Uwaga dotycząca źródeł danych: Dokładne kwoty finansowania dla wszystkich dziesięciu spółek nie są w pełni ujawnione w jednym źródle. Poniższa tabela łączy listę dziesięciu najlepszych spółek według Tech.eu z najlepszymi dostępnymi danymi na poziomie poszczególnych rund z funding.tech.eu oraz raportów uzupełniających . Kwoty oznaczone symbolem "~" są szacowane na podstawie źródeł, które wspominają o rundzie, ale nie podają dokładnej kwoty w euro.
| Miejsce | Spółka | Sektor | Pozyskana kwota (I połowa 2026) | Profil działalności |
|---|---|---|---|---|
| 1 | NEURA Robotics | Robotyka | 1,2 mld € (seria C) | Robotyka humanoidalna i kognitywna; platforma fizycznej AI; przejęcie ACTIVE Shuttle od Bosch Rexroth w celu rozszerzenia ekosystemu |
| 2 | Cloover | Fintech (zielony fintech) | 1,0 mld € (dług + 18,8 mln € seria A) | Platforma zielonego fintechu finansująca instalacje solarne i energię; transza dłużna była największą rundą fintechową w Europie w I połowie 2026 r. |
| 3 | STARK | Fintech / Obronność | 500 mln € | Technologia ubezpieczeń zdrowotnych, a także berliński producent dronów działający w sektorze obronności; runda oznaczona jako "Inne" i "nowe finansowanie" |
| 4 | Parloa | AI / Oprogramowanie | ~260 mln € (seria D+) | Platforma automatyzacji obsługi klienta oparta na AI |
| 5 | Isar Aerospace | Kosmos / Mobilność | ~270 mln € (seria D+) | Usługi wynoszenia ładunków na orbitę; rozwój rakiet nośnych małej i średniej wielkości dla klientów europejskich i komercyjnych |
| 6 | Focused Energy | Deep tech / Energia | ~240 mln € (seria A) | Systemy fuzyjne napędzane laserem, mające na celu komercjalizację czystej energii fuzyjnej |
| 7 | Quantum Systems | Robotyka / Obronność | ~120 mln € (część większej, wieloetapowej rundy) | Bezzałogowe systemy powietrzne (drony) do celów obronnych, monitoringu i przemysłu; w szerszym oknie 30-dniowym spółka zebrała 1,04 mld €, uwzględniając wcześniejsze rundy |
| 8 | FINN | Mobilność / Motoryzacja | ~108 mln € | Platforma subskrypcji samochodów, umożliwiająca użytkownikom subskrybowanie aut zamiast kupna lub leasingu; 108 mln € zebrane w marcu 2026 r. |
| 9 | Upvest | Fintech | ~108 mln € | API infrastruktury inwestycyjnej umożliwiające fintechom i bankom oferowanie obrotu papierami wartościowymi; 108 mln € zebrane w marcu 2026 r. |
| 10 | Taktile | AI / Oprogramowanie | ~50 mln €+ (seria B) | Silnik decyzyjny oparty na AI dla usług finansowych (ryzyko kredytowe, compliance, oszustwa) |
Według raportu Tech.eu, inwestycje w I połowie 2026 roku koncentrowały się w kilku kluczowych obszarach .
Łączna kwota finansowania w Niemczech w I połowie 2026 roku wynosząca 6,3–6,4 mld euro zapewniła temu krajowi drugie miejsce w Europie za Wielką Brytanią . Rynek charakteryzował się kilkoma megaroundami: seria C NEURA Robotics o wartości do 1,4 mld USD oraz finansowanie dłużne Cloover w wysokości 1,0 mld euro stanowiły łącznie około jednej trzeciej całego finansowania niemieckich technologii w tym okresie . Dominował kapitał na późnym etapie, a w samym pierwszym kwartale 2026 roku miało miejsce pięć megaround przekraczających 100 mln USD, z czego najbardziej znacząca była runda NEURA Robotics o wartości 1,2 mld USD .
Uwaga dotycząca źródeł danych: Dokładne kwoty finansowania dla wszystkich dziesięciu spółek nie są w pełni ujawnione w jednym źródle. Poniższa tabela łączy listę dziesięciu najlepszych spółek według Tech.eu z najlepszymi dostępnymi danymi na poziomie poszczególnych rund z funding.tech.eu oraz raportów uzupełniających . Kwoty oznaczone symbolem "~" są szacowane na podstawie źródeł, które wspominają o rundzie, ale nie podają dokładnej kwoty w euro.
| Miejsce | Spółka | Sektor | Pozyskana kwota (I połowa 2026) | Profil działalności |
|---|---|---|---|---|
| 1 | NEURA Robotics | Robotyka | 1,2 mld € (seria C) | Robotyka humanoidalna i kognitywna; platforma fizycznej AI; przejęcie ACTIVE Shuttle od Bosch Rexroth w celu rozszerzenia ekosystemu |
| 2 | Cloover | Fintech (zielony fintech) | 1,0 mld € (dług + 18,8 mln € seria A) | Platforma zielonego fintechu finansująca instalacje solarne i energię; transza dłużna była największą rundą fintechową w Europie w I połowie 2026 r. |
| 3 | STARK | Fintech / Obronność | 500 mln € | Technologia ubezpieczeń zdrowotnych, a także berliński producent dronów działający w sektorze obronności; runda oznaczona jako "Inne" i "nowe finansowanie" |
| 4 | Parloa | AI / Oprogramowanie | ~260 mln € (seria D+) | Platforma automatyzacji obsługi klienta oparta na AI |
| 5 | Isar Aerospace | Kosmos / Mobilność | ~270 mln € (seria D+) | Usługi wynoszenia ładunków na orbitę; rozwój rakiet nośnych małej i średniej wielkości dla klientów europejskich i komercyjnych |
| 6 | Focused Energy | Deep tech / Energia | ~240 mln € (seria A) | Systemy fuzyjne napędzane laserem, mające na celu komercjalizację czystej energii fuzyjnej |
| 7 | Quantum Systems | Robotyka / Obronność | ~120 mln € (część większej, wieloetapowej rundy) | Bezzałogowe systemy powietrzne (drony) do celów obronnych, monitoringu i przemysłu; w szerszym oknie 30-dniowym spółka zebrała 1,04 mld €, uwzględniając wcześniejsze rundy |
| 8 | FINN | Mobilność / Motoryzacja | ~108 mln € | Platforma subskrypcji samochodów, umożliwiająca użytkownikom subskrybowanie aut zamiast kupna lub leasingu; 108 mln € zebrane w marcu 2026 r. |
| 9 | Upvest | Fintech | ~108 mln € | API infrastruktury inwestycyjnej umożliwiające fintechom i bankom oferowanie obrotu papierami wartościowymi; 108 mln € zebrane w marcu 2026 r. |
| 10 | Taktile | AI / Oprogramowanie | ~50 mln €+ (seria B) | Silnik decyzyjny oparty na AI dla usług finansowych (ryzyko kredytowe, compliance, oszustwa) |
Według raportu Tech.eu, inwestycje w I połowie 2026 roku koncentrowały się w kilku kluczowych obszarach .
Łączna kwota finansowania w Niemczech w I połowie 2026 roku wynosząca 6,3–6,4 mld euro zapewniła temu krajowi drugie miejsce w Europie za Wielką Brytanią . Rynek charakteryzował się kilkoma megaroundami: seria C NEURA Robotics o wartości do 1,4 mld USD oraz finansowanie dłużne Cloover w wysokości 1,0 mld euro stanowiły łącznie około jednej trzeciej całego finansowania niemieckich technologii w tym okresie . Dominował kapitał na późnym etapie, a w samym pierwszym kwartale 2026 roku miało miejsce pięć megaround przekraczających 100 mln USD, z czego najbardziej znacząca była runda NEURA Robotics o wartości 1,2 mld USD .