia, AMD та Apple; жоден інший виробник не може зрівнятися з її технологічною щільністю та виходом придатних чіпів на 3-нм та 2-нм вузлах .
Експансія у США — це «friend-shoring». Інвестиції в Арізону на суму понад $165 млрд — це частково відповідь на тарифи США та стратегічний хедж проти тайванських ризиків, що фактично створює базу виробництва ШІ-чипів за межами Тайваню .
Впевненість менеджменту, що попит на ШІ перевищуватиме пропозицію роками, підкреслює, що TSMC бачить себе структурним вузьким місцем у ланцюжку створення вартості ШІ, що дає їй міцну цінову силу .
Консенсус аналітиків (Strong Buy) відображає думку, що TSMC захопить більшу частину вартості виробництва ШІ-кремнію .
Підсумок: 52-тижневі максимуми TSMC є прямим наслідком її майже монопольного становища у виробництві ШІ-чипів, зростання доходів/маржі та масштабної експансії в США. Ціль у $575 від Susquehanna — одна з найоптимістичніших, але вона повністю відповідає загальному наративу про те, що TSMC є єдиним найважливішим вузьким місцем у глобальному будівництві інфраструктури штучного інтелекту.
manufacturingdive.com
TSMC ramps up Arizona production as AI demand drove 2025 ...