Goldman Sachs оцінює, що MLCC стали третьою за вартістю позицією у специфікації ШІ сервера після GPU та пам’яті; ринок таких компонентів для ШІ серверів може зрости приблизно у 4,3 раза між 2025 і 2030 фінансовими рок... Three circle у першому півріччі отримала 6,423 млрд юанів виручки та 1,932 млрд юанів чистого пр...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 TerraЗображення створено за допомогою GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How is the AI-computing boom driving demand, supply tightness, market growth, and stronger first-half earnings for Guangdong’s MLCC “three m. Article summary: AI data-center build-outs are turning MLCCs from a low-cost commodity into a capacity-constrained, high-value power-management component. That favors Guangdong’s “three musketeers”: vertically integrated scale at Chaozho. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fa
MLCC — багатошарові керамічні конденсатори — рідко потрапляють у заголовки поруч із графічними процесорами чи пам’яттю. Проте саме вони допомагають стабілізувати напругу та керувати живленням у складній електроніці. Масштабне будівництво ШІ-дата-центрів різко підвищує потребу у компонентах із великою ємністю та високою надійністю — і це змінює не лише обсяг, а й найцінніший сегмент ринку.
Для трьох виробників із китайської провінції Гуандун — Three-circle Group із Чаочжоу, Fenghua Hi-Tech із Чжаоціну та Viiyong Technology з Лодіна в окрузі Юньфу — цей зсув відкриває різні можливості: від вертикально інтегрованої електронної кераміки та оптичних компонентів до автомобільного й промислового сегментів, а також ультрамініатюрних MLCC. 7
33
За оцінкою Goldman Sachs, MLCC стали третьою за величиною статтею вартості у специфікації матеріалів ШІ-сервера — після GPU та пам’яті. Банк прогнозує, що ринок MLCC для ШІ-серверів зросте приблизно з 215 млрд єн у 2025 фінансовому році до 920 млрд єн у 2030-му. Це приблизно у 4,3 раза більше, або 34% середньорічного темпу зростання. 53
Втім, це не означає дефіциту чи підвищення цін на всі конденсатори без винятку. Найгостріший тиск припадає на високотехнологічні компоненти, які відповідають вимогам ШІ-інфраструктури та інших складних застосувань. Запуск висококласної MLCC-лінії, за галузевими даними, потребує приблизно 18–24 місяців, тому пропозиція не може швидко наздогнати попит. 8
Отже, ключовим стає не тільки масштаб виробництва. Більшу частину потенційного зростання можуть отримати постачальники, здатні серійно випускати та кваліфікувати високоїмнісні й високонадійні компоненти.
Компанія Three-circle із Чаочжоу повідомила, що її виручка за перше півріччя становила 6,423 млрд юанів — на 54,82% більше, ніж роком раніше. Чистий прибуток, що припадає на акціонерів, зріс на 56,18%, до 1,932 млрд юанів. Компанія пояснила динаміку посиленням попиту на електронні компоненти та продукцію для оптичного зв’язку. У MLCC-напрямі зростанню сприяли вищий рівень визнання з боку клієнтів, поліпшення галузевої кон’юнктури та приріст продажів за окремими специфікаціями. 1
Сильна сторона Three-circle — вертикально інтегрована модель в електронній кераміці. Її ланцюг охоплює керамічні матеріали, MLCC, керамічні компоненти для оптичного зв’язку та вузли для обладнання; у матеріалах щодо лістингу в Гонконзі також описано контроль над виробництвом керамічних порошків, прецизійною обробкою і власним виробничим обладнанням. 18
22
Для компанії важливий і суміжний ефект від розбудови ШІ-інфраструктури. Високошвидкісні оптичні модулі стандартів 800G та 1.6T використовують компоненти оптичного з’єднання, зокрема керамічні ферули та втулки. Портфель Three-circle включає такі вироби, а також MT-ферули для модулів цих високошвидкісних класів. 18
19
9 липня 2026 року група розмістила H-акції на Гонконзькій фондовій біржі. Залучені кошти вона планує спрямувати на закордонні будівельні та розширювальні проєкти, автоматизацію, технологічне оновлення, інновації в матеріалах і поповнення оборотного капіталу. 21
Є важливе уточнення щодо історії компанії: доступні джерела називають роком заснування Three-circle 1970-й, а не 1969-й. Надані матеріали не підтверджують 1969 рік як дату заснування. 17
20
Fenghua Hi-Tech із Чжаоціну отримала за перше півріччя 3,5 млрд юанів виручки, що на 26,28% більше у річному вимірі. Чистий прибуток зріс на 74,01%, до 290 млн юанів. 1
Її результати не варто пояснювати винятково ШІ. Продажі в автомобільній електроніці зросли на 30%, у промисловому керуванні — на 54%, у сегменті розумних терміналів — на 14%; реалізація суперконденсаторів підвищилася на 85%. Компанія назвала серед перспективних ринків ШІ-обчислення, накопичення енергії, низьковисотну економіку та автомобільну електроніку. 1
Така диверсифікація має значення: електрифікація транспорту й автоматизація промисловості можуть підтримувати попит на сертифіковані надійні компоненти навіть за нестабільного циклу споживчої електроніки. Водночас наявних джерел недостатньо, щоб вважати встановленим фактом твердження про раннє використання Fenghua імпортних виробничих ліній зі США.
Viiyong Technology із Лодіна робить ставку на високотехнологічний сегмент, а не лише на масові стандартні MLCC. У її заявці на IPO в Шеньчжені, з посиланням на дані Frost & Sullivan, зазначено: за обсягом продажів у 2024 році компанія посіла перше місце в Китаї та друге у світі після Murata у сегменті ультрамініатюрних MLCC. 33
Документ також прямо називає ШІ-сервери частиною можливостей у промисловому обладнанні. Завдяки технологіям високоточного укладання та ламінування Viiyong виробляє високоїмнісні промислові MLCC: для корпусів 0805 і 1206 заявлено ємність до 100 мкФ та 220 мкФ відповідно. 33
За виручкою від MLCC у 2024 році Viiyong посіла третє місце серед виробників материкового Китаю, згідно з повідомленнями, заснованими на її IPO-документах. 40 Її приклад показує, що в новому циклі вирішальними можуть бути не тільки потужності, а й мініатюризація, ємність, стабільність виробничого процесу та здатність пройти кваліфікацію замовника.
Three-circle, Fenghua і Viiyong у галузевих публікаціях називають «трійкою мушкетерів» MLCC Гуандуну. Разом вони є частиною найбільшого й найповніше укомплектованого кластера електронних компонентів у Китаї. 7
Логіка такого скупчення виробництв проста: виробникам MLCC потрібні мережі постачальників матеріалів, виробників обладнання, модулів і кінцевих споживачів — телекомунікаційного сектору, автомобільної електроніки, промислового керування та споживчих пристроїв. Щільна промислова база може прискорювати розробку й кваліфікацію продуктів, але не скасовує високих технологічних бар’єрів у передовому сегменті MLCC.
Зростання показників Three-circle і Fenghua у першому півріччі узгоджується з посиленням MLCC-ринку та попиту з боку складніших застосувань. Але приписувати весь приріст ШІ було б надмірним спрощенням. Three-circle також посилалася на попит у сфері оптичного зв’язку, тоді як Fenghua зафіксувала зростання в автомобільній електроніці, промисловому керуванні, розумних терміналах і нових продуктових категоріях. 1
Обережніший висновок полягає в іншому: ШІ змінює найціннішу частину MLCC-ринку. Він підвищує потребу у високоїмнісних, високонадійних виробах саме тоді, коли передові потужності не можна наростити миттєво. Профілі трьох компаній відповідають цій зміні по-різному: Three-circle має інтегровану керамічну базу й оптичні компоненти, Fenghua — широку присутність у промисловому та автомобільному сегментах, а Viiyong — спеціалізацію на ультрамініатюрних і високоїмнісних MLCC. 1
18
33
Для покупців та інвесторів головне слово тут — специфікація. Загальна історія про ШІ та MLCC не означає автоматичного дефіциту або посилення цінової влади в кожній категорії конденсаторів: найвідчутніший ефект, найімовірніше, залишатиметься зосередженим у кваліфікованих високотехнологічних компонентах.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Goldman Sachs оцінює, що MLCC стали третьою за вартістю позицією у специфікації ШІ сервера після GPU та пам’яті; ринок таких компонентів для ШІ серверів може зрости приблизно у 4,3 раза між 2025 і 2030 фінансовими рок...
Goldman Sachs оцінює, що MLCC стали третьою за вартістю позицією у специфікації ШІ сервера після GPU та пам’яті; ринок таких компонентів для ШІ серверів може зрости приблизно у 4,3 раза між 2025 і 2030 фінансовими рок... Three circle у першому півріччі отримала 6,423 млрд юанів виручки та 1,932 млрд юанів чистого прибутку — обидва показники зросли більш ніж на 50% у річному вимірі.
Viiyong посідає перше місце в Китаї та друге у світі за обсягом продажів ультрамініатюрних MLCC у 2024 році, а її високоїмнісні продукти орієнтовані, зокрема, на серверне обладнання.
Goldman Sachs оцінює, що MLCC стали третьою за вартістю позицією у специфікації ШІ сервера після GPU та пам’яті; ринок таких компонентів для ШІ серверів може зрости приблизно у 4,3 раза між 2025 і 2030 фінансовими рок... Three circle у першому півріччі отримала 6,423 млрд юанів виручки та 1,932 млрд юанів чистого пр...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 TerraЗображення створено за допомогою GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How is the AI-computing boom driving demand, supply tightness, market growth, and stronger first-half earnings for Guangdong’s MLCC “three m. Article summary: AI data-center build-outs are turning MLCCs from a low-cost commodity into a capacity-constrained, high-value power-management component. That favors Guangdong’s “three musketeers”: vertically integrated scale at Chaozho. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fa
MLCC — багатошарові керамічні конденсатори — рідко потрапляють у заголовки поруч із графічними процесорами чи пам’яттю. Проте саме вони допомагають стабілізувати напругу та керувати живленням у складній електроніці. Масштабне будівництво ШІ-дата-центрів різко підвищує потребу у компонентах із великою ємністю та високою надійністю — і це змінює не лише обсяг, а й найцінніший сегмент ринку.
Для трьох виробників із китайської провінції Гуандун — Three-circle Group із Чаочжоу, Fenghua Hi-Tech із Чжаоціну та Viiyong Technology з Лодіна в окрузі Юньфу — цей зсув відкриває різні можливості: від вертикально інтегрованої електронної кераміки та оптичних компонентів до автомобільного й промислового сегментів, а також ультрамініатюрних MLCC. 7
33
За оцінкою Goldman Sachs, MLCC стали третьою за величиною статтею вартості у специфікації матеріалів ШІ-сервера — після GPU та пам’яті. Банк прогнозує, що ринок MLCC для ШІ-серверів зросте приблизно з 215 млрд єн у 2025 фінансовому році до 920 млрд єн у 2030-му. Це приблизно у 4,3 раза більше, або 34% середньорічного темпу зростання. 53
Втім, це не означає дефіциту чи підвищення цін на всі конденсатори без винятку. Найгостріший тиск припадає на високотехнологічні компоненти, які відповідають вимогам ШІ-інфраструктури та інших складних застосувань. Запуск висококласної MLCC-лінії, за галузевими даними, потребує приблизно 18–24 місяців, тому пропозиція не може швидко наздогнати попит. 8
Отже, ключовим стає не тільки масштаб виробництва. Більшу частину потенційного зростання можуть отримати постачальники, здатні серійно випускати та кваліфікувати високоїмнісні й високонадійні компоненти.
Компанія Three-circle із Чаочжоу повідомила, що її виручка за перше півріччя становила 6,423 млрд юанів — на 54,82% більше, ніж роком раніше. Чистий прибуток, що припадає на акціонерів, зріс на 56,18%, до 1,932 млрд юанів. Компанія пояснила динаміку посиленням попиту на електронні компоненти та продукцію для оптичного зв’язку. У MLCC-напрямі зростанню сприяли вищий рівень визнання з боку клієнтів, поліпшення галузевої кон’юнктури та приріст продажів за окремими специфікаціями. 1
Сильна сторона Three-circle — вертикально інтегрована модель в електронній кераміці. Її ланцюг охоплює керамічні матеріали, MLCC, керамічні компоненти для оптичного зв’язку та вузли для обладнання; у матеріалах щодо лістингу в Гонконзі також описано контроль над виробництвом керамічних порошків, прецизійною обробкою і власним виробничим обладнанням. 18
22
Для компанії важливий і суміжний ефект від розбудови ШІ-інфраструктури. Високошвидкісні оптичні модулі стандартів 800G та 1.6T використовують компоненти оптичного з’єднання, зокрема керамічні ферули та втулки. Портфель Three-circle включає такі вироби, а також MT-ферули для модулів цих високошвидкісних класів. 18
19
9 липня 2026 року група розмістила H-акції на Гонконзькій фондовій біржі. Залучені кошти вона планує спрямувати на закордонні будівельні та розширювальні проєкти, автоматизацію, технологічне оновлення, інновації в матеріалах і поповнення оборотного капіталу. 21
Є важливе уточнення щодо історії компанії: доступні джерела називають роком заснування Three-circle 1970-й, а не 1969-й. Надані матеріали не підтверджують 1969 рік як дату заснування. 17
20
Fenghua Hi-Tech із Чжаоціну отримала за перше півріччя 3,5 млрд юанів виручки, що на 26,28% більше у річному вимірі. Чистий прибуток зріс на 74,01%, до 290 млн юанів. 1
Її результати не варто пояснювати винятково ШІ. Продажі в автомобільній електроніці зросли на 30%, у промисловому керуванні — на 54%, у сегменті розумних терміналів — на 14%; реалізація суперконденсаторів підвищилася на 85%. Компанія назвала серед перспективних ринків ШІ-обчислення, накопичення енергії, низьковисотну економіку та автомобільну електроніку. 1
Така диверсифікація має значення: електрифікація транспорту й автоматизація промисловості можуть підтримувати попит на сертифіковані надійні компоненти навіть за нестабільного циклу споживчої електроніки. Водночас наявних джерел недостатньо, щоб вважати встановленим фактом твердження про раннє використання Fenghua імпортних виробничих ліній зі США.
Viiyong Technology із Лодіна робить ставку на високотехнологічний сегмент, а не лише на масові стандартні MLCC. У її заявці на IPO в Шеньчжені, з посиланням на дані Frost & Sullivan, зазначено: за обсягом продажів у 2024 році компанія посіла перше місце в Китаї та друге у світі після Murata у сегменті ультрамініатюрних MLCC. 33
Документ також прямо називає ШІ-сервери частиною можливостей у промисловому обладнанні. Завдяки технологіям високоточного укладання та ламінування Viiyong виробляє високоїмнісні промислові MLCC: для корпусів 0805 і 1206 заявлено ємність до 100 мкФ та 220 мкФ відповідно. 33
За виручкою від MLCC у 2024 році Viiyong посіла третє місце серед виробників материкового Китаю, згідно з повідомленнями, заснованими на її IPO-документах. 40 Її приклад показує, що в новому циклі вирішальними можуть бути не тільки потужності, а й мініатюризація, ємність, стабільність виробничого процесу та здатність пройти кваліфікацію замовника.
Three-circle, Fenghua і Viiyong у галузевих публікаціях називають «трійкою мушкетерів» MLCC Гуандуну. Разом вони є частиною найбільшого й найповніше укомплектованого кластера електронних компонентів у Китаї. 7
Логіка такого скупчення виробництв проста: виробникам MLCC потрібні мережі постачальників матеріалів, виробників обладнання, модулів і кінцевих споживачів — телекомунікаційного сектору, автомобільної електроніки, промислового керування та споживчих пристроїв. Щільна промислова база може прискорювати розробку й кваліфікацію продуктів, але не скасовує високих технологічних бар’єрів у передовому сегменті MLCC.
Зростання показників Three-circle і Fenghua у першому півріччі узгоджується з посиленням MLCC-ринку та попиту з боку складніших застосувань. Але приписувати весь приріст ШІ було б надмірним спрощенням. Three-circle також посилалася на попит у сфері оптичного зв’язку, тоді як Fenghua зафіксувала зростання в автомобільній електроніці, промисловому керуванні, розумних терміналах і нових продуктових категоріях. 1
Обережніший висновок полягає в іншому: ШІ змінює найціннішу частину MLCC-ринку. Він підвищує потребу у високоїмнісних, високонадійних виробах саме тоді, коли передові потужності не можна наростити миттєво. Профілі трьох компаній відповідають цій зміні по-різному: Three-circle має інтегровану керамічну базу й оптичні компоненти, Fenghua — широку присутність у промисловому та автомобільному сегментах, а Viiyong — спеціалізацію на ультрамініатюрних і високоїмнісних MLCC. 1
18
33
Для покупців та інвесторів головне слово тут — специфікація. Загальна історія про ШІ та MLCC не означає автоматичного дефіциту або посилення цінової влади в кожній категорії конденсаторів: найвідчутніший ефект, найімовірніше, залишатиметься зосередженим у кваліфікованих високотехнологічних компонентах.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Goldman Sachs оцінює, що MLCC стали третьою за вартістю позицією у специфікації ШІ сервера після GPU та пам’яті; ринок таких компонентів для ШІ серверів може зрости приблизно у 4,3 раза між 2025 і 2030 фінансовими рок...
Goldman Sachs оцінює, що MLCC стали третьою за вартістю позицією у специфікації ШІ сервера після GPU та пам’яті; ринок таких компонентів для ШІ серверів може зрости приблизно у 4,3 раза між 2025 і 2030 фінансовими рок... Three circle у першому півріччі отримала 6,423 млрд юанів виручки та 1,932 млрд юанів чистого прибутку — обидва показники зросли більш ніж на 50% у річному вимірі.
Viiyong посідає перше місце в Китаї та друге у світі за обсягом продажів ультрамініатюрних MLCC у 2024 році, а її високоїмнісні продукти орієнтовані, зокрема, на серверне обладнання.