Ринок електромобілів у Європі перевищив 1 мільйон реєстрацій BEV за перше півріччя 2026 року — що спричинило рекорд
У першому півріччі 2026 року реєстрації повністю електричних автомобілів (BEV) у Європі вперше перевищили 1 мільйон одиниць, досягнувши рекордної частки ринку понад 20%. Volkswagen залишився лідером ринку BEV у Європі зі зростанням поставок на 8,4%, а продажі Toyota зросли більш ніж удвічі (+113%).
ОпублікувавВідредаговано за допомогою DeepSeek-V4-FlashЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
У першому півріччі 2026 року реєстрації повністю електричних автомобілів (BEV) у Європі вперше перевищили 1 мільйон одиниць, досягнувши рекордної частки ринку понад 20%.
Volkswagen залишився лідером ринку BEV у Європі зі зростанням поставок на 8,4%, а продажі Toyota зросли більш ніж удвічі (+113%).
Search & fact-check with cited sources for How did Europe's EV market perform in the first half of 2026 in terms of registrations, market shAI-generated editorial hero image of an EV charging station in a European city, symbolizing the region's record-breaking electric vehicle adoption in H1 2026.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for How did Europe's EV market perform in the first half of 2026 in terms of registrations, market sh. Article summary: Here is a comprehensive, source-backed answer to your question. Note: my search budget was exhausted before I could run dedicated queries for China and North America comparisons, so those sections are based on data embed. Topic tags: general, government, news, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermar
openai.com
Перша половина 2026 року стала безпрецедентною для ринку електромобілів у Європі. Реєстрації повністю електричних автомобілів (BEV) уперше перетнули позначку в 1 мільйон одиниць, а частка ринку BEV у регіоні стабільно перевищувала 20% — приблизно втричі-вчетверо більше, ніж у Сполучених Штатах. Головним каталізатором стала війна в Ірані, яка порушила торгівлю нафтою та призвела до різкого зростання цін на бензин, що зробило електромобілі набагато вигіднішим фінансовим вибором для щоденного використання. Державні субсидії, розширення зон із низьким рівнем викидів та рамкова заборона ЄС на двигуни внутрішнього згоряння з 2035 року забезпечили необхідну структурну підтримку. Нижче наведено повний аналіз реєстрацій, рушійних факторів та показників основних автовиробників.
Рекордні реєстрації та частка ринку
Загальна кількість реєстрацій плагін-гібридів (BEV + PHEV) у Європі досягла приблизно 1,24 мільйона одиниць у першому півріччі 2026 року, що на 33,7% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року . Лише реєстрації BEV перевищили 1 мільйон одиниць у країнах ЄС, ЄАВТ та Великій Британії .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Ринок електромобілів у Європі перевищив 1 мільйон реєстрацій BEV за перше півріччя 2026 року — що спричинило рекорд"?
У першому півріччі 2026 року реєстрації повністю електричних автомобілів (BEV) у Європі вперше перевищили 1 мільйон одиниць, досягнувши рекордної частки ринку понад 20%.
What are the key points to validate first?
У першому півріччі 2026 року реєстрації повністю електричних автомобілів (BEV) у Європі вперше перевищили 1 мільйон одиниць, досягнувши рекордної частки ринку понад 20%. Volkswagen залишився лідером ринку BEV у Європі зі зростанням поставок на 8,4%, а продажі Toyota зросли більш ніж удвічі (+113%).
Ринок електромобілів у Європі перевищив 1 мільйон реєстрацій BEV за перше півріччя 2026 року — що спричинило рекорд
У першому півріччі 2026 року реєстрації повністю електричних автомобілів (BEV) у Європі вперше перевищили 1 мільйон одиниць, досягнувши рекордної частки ринку понад 20%. Volkswagen залишився лідером ринку BEV у Європі зі зростанням поставок на 8,4%, а продажі Toyota зросли більш ніж удвічі (+113%).
ОпублікувавВідредаговано за допомогою DeepSeek-V4-FlashЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
У першому півріччі 2026 року реєстрації повністю електричних автомобілів (BEV) у Європі вперше перевищили 1 мільйон одиниць, досягнувши рекордної частки ринку понад 20%.
Volkswagen залишився лідером ринку BEV у Європі зі зростанням поставок на 8,4%, а продажі Toyota зросли більш ніж удвічі (+113%).
Search & fact-check with cited sources for How did Europe's EV market perform in the first half of 2026 in terms of registrations, market shAI-generated editorial hero image of an EV charging station in a European city, symbolizing the region's record-breaking electric vehicle adoption in H1 2026.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for How did Europe's EV market perform in the first half of 2026 in terms of registrations, market sh. Article summary: Here is a comprehensive, source-backed answer to your question. Note: my search budget was exhausted before I could run dedicated queries for China and North America comparisons, so those sections are based on data embed. Topic tags: general, government, news, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermar
openai.com
Перша половина 2026 року стала безпрецедентною для ринку електромобілів у Європі. Реєстрації повністю електричних автомобілів (BEV) уперше перетнули позначку в 1 мільйон одиниць, а частка ринку BEV у регіоні стабільно перевищувала 20% — приблизно втричі-вчетверо більше, ніж у Сполучених Штатах. Головним каталізатором стала війна в Ірані, яка порушила торгівлю нафтою та призвела до різкого зростання цін на бензин, що зробило електромобілі набагато вигіднішим фінансовим вибором для щоденного використання. Державні субсидії, розширення зон із низьким рівнем викидів та рамкова заборона ЄС на двигуни внутрішнього згоряння з 2035 року забезпечили необхідну структурну підтримку. Нижче наведено повний аналіз реєстрацій, рушійних факторів та показників основних автовиробників.
Рекордні реєстрації та частка ринку
Загальна кількість реєстрацій плагін-гібридів (BEV + PHEV) у Європі досягла приблизно 1,24 мільйона одиниць у першому півріччі 2026 року, що на 33,7% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року . Лише реєстрації BEV перевищили 1 мільйон одиниць у країнах ЄС, ЄАВТ та Великій Британії .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Ринок електромобілів у Європі перевищив 1 мільйон реєстрацій BEV за перше півріччя 2026 року — що спричинило рекорд"?
У першому півріччі 2026 року реєстрації повністю електричних автомобілів (BEV) у Європі вперше перевищили 1 мільйон одиниць, досягнувши рекордної частки ринку понад 20%.
What are the key points to validate first?
У першому півріччі 2026 року реєстрації повністю електричних автомобілів (BEV) у Європі вперше перевищили 1 мільйон одиниць, досягнувши рекордної частки ринку понад 20%. Volkswagen залишився лідером ринку BEV у Європі зі зростанням поставок на 8,4%, а продажі Toyota зросли більш ніж удвічі (+113%).
Q1 2026: Реєстрації BEV сягнули 723 704 одиниць, що на 26% більше, ніж торік . Плагін-гібриди (BEV+PHEV) досягли 1 083 241 одиниці в першому кварталі, що стало першим випадком, коли регіон перетнув позначку в 1 мільйон електромобілів за один квартал .
Частка ринку: Частка ринку BEV у Європі сягнула 20% у Q1 2026, що на 4 відсоткові пункти більше, ніж у Q1 2025 . До квітня 2026 року частка ринку BEV у ЄС становила 19,7% . У травні 2026 року Європа встановила абсолютний рекорд за часткою ринку BEV .
Країни-рекордсмени: В Італії кількість реєстрацій BEV у першому кварталі зросла приблизно на 66% порівняно з минулим роком, у Франції — на 51% . Частка BEV у Норвегії досягла 98% від усіх продажів нових автомобілів за перші п'ять місяців 2026 року .
Що спричинило сплеск?
Війна в Ірані та ціни на бензин
Конфлікт в Ірані серйозно порушив торгівлю нафтою, спричинивши найбільше зростання цін на бензин за останні роки . Це став найпотужнішим короткостроковим каталізатором попиту.
Стрімке зростання цін на пальне підштовхнуло споживачів до електромобілів як дешевшої альтернативи для щоденних поїздок .
Продажі вживаних електромобілів також різко зросли по всій Європі, оскільки водії шукали порятунку від високих цін на бензині .
Ціновий шок особливо стимулював попит на ринках, де впровадження BEV було повільнішим, наприклад, в Італії та частинах Центральної Європи .
Деякі керівники автоконцернів попередили, що попит на електромобілі може впасти, якщо ціни на бензин знову знизяться .
Субсидії та державна підтримка
Державні стимули для купівлі та розширення зон із низьким рівнем викидів продовжували підтримувати попит. Рамкова заборона ЄС на двигуни внутрішнього згоряння з 2035 року та національні програми субсидування, такі як французька схема соціального лізингу та переглянуті стимули Німеччини, забезпечили конкурентоспроможність BEV за загальною вартістю володіння .
Показники автовиробників: дві стратегії, що розходяться
Volkswagen Group: Європа — світла пляма
Глобальні поставки BEV концерну Volkswagen Group впали на 5,8% у першому півріччі 2026 року, до 438 500 одиниць . Однак за цим заголовком ховався разючий регіональний поділ:
Європа: Портфель замовлень VW на повністю електричні автомобілі в Європі зріс більш ніж на 50% . Концерн збільшив частку ринку електромобілів у Європі, а Škoda Elroq стала його найбільш продаваною моделлю EV, перевершивши продажі VW ID.4 та ID.5 разом узятих . Поставки BEV у Європі зросли на 8,4% до 377 000 одиниць . Частка BEV VW у Західній Європі зросла з 20% до 21% .
Китай та Північна Америка потягнули результати вниз: Поставки VW до Китаю впали на 26% у першому півріччі; у Північній Америці загальне падіння становило 3% (хоча в Q2 зростання склало 8%) .
Toyota Motor Europe: продажі BEV зросли більш ніж удвічі
Toyota продемонструвала найсильніше зростання продажів BEV в Європі:
Продажі BEV у H1 2026: зросли на 113% порівняно з минулим роком, згідно з офіційним релізом Toyota . Високий попит спостерігався на моделі bZ4X, bZ4X Touring, C-HR+ та Urban Cruiser .
Продажі BEV у Q1 2026: зросли на 79% до 25 640 одиниць . Оновлений bZ4X став найбільш продаваним вітчизняним електромобілем в Японії у другому півріччі 2025 фінансового року та зберіг потужну динаміку в Європі .
Загальні продажі TME за перше півріччя склали 633 617 автомобілів, а частка ринку — 7,0%. Електрифіковані автомобілі (гібриди + BEV) становили 86% продажів .
Як Європа виглядає на тлі глобальних тенденцій
На основі даних, доступних у використаних джерелах, регіональний розрив був разючим:
Регіон
Тенденція EV у H1 2026
Ключовий контекст
Європа
Реєстрації BEV >1 млн, частка ринку ~20%+, зростання плагін-гібридів на 33,7%
Стимул від стрибка цін на пальне через війну в Ірані, субсидії, рекордні ціни на бензин
Китай
Значне уповільнення для іноземних автовиробників; поставки VW у Китаї впали на 26% у H1
Вітчизняні китайські бренди EV (BYD тощо) продовжували нарощувати частку, завдаючи шкоди традиційним іноземним гравцям
Північна Америка
Помірне зростання; частка ринку EV у США становила ~6% у Q1 2026, що значно нижче за європейські ~21%
Слабша державна підтримка порівняно з ЄС
Частка ринку BEV у Європі була приблизно в 3–4 рази вищою, ніж у США в першому кварталі 2026 року, що було зумовлено насамперед потужнішою державною підтримкою та різким ціновим шоком на бензин через війну в Ірані . Китай залишався найбільшим у світі ринком EV за обсягом, але там спостерігалася інтенсивна цінова конкуренція та зсув на користь вітчизняних автовиробників, що завдало шкоди традиційним іноземним гравцям, таким як Volkswagen .
acea.autoNew car registrations: +4.2% in April 2026 year-to-date
Q1 2026: Реєстрації BEV сягнули 723 704 одиниць, що на 26% більше, ніж торік . Плагін-гібриди (BEV+PHEV) досягли 1 083 241 одиниці в першому кварталі, що стало першим випадком, коли регіон перетнув позначку в 1 мільйон електромобілів за один квартал .
Частка ринку: Частка ринку BEV у Європі сягнула 20% у Q1 2026, що на 4 відсоткові пункти більше, ніж у Q1 2025 . До квітня 2026 року частка ринку BEV у ЄС становила 19,7% . У травні 2026 року Європа встановила абсолютний рекорд за часткою ринку BEV .
Країни-рекордсмени: В Італії кількість реєстрацій BEV у першому кварталі зросла приблизно на 66% порівняно з минулим роком, у Франції — на 51% . Частка BEV у Норвегії досягла 98% від усіх продажів нових автомобілів за перші п'ять місяців 2026 року .
Що спричинило сплеск?
Війна в Ірані та ціни на бензин
Конфлікт в Ірані серйозно порушив торгівлю нафтою, спричинивши найбільше зростання цін на бензин за останні роки . Це став найпотужнішим короткостроковим каталізатором попиту.
Стрімке зростання цін на пальне підштовхнуло споживачів до електромобілів як дешевшої альтернативи для щоденних поїздок .
Продажі вживаних електромобілів також різко зросли по всій Європі, оскільки водії шукали порятунку від високих цін на бензині .
Ціновий шок особливо стимулював попит на ринках, де впровадження BEV було повільнішим, наприклад, в Італії та частинах Центральної Європи .
Деякі керівники автоконцернів попередили, що попит на електромобілі може впасти, якщо ціни на бензин знову знизяться .
Субсидії та державна підтримка
Державні стимули для купівлі та розширення зон із низьким рівнем викидів продовжували підтримувати попит. Рамкова заборона ЄС на двигуни внутрішнього згоряння з 2035 року та національні програми субсидування, такі як французька схема соціального лізингу та переглянуті стимули Німеччини, забезпечили конкурентоспроможність BEV за загальною вартістю володіння .
Показники автовиробників: дві стратегії, що розходяться
Volkswagen Group: Європа — світла пляма
Глобальні поставки BEV концерну Volkswagen Group впали на 5,8% у першому півріччі 2026 року, до 438 500 одиниць . Однак за цим заголовком ховався разючий регіональний поділ:
Європа: Портфель замовлень VW на повністю електричні автомобілі в Європі зріс більш ніж на 50% . Концерн збільшив частку ринку електромобілів у Європі, а Škoda Elroq стала його найбільш продаваною моделлю EV, перевершивши продажі VW ID.4 та ID.5 разом узятих . Поставки BEV у Європі зросли на 8,4% до 377 000 одиниць . Частка BEV VW у Західній Європі зросла з 20% до 21% .
Китай та Північна Америка потягнули результати вниз: Поставки VW до Китаю впали на 26% у першому півріччі; у Північній Америці загальне падіння становило 3% (хоча в Q2 зростання склало 8%) .
Toyota Motor Europe: продажі BEV зросли більш ніж удвічі
Toyota продемонструвала найсильніше зростання продажів BEV в Європі:
Продажі BEV у H1 2026: зросли на 113% порівняно з минулим роком, згідно з офіційним релізом Toyota . Високий попит спостерігався на моделі bZ4X, bZ4X Touring, C-HR+ та Urban Cruiser .
Продажі BEV у Q1 2026: зросли на 79% до 25 640 одиниць . Оновлений bZ4X став найбільш продаваним вітчизняним електромобілем в Японії у другому півріччі 2025 фінансового року та зберіг потужну динаміку в Європі .
Загальні продажі TME за перше півріччя склали 633 617 автомобілів, а частка ринку — 7,0%. Електрифіковані автомобілі (гібриди + BEV) становили 86% продажів .
Як Європа виглядає на тлі глобальних тенденцій
На основі даних, доступних у використаних джерелах, регіональний розрив був разючим:
Регіон
Тенденція EV у H1 2026
Ключовий контекст
Європа
Реєстрації BEV >1 млн, частка ринку ~20%+, зростання плагін-гібридів на 33,7%
Стимул від стрибка цін на пальне через війну в Ірані, субсидії, рекордні ціни на бензин
Китай
Значне уповільнення для іноземних автовиробників; поставки VW у Китаї впали на 26% у H1
Вітчизняні китайські бренди EV (BYD тощо) продовжували нарощувати частку, завдаючи шкоди традиційним іноземним гравцям
Північна Америка
Помірне зростання; частка ринку EV у США становила ~6% у Q1 2026, що значно нижче за європейські ~21%
Слабша державна підтримка порівняно з ЄС
Частка ринку BEV у Європі була приблизно в 3–4 рази вищою, ніж у США в першому кварталі 2026 року, що було зумовлено насамперед потужнішою державною підтримкою та різким ціновим шоком на бензин через війну в Ірані . Китай залишався найбільшим у світі ринком EV за обсягом, але там спостерігалася інтенсивна цінова конкуренція та зсув на користь вітчизняних автовиробників, що завдало шкоди традиційним іноземним гравцям, таким як Volkswagen .
acea.autoNew car registrations: +4.2% in April 2026 year-to-date