Starcie Tytanów AI: Claude Opus 4.8 kontra reszta świata w 2026 roku
Claude Opus 4.8 to nowy lider ogólnej inteligencji z wynikiem 61,4 w indeksie AA i dominującym 1890 Elo w zadaniach agentowych, przy stałej cenie 5/25 dolarów za milion tokenów. DeepSeek V4 Pro to król opłacalności w programowaniu, osiągający 80,6% w SWE bench Verified i wiodące 93,5% w LiveCodeBench za bezprecedens...
Opublikowane przezEdytowane za pomocą DeepSeek-V4-Pro
Claude Opus 4.8 to nowy lider ogólnej inteligencji z wynikiem 61,4 w indeksie AA i dominującym 1890 Elo w zadaniach agentowych, przy stałej cenie 5/25 dolarów za milion tokenów.
DeepSeek V4 Pro to król opłacalności w programowaniu, osiągający 80,6% w SWE bench Verified i wiodące 93,5% w LiveCodeBench za bezprecedensowe 0,435/0,87 dolara za milion tokenów.
Bezpośrednie porównanie wszystkich modeli jest niemożliwe z powodu selektywnego raportowania wyników; wybór zależy od tego, czy priorytetem jest maksymalna jakość, czysta moc kodowania, czy najniższe koszty.
Research for benchmarks & pricing of Qwen3.7-Max, DeepSeek V4, Kimi K2.6, GPT-5.5, Claude Opus 4.8, Grok 4.3, Gemini 3.5 FlashAn AI-generated conceptual dashboard comparing the performance metrics of leading large language models from Anthropic, OpenAI, Google, xAI, DeepSeek, Moonshot AI, and Alibaba.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Research for benchmarks & pricing of Qwen3.7-Max, DeepSeek V4, Kimi K2.6, GPT-5.5, Claude Opus 4.8, Grok 4.3, Gemini 3.5 Flash. Compare them. Article summary: ### 🏆 Overall Intelligence Leader — Claude Opus 4.8. Topic tags: deepresearch, general web, user generated, documentation. Reference image context from search candidates: Reference image 1: visual subject "# Kimi K2.6 vs Qwen3.7-Max vs DeepSeek V4 Pro. Compare on pricing, benchmarks, zero data retention, EU hosting, providers, and context. ## Key info. What each model gives you per c" source context "Kimi K2.6 vs Qwen3.7-Max vs DeepSeek V4 Pro - Opper AI" Reference image 2: visual subject "# Kimi K2.6 vs DeepSeek V4 vs GPT-5.5 vs Claude Opus 4.7: Which Should You Test First? Use Kimi for cheap pilots, DeepSeek V4 for current low-cost API tests, GPT-5.5 inside
openai.com
Krajobraz najbardziej zaawansowanych modeli językowych (LLM) w połowie 2026 roku jest wyjątkowo zacięty, zmuszając firmy i deweloperów do krytycznego kompromisu między absolutną wydajnością a kosztami. Zebraliśmy najnowsze, niezależnie zweryfikowane testy porównawcze (ang. benchmarks) i ceny API, aby sprawdzić, jak naprawdę wypada siedem najbardziej dyskutowanych modeli. Analiza ujawnia nowego mistrza, niedoścignionego króla wartości i zaskakujące roszady w średniej półce, które komplikują wybór.
Wszystkie ceny poniżej podane są za 1 milion tokenów przez API i pochodzą z oficjalnej dokumentacji oraz niezależnych danych Artificial Analysis z czerwca 2026 roku.
Cennik API: Ile kosztuje inteligencja?
Twój miesięczny rachunek zostanie zdefiniowany właśnie tutaj. Przepaść cenowa między najdroższym a najtańszym modelem jest obecnie oszałamiająca i sięga 100-krotności.
Model
Wejście ($/1M tok.)
Wyjście ($/1M tok.)
Cached Input
Okno kontekstu
Claude Opus 4.8
5,00 $
25,00 $
0,50 $
1M
GPT-5.5 (Standard)
5,00 $
30,00 $
—
1M
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Starcie Tytanów AI: Claude Opus 4.8 kontra reszta świata w 2026 roku"?
Claude Opus 4.8 to nowy lider ogólnej inteligencji z wynikiem 61,4 w indeksie AA i dominującym 1890 Elo w zadaniach agentowych, przy stałej cenie 5/25 dolarów za milion tokenów.
What are the key points to validate first?
Claude Opus 4.8 to nowy lider ogólnej inteligencji z wynikiem 61,4 w indeksie AA i dominującym 1890 Elo w zadaniach agentowych, przy stałej cenie 5/25 dolarów za milion tokenów. DeepSeek V4 Pro to król opłacalności w programowaniu, osiągający 80,6% w SWE bench Verified i wiodące 93,5% w LiveCodeBench za bezprecedensowe 0,435/0,87 dolara za milion tokenów.
What should I do next in practice?
Bezpośrednie porównanie wszystkich modeli jest niemożliwe z powodu selektywnego raportowania wyników; wybór zależy od tego, czy priorytetem jest maksymalna jakość, czysta moc kodowania, czy najniższe koszty.
Starcie Tytanów AI: Claude Opus 4.8 kontra reszta świata w 2026 roku
Claude Opus 4.8 to nowy lider ogólnej inteligencji z wynikiem 61,4 w indeksie AA i dominującym 1890 Elo w zadaniach agentowych, przy stałej cenie 5/25 dolarów za milion tokenów. DeepSeek V4 Pro to król opłacalności w programowaniu, osiągający 80,6% w SWE bench Verified i wiodące 93,5% w LiveCodeBench za bezprecedens...
Opublikowane przezEdytowane za pomocą DeepSeek-V4-Pro
Claude Opus 4.8 to nowy lider ogólnej inteligencji z wynikiem 61,4 w indeksie AA i dominującym 1890 Elo w zadaniach agentowych, przy stałej cenie 5/25 dolarów za milion tokenów.
DeepSeek V4 Pro to król opłacalności w programowaniu, osiągający 80,6% w SWE bench Verified i wiodące 93,5% w LiveCodeBench za bezprecedensowe 0,435/0,87 dolara za milion tokenów.
Bezpośrednie porównanie wszystkich modeli jest niemożliwe z powodu selektywnego raportowania wyników; wybór zależy od tego, czy priorytetem jest maksymalna jakość, czysta moc kodowania, czy najniższe koszty.
Research for benchmarks & pricing of Qwen3.7-Max, DeepSeek V4, Kimi K2.6, GPT-5.5, Claude Opus 4.8, Grok 4.3, Gemini 3.5 FlashAn AI-generated conceptual dashboard comparing the performance metrics of leading large language models from Anthropic, OpenAI, Google, xAI, DeepSeek, Moonshot AI, and Alibaba.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Research for benchmarks & pricing of Qwen3.7-Max, DeepSeek V4, Kimi K2.6, GPT-5.5, Claude Opus 4.8, Grok 4.3, Gemini 3.5 Flash. Compare them. Article summary: ### 🏆 Overall Intelligence Leader — Claude Opus 4.8. Topic tags: deepresearch, general web, user generated, documentation. Reference image context from search candidates: Reference image 1: visual subject "# Kimi K2.6 vs Qwen3.7-Max vs DeepSeek V4 Pro. Compare on pricing, benchmarks, zero data retention, EU hosting, providers, and context. ## Key info. What each model gives you per c" source context "Kimi K2.6 vs Qwen3.7-Max vs DeepSeek V4 Pro - Opper AI" Reference image 2: visual subject "# Kimi K2.6 vs DeepSeek V4 vs GPT-5.5 vs Claude Opus 4.7: Which Should You Test First? Use Kimi for cheap pilots, DeepSeek V4 for current low-cost API tests, GPT-5.5 inside
openai.com
Krajobraz najbardziej zaawansowanych modeli językowych (LLM) w połowie 2026 roku jest wyjątkowo zacięty, zmuszając firmy i deweloperów do krytycznego kompromisu między absolutną wydajnością a kosztami. Zebraliśmy najnowsze, niezależnie zweryfikowane testy porównawcze (ang. benchmarks) i ceny API, aby sprawdzić, jak naprawdę wypada siedem najbardziej dyskutowanych modeli. Analiza ujawnia nowego mistrza, niedoścignionego króla wartości i zaskakujące roszady w średniej półce, które komplikują wybór.
Wszystkie ceny poniżej podane są za 1 milion tokenów przez API i pochodzą z oficjalnej dokumentacji oraz niezależnych danych Artificial Analysis z czerwca 2026 roku.
Cennik API: Ile kosztuje inteligencja?
Twój miesięczny rachunek zostanie zdefiniowany właśnie tutaj. Przepaść cenowa między najdroższym a najtańszym modelem jest obecnie oszałamiająca i sięga 100-krotności.
Model
Wejście ($/1M tok.)
Wyjście ($/1M tok.)
Cached Input
Okno kontekstu
Claude Opus 4.8
5,00 $
25,00 $
0,50 $
1M
GPT-5.5 (Standard)
5,00 $
30,00 $
—
1M
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Starcie Tytanów AI: Claude Opus 4.8 kontra reszta świata w 2026 roku"?
Claude Opus 4.8 to nowy lider ogólnej inteligencji z wynikiem 61,4 w indeksie AA i dominującym 1890 Elo w zadaniach agentowych, przy stałej cenie 5/25 dolarów za milion tokenów.
What are the key points to validate first?
Claude Opus 4.8 to nowy lider ogólnej inteligencji z wynikiem 61,4 w indeksie AA i dominującym 1890 Elo w zadaniach agentowych, przy stałej cenie 5/25 dolarów za milion tokenów. DeepSeek V4 Pro to król opłacalności w programowaniu, osiągający 80,6% w SWE bench Verified i wiodące 93,5% w LiveCodeBench za bezprecedensowe 0,435/0,87 dolara za milion tokenów.
What should I do next in practice?
Bezpośrednie porównanie wszystkich modeli jest niemożliwe z powodu selektywnego raportowania wyników; wybór zależy od tego, czy priorytetem jest maksymalna jakość, czysta moc kodowania, czy najniższe koszty.
Król opłacalności: DeepSeek V4-Pro ze stałą, obniżoną ceną 0,435 $/0,87 $ jest około 12 razy tańszy od GPT-5.5 Standard i prawie 30 razy tańszy od Claude Opus 4.8 w przypadku tokenów wyjściowych. DeepSeek V4-Flash jest jeszcze bardziej ekstremalny z ceną 0,14 $/0,28 $ .
Utrzymanie ceny: Anthropic utrzymało cenę Claude Opus 4.8 na stałym poziomie 5 $/25 $, takim samym jak u poprzednika . Jego nowy tryb Fast Mode jest teraz 3 razy tańszy niż wcześniej (10 $/50 $), co czyni szybkie pętle agentowe bardziej ekonomicznymi .
Półka premium: GPT-5.5 pozostaje najdroższym modelem w trybie standardowym, ale jego poziom Pro za 30 $/180 $ jest w swojej własnej lidze, zarezerwowanej dla najbardziej złożonych zadań wnioskowania .
Nowa półka "Flash" premium: Gemini 3.5 Flash od Google nie jest już modelem budżetowym. Jego wycena na poziomie 1,50 $/9,00 $ to 3-krotny wzrost w porównaniu z poprzednią generacją Flash, co plasuje go na równi z dedykowanymi modelami wnioskującymi .
Głęboka analiza testów: Co ujawniają liczby
Testy porównawcze są użyteczne tylko z kontekstem. Zorganizowaliśmy wyniki według tego, co faktycznie mierzą — ogólną inteligencję, zdolności programistyczne i wydajność agentową — zamiast jednego, często mylącego, złożonego wyniku.
Ogólna inteligencja i wnioskowanie
Ta kategoria mierzy surową wiedzę, zdolności matematyczne i naukowe.
Benchmark
Claude Opus 4.8
GPT-5.5
DeepSeek V4-Pro
Qwen3.7-Max
Grok 4.3
Gemini 3.5 Flash
AA Intelligence Index
61,4
60,2
~55
56,6
53
~52
GPQA Diamond
93,6%
—
90,1%
92,4%
AIME / USAMO 2026 (Matma)
96,7%
95,2%
HLE (z narzędziami)
57,9%
—
37,7%
—
—
—
Claude Opus 4.8 otworzył niewielką, ale znaczącą przewagę nad GPT-5.5 w ogólnej inteligencji, co jest poparte ogromnym skokiem o 27,4 punktu procentowego w wynikach matematycznych w porównaniu do swojego poprzednika . Qwen3.7-Max wyróżnia się jako czołowy chiński model, prawie dorównując liderom w rozumowaniu naukowym na poziomie magisterskim (GPQA Diamond) .
Inżynieria oprogramowania i programowanie
Najważniejsze testy dla deweloperów.
Benchmark
DeepSeek V4-Pro
Kimi K2.6
GPT-5.5
Claude Opus 4.8
Qwen3.7-Max
SWE-bench Verified
80,6%
80,2%
88,7%
88,6%
72,5%
SWE-bench Pro
~58%
58,6%
58,6%
69,2%
LiveCodeBench v6
93,5%
89,6%
Wydajność w programowaniu tworzy wyraźną segmentację. Claude Opus 4.8 i GPT-5.5 są na absolutnym szczycie w ogólnym naprawianiu błędów (SWE-bench Verified), ale Claude ma miażdżącą przewagę ponad 10 punktów na znacznie trudniejszym zestawie Pro . Jeśli chodzi o wydajność programowania w przeliczeniu na wydaną złotówkę, DeepSeek V4-Pro nie ma sobie równych, oferując wydajność kodowania klasy GPT-5.4 przy 30-krotnie niższej cenie .
Wydajność agentowa i użycie narzędzi
Zdolność modelu do samodzielnego działania w realnym środowisku.
Benchmark
GPT-5.5
Gemini 3.5 Flash
Claude Opus 4.8
Qwen3.7-Max
Grok 4.3
GDPval-AA Elo
1769
1656
1890
—
1500
Terminal-Bench 2.0/2.1
82,7%
76,2%
τ²-Bench (Podążanie za instrukcjami)
—
—
—
—
98%
GPT-5.5 dzierży koronę jeśli chodzi o otwarte zadania agentowe w terminalu, ale wyższy wynik Claude Opus 4.8 w ocenie zadań w świecie rzeczywistym (GDPval-AA Elo) sugeruje, że jest to bardziej niezawodny partner agentowy gotowy na biznes . Grok 4.3 oferuje atrakcyjną opcję budżetową do zadań polegających na podążaniu za instrukcjami na dużą skalę .
Ekspansja chińskich modeli
Po raz pierwszy chińskie modele konkurują nie tylko ceną, ale i możliwościami. Qwen3.7-Max prowadzi w benchmarku programowania agentowego SWE-bench Pro z wynikiem 60,6% . Kimi K2.6 dorównuje GPT-5.5 w tym samym teście i przewodzi innym modelom w teście Humanity's Last Exam (HLE) z narzędziami (54,0%) , rzucając wyzwanie amerykańskiej czołówce w kluczowych zadaniach wnioskowania, jednocześnie dramatycznie je podcinając cenowo.
Krytyczne zastrzeżenia przed dokonaniem wyboru
Bezpośrednie, pełne porównanie wszystkich siedmiu modeli jest obecnie niemożliwe z powodu selektywnego raportowania testów przez dostawców . Kilka kluczowych czynników podważa wybór oparty wyłącznie na liczbach:
Rozwlekłość dodaje ukryty koszt: Cena za token to nie całkowity koszt. Zwraca się uwagę, że Qwen3.7-Max jest wyjątkowo "gadatliwy" w testach, generując 97 milionów tokenów przy medianie 24 milionów, co bezpośrednio zawyża rachunek .
Sztuczne zawyżanie wyników: Dostawcy wybierają korzystne ustawienia ewaluacji. Na przykład, wynik SWE-bench Verified dla GPT-5.5 może się różnić w zależności od zastosowanego ustawienia "wysiłku myślenia" .
Rzeczywisty koszt inteligencji: Artificial Analysis oferuje użyteczną metrykę "kosztu uruchomienia indeksu". Uruchomienie ich pełnego zestawu testów na Gemini 3.5 Flash kosztuje 1551,60 $, co czyni go droższym niż bardziej wydajny Gemini 3.1 Pro Preview (892,28 $), pomimo niższej ceny za token .
Werdykt: Który model jest dla Ciebie odpowiedni?
Twój priorytet powinien dyktować wybór:
Najwyższa bezwzględna jakość (kodowanie i matematyka): Claude Opus 4.8 jest nowym królem testów i najbezpieczniejszym wyborem do pracy, gdzie błąd kosztuje .
Najlepszy stosunek ceny do wydajności: DeepSeek V4-Pro oferuje nieporównywalną wartość w kodowaniu, podczas gdy Kimi K2.6 oferuje najlepsze surowe wnioskowanie za wydane pieniądze .
Szybkie, niezawodne zadania agentowe: Gemini 3.5 Flash jest teraz najmocniejszym modelem Google do kodowania i działa 4 razy szybciej niż typowe modele z najwyższej półki, co czyni go idealnym do pętli agentowych w czasie rzeczywistym .
Budżetowa inteligencja z najwyższej półki: Grok 4.3 w cenie 1,25 $/2,50 $ to najlepsza cena za w pełni funkcjonalny model z amerykańskiej czołówki od głównego dostawcy .
Programowanie agentowe z ogromnym kontekstem: Qwen3.7-Max to najlepszy wybór dla deweloperów, którym odpowiada 1-milionowe okno kontekstowe i którzy potrzebują najwyższej klasy wydajności w programowaniu agentowym w umiarkowanej cenie .
W przypadku każdego krytycznego wdrożenia, przetestuj modele na swoim konkretnym obciążeniu. Testy raportowane przez dostawców stanowią użyteczny punkt wyjścia, a nie ostateczną odpowiedź.
Król opłacalności: DeepSeek V4-Pro ze stałą, obniżoną ceną 0,435 $/0,87 $ jest około 12 razy tańszy od GPT-5.5 Standard i prawie 30 razy tańszy od Claude Opus 4.8 w przypadku tokenów wyjściowych. DeepSeek V4-Flash jest jeszcze bardziej ekstremalny z ceną 0,14 $/0,28 $ .
Utrzymanie ceny: Anthropic utrzymało cenę Claude Opus 4.8 na stałym poziomie 5 $/25 $, takim samym jak u poprzednika . Jego nowy tryb Fast Mode jest teraz 3 razy tańszy niż wcześniej (10 $/50 $), co czyni szybkie pętle agentowe bardziej ekonomicznymi .
Półka premium: GPT-5.5 pozostaje najdroższym modelem w trybie standardowym, ale jego poziom Pro za 30 $/180 $ jest w swojej własnej lidze, zarezerwowanej dla najbardziej złożonych zadań wnioskowania .
Nowa półka "Flash" premium: Gemini 3.5 Flash od Google nie jest już modelem budżetowym. Jego wycena na poziomie 1,50 $/9,00 $ to 3-krotny wzrost w porównaniu z poprzednią generacją Flash, co plasuje go na równi z dedykowanymi modelami wnioskującymi .
Głęboka analiza testów: Co ujawniają liczby
Testy porównawcze są użyteczne tylko z kontekstem. Zorganizowaliśmy wyniki według tego, co faktycznie mierzą — ogólną inteligencję, zdolności programistyczne i wydajność agentową — zamiast jednego, często mylącego, złożonego wyniku.
Ogólna inteligencja i wnioskowanie
Ta kategoria mierzy surową wiedzę, zdolności matematyczne i naukowe.
Benchmark
Claude Opus 4.8
GPT-5.5
DeepSeek V4-Pro
Qwen3.7-Max
Grok 4.3
Gemini 3.5 Flash
AA Intelligence Index
61,4
60,2
~55
56,6
53
~52
GPQA Diamond
93,6%
—
90,1%
92,4%
AIME / USAMO 2026 (Matma)
96,7%
95,2%
HLE (z narzędziami)
57,9%
—
37,7%
—
—
—
Claude Opus 4.8 otworzył niewielką, ale znaczącą przewagę nad GPT-5.5 w ogólnej inteligencji, co jest poparte ogromnym skokiem o 27,4 punktu procentowego w wynikach matematycznych w porównaniu do swojego poprzednika . Qwen3.7-Max wyróżnia się jako czołowy chiński model, prawie dorównując liderom w rozumowaniu naukowym na poziomie magisterskim (GPQA Diamond) .
Inżynieria oprogramowania i programowanie
Najważniejsze testy dla deweloperów.
Benchmark
DeepSeek V4-Pro
Kimi K2.6
GPT-5.5
Claude Opus 4.8
Qwen3.7-Max
SWE-bench Verified
80,6%
80,2%
88,7%
88,6%
72,5%
SWE-bench Pro
~58%
58,6%
58,6%
69,2%
LiveCodeBench v6
93,5%
89,6%
Wydajność w programowaniu tworzy wyraźną segmentację. Claude Opus 4.8 i GPT-5.5 są na absolutnym szczycie w ogólnym naprawianiu błędów (SWE-bench Verified), ale Claude ma miażdżącą przewagę ponad 10 punktów na znacznie trudniejszym zestawie Pro . Jeśli chodzi o wydajność programowania w przeliczeniu na wydaną złotówkę, DeepSeek V4-Pro nie ma sobie równych, oferując wydajność kodowania klasy GPT-5.4 przy 30-krotnie niższej cenie .
Wydajność agentowa i użycie narzędzi
Zdolność modelu do samodzielnego działania w realnym środowisku.
Benchmark
GPT-5.5
Gemini 3.5 Flash
Claude Opus 4.8
Qwen3.7-Max
Grok 4.3
GDPval-AA Elo
1769
1656
1890
—
1500
Terminal-Bench 2.0/2.1
82,7%
76,2%
τ²-Bench (Podążanie za instrukcjami)
—
—
—
—
98%
GPT-5.5 dzierży koronę jeśli chodzi o otwarte zadania agentowe w terminalu, ale wyższy wynik Claude Opus 4.8 w ocenie zadań w świecie rzeczywistym (GDPval-AA Elo) sugeruje, że jest to bardziej niezawodny partner agentowy gotowy na biznes . Grok 4.3 oferuje atrakcyjną opcję budżetową do zadań polegających na podążaniu za instrukcjami na dużą skalę .
Ekspansja chińskich modeli
Po raz pierwszy chińskie modele konkurują nie tylko ceną, ale i możliwościami. Qwen3.7-Max prowadzi w benchmarku programowania agentowego SWE-bench Pro z wynikiem 60,6% . Kimi K2.6 dorównuje GPT-5.5 w tym samym teście i przewodzi innym modelom w teście Humanity's Last Exam (HLE) z narzędziami (54,0%) , rzucając wyzwanie amerykańskiej czołówce w kluczowych zadaniach wnioskowania, jednocześnie dramatycznie je podcinając cenowo.
Krytyczne zastrzeżenia przed dokonaniem wyboru
Bezpośrednie, pełne porównanie wszystkich siedmiu modeli jest obecnie niemożliwe z powodu selektywnego raportowania testów przez dostawców . Kilka kluczowych czynników podważa wybór oparty wyłącznie na liczbach:
Rozwlekłość dodaje ukryty koszt: Cena za token to nie całkowity koszt. Zwraca się uwagę, że Qwen3.7-Max jest wyjątkowo "gadatliwy" w testach, generując 97 milionów tokenów przy medianie 24 milionów, co bezpośrednio zawyża rachunek .
Sztuczne zawyżanie wyników: Dostawcy wybierają korzystne ustawienia ewaluacji. Na przykład, wynik SWE-bench Verified dla GPT-5.5 może się różnić w zależności od zastosowanego ustawienia "wysiłku myślenia" .
Rzeczywisty koszt inteligencji: Artificial Analysis oferuje użyteczną metrykę "kosztu uruchomienia indeksu". Uruchomienie ich pełnego zestawu testów na Gemini 3.5 Flash kosztuje 1551,60 $, co czyni go droższym niż bardziej wydajny Gemini 3.1 Pro Preview (892,28 $), pomimo niższej ceny za token .
Werdykt: Który model jest dla Ciebie odpowiedni?
Twój priorytet powinien dyktować wybór:
Najwyższa bezwzględna jakość (kodowanie i matematyka): Claude Opus 4.8 jest nowym królem testów i najbezpieczniejszym wyborem do pracy, gdzie błąd kosztuje .
Najlepszy stosunek ceny do wydajności: DeepSeek V4-Pro oferuje nieporównywalną wartość w kodowaniu, podczas gdy Kimi K2.6 oferuje najlepsze surowe wnioskowanie za wydane pieniądze .
Szybkie, niezawodne zadania agentowe: Gemini 3.5 Flash jest teraz najmocniejszym modelem Google do kodowania i działa 4 razy szybciej niż typowe modele z najwyższej półki, co czyni go idealnym do pętli agentowych w czasie rzeczywistym .
Budżetowa inteligencja z najwyższej półki: Grok 4.3 w cenie 1,25 $/2,50 $ to najlepsza cena za w pełni funkcjonalny model z amerykańskiej czołówki od głównego dostawcy .
Programowanie agentowe z ogromnym kontekstem: Qwen3.7-Max to najlepszy wybór dla deweloperów, którym odpowiada 1-milionowe okno kontekstowe i którzy potrzebują najwyższej klasy wydajności w programowaniu agentowym w umiarkowanej cenie .
W przypadku każdego krytycznego wdrożenia, przetestuj modele na swoim konkretnym obciążeniu. Testy raportowane przez dostawców stanowią użyteczny punkt wyjścia, a nie ostateczną odpowiedź.