Według danych z 27 sierpnia 2026 roku klaster 12 portfeli kupił 282 090 tokenów HYPE za około 24 mln dolarów, a jego szacowana łączna pozycja kupiona i stakowana wzrosła do 4,679 mln HYPE, wartych około 381 mln dolarów. Portfele korzystały ze skoordynowanych zleceń TWAP i powtarzalnych ścieżek transferów.
Opublikowane przezEdytowane za pomocą GPT-5.6 LunaObrazy wygenerowane za pomocą GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What is known about the 12-wallet cluster suspected of being linked to Andreessen Horowitz (a16z) that deposited $36 million in USDC into Hy. Article summary: The on-chain activity is plausible and consistently reported, but the claim that it belongs to a16z remains unverified. The strongest conclusion is that a coordinated 12-wallet HYPE buyer accumulated and staked a large p. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
Najważniejszy wniosek nie brzmi: „a16z kupiło HYPE”. Z danych wynika przede wszystkim, że grupa 12 portfeli przeprowadziła duży, skoordynowany zakup na platformie Hyperliquid, a następnie przenosiła i stakowała znaczną część tokenów za pośrednictwem powiązanych adresów. Przypisanie portfeli firmie Andreessen Horowitz pozostaje hipotezą rynkową, a nie potwierdzonym faktem dotyczącym własności. 7
20
Analitycy śledzący blockchain poinformowali, że w ciągu poprzednich 24 godzin portfele wpłaciły na Hyperliquid 36 mln USDC. Około 24 mln dolarów przeznaczono na zakup 282 090 HYPE po średniej cenie około 81,50 dolara za token. Według raportów łączny stan zakupionych i stakowanych tokenów wzrósł następnie do około 4,679 mln HYPE, wycenianych w tamtym momencie na mniej więcej 381 mln dolarów. 8
18
20
Proste zestawienie przepływów sugeruje, że około 12 mln USDC z wpłaconej kwoty nie zostało wykorzystane na zakupy opisane w tym oknie czasowym. To jednak wyłącznie szacunek oparty na przepływach. Środki mogły pozostać na rachunkach, zostać wypłacone, przeniesione do otwartych zleceń albo wykorzystane w innym miejscu. Nie należy traktować tej kwoty jako potwierdzonego salda gotówkowego. 19
Klaster miał korzystać z zsynchronizowanych zleceń TWAP — strategii „Time-Weighted Average Price”, czyli średniej ceny ważonej czasem. Duże zlecenie jest w niej dzielone na mniejsze zakupy realizowane w określonym przedziale czasowym, zamiast być wykonywane jednorazowo. Może to ograniczać natychmiastowy wpływ na cenę i sprawiać, że aktywność jest mniej widoczna niż pojedyncze, duże zlecenie rynkowe. 7
13
Wcześniejsze transakcje wskazywały na kolejne oznaki koordynacji. Po jednym z cykli zakupowych nabyte HYPE miały być przekierowywane przez HyperEVM do nowych portfeli przy użyciu identycznych ścieżek transferu. W każdym przypadku najpierw wysyłano niewielki przelew testowy, a dopiero potem większą kwotę. W innej opisanej sekwencji portfele niemal jednocześnie przesłały HYPE z powrotem do HyperCore, podczas gdy pierwotne adresy wykonawcze otrzymały nowe USDC i rozpoczęły kolejny cykl zleceń TWAP. 7
13
Takie wzorce uzasadniają traktowanie adresów jako powiązanego klastra operacyjnego. Same w sobie nie rozstrzygają jednak, czy kontroluje go a16z, fundusz należący do a16z, spółka portfelowa, animator rynku, pracownik firmy czy niezależny inwestor korzystający z tej samej infrastruktury.
Raporty z czerwca opisywały tę samą rzekomą grupę 12 portfeli, która miała przesłać na Hyperliquid około 24 mln USDC i kupować HYPE za pomocą zleceń TWAP. Jeden z trackerów szacował wówczas, że szerszy klaster kupił i stakował około 4,035 mln HYPE po średnim koszcie bliskim 64 dolarom. Inne publikacje mówiły o czerwcowej transzy wartej około 24 mln dolarów, kupionej po cenie około 68,70 dolara za HYPE. 13
23
30
Jeszcze większe rozbieżności dotyczą całego okresu akumulacji. Poszczególne raporty wskazywały między innymi na około 3,9 mln HYPE zgromadzonych od kwietnia po średniej cenie bliskiej 49,40 dolara, około 4,035 mln HYPE, a także nawet 6,906 mln HYPE w przypadku innych zestawów portfeli rzekomo powiązanych z a16z. 15
16
36
37
Tych liczb nie należy łączyć w jedną historię portfela. Różnice mogą wynikać z:
Szacunek 4,679 mln HYPE z 27 sierpnia należy zatem rozumieć jako migawkę zdefiniowaną przez konkretnego trackera, a nie jako skonsolidowane, niezależnie zweryfikowane saldo. 8
18
Na podstawie cytowanych raportów nie da się ustalić ostatecznego, pełnego kosztu nabycia. Kwoty takie jak 49,40, 64, 68,70 i 81,50 dolara dotyczą różnych okresów lub transz zakupowych, a nie jednego potwierdzonego rejestru wszystkich operacji. Jeden z raportów przypisał pozycji 4,679 mln HYPE średni koszt około 65,60 dolara i oszacował niezrealizowany zysk na około 74,4 mln dolarów. To jednak nadal wyliczenie analityka, zależne od przyjętej definicji portfela i ceny referencyjnej. 18
Wiarygodne obliczenie zysku wymagałoby rejestru na poziomie poszczególnych adresów, obejmującego każdy zakup, sprzedaż, transfer między sieciami, przelew wewnętrzny, ruch związany ze stakingiem, nagrodę oraz zmianę miejsca przechowywania. Dostępne raporty znacznie lepiej dokumentują powtarzające się zakupy, transfery i staking niż kompletną historię kupna i sprzedaży.
Istnieją informacje, że portfel opisywany jako powiązany z a16z przesłał później 437 000 HYPE, wartych około 28,38 mln dolarów, na giełdy takie jak OKX, Bybit i Gate. Dotyczy to jednak rzekomo powiązanego adresu i samo w sobie nie dowodzi pełnej skali sprzedaży ani zrealizowanego zysku całego klastra. 45
Przypisanie portfeli opiera się na klastrowaniu adresów, historii finansowania, czasie wykonywania transakcji i powtarzalnym sposobie realizacji zleceń. Są to przydatne wskazówki w analizie on-chain, ale nie stanowią prawnego ani kryptograficznego dowodu własności. Platformy analityczne mogą łączyć adresy blockchain z konkretnymi podmiotami, jednak siła takiego powiązania zależy od jakości dostępnych danych i założeń przyjętych przy grupowaniu adresów. 1
2
W czasie publikacji cytowanych raportów z 27 sierpnia nie było publicznego potwierdzenia ze strony a16z, podpisanej wiadomości z rzekomych portfeli, zgłoszenia regulacyjnego łączącego adresy z firmą ani niezależnie udokumentowanego rejestru powierniczego potwierdzającego własność. Określenie „powiązane z a16z” należy więc odczytywać jako zastrzeżenie przypisane przez analityków, a nie jako potwierdzenie, że Andreessen Horowitz posiada te tokeny. 7
20
Dowody pozwalają sformułować węższy, ale solidniejszy wniosek: 12 skoordynowanych portfeli kupiło 282 090 HYPE za około 24 mln dolarów po wpłaceniu 36 mln USDC, a według trackerów powiązany klaster zgromadził i stakował do 27 sierpnia 2026 roku 4,679 mln HYPE. 8
20
Nierozstrzygnięte kwestie są ważniejsze niż chwytliwa etykieta a16z. Całkowite zasoby klastra, historia sprzedaży, koszt nabycia i niezrealizowane zyski nie zostały niezależnie zbadane, a publicznie nie udowodniono, że portfele należą do Andreessen Horowitz. Aktywność on-chain jest duża i skoordynowana. Tożsamość podmiotu, który za nią stoi, pozostaje niepotwierdzona.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Według danych z 27 sierpnia 2026 roku klaster 12 portfeli kupił 282 090 tokenów HYPE za około 24 mln dolarów, a jego szacowana łączna pozycja kupiona i stakowana wzrosła do 4,679 mln HYPE, wartych około 381 mln dolarów.
Według danych z 27 sierpnia 2026 roku klaster 12 portfeli kupił 282 090 tokenów HYPE za około 24 mln dolarów, a jego szacowana łączna pozycja kupiona i stakowana wzrosła do 4,679 mln HYPE, wartych około 381 mln dolarów. Portfele korzystały ze skoordynowanych zleceń TWAP i powtarzalnych ścieżek transferów.
Szacunki dotyczące całkowitych zasobów i zysków znacznie się różnią, ponieważ analitycy śledzą inne grupy adresów, daty oraz zasady uwzględniania transferów, stakingu i sprzedaży.
Według danych z 27 sierpnia 2026 roku klaster 12 portfeli kupił 282 090 tokenów HYPE za około 24 mln dolarów, a jego szacowana łączna pozycja kupiona i stakowana wzrosła do 4,679 mln HYPE, wartych około 381 mln dolarów. Portfele korzystały ze skoordynowanych zleceń TWAP i powtarzalnych ścieżek transferów.
Opublikowane przezEdytowane za pomocą GPT-5.6 LunaObrazy wygenerowane za pomocą GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What is known about the 12-wallet cluster suspected of being linked to Andreessen Horowitz (a16z) that deposited $36 million in USDC into Hy. Article summary: The on-chain activity is plausible and consistently reported, but the claim that it belongs to a16z remains unverified. The strongest conclusion is that a coordinated 12-wallet HYPE buyer accumulated and staked a large p. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
Najważniejszy wniosek nie brzmi: „a16z kupiło HYPE”. Z danych wynika przede wszystkim, że grupa 12 portfeli przeprowadziła duży, skoordynowany zakup na platformie Hyperliquid, a następnie przenosiła i stakowała znaczną część tokenów za pośrednictwem powiązanych adresów. Przypisanie portfeli firmie Andreessen Horowitz pozostaje hipotezą rynkową, a nie potwierdzonym faktem dotyczącym własności. 7
20
Analitycy śledzący blockchain poinformowali, że w ciągu poprzednich 24 godzin portfele wpłaciły na Hyperliquid 36 mln USDC. Około 24 mln dolarów przeznaczono na zakup 282 090 HYPE po średniej cenie około 81,50 dolara za token. Według raportów łączny stan zakupionych i stakowanych tokenów wzrósł następnie do około 4,679 mln HYPE, wycenianych w tamtym momencie na mniej więcej 381 mln dolarów. 8
18
20
Proste zestawienie przepływów sugeruje, że około 12 mln USDC z wpłaconej kwoty nie zostało wykorzystane na zakupy opisane w tym oknie czasowym. To jednak wyłącznie szacunek oparty na przepływach. Środki mogły pozostać na rachunkach, zostać wypłacone, przeniesione do otwartych zleceń albo wykorzystane w innym miejscu. Nie należy traktować tej kwoty jako potwierdzonego salda gotówkowego. 19
Klaster miał korzystać z zsynchronizowanych zleceń TWAP — strategii „Time-Weighted Average Price”, czyli średniej ceny ważonej czasem. Duże zlecenie jest w niej dzielone na mniejsze zakupy realizowane w określonym przedziale czasowym, zamiast być wykonywane jednorazowo. Może to ograniczać natychmiastowy wpływ na cenę i sprawiać, że aktywność jest mniej widoczna niż pojedyncze, duże zlecenie rynkowe. 7
13
Wcześniejsze transakcje wskazywały na kolejne oznaki koordynacji. Po jednym z cykli zakupowych nabyte HYPE miały być przekierowywane przez HyperEVM do nowych portfeli przy użyciu identycznych ścieżek transferu. W każdym przypadku najpierw wysyłano niewielki przelew testowy, a dopiero potem większą kwotę. W innej opisanej sekwencji portfele niemal jednocześnie przesłały HYPE z powrotem do HyperCore, podczas gdy pierwotne adresy wykonawcze otrzymały nowe USDC i rozpoczęły kolejny cykl zleceń TWAP. 7
13
Takie wzorce uzasadniają traktowanie adresów jako powiązanego klastra operacyjnego. Same w sobie nie rozstrzygają jednak, czy kontroluje go a16z, fundusz należący do a16z, spółka portfelowa, animator rynku, pracownik firmy czy niezależny inwestor korzystający z tej samej infrastruktury.
Raporty z czerwca opisywały tę samą rzekomą grupę 12 portfeli, która miała przesłać na Hyperliquid około 24 mln USDC i kupować HYPE za pomocą zleceń TWAP. Jeden z trackerów szacował wówczas, że szerszy klaster kupił i stakował około 4,035 mln HYPE po średnim koszcie bliskim 64 dolarom. Inne publikacje mówiły o czerwcowej transzy wartej około 24 mln dolarów, kupionej po cenie około 68,70 dolara za HYPE. 13
23
30
Jeszcze większe rozbieżności dotyczą całego okresu akumulacji. Poszczególne raporty wskazywały między innymi na około 3,9 mln HYPE zgromadzonych od kwietnia po średniej cenie bliskiej 49,40 dolara, około 4,035 mln HYPE, a także nawet 6,906 mln HYPE w przypadku innych zestawów portfeli rzekomo powiązanych z a16z. 15
16
36
37
Tych liczb nie należy łączyć w jedną historię portfela. Różnice mogą wynikać z:
Szacunek 4,679 mln HYPE z 27 sierpnia należy zatem rozumieć jako migawkę zdefiniowaną przez konkretnego trackera, a nie jako skonsolidowane, niezależnie zweryfikowane saldo. 8
18
Na podstawie cytowanych raportów nie da się ustalić ostatecznego, pełnego kosztu nabycia. Kwoty takie jak 49,40, 64, 68,70 i 81,50 dolara dotyczą różnych okresów lub transz zakupowych, a nie jednego potwierdzonego rejestru wszystkich operacji. Jeden z raportów przypisał pozycji 4,679 mln HYPE średni koszt około 65,60 dolara i oszacował niezrealizowany zysk na około 74,4 mln dolarów. To jednak nadal wyliczenie analityka, zależne od przyjętej definicji portfela i ceny referencyjnej. 18
Wiarygodne obliczenie zysku wymagałoby rejestru na poziomie poszczególnych adresów, obejmującego każdy zakup, sprzedaż, transfer między sieciami, przelew wewnętrzny, ruch związany ze stakingiem, nagrodę oraz zmianę miejsca przechowywania. Dostępne raporty znacznie lepiej dokumentują powtarzające się zakupy, transfery i staking niż kompletną historię kupna i sprzedaży.
Istnieją informacje, że portfel opisywany jako powiązany z a16z przesłał później 437 000 HYPE, wartych około 28,38 mln dolarów, na giełdy takie jak OKX, Bybit i Gate. Dotyczy to jednak rzekomo powiązanego adresu i samo w sobie nie dowodzi pełnej skali sprzedaży ani zrealizowanego zysku całego klastra. 45
Przypisanie portfeli opiera się na klastrowaniu adresów, historii finansowania, czasie wykonywania transakcji i powtarzalnym sposobie realizacji zleceń. Są to przydatne wskazówki w analizie on-chain, ale nie stanowią prawnego ani kryptograficznego dowodu własności. Platformy analityczne mogą łączyć adresy blockchain z konkretnymi podmiotami, jednak siła takiego powiązania zależy od jakości dostępnych danych i założeń przyjętych przy grupowaniu adresów. 1
2
W czasie publikacji cytowanych raportów z 27 sierpnia nie było publicznego potwierdzenia ze strony a16z, podpisanej wiadomości z rzekomych portfeli, zgłoszenia regulacyjnego łączącego adresy z firmą ani niezależnie udokumentowanego rejestru powierniczego potwierdzającego własność. Określenie „powiązane z a16z” należy więc odczytywać jako zastrzeżenie przypisane przez analityków, a nie jako potwierdzenie, że Andreessen Horowitz posiada te tokeny. 7
20
Dowody pozwalają sformułować węższy, ale solidniejszy wniosek: 12 skoordynowanych portfeli kupiło 282 090 HYPE za około 24 mln dolarów po wpłaceniu 36 mln USDC, a według trackerów powiązany klaster zgromadził i stakował do 27 sierpnia 2026 roku 4,679 mln HYPE. 8
20
Nierozstrzygnięte kwestie są ważniejsze niż chwytliwa etykieta a16z. Całkowite zasoby klastra, historia sprzedaży, koszt nabycia i niezrealizowane zyski nie zostały niezależnie zbadane, a publicznie nie udowodniono, że portfele należą do Andreessen Horowitz. Aktywność on-chain jest duża i skoordynowana. Tożsamość podmiotu, który za nią stoi, pozostaje niepotwierdzona.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Według danych z 27 sierpnia 2026 roku klaster 12 portfeli kupił 282 090 tokenów HYPE za około 24 mln dolarów, a jego szacowana łączna pozycja kupiona i stakowana wzrosła do 4,679 mln HYPE, wartych około 381 mln dolarów.
Według danych z 27 sierpnia 2026 roku klaster 12 portfeli kupił 282 090 tokenów HYPE za około 24 mln dolarów, a jego szacowana łączna pozycja kupiona i stakowana wzrosła do 4,679 mln HYPE, wartych około 381 mln dolarów. Portfele korzystały ze skoordynowanych zleceń TWAP i powtarzalnych ścieżek transferów.
Szacunki dotyczące całkowitych zasobów i zysków znacznie się różnią, ponieważ analitycy śledzą inne grupy adresów, daty oraz zasady uwzględniania transferów, stakingu i sprzedaży.