Сукупний дохід п’яти найбільших світових постачальників корпоративних SSD у II кварталі 2026 року сягнув приблизно $37,59 млрд — на 103,6% більше, ніж у I кварталі. Samsung залишилася лідером із доходом близько $14,35 млрд і часткою 35,1%; основними драйверами стали SSD на базі 176 шарової QLC пам’яті та продукти PC...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 LunaЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did the global enterprise SSD market perform in Q2 2026 amid surging AI data-center investment and supply shortages, including the combi. Article summary: Q2 2026 was an exceptional enterprise-SSD upcycle: the top five suppliers generated about $37.59 billion, up 103.6% from Q1, as AI data-center storage demand collided with tight NAND supply and sharply higher contract pr. Topic tags: general, general web, user generated, news. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts w
У II кварталі 2026 року ринок корпоративних SSD увійшов у потужний цикл зростання, який очолив бум штучного інтелекту. Сукупний дохід п’яти найбільших світових постачальників корпоративних SSD досяг приблизно $37,59 млрд — це на 103,6% більше, ніж у попередньому кварталі. За даними TrendForce, на які посилаються галузеві огляди, стрибок забезпечили масштабні закупівлі для дата-центрів і різке підвищення контрактних цін на NAND на тлі обмеженої пропозиції. 1
Samsung залишилася лідером ринку корпоративних SSD із доходом близько $14,35 млрд у II кварталі та часткою 35,1%. Результат підтримали збільшення поставок SSD на базі 176-шарової QLC-пам’яті та зростання частки продукції з інтерфейсом PCIe 5.0. 1
10
Додатковою перевагою Samsung став перехід північноамериканських хмарних провайдерів від інфраструктури PCIe 4.0 до PCIe 5.0. Компанія може постачати і DRAM, і NAND, тому пропонує серверним клієнтам комплексне рішення, коли пам’ять та корпоративні SSD закуповуються разом. 12
Водночас лідерство Samsung у корпоративних SSD не означає, що саме вона отримала найбільшу частину загального зростання. Її дохід у ширшому NAND-сегменті збільшився на 70,7% — майже до $23,06 млрд, однак частка компанії скоротилася з 31,6% до 29,3%, оскільки конкуренти зростали швидше. 2
8
Серед провідних постачальників корпоративних SSD найвищу квартальну динаміку показала Micron. Її дохід у цьому сегменті зріс на 126,3% — приблизно до $6,98 млрд, що забезпечило компанії третє місце на ринку. 5
10
У всьому NAND-напрямі Micron отримала $11,85 млрд, або на 99,2% більше, ніж у I кварталі. Це дозволило їй випередити Kioxia та піднятися на третю позицію серед п’яти найбільших NAND-брендів. 2
3
Micron спрямовує дедалі більшу частину виробництва на місткі корпоративні SSD і пам’ять HBM, відсуваючи на другий план споживчі продукти з нижчою маржинальністю. Портфоліо компанії також виграло від збільшення поставок великомістких 232-шарових QLC-продуктів. Крім того, Micron перебувала на просунутій стадії розробки та валідації корпоративних SSD із підтримкою PCIe 6.0. 10
12
Група SK hynix, до якої входить Solidigm, посіла друге місце на ринку корпоративних SSD. Її дохід у II кварталі перевищив $8,63 млрд, збільшившись на 85,9% порівняно з попереднім кварталом. 1
5
Асортимент групи дозволив скористатися одразу двома напрямами циклу зростання сховищ для ШІ: SK hynix нарощувала випуск 321-шарової TLC-пам’яті, а Solidigm отримувала значні замовлення на місткі QLC-корпоративні SSD. 10
12
У ширшому NAND-сегменті дохід SK hynix Group перевищив $14,27 млрд, збільшившись на 89,5% за квартал. Частка групи зросла з 17,6% до 18,2% — це свідчить, що вона зростала швидше за ринок, хоча Samsung зберегла загальне лідерство. 2
8
Дохід Kioxia від NAND у II кварталі збільшився на 79,9% — приблизно до $10,72 млрд. Компанію підтримали високі ціни на NAND і подальше нарощування випуску продукції BiCS8. Після виходу Micron на третє місце Kioxia опинилася четвертою у загальному рейтингу NAND. 2
3
За повідомленнями на основі даних TrendForce, дохід Kioxia саме від корпоративних SSD становив приблизно $4,64 млрд. Її 218-шарові продукти почали проходити сертифікацію у провідних північноамериканських хмарних клієнтів, а частка компанії у закупівлях серверних брендів зросла. 24
Дохід SanDisk у ширшому NAND-сегменті досяг приблизно $8,97 млрд, збільшившись на 50,7% за квартал — це найповільніший темп серед п’яти провідних NAND-брендів. Середня ціна продажу продукції зросла завдяки попиту з боку ШІ, але темпи збільшення обсягів постачання бітів були стриманішими, ніж у конкурентів. 3
23
Водночас доступні дані не містять надійної окремої цифри доходу SanDisk від корпоративних SSD у II кварталі. Тому її загальний NAND-дохід не можна ототожнювати з доходом від корпоративних SSD.
Бум корпоративних SSD став частиною масштабнішого відновлення NAND-ринку. Сукупний дохід п’яти найбільших публічних NAND-брендів у II кварталі зріс на 77% — до $68,87 млрд. Основними причинами стали стабільний попит на сервери для ШІ, передусім на корпоративні SSD, а також значне підвищення середніх цін продажу NAND. 2
3
9
Сила цього циклу пояснюється одночасною дією попиту й обмеженої пропозиції. Хмарні провайдери продовжували закуповувати сховища для ШІ-інфраструктури, тоді як виробники NAND мали недостатні запаси та могли наполягати на вищих контрактних цінах. Виробники також віддавали пріоритет продукції для підприємств із вищою маржинальністю, покращуючи структуру доходів і прибутковість. 2
10
Прогнози на основі даних TrendForce вказували на кілька чинників, які могли підтримати попит у III кварталі:
Такі системи потребують містких і швидких сховищ поряд із прискорювачами та оперативною пам’яттю. У міру розширення ШІ-інфраструктури корпоративні SSD стають не другорядною покупкою для зберігання даних, а повноцінною частиною основних інвестицій у сервери. 14
17
Китай може в середньостроковій перспективі змінити конкурентний баланс. Зростання виробництва китайських постачальників і посилення внутрішнього попиту з боку китайських хмарних сервісів здатні перерозподілити обсяги та змінити частки брендів. Однак доступні повідомлення не підтверджують, що це виробництво найближчим часом усуне цінову премію на сертифіковані висококласні корпоративні SSD для передової ШІ-інфраструктури. 17
Головним обмеженням ринку залишається не брак попиту, а час, необхідний для створення нових виробничих потужностей. Micron заявила, що складна ситуація може зберігатися після календарного 2027 року: попит, зумовлений ШІ, зростає в усіх сегментах пам’яті, а структурні обмеження стримують швидке збільшення виробництва. Компанія очікує поступового покращення пропозиції у 2028 році, але не має чіткого прогнозу, коли вона повністю наздожене попит. 26
34
Micron прогнозувала близько $10 млрд капітальних витрат у четвертому кварталі, що показує масштаб інвестицій, потрібних для подолання дефіциту. 26 Нові фабрики та пов’язана з ними виробнича інфраструктура не запускаються миттєво, тому оголошення про капіталовкладення навряд чи швидко принесуть полегшення на ринках NAND, DRAM або HBM.
Для покупців ШІ-інфраструктури це означає, що витрати на сховища та пам’ять можуть залишатися високими навіть на тлі розширення серверних розгортань. Для виробників дефіцит, навпаки, створює сильніші позиції для переговорів про ціни й стимул інвестувати у нові фабрики, передове пакування та NAND із більшою кількістю шарів. Ключова невизначеність — час: попит уже зростає, тоді як відповідь у вигляді нових потужностей потребуватиме років.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Сукупний дохід п’яти найбільших світових постачальників корпоративних SSD у II кварталі 2026 року сягнув приблизно $37,59 млрд — на 103,6% більше, ніж у I кварталі.
Сукупний дохід п’яти найбільших світових постачальників корпоративних SSD у II кварталі 2026 року сягнув приблизно $37,59 млрд — на 103,6% більше, ніж у I кварталі. Samsung залишилася лідером із доходом близько $14,35 млрд і часткою 35,1%; основними драйверами стали SSD на базі 176 шарової QLC пам’яті та продукти PCIe 5.0.
Micron продемонструвала найвище квартальне зростання серед провідних постачальників корпоративних SSD — 126,3%, до приблизно $6,98 млрд.
Сукупний дохід п’яти найбільших світових постачальників корпоративних SSD у II кварталі 2026 року сягнув приблизно $37,59 млрд — на 103,6% більше, ніж у I кварталі. Samsung залишилася лідером із доходом близько $14,35 млрд і часткою 35,1%; основними драйверами стали SSD на базі 176 шарової QLC пам’яті та продукти PC...
ОпублікувавВідредаговано за допомогою GPT-5.6 LunaЗображення створено за допомогою GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did the global enterprise SSD market perform in Q2 2026 amid surging AI data-center investment and supply shortages, including the combi. Article summary: Q2 2026 was an exceptional enterprise-SSD upcycle: the top five suppliers generated about $37.59 billion, up 103.6% from Q1, as AI data-center storage demand collided with tight NAND supply and sharply higher contract pr. Topic tags: general, general web, user generated, news. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts w
У II кварталі 2026 року ринок корпоративних SSD увійшов у потужний цикл зростання, який очолив бум штучного інтелекту. Сукупний дохід п’яти найбільших світових постачальників корпоративних SSD досяг приблизно $37,59 млрд — це на 103,6% більше, ніж у попередньому кварталі. За даними TrendForce, на які посилаються галузеві огляди, стрибок забезпечили масштабні закупівлі для дата-центрів і різке підвищення контрактних цін на NAND на тлі обмеженої пропозиції. 1
Samsung залишилася лідером ринку корпоративних SSD із доходом близько $14,35 млрд у II кварталі та часткою 35,1%. Результат підтримали збільшення поставок SSD на базі 176-шарової QLC-пам’яті та зростання частки продукції з інтерфейсом PCIe 5.0. 1
10
Додатковою перевагою Samsung став перехід північноамериканських хмарних провайдерів від інфраструктури PCIe 4.0 до PCIe 5.0. Компанія може постачати і DRAM, і NAND, тому пропонує серверним клієнтам комплексне рішення, коли пам’ять та корпоративні SSD закуповуються разом. 12
Водночас лідерство Samsung у корпоративних SSD не означає, що саме вона отримала найбільшу частину загального зростання. Її дохід у ширшому NAND-сегменті збільшився на 70,7% — майже до $23,06 млрд, однак частка компанії скоротилася з 31,6% до 29,3%, оскільки конкуренти зростали швидше. 2
8
Серед провідних постачальників корпоративних SSD найвищу квартальну динаміку показала Micron. Її дохід у цьому сегменті зріс на 126,3% — приблизно до $6,98 млрд, що забезпечило компанії третє місце на ринку. 5
10
У всьому NAND-напрямі Micron отримала $11,85 млрд, або на 99,2% більше, ніж у I кварталі. Це дозволило їй випередити Kioxia та піднятися на третю позицію серед п’яти найбільших NAND-брендів. 2
3
Micron спрямовує дедалі більшу частину виробництва на місткі корпоративні SSD і пам’ять HBM, відсуваючи на другий план споживчі продукти з нижчою маржинальністю. Портфоліо компанії також виграло від збільшення поставок великомістких 232-шарових QLC-продуктів. Крім того, Micron перебувала на просунутій стадії розробки та валідації корпоративних SSD із підтримкою PCIe 6.0. 10
12
Група SK hynix, до якої входить Solidigm, посіла друге місце на ринку корпоративних SSD. Її дохід у II кварталі перевищив $8,63 млрд, збільшившись на 85,9% порівняно з попереднім кварталом. 1
5
Асортимент групи дозволив скористатися одразу двома напрямами циклу зростання сховищ для ШІ: SK hynix нарощувала випуск 321-шарової TLC-пам’яті, а Solidigm отримувала значні замовлення на місткі QLC-корпоративні SSD. 10
12
У ширшому NAND-сегменті дохід SK hynix Group перевищив $14,27 млрд, збільшившись на 89,5% за квартал. Частка групи зросла з 17,6% до 18,2% — це свідчить, що вона зростала швидше за ринок, хоча Samsung зберегла загальне лідерство. 2
8
Дохід Kioxia від NAND у II кварталі збільшився на 79,9% — приблизно до $10,72 млрд. Компанію підтримали високі ціни на NAND і подальше нарощування випуску продукції BiCS8. Після виходу Micron на третє місце Kioxia опинилася четвертою у загальному рейтингу NAND. 2
3
За повідомленнями на основі даних TrendForce, дохід Kioxia саме від корпоративних SSD становив приблизно $4,64 млрд. Її 218-шарові продукти почали проходити сертифікацію у провідних північноамериканських хмарних клієнтів, а частка компанії у закупівлях серверних брендів зросла. 24
Дохід SanDisk у ширшому NAND-сегменті досяг приблизно $8,97 млрд, збільшившись на 50,7% за квартал — це найповільніший темп серед п’яти провідних NAND-брендів. Середня ціна продажу продукції зросла завдяки попиту з боку ШІ, але темпи збільшення обсягів постачання бітів були стриманішими, ніж у конкурентів. 3
23
Водночас доступні дані не містять надійної окремої цифри доходу SanDisk від корпоративних SSD у II кварталі. Тому її загальний NAND-дохід не можна ототожнювати з доходом від корпоративних SSD.
Бум корпоративних SSD став частиною масштабнішого відновлення NAND-ринку. Сукупний дохід п’яти найбільших публічних NAND-брендів у II кварталі зріс на 77% — до $68,87 млрд. Основними причинами стали стабільний попит на сервери для ШІ, передусім на корпоративні SSD, а також значне підвищення середніх цін продажу NAND. 2
3
9
Сила цього циклу пояснюється одночасною дією попиту й обмеженої пропозиції. Хмарні провайдери продовжували закуповувати сховища для ШІ-інфраструктури, тоді як виробники NAND мали недостатні запаси та могли наполягати на вищих контрактних цінах. Виробники також віддавали пріоритет продукції для підприємств із вищою маржинальністю, покращуючи структуру доходів і прибутковість. 2
10
Прогнози на основі даних TrendForce вказували на кілька чинників, які могли підтримати попит у III кварталі:
Такі системи потребують містких і швидких сховищ поряд із прискорювачами та оперативною пам’яттю. У міру розширення ШІ-інфраструктури корпоративні SSD стають не другорядною покупкою для зберігання даних, а повноцінною частиною основних інвестицій у сервери. 14
17
Китай може в середньостроковій перспективі змінити конкурентний баланс. Зростання виробництва китайських постачальників і посилення внутрішнього попиту з боку китайських хмарних сервісів здатні перерозподілити обсяги та змінити частки брендів. Однак доступні повідомлення не підтверджують, що це виробництво найближчим часом усуне цінову премію на сертифіковані висококласні корпоративні SSD для передової ШІ-інфраструктури. 17
Головним обмеженням ринку залишається не брак попиту, а час, необхідний для створення нових виробничих потужностей. Micron заявила, що складна ситуація може зберігатися після календарного 2027 року: попит, зумовлений ШІ, зростає в усіх сегментах пам’яті, а структурні обмеження стримують швидке збільшення виробництва. Компанія очікує поступового покращення пропозиції у 2028 році, але не має чіткого прогнозу, коли вона повністю наздожене попит. 26
34
Micron прогнозувала близько $10 млрд капітальних витрат у четвертому кварталі, що показує масштаб інвестицій, потрібних для подолання дефіциту. 26 Нові фабрики та пов’язана з ними виробнича інфраструктура не запускаються миттєво, тому оголошення про капіталовкладення навряд чи швидко принесуть полегшення на ринках NAND, DRAM або HBM.
Для покупців ШІ-інфраструктури це означає, що витрати на сховища та пам’ять можуть залишатися високими навіть на тлі розширення серверних розгортань. Для виробників дефіцит, навпаки, створює сильніші позиції для переговорів про ціни й стимул інвестувати у нові фабрики, передове пакування та NAND із більшою кількістю шарів. Ключова невизначеність — час: попит уже зростає, тоді як відповідь у вигляді нових потужностей потребуватиме років.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Сукупний дохід п’яти найбільших світових постачальників корпоративних SSD у II кварталі 2026 року сягнув приблизно $37,59 млрд — на 103,6% більше, ніж у I кварталі.
Сукупний дохід п’яти найбільших світових постачальників корпоративних SSD у II кварталі 2026 року сягнув приблизно $37,59 млрд — на 103,6% більше, ніж у I кварталі. Samsung залишилася лідером із доходом близько $14,35 млрд і часткою 35,1%; основними драйверами стали SSD на базі 176 шарової QLC пам’яті та продукти PCIe 5.0.
Micron продемонструвала найвище квартальне зростання серед провідних постачальників корпоративних SSD — 126,3%, до приблизно $6,98 млрд.