Kampania akumulacyjna rozwija się w dwóch nakładających się fazach, śledzonych przez różnych analityków on-chain. Różnica w średnim koszcie odzwierciedla różne okna śledzenia: szersza kampania rozpoczęta w sierpniu 2025 r. objęła wcześniejsze, tańsze zakupy (~38,77 USD), podczas gdy bardziej agresywny push od marca 2026 r. kupował po wyższych cenach (~64 USD) w miarę wzrostu HYPE .
| Metryka | Faza 1 (od sierpnia 2025 – Chaincatcher/Ai Yi) | Faza 2 (od marca 2026 – EmberCN/Yu Jin) |
|---|---|---|
| Łączna liczba zgromadzonych HYPE | ~9,18 mln HYPE | ~4,035 mln HYPE |
| Łączny wydatek w USDC | ~356 mln USD | ~283 mln USD (259 mln wcześniej + 24 mln ostatnio) |
| Średnia cena wejścia | ~38,77 USD za HYPE | ~64 USD za HYPE |
| Niezrealizowany zysk (zakres) | ~79–141 mln USD (raporty różnią się w zależności od ceny) |
Dodatkowe trackery on-chain podają nieco inny profil: na początku czerwca 2026 r. portfele powiązane z a16z zgromadziły 6,906 mln HYPE (wartych ~322 mln USD) po średnim koszcie ~46,70 USD, z niezrealizowanymi zyskami ~131 mln USD . Te rozbieżności wynikają z faktu, że różni analitycy śledzą różne klastry portfeli i daty migawek. a16z nie potwierdził oficjalnie żadnego z tych adresów portfeli.
Utrzymujący się wzrost HYPE – od dołka w lutym 2026 r. w okolicach 21 USD do nowego rekordu wszech czasów na poziomie 75,51 USD w dniu 2 czerwca, co stanowi wzrost o 259% w ciągu czterech miesięcy – nie jest napędzany wyłącznie przez a16z. W raportach rynkowych wymienia się kilka zbiegających się katalizatorów:
Bitwise i 21Shares uruchomiły pierwsze amerykańskie spot ETF-y na HYPE w połowie maja 2026 r., odpowiednio na NYSE i Nasdaq . W ciągu 10 sesji handlowych fundusze te wchłonęły łącznie ponad 100 mln USD napływów netto . Do połowy czerwca aktywa netto ETF-ów osiągnęły 209,3 mln USD, z jednodniowym napływem 17,2 mln USD . Grayscale złożył również formularz S-1 dla własnego spot ETF-u na HYPE (ticker GHYP) w dniu 20 marca, co sygnalizuje ostrą konkurencję instytucjonalną .
Commodity Futures Trading Commission zatwierdziła pierwszy regulowany kontrakt „US perpetual futures”, co jest ważnym kamieniem milowym w zakresie regulacji, który potwierdza podstawowe ramy finansowe Hyperliquid i zmniejsza ryzyko regulacyjne dla uczestników instytucjonalnych .
Fundusz Pomocy Hyperliquid (Assistance Fund) kieruje 99% opłat handlowych na ciągłe wykupy tokenów, tworząc stałą presję kupna, która przekroczyła 1,16 mld USD skumulowanych zakupów . Mechanizm ten bezpośrednio łączy wykorzystanie platformy z popytem na token .
Otwarte zainteresowanie na perpetualsach Hyperliquid wzrosło o 93% do 2,95 mld USD pod koniec maja 2026 r., z poziomu 1,53 mld USD 13 maja . Całkowita zablokowana wartość (TVL) przekroczyła 5 mld USD . Kontrakty perpetuals powiązane z towarami i aktywami ze świata rzeczywistego (RWA) również napędzały wzrost wolumenu, przy czym towary stanowią obecnie około 30% otwartego zainteresowania .
Short squeeze’y podczas rajdu wielokrotnie potęgowały wzrosty HYPE. Podczas jednego z takich zdarzeń likwidacje krótkich pozycji o wartości ponad 36 mln USD pchnęły HYPE w ciągu 2% od ówczesnego rekordu wszech czasów .
Portfele a16z natychmiast stakują HYPE po każdym zakupie, zmniejszając podaż w obiegu i sygnalizując długoterminowe przekonanie . Większość zgromadzonych HYPE znajduje się w stanie stakowanym .
Wszystkie przypisania portfeli do a16z opierają się na wzorcach behawioralnych on-chain i klastrowaniu finansowania, a nie na oficjalnym potwierdzeniu ze strony Andreessen Horowitz. Różni analitycy podają różne sumy w zależności od tego, które klastry portfeli śledzą i od daty migawki. Powyższe liczby reprezentują najlepsze dostępne dowody on-chain według stanu na czerwiec 2026 r.
Kampania akumulacyjna rozwija się w dwóch nakładających się fazach, śledzonych przez różnych analityków on-chain. Różnica w średnim koszcie odzwierciedla różne okna śledzenia: szersza kampania rozpoczęta w sierpniu 2025 r. objęła wcześniejsze, tańsze zakupy (~38,77 USD), podczas gdy bardziej agresywny push od marca 2026 r. kupował po wyższych cenach (~64 USD) w miarę wzrostu HYPE .
| Metryka | Faza 1 (od sierpnia 2025 – Chaincatcher/Ai Yi) | Faza 2 (od marca 2026 – EmberCN/Yu Jin) |
|---|---|---|
| Łączna liczba zgromadzonych HYPE | ~9,18 mln HYPE | ~4,035 mln HYPE |
| Łączny wydatek w USDC | ~356 mln USD | ~283 mln USD (259 mln wcześniej + 24 mln ostatnio) |
| Średnia cena wejścia | ~38,77 USD za HYPE | ~64 USD za HYPE |
| Niezrealizowany zysk (zakres) | ~79–141 mln USD (raporty różnią się w zależności od ceny) |
Dodatkowe trackery on-chain podają nieco inny profil: na początku czerwca 2026 r. portfele powiązane z a16z zgromadziły 6,906 mln HYPE (wartych ~322 mln USD) po średnim koszcie ~46,70 USD, z niezrealizowanymi zyskami ~131 mln USD . Te rozbieżności wynikają z faktu, że różni analitycy śledzą różne klastry portfeli i daty migawek. a16z nie potwierdził oficjalnie żadnego z tych adresów portfeli.
Utrzymujący się wzrost HYPE – od dołka w lutym 2026 r. w okolicach 21 USD do nowego rekordu wszech czasów na poziomie 75,51 USD w dniu 2 czerwca, co stanowi wzrost o 259% w ciągu czterech miesięcy – nie jest napędzany wyłącznie przez a16z. W raportach rynkowych wymienia się kilka zbiegających się katalizatorów:
Bitwise i 21Shares uruchomiły pierwsze amerykańskie spot ETF-y na HYPE w połowie maja 2026 r., odpowiednio na NYSE i Nasdaq . W ciągu 10 sesji handlowych fundusze te wchłonęły łącznie ponad 100 mln USD napływów netto . Do połowy czerwca aktywa netto ETF-ów osiągnęły 209,3 mln USD, z jednodniowym napływem 17,2 mln USD . Grayscale złożył również formularz S-1 dla własnego spot ETF-u na HYPE (ticker GHYP) w dniu 20 marca, co sygnalizuje ostrą konkurencję instytucjonalną .
Commodity Futures Trading Commission zatwierdziła pierwszy regulowany kontrakt „US perpetual futures”, co jest ważnym kamieniem milowym w zakresie regulacji, który potwierdza podstawowe ramy finansowe Hyperliquid i zmniejsza ryzyko regulacyjne dla uczestników instytucjonalnych .
Fundusz Pomocy Hyperliquid (Assistance Fund) kieruje 99% opłat handlowych na ciągłe wykupy tokenów, tworząc stałą presję kupna, która przekroczyła 1,16 mld USD skumulowanych zakupów . Mechanizm ten bezpośrednio łączy wykorzystanie platformy z popytem na token .
Otwarte zainteresowanie na perpetualsach Hyperliquid wzrosło o 93% do 2,95 mld USD pod koniec maja 2026 r., z poziomu 1,53 mld USD 13 maja . Całkowita zablokowana wartość (TVL) przekroczyła 5 mld USD . Kontrakty perpetuals powiązane z towarami i aktywami ze świata rzeczywistego (RWA) również napędzały wzrost wolumenu, przy czym towary stanowią obecnie około 30% otwartego zainteresowania .
Short squeeze’y podczas rajdu wielokrotnie potęgowały wzrosty HYPE. Podczas jednego z takich zdarzeń likwidacje krótkich pozycji o wartości ponad 36 mln USD pchnęły HYPE w ciągu 2% od ówczesnego rekordu wszech czasów .
Portfele a16z natychmiast stakują HYPE po każdym zakupie, zmniejszając podaż w obiegu i sygnalizując długoterminowe przekonanie . Większość zgromadzonych HYPE znajduje się w stanie stakowanym .
Wszystkie przypisania portfeli do a16z opierają się na wzorcach behawioralnych on-chain i klastrowaniu finansowania, a nie na oficjalnym potwierdzeniu ze strony Andreessen Horowitz. Różni analitycy podają różne sumy w zależności od tego, które klastry portfeli śledzą i od daty migawki. Powyższe liczby reprezentują najlepsze dostępne dowody on-chain według stanu na czerwiec 2026 r.
| ~29 mln USD (za kampanię marzec–czerwiec) |
| ~29 mln USD (za kampanię marzec–czerwiec) |