Один ШІ сервер може містити приблизно 15 000–25 000 багатошарових керамічних конденсаторів (MLCC), що підвищує попит на високоякісні компоненти для живлення, серверних плат і оптичних з’єднань. У першому півріччі 2026 року Three Circle отримала 6,423 млрд юанів виручки та 1,932 млрд юанів чистого прибутку; Fenghua —...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 TerraЗображення створено за допомогою GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How have Chaozhou Three-circle (Group), Fenghua and Viiyong—the “three musketeers” of Guangdong’s MLCC industry—benefited from the AI-comput. Article summary: AI infrastructure has turned MLCCs from a low-profile commodity into a power-delivery bottleneck: a mainstream AI server reportedly uses roughly 30,000 capacitors, far more than conventional servers. That is lifting volu. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fa
MLCC — це багатошарові керамічні конденсатори: мікроскопічні компоненти, без яких не обходяться сучасні системи живлення. Вони згладжують коливання напруги та розв’язують ланцюги живлення біля процесорів, пам’яті й силових вузлів. Для ШІ-обладнання це особливо важливо: прискорювачі створюють щільні та швидкозмінні навантаження. В одному ШІ-сервері може бути приблизно 15 000–25 000 MLCC. 53
Саме тому в центрі уваги опинилися три виробники з китайської провінції Гуандун: Chaozhou Three-Circle (Group), Fenghua Advanced Technology та Viiyong. Їхні результати за перше півріччя 2026 року й плани розширення показують помітне поліпшення попиту та структури продажів. Водночас було б перебільшенням пояснювати весь приріст лише ШІ: на ринок також впливають автомобільна електроніка, промислова автоматизація, оптичний зв’язок і відновлення цін за окремими специфікаціями компонентів. 1
2
ШІ-обладнання збільшує не тільки кількість конденсаторів на систему, а й цінність їхніх характеристик. У серверних платах, силових системах і оптичному комунікаційному обладнанні потрібні MLCC із великою ємністю, високою робочою напругою, малою імпедансністю, роботою на високих частотах та високою надійністю. Виробник, який проходить сувору кваліфікацію для таких застосувань, отримує доступ до привабливішого сегмента, ніж масовий ринок споживчої електроніки. 17
53
Поточний цикл також супроводжується поліпшенням галузевої кон’юнктури та відновленням цін на частину типів MLCC. Тому зростання прибутків слід розглядати як поєднання ШІ-попиту, інших швидкозростаючих ринків і кращої цінової ситуації, а не як суто «ШІ-ефект». 1
2
Історія Chaozhou Three-Circle починається з місцевого заводу радіокомпонентів, створеного 1970 року. Згодом компанія виросла у виробника передової електронної кераміки та компонентів: від матеріалів і електронних компонентів до комунікаційних пристроїв і вузлів обладнання. 20
18
Її перевага в ШІ-циклі не обмежується виробництвом MLCC. Three-Circle також постачає керамічні компоненти для оптичного зв’язку. Це дає їй експозицію одразу до двох потреб дата-центрів: стабільного живлення серверів і швидкісних оптичних з’єднань між ними. 17
24
У першому півріччі 2026 року компанія повідомила про виручку 6,423 млрд юанів — на 54,82% більше рік до року. Чистий прибуток, що припадає на акціонерів, зріс на 56,18%, до 1,932 млрд юанів, а скоригований чистий прибуток — на 69,66%. Компанія пов’язала результат зі зростанням попиту в сегментах електронних компонентів та оптичного зв’язку. У MLCC сприяли визнання з боку клієнтів, сильніша кон’юнктура, відновлення цін за деякими позиціями й збільшення обсягів продажу. 1
2
9 липня 2026 року Three-Circle розмістилася на Гонконзькій фондовій біржі, ставши компанією з подвійним лістингом A+H — тобто з акціями на материковому китайському та гонконзькому ринках. Чисті надходження від розміщення становили близько 7,046 млрд гонконзьких доларів. 20 Це розширює можливості для інвестицій у технології, автоматизацію та міжнародну експансію, але вирішальним залишиться виконання планів у високотехнологічних продуктах.
Fenghua Advanced Technology із міста Чжаоцін була одним із ранніх китайських виробників MLCC: 1985 року компанія ввела в експлуатацію повну виробничу лінію зі США. 17 Сьогодні її ставка — не лише на стандартні конденсатори для споживчої електроніки, а й на вироби з вищою ємністю та напругою, а також на автомобільні, промислові й високонадійні компоненти.
Компанія повідомляла, що розвиває MLCC, резистори й індуктивності в напрямках більшої ємності, напруги, надійності та точності — для ринків ШІ-обчислень і автомобільної електроніки. 2
За перше півріччя 2026 року Fenghua отримала 3,50 млрд юанів виручки, що на 26,28% більше, ніж роком раніше. Чистий прибуток, що припадає на акціонерів, становив 290 млн юанів, додавши 74,01%. У другому кварталі прибуток сягнув 202 млн юанів — приблизно на 127% вище за показник першого кварталу. 1
9
Втім, ці цифри не роблять Fenghua «чистою ШІ-ставкою». У першому півріччі високотехнологічні MLCC — зокрема високої ємності, автомобільного класу та середньо- і високовольтні — забезпечили приблизно 40% виручки від MLCC. Самі MLCC дали близько 40% загальної виручки компанії. 10 Отже, вигоду приносять і ШІ-попит, і оновлення продуктового портфеля, але бізнес лишається диверсифікованим.
Guangdong Viiyong Electronic Technology заснована 2017 року та базується в Лодіні, міський округ Юньфу, провінція Гуандун. Компанія спеціалізується на високотехнологічних MLCC. 32
Її позиціонування відрізняється від двох публічних старших конкурентів. У матеріалах до IPO Viiyong наголошує на мініатюрних, високоємнісних і високонадійних конденсаторах для споживчої, промислової та автомобільної електроніки. За даними Frost & Sullivan, наведеними в проспекті, за обсягом продажу надмалих MLCC у 2024 році компанія посіла перше місце в Китаї та друге у світі після Murata. 33
Для ШІ-серверів ключовою є її здатність виготовляти високоємнісні MLCC завдяки високоточному укладанню та ламінуванню шарів. За даними про підготовку до IPO, Viiyong освоїла технологію з понад 1 200 шарами та почала серійні постачання відповідних моделей провідним виробникам серверів. 21
28 квітня 2026 року Шеньчженьська фондова біржа прийняла заявку Viiyong на IPO на майданчику ChiNext. Компанія планує залучити 1,675 млрд юанів, причому понад 80% суми передбачено спрямувати на розширення потужностей із випуску високотехнологічних MLCC. 21
У наданих матеріалах немає зіставного публічного звіту Viiyong за перше півріччя 2026 року. Тому її вигоди від ШІ-циклу наразі доцільніше оцінювати за технологічними можливостями, кваліфікацією у клієнтів і планами нарощування виробництва, а не за піврічним прибутком.
Three-Circle розташована в Чаочжоу, Fenghua — у Чжаоціні, а Viiyong — у Лодіні в окрузі Юньфу. Галузеві медіа називають їх «трійкою мушкетерів» MLCC із Гуандуну та частиною найбільшого й найповнішого китайського кластера електронних компонентів. 17
Їхні сильні сторони різні:
Разом вони показують, чому розвиток ШІ-інфраструктури стимулює попит далеко за межами графічних процесорів і готових серверів: важливими стають матеріалознавство, точне виробництво, сертифікація компонентів та оптичні інтерконекти.
Результати 2026 року свідчать, що більші обсяги продажів MLCC і кращі ціни вже відбиваються у фінансових показниках. Проте стійка перевага в ШІ-ланцюгах постачання вимагає більшого, ніж участі в циклічному дефіциті: виробники мають послідовно відповідати жорстким вимогам серверних, силових та оптичних систем.
За оцінкою TrendForce, китайські виробники MLCC нарощують кількість схвалень у клієнтів і просуваються в нижньому та середньому сегментах. Але у найвищому сегменті MLCC для ШІ-серверів домінування зберігають японські та корейські компанії. 34
Тож вирішальним буде не сам факт вигоди від відновлення цін, а здатність перетворити нинішній попит на повторювані замовлення для високотехнологічних проєктів. Поки що Three-Circle демонструє найсильніші оприлюднені фінансові результати й отримала доступ до гонконзького ринку капіталу; Fenghua швидко конвертує продуктові оновлення у прибуток; а Viiyong робить ставку на спеціалізацію, технології та нові потужності. ШІ-бум підняв ставки для всіх трьох — але конкуренція у верхньому сегменті лише починається.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Один ШІ сервер може містити приблизно 15 000–25 000 багатошарових керамічних конденсаторів (MLCC), що підвищує попит на високоякісні компоненти для живлення, серверних плат і оптичних з’єднань.
Один ШІ сервер може містити приблизно 15 000–25 000 багатошарових керамічних конденсаторів (MLCC), що підвищує попит на високоякісні компоненти для живлення, серверних плат і оптичних з’єднань. У першому півріччі 2026 року Three Circle отримала 6,423 млрд юанів виручки та 1,932 млрд юанів чистого прибутку; Fenghua — 3,50 млрд юанів і 290 млн юанів відповідно.
Довгостроковий тест — не просто зростання обсягів і цін, а стабільна кваліфікація для найвимогливіших серверних, силових та оптичних застосувань, де японські й корейські постачальники поки домінують.
Один ШІ сервер може містити приблизно 15 000–25 000 багатошарових керамічних конденсаторів (MLCC), що підвищує попит на високоякісні компоненти для живлення, серверних плат і оптичних з’єднань. У першому півріччі 2026 року Three Circle отримала 6,423 млрд юанів виручки та 1,932 млрд юанів чистого прибутку; Fenghua —...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 TerraЗображення створено за допомогою GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How have Chaozhou Three-circle (Group), Fenghua and Viiyong—the “three musketeers” of Guangdong’s MLCC industry—benefited from the AI-comput. Article summary: AI infrastructure has turned MLCCs from a low-profile commodity into a power-delivery bottleneck: a mainstream AI server reportedly uses roughly 30,000 capacitors, far more than conventional servers. That is lifting volu. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fa
MLCC — це багатошарові керамічні конденсатори: мікроскопічні компоненти, без яких не обходяться сучасні системи живлення. Вони згладжують коливання напруги та розв’язують ланцюги живлення біля процесорів, пам’яті й силових вузлів. Для ШІ-обладнання це особливо важливо: прискорювачі створюють щільні та швидкозмінні навантаження. В одному ШІ-сервері може бути приблизно 15 000–25 000 MLCC. 53
Саме тому в центрі уваги опинилися три виробники з китайської провінції Гуандун: Chaozhou Three-Circle (Group), Fenghua Advanced Technology та Viiyong. Їхні результати за перше півріччя 2026 року й плани розширення показують помітне поліпшення попиту та структури продажів. Водночас було б перебільшенням пояснювати весь приріст лише ШІ: на ринок також впливають автомобільна електроніка, промислова автоматизація, оптичний зв’язок і відновлення цін за окремими специфікаціями компонентів. 1
2
ШІ-обладнання збільшує не тільки кількість конденсаторів на систему, а й цінність їхніх характеристик. У серверних платах, силових системах і оптичному комунікаційному обладнанні потрібні MLCC із великою ємністю, високою робочою напругою, малою імпедансністю, роботою на високих частотах та високою надійністю. Виробник, який проходить сувору кваліфікацію для таких застосувань, отримує доступ до привабливішого сегмента, ніж масовий ринок споживчої електроніки. 17
53
Поточний цикл також супроводжується поліпшенням галузевої кон’юнктури та відновленням цін на частину типів MLCC. Тому зростання прибутків слід розглядати як поєднання ШІ-попиту, інших швидкозростаючих ринків і кращої цінової ситуації, а не як суто «ШІ-ефект». 1
2
Історія Chaozhou Three-Circle починається з місцевого заводу радіокомпонентів, створеного 1970 року. Згодом компанія виросла у виробника передової електронної кераміки та компонентів: від матеріалів і електронних компонентів до комунікаційних пристроїв і вузлів обладнання. 20
18
Її перевага в ШІ-циклі не обмежується виробництвом MLCC. Three-Circle також постачає керамічні компоненти для оптичного зв’язку. Це дає їй експозицію одразу до двох потреб дата-центрів: стабільного живлення серверів і швидкісних оптичних з’єднань між ними. 17
24
У першому півріччі 2026 року компанія повідомила про виручку 6,423 млрд юанів — на 54,82% більше рік до року. Чистий прибуток, що припадає на акціонерів, зріс на 56,18%, до 1,932 млрд юанів, а скоригований чистий прибуток — на 69,66%. Компанія пов’язала результат зі зростанням попиту в сегментах електронних компонентів та оптичного зв’язку. У MLCC сприяли визнання з боку клієнтів, сильніша кон’юнктура, відновлення цін за деякими позиціями й збільшення обсягів продажу. 1
2
9 липня 2026 року Three-Circle розмістилася на Гонконзькій фондовій біржі, ставши компанією з подвійним лістингом A+H — тобто з акціями на материковому китайському та гонконзькому ринках. Чисті надходження від розміщення становили близько 7,046 млрд гонконзьких доларів. 20 Це розширює можливості для інвестицій у технології, автоматизацію та міжнародну експансію, але вирішальним залишиться виконання планів у високотехнологічних продуктах.
Fenghua Advanced Technology із міста Чжаоцін була одним із ранніх китайських виробників MLCC: 1985 року компанія ввела в експлуатацію повну виробничу лінію зі США. 17 Сьогодні її ставка — не лише на стандартні конденсатори для споживчої електроніки, а й на вироби з вищою ємністю та напругою, а також на автомобільні, промислові й високонадійні компоненти.
Компанія повідомляла, що розвиває MLCC, резистори й індуктивності в напрямках більшої ємності, напруги, надійності та точності — для ринків ШІ-обчислень і автомобільної електроніки. 2
За перше півріччя 2026 року Fenghua отримала 3,50 млрд юанів виручки, що на 26,28% більше, ніж роком раніше. Чистий прибуток, що припадає на акціонерів, становив 290 млн юанів, додавши 74,01%. У другому кварталі прибуток сягнув 202 млн юанів — приблизно на 127% вище за показник першого кварталу. 1
9
Втім, ці цифри не роблять Fenghua «чистою ШІ-ставкою». У першому півріччі високотехнологічні MLCC — зокрема високої ємності, автомобільного класу та середньо- і високовольтні — забезпечили приблизно 40% виручки від MLCC. Самі MLCC дали близько 40% загальної виручки компанії. 10 Отже, вигоду приносять і ШІ-попит, і оновлення продуктового портфеля, але бізнес лишається диверсифікованим.
Guangdong Viiyong Electronic Technology заснована 2017 року та базується в Лодіні, міський округ Юньфу, провінція Гуандун. Компанія спеціалізується на високотехнологічних MLCC. 32
Її позиціонування відрізняється від двох публічних старших конкурентів. У матеріалах до IPO Viiyong наголошує на мініатюрних, високоємнісних і високонадійних конденсаторах для споживчої, промислової та автомобільної електроніки. За даними Frost & Sullivan, наведеними в проспекті, за обсягом продажу надмалих MLCC у 2024 році компанія посіла перше місце в Китаї та друге у світі після Murata. 33
Для ШІ-серверів ключовою є її здатність виготовляти високоємнісні MLCC завдяки високоточному укладанню та ламінуванню шарів. За даними про підготовку до IPO, Viiyong освоїла технологію з понад 1 200 шарами та почала серійні постачання відповідних моделей провідним виробникам серверів. 21
28 квітня 2026 року Шеньчженьська фондова біржа прийняла заявку Viiyong на IPO на майданчику ChiNext. Компанія планує залучити 1,675 млрд юанів, причому понад 80% суми передбачено спрямувати на розширення потужностей із випуску високотехнологічних MLCC. 21
У наданих матеріалах немає зіставного публічного звіту Viiyong за перше півріччя 2026 року. Тому її вигоди від ШІ-циклу наразі доцільніше оцінювати за технологічними можливостями, кваліфікацією у клієнтів і планами нарощування виробництва, а не за піврічним прибутком.
Three-Circle розташована в Чаочжоу, Fenghua — у Чжаоціні, а Viiyong — у Лодіні в окрузі Юньфу. Галузеві медіа називають їх «трійкою мушкетерів» MLCC із Гуандуну та частиною найбільшого й найповнішого китайського кластера електронних компонентів. 17
Їхні сильні сторони різні:
Разом вони показують, чому розвиток ШІ-інфраструктури стимулює попит далеко за межами графічних процесорів і готових серверів: важливими стають матеріалознавство, точне виробництво, сертифікація компонентів та оптичні інтерконекти.
Результати 2026 року свідчать, що більші обсяги продажів MLCC і кращі ціни вже відбиваються у фінансових показниках. Проте стійка перевага в ШІ-ланцюгах постачання вимагає більшого, ніж участі в циклічному дефіциті: виробники мають послідовно відповідати жорстким вимогам серверних, силових та оптичних систем.
За оцінкою TrendForce, китайські виробники MLCC нарощують кількість схвалень у клієнтів і просуваються в нижньому та середньому сегментах. Але у найвищому сегменті MLCC для ШІ-серверів домінування зберігають японські та корейські компанії. 34
Тож вирішальним буде не сам факт вигоди від відновлення цін, а здатність перетворити нинішній попит на повторювані замовлення для високотехнологічних проєктів. Поки що Three-Circle демонструє найсильніші оприлюднені фінансові результати й отримала доступ до гонконзького ринку капіталу; Fenghua швидко конвертує продуктові оновлення у прибуток; а Viiyong робить ставку на спеціалізацію, технології та нові потужності. ШІ-бум підняв ставки для всіх трьох — але конкуренція у верхньому сегменті лише починається.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Один ШІ сервер може містити приблизно 15 000–25 000 багатошарових керамічних конденсаторів (MLCC), що підвищує попит на високоякісні компоненти для живлення, серверних плат і оптичних з’єднань.
Один ШІ сервер може містити приблизно 15 000–25 000 багатошарових керамічних конденсаторів (MLCC), що підвищує попит на високоякісні компоненти для живлення, серверних плат і оптичних з’єднань. У першому півріччі 2026 року Three Circle отримала 6,423 млрд юанів виручки та 1,932 млрд юанів чистого прибутку; Fenghua — 3,50 млрд юанів і 290 млн юанів відповідно.
Довгостроковий тест — не просто зростання обсягів і цін, а стабільна кваліфікація для найвимогливіших серверних, силових та оптичних застосувань, де японські й корейські постачальники поки домінують.