Od godziny 16:00 UTC 16 sierpnia 2026 DeepSeek zmienił dotychczasową stałą stawkę na dwupoziomowy model cenowy dla wersji V4-Flash i V4-Pro . Godziny szczytu to 01:00–04:00 UTC oraz 06:00–10:00 UTC (łącznie 7 godzin dziennie), a pozostałe godziny są poza szczytem . Stawki poza szczytem są dokładnie o połowę niższe niż w szczycie, ale każda kategoria tokenów i tak odnotowała wzrost netto w porównaniu z poprzednim stałym cennikiem .
| Model | Typ tokena | Poprzednia stawka stała | Poza szczytem (nowa) | Szczyt (nowy) | Zmiana efektywna |
|---|---|---|---|---|---|
| V4-Flash | Wejście (brak trafienia w cache) | 0,14 $ | 0,21 $ | 0,42 $ | +50% poza szczytem, +200% szczyt |
| V4-Flash | Wejście (trafienie w cache) | 0,0028 $ | 0,007 $ | 0,014 $ | +150% poza szczytem, +400% szczyt |
| V4-Flash | Wyjście | 0,28 $ | 0,42 $ | 0,84 $ | +50% poza szczytem, +200% szczyt |
| V4-Pro | Wejście (brak trafienia w cache) | 0,435 $ | 0,99 $ | 1,98 $ | +128% poza szczytem, +355% szczyt |
| V4-Pro | Wejście (trafienie w cache) | 0,003625 $ | 0,03 $ | 0,06 $ | +728% poza szczytem, +1,555% szczyt |
| V4-Pro | Wyjście | 0,87 $ | 1,98 $ | 3,96 $ | +128% poza szczytem, +355% szczyt |
Źródło danych cenowych: opublikowany cennik DeepSeek i niezależne narzędzia śledzące .
Najbardziej ekstremalny wzrost dotyczy trafień w pamięć podręcznej dla V4-Pro – z 0,003625 $ do 0,06 $ w szczycie, czyli o około 1555% . DeepSeek tłumaczy zmianę chęcią efektywniejszego alokowania zasobów i zachęcania użytkowników do planowania niepilnych zadań poza godzinami szczytu .
W sierpniu 2026 roku niezależna firma testująca Composio przetestowała DeepSeek V4 Flash w ośmiu różnych środowiskach uruchomieniowych (tzw. harnessach) na 30 celowo trudnych, wieloetapowych zadaniach, korzystających z żywych narzędzi, takich jak Gmail, GitHub, Slack i Google Sheets . Każde zadanie miało limit czasu 900 sekund, a wszystkie środowiska korzystały z tych samych hostowanych narzędzi MCP Composio .
Ogólny wynik: na 240 uruchomień tylko 129 zakończyło się sukcesem – ogólny wskaźnik powodzenia to 53,8%. Tylko 6 z 30 zadań zostało ukończonych pomyślnie przez wszystkie środowiska .
| Środowisko | Wskaźnik powodzenia (na 30 zadań) | Koszt na udane zadanie |
|---|---|---|
| Pi Agent | 20/30 (66,7%) | 0,028 $ |
| Prime Agent | ~15/24 (62,5% ważnych uruchomień) | 0,131 $ |
| OMP (Oh My Pi) | 17/30 (56,7%) | 0,103 $ |
| Claude Code | 16/30 (53,3%) | 0,195 $ |
| Codex | 16/30 (53,3%) | 0,081 $ |
| Deep Agents (LangChain) | 16/30 (53,3%) | 0,045 $ |
| Hermes Agent | 15/30 (50,0%) | 0,056 $ |
| OpenCode | 14/30 (46,7%) | 0,067 $ |
Dane z opublikowanych wyników Composio .
Pi Agent okazał się najlepszy zarówno pod względem skuteczności (20/30), jak i opłacalności (0,028 $ za zadanie) . Co istotne, różne środowiska wygrywały w różnych kategoriach – skuteczności, kosztów i szybkości – co oznacza, że wybór środowiska uruchomieniowego jest równie ważny, co możliwości samego modelu . Różnica 20 punktów procentowych między najlepszym a najgorszym środowiskiem pokazuje, jak bardzo wyniki zależą od frameworka agentowego, konfiguracji narzędzi, buforowania, ponawiania prób i stosu dostawcy .
Połączenie wyższych cen i nierównych wyników w rzeczywistych zastosowaniach zmieniło analityczne oceny przydatności DeepSeek V4 dla przedsiębiorstw.
Jak zauważył VentureBeat, ten sam model V4 Flash dawał znacząco różne wyniki w zależności od środowiska, konfiguracji narzędzi i stosu buforowania. To sugeruje, że firmy muszą inwestować w dojrzałość środowisk uruchomieniowych równie mocno, co w wybór samego modelu . Sam Composio podkreśla, że sam wybór środowiska zmieniał skuteczność o trzy zadania, koszt o prawie 3x, a szybkość o 2,2x .
Nawet poza godzinami szczytu każdy typ tokena jest droższy niż poprzednio. Analitycy twierdzą, że zmienia to rachunek zwrotu z inwestycji dla zastosowań agentowych o dużej objętości, szczególnie w przypadku botów obsługi klienta i potoków generowania kodu, które wcześniej opierały się na agresywnie niskich cenach DeepSeeka .
Oficjalne benchmarki agentowe DeepSeeka (82,7 w Terminal-Bench 2.1, 70,3 w Toolathlon-Verified) wyglądają imponująco, ale rzeczywisty wskaźnik powodzenia na poziomie 53,8% przypomina, że wyniki w rankingach nie gwarantują niezawodności w środowiskach produkcyjnych z żywymi API, limitami stawek i stanowymi przepływami pracy .
Ruch API przechodzi przez serwery w Chinach, co stwarza wyzwania związane z zgodnością regulacyjną dla firm z sektorów regulowanych. Analitycy zalecają staranne planowanie architektury pod kątem zarządzania danymi, audytu i kontroli uprawnień narzędzi . Dla branż regulowanych jedyną realną ścieżką do wdrożenia produkcyjnego jest hostowanie modelu na własnej infrastrukturze z wykorzystaniem otwartych wag .
Ramy decyzyjne firmy BayTech Consulting zalecają DeepSeek V4 do nieczułych na dane podsumowań dokumentów, generowania kodu w otwartych repozytoriach i tworzenia treści na dużą skalę. Jednak podkreślają potrzebę rygorystycznej oceny każdego obciążenia przed wdrożeniem produkcyjnym .
Od godziny 16:00 UTC 16 sierpnia 2026 DeepSeek zmienił dotychczasową stałą stawkę na dwupoziomowy model cenowy dla wersji V4-Flash i V4-Pro . Godziny szczytu to 01:00–04:00 UTC oraz 06:00–10:00 UTC (łącznie 7 godzin dziennie), a pozostałe godziny są poza szczytem . Stawki poza szczytem są dokładnie o połowę niższe niż w szczycie, ale każda kategoria tokenów i tak odnotowała wzrost netto w porównaniu z poprzednim stałym cennikiem .
| Model | Typ tokena | Poprzednia stawka stała | Poza szczytem (nowa) | Szczyt (nowy) | Zmiana efektywna |
|---|---|---|---|---|---|
| V4-Flash | Wejście (brak trafienia w cache) | 0,14 $ | 0,21 $ | 0,42 $ | +50% poza szczytem, +200% szczyt |
| V4-Flash | Wejście (trafienie w cache) | 0,0028 $ | 0,007 $ | 0,014 $ | +150% poza szczytem, +400% szczyt |
| V4-Flash | Wyjście | 0,28 $ | 0,42 $ | 0,84 $ | +50% poza szczytem, +200% szczyt |
| V4-Pro | Wejście (brak trafienia w cache) | 0,435 $ | 0,99 $ | 1,98 $ | +128% poza szczytem, +355% szczyt |
| V4-Pro | Wejście (trafienie w cache) | 0,003625 $ | 0,03 $ | 0,06 $ | +728% poza szczytem, +1,555% szczyt |
| V4-Pro | Wyjście | 0,87 $ | 1,98 $ | 3,96 $ | +128% poza szczytem, +355% szczyt |
Źródło danych cenowych: opublikowany cennik DeepSeek i niezależne narzędzia śledzące .
Najbardziej ekstremalny wzrost dotyczy trafień w pamięć podręcznej dla V4-Pro – z 0,003625 $ do 0,06 $ w szczycie, czyli o około 1555% . DeepSeek tłumaczy zmianę chęcią efektywniejszego alokowania zasobów i zachęcania użytkowników do planowania niepilnych zadań poza godzinami szczytu .
W sierpniu 2026 roku niezależna firma testująca Composio przetestowała DeepSeek V4 Flash w ośmiu różnych środowiskach uruchomieniowych (tzw. harnessach) na 30 celowo trudnych, wieloetapowych zadaniach, korzystających z żywych narzędzi, takich jak Gmail, GitHub, Slack i Google Sheets . Każde zadanie miało limit czasu 900 sekund, a wszystkie środowiska korzystały z tych samych hostowanych narzędzi MCP Composio .
Ogólny wynik: na 240 uruchomień tylko 129 zakończyło się sukcesem – ogólny wskaźnik powodzenia to 53,8%. Tylko 6 z 30 zadań zostało ukończonych pomyślnie przez wszystkie środowiska .
| Środowisko | Wskaźnik powodzenia (na 30 zadań) | Koszt na udane zadanie |
|---|---|---|
| Pi Agent | 20/30 (66,7%) | 0,028 $ |
| Prime Agent | ~15/24 (62,5% ważnych uruchomień) | 0,131 $ |
| OMP (Oh My Pi) | 17/30 (56,7%) | 0,103 $ |
| Claude Code | 16/30 (53,3%) | 0,195 $ |
| Codex | 16/30 (53,3%) | 0,081 $ |
| Deep Agents (LangChain) | 16/30 (53,3%) | 0,045 $ |
| Hermes Agent | 15/30 (50,0%) | 0,056 $ |
| OpenCode | 14/30 (46,7%) | 0,067 $ |
Dane z opublikowanych wyników Composio .
Pi Agent okazał się najlepszy zarówno pod względem skuteczności (20/30), jak i opłacalności (0,028 $ za zadanie) . Co istotne, różne środowiska wygrywały w różnych kategoriach – skuteczności, kosztów i szybkości – co oznacza, że wybór środowiska uruchomieniowego jest równie ważny, co możliwości samego modelu . Różnica 20 punktów procentowych między najlepszym a najgorszym środowiskiem pokazuje, jak bardzo wyniki zależą od frameworka agentowego, konfiguracji narzędzi, buforowania, ponawiania prób i stosu dostawcy .
Połączenie wyższych cen i nierównych wyników w rzeczywistych zastosowaniach zmieniło analityczne oceny przydatności DeepSeek V4 dla przedsiębiorstw.
Jak zauważył VentureBeat, ten sam model V4 Flash dawał znacząco różne wyniki w zależności od środowiska, konfiguracji narzędzi i stosu buforowania. To sugeruje, że firmy muszą inwestować w dojrzałość środowisk uruchomieniowych równie mocno, co w wybór samego modelu . Sam Composio podkreśla, że sam wybór środowiska zmieniał skuteczność o trzy zadania, koszt o prawie 3x, a szybkość o 2,2x .
Nawet poza godzinami szczytu każdy typ tokena jest droższy niż poprzednio. Analitycy twierdzą, że zmienia to rachunek zwrotu z inwestycji dla zastosowań agentowych o dużej objętości, szczególnie w przypadku botów obsługi klienta i potoków generowania kodu, które wcześniej opierały się na agresywnie niskich cenach DeepSeeka .
Oficjalne benchmarki agentowe DeepSeeka (82,7 w Terminal-Bench 2.1, 70,3 w Toolathlon-Verified) wyglądają imponująco, ale rzeczywisty wskaźnik powodzenia na poziomie 53,8% przypomina, że wyniki w rankingach nie gwarantują niezawodności w środowiskach produkcyjnych z żywymi API, limitami stawek i stanowymi przepływami pracy .
Ruch API przechodzi przez serwery w Chinach, co stwarza wyzwania związane z zgodnością regulacyjną dla firm z sektorów regulowanych. Analitycy zalecają staranne planowanie architektury pod kątem zarządzania danymi, audytu i kontroli uprawnień narzędzi . Dla branż regulowanych jedyną realną ścieżką do wdrożenia produkcyjnego jest hostowanie modelu na własnej infrastrukturze z wykorzystaniem otwartych wag .
Ramy decyzyjne firmy BayTech Consulting zalecają DeepSeek V4 do nieczułych na dane podsumowań dokumentów, generowania kodu w otwartych repozytoriach i tworzenia treści na dużą skalę. Jednak podkreślają potrzebę rygorystycznej oceny każdego obciążenia przed wdrożeniem produkcyjnym .