Битва за серверну стійку: 256-ядерний AMD Venice кидає виклик NVIDIA Vera у продуктивності для агентного ШІ
За модельованими оцінками AMD, поточний 192 ядерний EPYC 9965 та наступне покоління 256 ядерного EPYC Venice забезпечують у 2,37 та 3,3 раза вищу пропускну здатність серверної стійки, ніж 88 ядерний NVIDIA Vera, відпо... AMD наполягає, що для інтенсивних сервісів агентного ШІ (бази даних, веб сервери, кешування) виз...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою DeepSeek-V4-ProЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
За модельованими оцінками AMD, поточний 192 ядерний EPYC 9965 та наступне покоління 256 ядерного EPYC Venice забезпечують у 2,37 та 3,3 раза вищу пропускну здатність серверної стійки, ніж 88 ядерний NVIDIA Vera, відпо...
AMD наполягає, що для інтенсивних сервісів агентного ШІ (бази даних, веб сервери, кешування) визначальним є показник загальної продуктивності стійки, заперечуючи підхід NVIDIA, зосереджений на продуктивності одного со...
Дискусія зводиться до фундаментального питання: чи варто оцінювати цінність CPU за його піковою швидкістю одного чипа, чи за кількістю ядер, які можна розмістити в стійці для обслуговування тисяч паралельних ШІ агентів?
What arguments did AMD make in its June 9 technical blog to counter Nvidia's Vera CPU benchmarks, specifically regarding rack-scale AI worklAMD's rack-scale throughput argument pits its high-core-count EPYC processors against NVIDIA's 88-core Vera CPU. | Image: Studio Global
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What arguments did AMD make in its June 9 technical blog to counter Nvidia's Vera CPU benchmarks, specifically regarding rack-scale AI workl. Article summary: On June 10, 2026, AMD published a blog post and accompanying methodology paper arguing that NVIDIA's Vera benchmarks miss the critical dimension of **rack-scale throughput** for agentic AI — where the CPU handles orchest. Topic tags: general, general web, user generated, documentation. Reference image context from search candidates: Reference image 1: visual subject "# AMD’s bold claim: Nvidia has no moat. ## Instinct goes rackscale with "Helios" AI Rack. **During Advancing AI 2025 in San Jose, AMD was adamant: Nvidia can be beaten and has no m" source context "AMD's bold claim: Nvidia has no moat - Techzine Global" Reference image 2: visual subject "AMD has po
openai.com
Битва за «душу» дата-центру для штучного інтелекту перемістилася з графічних процесорів на скромні центральні. 10 червня 2026 року компанія AMD опублікувала технічний блог та методологічний документ, які прямо заперечують наратив NVIDIA про продуктивність нового CPU Vera. Суть аргументу AMD не в тому, що Vera — повільний чип, а в тому, що NVIDIA міряє не ту величину. Для нової хвилі агентного ШІ, де тисячі ШІ-агентів потребують постійного обслуговування з боку CPU — оркестрації, доступу до баз даних, веб-сервісів і кешування, — єдиним значущим показником, на думку AMD, є загальна пропускна здатність серверної стійки при фіксованому енергетичному бюджеті .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Битва за серверну стійку: 256-ядерний AMD Venice кидає виклик NVIDIA Vera у продуктивності для агентного ШІ"?
За модельованими оцінками AMD, поточний 192 ядерний EPYC 9965 та наступне покоління 256 ядерного EPYC Venice забезпечують у 2,37 та 3,3 раза вищу пропускну здатність серверної стійки, ніж 88 ядерний NVIDIA Vera, відпо...
What are the key points to validate first?
За модельованими оцінками AMD, поточний 192 ядерний EPYC 9965 та наступне покоління 256 ядерного EPYC Venice забезпечують у 2,37 та 3,3 раза вищу пропускну здатність серверної стійки, ніж 88 ядерний NVIDIA Vera, відпо... AMD наполягає, що для інтенсивних сервісів агентного ШІ (бази даних, веб сервери, кешування) визначальним є показник загальної продуктивності стійки, заперечуючи підхід NVIDIA, зосереджений на продуктивності одного со...
What should I do next in practice?
Дискусія зводиться до фундаментального питання: чи варто оцінювати цінність CPU за його піковою швидкістю одного чипа, чи за кількістю ядер, які можна розмістити в стійці для обслуговування тисяч паралельних ШІ агентів?
Битва за серверну стійку: 256-ядерний AMD Venice кидає виклик NVIDIA Vera у продуктивності для агентного ШІ
За модельованими оцінками AMD, поточний 192 ядерний EPYC 9965 та наступне покоління 256 ядерного EPYC Venice забезпечують у 2,37 та 3,3 раза вищу пропускну здатність серверної стійки, ніж 88 ядерний NVIDIA Vera, відпо... AMD наполягає, що для інтенсивних сервісів агентного ШІ (бази даних, веб сервери, кешування) виз...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою DeepSeek-V4-ProЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
За модельованими оцінками AMD, поточний 192 ядерний EPYC 9965 та наступне покоління 256 ядерного EPYC Venice забезпечують у 2,37 та 3,3 раза вищу пропускну здатність серверної стійки, ніж 88 ядерний NVIDIA Vera, відпо...
AMD наполягає, що для інтенсивних сервісів агентного ШІ (бази даних, веб сервери, кешування) визначальним є показник загальної продуктивності стійки, заперечуючи підхід NVIDIA, зосереджений на продуктивності одного со...
Дискусія зводиться до фундаментального питання: чи варто оцінювати цінність CPU за його піковою швидкістю одного чипа, чи за кількістю ядер, які можна розмістити в стійці для обслуговування тисяч паралельних ШІ агентів?
What arguments did AMD make in its June 9 technical blog to counter Nvidia's Vera CPU benchmarks, specifically regarding rack-scale AI worklAMD's rack-scale throughput argument pits its high-core-count EPYC processors against NVIDIA's 88-core Vera CPU. | Image: Studio Global
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What arguments did AMD make in its June 9 technical blog to counter Nvidia's Vera CPU benchmarks, specifically regarding rack-scale AI workl. Article summary: On June 10, 2026, AMD published a blog post and accompanying methodology paper arguing that NVIDIA's Vera benchmarks miss the critical dimension of **rack-scale throughput** for agentic AI — where the CPU handles orchest. Topic tags: general, general web, user generated, documentation. Reference image context from search candidates: Reference image 1: visual subject "# AMD’s bold claim: Nvidia has no moat. ## Instinct goes rackscale with "Helios" AI Rack. **During Advancing AI 2025 in San Jose, AMD was adamant: Nvidia can be beaten and has no m" source context "AMD's bold claim: Nvidia has no moat - Techzine Global" Reference image 2: visual subject "AMD has po
openai.com
Битва за «душу» дата-центру для штучного інтелекту перемістилася з графічних процесорів на скромні центральні. 10 червня 2026 року компанія AMD опублікувала технічний блог та методологічний документ, які прямо заперечують наратив NVIDIA про продуктивність нового CPU Vera. Суть аргументу AMD не в тому, що Vera — повільний чип, а в тому, що NVIDIA міряє не ту величину. Для нової хвилі агентного ШІ, де тисячі ШІ-агентів потребують постійного обслуговування з боку CPU — оркестрації, доступу до баз даних, веб-сервісів і кешування, — єдиним значущим показником, на думку AMD, є загальна пропускна здатність серверної стійки при фіксованому енергетичному бюджеті .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Битва за серверну стійку: 256-ядерний AMD Venice кидає виклик NVIDIA Vera у продуктивності для агентного ШІ"?
За модельованими оцінками AMD, поточний 192 ядерний EPYC 9965 та наступне покоління 256 ядерного EPYC Venice забезпечують у 2,37 та 3,3 раза вищу пропускну здатність серверної стійки, ніж 88 ядерний NVIDIA Vera, відпо...
What are the key points to validate first?
За модельованими оцінками AMD, поточний 192 ядерний EPYC 9965 та наступне покоління 256 ядерного EPYC Venice забезпечують у 2,37 та 3,3 раза вищу пропускну здатність серверної стійки, ніж 88 ядерний NVIDIA Vera, відпо... AMD наполягає, що для інтенсивних сервісів агентного ШІ (бази даних, веб сервери, кешування) визначальним є показник загальної продуктивності стійки, заперечуючи підхід NVIDIA, зосереджений на продуктивності одного со...
What should I do next in practice?
Дискусія зводиться до фундаментального питання: чи варто оцінювати цінність CPU за його піковою швидкістю одного чипа, чи за кількістю ядер, які можна розмістити в стійці для обслуговування тисяч паралельних ШІ агентів?
Замість прямого змагання швидкості одного ядра, AMD пропонує уявний експеримент: дайте кожній платформі бюджет потужності в 100 кВт на стійку і подивіться, який обсяг реальної роботи з обслуговування агентного ШІ вони зможуть виконати. У такому сценарії, згідно з внутрішнім моделюванням AMD, її багатоядерні процесори EPYC значно перевершують NVIDIA Vera не тому, що кожне ядро набагато швидше, а тому, що чудова енергоефективність дозволяє розмістити значно більше ядер в одному енергетичному пакеті .
Рейтинг серверних стійок: як AMD порівнює CPU
Модельоване порівняння AMD нормалізує всі платформи до серверної стійки з двопроцесорними (2P) серверами та обмеженням потужності в 100 кВт. Воно об'єднує шість критично важливих для агентного ШІ робочих навантажень — цілочисельну продуктивність SPECrate 2017, серверну Java, веб-сервер NGINX, Redis, Memcached та реляційні бази даних — в усереднений геометричний показник пропускної здатності, де Vera є базовим рівнем .
Платформа
Ядер на CPU
Нормалізована пропускна здатність стійки (геометричне середнє)
NVIDIA Vera (88 ядер, Olympus ARM)
88
1.00x (базовий рівень)
Intel Xeon 6980P (128 ядер, Granite Rapids-AP)
128
1.46x
AMD EPYC 9965 «Turin» (192 ядра, Zen 5)
192
2.37x
AMD EPYC «Venice» (256 ядер, Zen 6)
256
3.30x (проєктна оцінка)
Деталізація по робочих навантаженнях для майбутнього чипа Venice проти Vera особливо вражає: прогнози коливаються від переваги у 2,40 раза для цілочисельної продуктивності до переваги у 4,05 раза для транзакцій із реляційними базами даних (TPROC-C) .
Дискусія про методологію: ядра на ват проти продуктивності на ядро
Розбіжності зводяться до фундаментальних фізичних розрахунків та ефективності. Модель AMD припускає, що її чіпи мають нижчу нормалізовану потужність 2P-вузла, ніж Vera. Коли кожна стійка обмежена 100 кВт, менше споживання енергії одним вузлом означає, що фізично можна встановити більше серверів. Аналіз AMD показує: якщо стійка з Vera має нормалізовану кількість вузлів 1.00x, то стійка з EPYC 9965 вміщує у 1.86 раза більше ядер, а стійка з Venice — у 2.08 раза .
Пропускна здатність стійки розраховується як добуток продуктивності одного вузла та кількості вузлів у стійці. Навіть якщо Vera трохи швидша в перерахунку на одне ядро — що підтверджують деякі ранні незалежні тести для окремих завдань — аргумент AMD полягає в тому, що математично неможливо подолати величезну перевагу в кількості ядер, яку забезпечують її більш енергоефективні конструкції в стійці з обмеженою потужністю .
AMD, однак, також заявляє про перевагу в продуктивності на ядро. У методологічному документі компанії підраховано, що 64-ядерний процесор Venice забезпечить на 27% вищу продуктивність на ядро в тесті SPECrate, ніж 88-ядерний процесор Vera, і навіть 96-ядерний чип Venice збереже 11% переваги на ядро .
Два погляди на війну CPU
Це класична «війна бенчмарків», де кожна компанія обирає вимірювання, яке найкраще відповідає її філософії дизайну .
Погляд NVIDIA: Швидкість одного сокета. NVIDIA позиціонує Vera як «CPU для агентів», створений для паралельних ізольованих середовищ, де найважливішою є швидка продуктивність одного чипа. Власний технічний блог компанії стверджує, що Vera забезпечує до 1,5 раза вищу продуктивність в агентних «пісочницях» порівняно з конкуруючими платформами x86, завдяки пропускній здатності пам'яті 1,2 ТБ/с та кастомним ядрам Olympus з технологією NVIDIA Spatial Multithreading .
Погляд AMD: Щільність сервісів у масштабі стійки. AMD переосмислює дискусію навколо реальних робочих середовищ агентного ШІ, де GPU виконує модель, а CPU обробляє все навколо — оркестрацію, автентифікацію користувачів, шари кешування та запити до баз даних. З цієї точки зору, обслуговування 10 000 паралельних ШІ-агентів вимагає величезної багатопотокової пропускної здатності, що найкраще досягається максимізацією щільності ядер у стійці .
Критичні застереження щодо цифри «3.3x»
Хоча цифри AMD привертають увагу, вони потребують значного контексту.
Усі цифри є внутрішніми оцінками AMD. Найважливіше застереження полягає в тому, що показники Venice, зокрема, є проєктними оцінками, а не незалежними вимірюваннями. Сам аналіз є моделлю, а не тестом .
NVIDIA розповідає іншу історію з іншими завданнями. Власні бенчмарки NVIDIA, з використанням робочих навантажень у «пісочницях» та компіляції, часто показують, що Vera перевершує поточні висококласні процесори AMD EPYC на рівні одного сокета .
Порівняння «яблук з апельсинами». Усереднений показник AMD по шести робочих навантаженнях зосереджений на інфраструктурних сервісах з боку CPU. Він не включає завдання агентних «пісочниць» — компіляцію, виконання коду та виклики інструментів, — які є центральними в маркетингу NVIDIA Vera .
Енергоспоживання Vera оцінюється AMD. Ключовим фактором переваги AMD на рівні стійки є припущення щодо потужності вузла Vera. У нормалізованій моделі AMD Vera має найвищу потужність 2P-вузла, що обмежує кількість вузлів у стійці. Це модельне припущення AMD, а не незалежно підтверджене вимірювання фінального кремнію .
Доступність: коли насправді з'явиться «залізо»?
Графіки виробництва додають ще один вимір до конкурентної динаміки.
AMD EPYC 9965 «Turin» (Zen 5): Цей 192-ядерний процесор є поточним флагманом і основою для заяви AMD про 2,37-кратну перевагу в пропускній здатності стійки над Vera. Він уже постачається .
AMD EPYC «Venice» (Zen 6, 256 ядер): AMD підтвердила 21 травня 2026 року, що Venice запущено в серійне виробництво на передовому 2-нм техпроцесі TSMC . Очікується, що серверна серія EPYC Venice вийде в другій половині 2026 року, а десктопні моделі Zen 6 з'являться пізніше .
NVIDIA Vera: NVIDIA почала постачати перші CPU Vera провідним ШІ-лабораторіям, таким як Anthropic, OpenAI та Oracle Cloud Infrastructure, у середині травня 2026 року. Ширша доступність для партнерів очікується у другій половині року .
У міру наближення загальної доступності обох чипів, дебати нарешті перейдуть від слайдів вендорів до незалежного тестування в дата-центрах. До того часу найкориснішим висновком може бути не те, який CPU швидший, а те, чи відповідає ваша оцінка інфраструктури конкретному робочому навантаженню, яке ви плануєте запускати.
Замість прямого змагання швидкості одного ядра, AMD пропонує уявний експеримент: дайте кожній платформі бюджет потужності в 100 кВт на стійку і подивіться, який обсяг реальної роботи з обслуговування агентного ШІ вони зможуть виконати. У такому сценарії, згідно з внутрішнім моделюванням AMD, її багатоядерні процесори EPYC значно перевершують NVIDIA Vera не тому, що кожне ядро набагато швидше, а тому, що чудова енергоефективність дозволяє розмістити значно більше ядер в одному енергетичному пакеті .
Рейтинг серверних стійок: як AMD порівнює CPU
Модельоване порівняння AMD нормалізує всі платформи до серверної стійки з двопроцесорними (2P) серверами та обмеженням потужності в 100 кВт. Воно об'єднує шість критично важливих для агентного ШІ робочих навантажень — цілочисельну продуктивність SPECrate 2017, серверну Java, веб-сервер NGINX, Redis, Memcached та реляційні бази даних — в усереднений геометричний показник пропускної здатності, де Vera є базовим рівнем .
Платформа
Ядер на CPU
Нормалізована пропускна здатність стійки (геометричне середнє)
NVIDIA Vera (88 ядер, Olympus ARM)
88
1.00x (базовий рівень)
Intel Xeon 6980P (128 ядер, Granite Rapids-AP)
128
1.46x
AMD EPYC 9965 «Turin» (192 ядра, Zen 5)
192
2.37x
AMD EPYC «Venice» (256 ядер, Zen 6)
256
3.30x (проєктна оцінка)
Деталізація по робочих навантаженнях для майбутнього чипа Venice проти Vera особливо вражає: прогнози коливаються від переваги у 2,40 раза для цілочисельної продуктивності до переваги у 4,05 раза для транзакцій із реляційними базами даних (TPROC-C) .
Дискусія про методологію: ядра на ват проти продуктивності на ядро
Розбіжності зводяться до фундаментальних фізичних розрахунків та ефективності. Модель AMD припускає, що її чіпи мають нижчу нормалізовану потужність 2P-вузла, ніж Vera. Коли кожна стійка обмежена 100 кВт, менше споживання енергії одним вузлом означає, що фізично можна встановити більше серверів. Аналіз AMD показує: якщо стійка з Vera має нормалізовану кількість вузлів 1.00x, то стійка з EPYC 9965 вміщує у 1.86 раза більше ядер, а стійка з Venice — у 2.08 раза .
Пропускна здатність стійки розраховується як добуток продуктивності одного вузла та кількості вузлів у стійці. Навіть якщо Vera трохи швидша в перерахунку на одне ядро — що підтверджують деякі ранні незалежні тести для окремих завдань — аргумент AMD полягає в тому, що математично неможливо подолати величезну перевагу в кількості ядер, яку забезпечують її більш енергоефективні конструкції в стійці з обмеженою потужністю .
AMD, однак, також заявляє про перевагу в продуктивності на ядро. У методологічному документі компанії підраховано, що 64-ядерний процесор Venice забезпечить на 27% вищу продуктивність на ядро в тесті SPECrate, ніж 88-ядерний процесор Vera, і навіть 96-ядерний чип Venice збереже 11% переваги на ядро .
Два погляди на війну CPU
Це класична «війна бенчмарків», де кожна компанія обирає вимірювання, яке найкраще відповідає її філософії дизайну .
Погляд NVIDIA: Швидкість одного сокета. NVIDIA позиціонує Vera як «CPU для агентів», створений для паралельних ізольованих середовищ, де найважливішою є швидка продуктивність одного чипа. Власний технічний блог компанії стверджує, що Vera забезпечує до 1,5 раза вищу продуктивність в агентних «пісочницях» порівняно з конкуруючими платформами x86, завдяки пропускній здатності пам'яті 1,2 ТБ/с та кастомним ядрам Olympus з технологією NVIDIA Spatial Multithreading .
Погляд AMD: Щільність сервісів у масштабі стійки. AMD переосмислює дискусію навколо реальних робочих середовищ агентного ШІ, де GPU виконує модель, а CPU обробляє все навколо — оркестрацію, автентифікацію користувачів, шари кешування та запити до баз даних. З цієї точки зору, обслуговування 10 000 паралельних ШІ-агентів вимагає величезної багатопотокової пропускної здатності, що найкраще досягається максимізацією щільності ядер у стійці .
Критичні застереження щодо цифри «3.3x»
Хоча цифри AMD привертають увагу, вони потребують значного контексту.
Усі цифри є внутрішніми оцінками AMD. Найважливіше застереження полягає в тому, що показники Venice, зокрема, є проєктними оцінками, а не незалежними вимірюваннями. Сам аналіз є моделлю, а не тестом .
NVIDIA розповідає іншу історію з іншими завданнями. Власні бенчмарки NVIDIA, з використанням робочих навантажень у «пісочницях» та компіляції, часто показують, що Vera перевершує поточні висококласні процесори AMD EPYC на рівні одного сокета .
Порівняння «яблук з апельсинами». Усереднений показник AMD по шести робочих навантаженнях зосереджений на інфраструктурних сервісах з боку CPU. Він не включає завдання агентних «пісочниць» — компіляцію, виконання коду та виклики інструментів, — які є центральними в маркетингу NVIDIA Vera .
Енергоспоживання Vera оцінюється AMD. Ключовим фактором переваги AMD на рівні стійки є припущення щодо потужності вузла Vera. У нормалізованій моделі AMD Vera має найвищу потужність 2P-вузла, що обмежує кількість вузлів у стійці. Це модельне припущення AMD, а не незалежно підтверджене вимірювання фінального кремнію .
Доступність: коли насправді з'явиться «залізо»?
Графіки виробництва додають ще один вимір до конкурентної динаміки.
AMD EPYC 9965 «Turin» (Zen 5): Цей 192-ядерний процесор є поточним флагманом і основою для заяви AMD про 2,37-кратну перевагу в пропускній здатності стійки над Vera. Він уже постачається .
AMD EPYC «Venice» (Zen 6, 256 ядер): AMD підтвердила 21 травня 2026 року, що Venice запущено в серійне виробництво на передовому 2-нм техпроцесі TSMC . Очікується, що серверна серія EPYC Venice вийде в другій половині 2026 року, а десктопні моделі Zen 6 з'являться пізніше .
NVIDIA Vera: NVIDIA почала постачати перші CPU Vera провідним ШІ-лабораторіям, таким як Anthropic, OpenAI та Oracle Cloud Infrastructure, у середині травня 2026 року. Ширша доступність для партнерів очікується у другій половині року .
У міру наближення загальної доступності обох чипів, дебати нарешті перейдуть від слайдів вендорів до незалежного тестування в дата-центрах. До того часу найкориснішим висновком може бути не те, який CPU швидший, а те, чи відповідає ваша оцінка інфраструктури конкретному робочому навантаженню, яке ви плануєте запускати.