Фінансові результати Xiaomi за II квартал 2026 року: прибуток упав на 42,6%
Скоригований чистий прибуток Xiaomi зменшився на 42,6% у річному вимірі — до 6,22 млрд юанів, а виручка впала на 6,1% — до 108,9 млрд юанів. Загальна валова маржа скоротилася з 22,5% до 19,8% через подорожчання компонентів, зокрема пам’яті, слабший попит і конкуренцію.
ОпублікувавЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
Скоригований чистий прибуток Xiaomi зменшився на 42,6% у річному вимірі — до 6,22 млрд юанів, а виручка впала на 6,1% — до 108,9 млрд юанів.
Загальна валова маржа скоротилася з 22,5% до 19,8% через подорожчання компонентів, зокрема пам’яті, слабший попит і конкуренцію.
Виручка смартфонного бізнесу знизилася на 7,5% — до 42,1 млрд юанів, а поставки впали на 26,5% — до 31,2 млн пристроїв.
Середня ціна смартфона зросла на 25,9% і досягла рекордних 1 351 юаня, але маржа підрозділу все одно зменшилася з 11,5% до 8,5%.
What were Xiaomi’s quarterly financial results reported on August 18—including the year over year changes in adjusted net profit and revenueAI-generated editorial hero image for What were Xiaomi’s quarterly financial results reported on August 18—including the year over year changes in adjusted net profit and revenue.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What were Xiaomi’s quarterly financial results reported on August 18—including the year over year changes in adjusted net profit and revenue. Article summary: Xiaomi’s second quarter 2026 results were weak in its core handset business but showed continued EV scale up: adjusted net profit fell 42.6% year on year to RMB6.22 billion and revenue fell 6.1% to RMB108.9 billion; both. Topic tags: general web, ai, marketing, growth, evs. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with
openai.com
Головні цифри кварталу
Xiaomi завершила II квартал 2026 року під тиском витрат у смартфонному бізнесі. Скоригований чистий прибуток компанії впав на 42,6% у річному вимірі — до 6,22 млрд юанів, а загальна виручка знизилася на 6,1% — до 108,9 млрд юанів. Обидва результати не досягли консенсусних прогнозів аналітиків.
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Фінансові результати Xiaomi за II квартал 2026 року: прибуток упав на 42,6%"?
Скоригований чистий прибуток Xiaomi зменшився на 42,6% у річному вимірі — до 6,22 млрд юанів, а виручка впала на 6,1% — до 108,9 млрд юанів.
What are the key points to validate first?
Скоригований чистий прибуток Xiaomi зменшився на 42,6% у річному вимірі — до 6,22 млрд юанів, а виручка впала на 6,1% — до 108,9 млрд юанів. Загальна валова маржа скоротилася з 22,5% до 19,8% через подорожчання компонентів, зокрема пам’яті, слабший попит і конкуренцію.
What should I do next in practice?
Виручка смартфонного бізнесу знизилася на 7,5% — до 42,1 млрд юанів, а поставки впали на 26,5% — до 31,2 млн пристроїв.
Фінансові результати Xiaomi за II квартал 2026 року: прибуток упав на 42,6%
Скоригований чистий прибуток Xiaomi зменшився на 42,6% у річному вимірі — до 6,22 млрд юанів, а виручка впала на 6,1% — до 108,9 млрд юанів. Загальна валова маржа скоротилася з 22,5% до 19,8% через подорожчання компонентів, зокрема пам’яті, слабший попит і конкуренцію.
ОпублікувавЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
Скоригований чистий прибуток Xiaomi зменшився на 42,6% у річному вимірі — до 6,22 млрд юанів, а виручка впала на 6,1% — до 108,9 млрд юанів.
Загальна валова маржа скоротилася з 22,5% до 19,8% через подорожчання компонентів, зокрема пам’яті, слабший попит і конкуренцію.
Виручка смартфонного бізнесу знизилася на 7,5% — до 42,1 млрд юанів, а поставки впали на 26,5% — до 31,2 млн пристроїв.
Середня ціна смартфона зросла на 25,9% і досягла рекордних 1 351 юаня, але маржа підрозділу все одно зменшилася з 11,5% до 8,5%.
What were Xiaomi’s quarterly financial results reported on August 18—including the year over year changes in adjusted net profit and revenueAI-generated editorial hero image for What were Xiaomi’s quarterly financial results reported on August 18—including the year over year changes in adjusted net profit and revenue.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What were Xiaomi’s quarterly financial results reported on August 18—including the year over year changes in adjusted net profit and revenue. Article summary: Xiaomi’s second quarter 2026 results were weak in its core handset business but showed continued EV scale up: adjusted net profit fell 42.6% year on year to RMB6.22 billion and revenue fell 6.1% to RMB108.9 billion; both. Topic tags: general web, ai, marketing, growth, evs. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with
openai.com
Головні цифри кварталу
Xiaomi завершила II квартал 2026 року під тиском витрат у смартфонному бізнесі. Скоригований чистий прибуток компанії впав на 42,6% у річному вимірі — до 6,22 млрд юанів, а загальна виручка знизилася на 6,1% — до 108,9 млрд юанів. Обидва результати не досягли консенсусних прогнозів аналітиків.
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Фінансові результати Xiaomi за II квартал 2026 року: прибуток упав на 42,6%"?
Скоригований чистий прибуток Xiaomi зменшився на 42,6% у річному вимірі — до 6,22 млрд юанів, а виручка впала на 6,1% — до 108,9 млрд юанів.
What are the key points to validate first?
Скоригований чистий прибуток Xiaomi зменшився на 42,6% у річному вимірі — до 6,22 млрд юанів, а виручка впала на 6,1% — до 108,9 млрд юанів. Загальна валова маржа скоротилася з 22,5% до 19,8% через подорожчання компонентів, зокрема пам’яті, слабший попит і конкуренцію.
What should I do next in practice?
Виручка смартфонного бізнесу знизилася на 7,5% — до 42,1 млрд юанів, а поставки впали на 26,5% — до 31,2 млн пристроїв.
Ці цифри стосуються саме скоригованого чистого прибутку. Окремі джерела наводять інший показник — загальний чистий прибуток, який у кварталі становив 9,46 млрд юанів і скоротився на 20,5%.
Чому постраждали смартфони
Основним фактором тиску стало різке подорожчання компонентів, передусім мікросхем пам’яті. Компанія також зіткнулася зі слабшим попитом на смартфони та жорсткою конкуренцією. На цьому тлі загальна валова маржа Xiaomi зменшилася з 22,5% рік тому до 19,8%.
У смартфонному напрямі ситуація була ще складнішою:
виручка впала на 7,5% — до 42,1 млрд юанів;
поставки скоротилися на 26,5% — до 31,2 млн смартфонів;
валова маржа зменшилася з 11,5% до 8,5%;
середня ціна продажу, навпаки, зросла на 25,9% — до рекордних 1 351 юаня;
преміальні моделі забезпечили 32,1% продажів смартфонів Xiaomi у Китаї.
Зростання середньої ціни свідчить про зміщення асортименту в бік дорожчих моделей і скорочення поставок пристроїв середнього та нижчого цінових сегментів. Однак підвищення цін не змогло повністю компенсувати інфляцію вартості компонентів.
Дефіцит пам’яті пов’язують із підвищеним попитом з боку інфраструктури штучного інтелекту. Водночас надані джерела не дають змоги незалежно підтвердити, наскільки саме виробники на кшталт Samsung і SK Hynix переорієнтували постачання на дорожчі продукти для дата-центрів і який внесок це зробило в результат Xiaomi. Тому точний вплив такого перерозподілу оцінити неможливо.
Електромобілі та штучний інтелект: зростання ще не означає прибутковість
Сегмент Smart EV, AI та інших нових ініціатив приніс Xiaomi 24,9 млрд юанів квартальної виручки. За квартал компанія поставила 104 199 електромобілів.
Попри масштабування, напрям залишився збитковим: операційний збиток становив 2,6 млрд юанів, хоча він скоротився порівняно з попереднім кварталом.
Отже, електромобілі вже стають помітним джерелом виручки Xiaomi, але поки що не компенсують слабкість основного смартфонного бізнесу з погляду прибутковості.
Які перспективи бачить Xiaomi
Керівництво компанії заявило, що найгірший період тиску на смартфонний бізнес минув. Xiaomi також очікує, що темпи зростання цін на пам’ять сповільняться у другій половині 2026 року.
Компанія продовжує орієнтуватися на річну ціль у 550 000 поставлених електромобілів і планує представити SUV SkyNomad у вересні. Водночас надані уривки джерел не містять достатньо первинної інформації, щоб підтвердити точне формулювання керівництва чи обґрунтування цієї цілі.
Надані матеріали також не містять надійних даних про конкретну реакцію котирувань Xiaomi після публікації звіту.
wsj.comXiaomi Has Another Weak Quarter Amid Increased ...
Ці цифри стосуються саме скоригованого чистого прибутку. Окремі джерела наводять інший показник — загальний чистий прибуток, який у кварталі становив 9,46 млрд юанів і скоротився на 20,5%.
Чому постраждали смартфони
Основним фактором тиску стало різке подорожчання компонентів, передусім мікросхем пам’яті. Компанія також зіткнулася зі слабшим попитом на смартфони та жорсткою конкуренцією. На цьому тлі загальна валова маржа Xiaomi зменшилася з 22,5% рік тому до 19,8%.
У смартфонному напрямі ситуація була ще складнішою:
виручка впала на 7,5% — до 42,1 млрд юанів;
поставки скоротилися на 26,5% — до 31,2 млн смартфонів;
валова маржа зменшилася з 11,5% до 8,5%;
середня ціна продажу, навпаки, зросла на 25,9% — до рекордних 1 351 юаня;
преміальні моделі забезпечили 32,1% продажів смартфонів Xiaomi у Китаї.
Зростання середньої ціни свідчить про зміщення асортименту в бік дорожчих моделей і скорочення поставок пристроїв середнього та нижчого цінових сегментів. Однак підвищення цін не змогло повністю компенсувати інфляцію вартості компонентів.
Дефіцит пам’яті пов’язують із підвищеним попитом з боку інфраструктури штучного інтелекту. Водночас надані джерела не дають змоги незалежно підтвердити, наскільки саме виробники на кшталт Samsung і SK Hynix переорієнтували постачання на дорожчі продукти для дата-центрів і який внесок це зробило в результат Xiaomi. Тому точний вплив такого перерозподілу оцінити неможливо.
Електромобілі та штучний інтелект: зростання ще не означає прибутковість
Сегмент Smart EV, AI та інших нових ініціатив приніс Xiaomi 24,9 млрд юанів квартальної виручки. За квартал компанія поставила 104 199 електромобілів.
Попри масштабування, напрям залишився збитковим: операційний збиток становив 2,6 млрд юанів, хоча він скоротився порівняно з попереднім кварталом.
Отже, електромобілі вже стають помітним джерелом виручки Xiaomi, але поки що не компенсують слабкість основного смартфонного бізнесу з погляду прибутковості.
Які перспективи бачить Xiaomi
Керівництво компанії заявило, що найгірший період тиску на смартфонний бізнес минув. Xiaomi також очікує, що темпи зростання цін на пам’ять сповільняться у другій половині 2026 року.
Компанія продовжує орієнтуватися на річну ціль у 550 000 поставлених електромобілів і планує представити SUV SkyNomad у вересні. Водночас надані уривки джерел не містять достатньо первинної інформації, щоб підтвердити точне формулювання керівництва чи обґрунтування цієї цілі.
Надані матеріали також не містять надійних даних про конкретну реакцію котирувань Xiaomi після публікації звіту.
wsj.comXiaomi Has Another Weak Quarter Amid Increased ...