2 września 2026 r. ProLogium poinformowało o rozpoczęciu seryjnej produkcji baterii litowo ceramicznej Gen 3.5 w zakładzie typu Giga na Tajwanie.
Opublikowane przezEdytowane za pomocą GPT-5.6 LunaObrazy wygenerowane za pomocą GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What did Taiwanese battery maker ProLogium Technology announce about the start of mass production of its Generation 3.5 lithium-ceramic all-. Article summary: ProLogium announced that its Gen 3.5 Lithium Ceramic Battery (LCB) has entered mass production at its Giga-level facility in Taiwan—its stated move from laboratory and pilot-scale solid-state development to industrial pr. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
ProLogium Technology poinformowało o rozpoczęciu seryjnej produkcji baterii litowo-ceramicznej Gen 3.5 (LCB) w zakładzie typu Giga na Tajwanie. To ważny moment, ponieważ konstrukcja stałoprądowa o wysokiej gęstości energii ma przejść z etapu laboratoryjnego i linii pilotażowych do produkcji przemysłowej. 1
6
Trzeba jednak oddzielić deklarację rozpoczęcia produkcji od pytania o jej rzeczywistą skalę. Dostępne materiały potwierdzają komunikat firmy oraz wyniki testów zewnętrznych, ale nie pozwalają niezależnie potwierdzić wielkości produkcji, wartości kontraktów ani terminów uruchomienia planowanych zakładów poza Tajwanem.
Badanym produktem było duże ogniwo o pojemności 185,4 Ah. Według raportu TÜV osiągnęło ono:
UL Solutions przeprowadziło test z wykorzystaniem metody próżniowej opisanej w chińskiej normie GB/T 43568-2026. Po sześciu godzinach w temperaturze 120°C i w warunkach próżni ogniwo straciło mniej niż 0,05% masy. Podany próg klasyfikacji jako ogniwo całkowicie stałoprądowe wynosi 0,5%, więc zmierzona utrata masy była dziesięciokrotnie niższa od tego limitu. ProLogium twierdzi, że wynik wspiera zaklasyfikowanie ogniwa jako całkowicie stałoprądowego w ramach tej procedury. 3
Są to parametry konkretnego ogniwa wielkoformatowego uzyskane w określonych warunkach testowych. Same w sobie nie przesądzają o zasięgu samochodu, gęstości energii całego pakietu, szybkości ładowania, trwałości ani o wielkości komercyjnej produkcji.
Najważniejsza deklaracja ProLogium nie dotyczy wyłącznie wysokiej gęstości energii. Firma twierdzi, że ta sama architektura baterii Gen 3.5 trafiła do seryjnej produkcji w zakładzie typu Giga. Oznacza to, że równie istotne jak wyniki laboratoryjne stają się powtarzalność procesu i możliwość jego skalowania. 1
4
ProLogium przypisuje część tej skalowalności architekturze Logithium, która łączy ceramiczny separator z autorskim rozwiązaniem w postaci ramki krawędziowej. Według firmy ramka ma zapewniać izolację i uszczelnienie obwodowe, ograniczać ryzyko związane z zadziorami elektrod oraz pomagać w opracowaniu zgodnego i powtarzalnego procesu produkcyjnego. 1
Firma wskazuje również na historię komercjalizacji sięgającą 2013 r. i deklaruje, że dostarczyła klientom ponad 2,4 mln ogniw z platformy LCB. Taki dorobek odróżnia ją od projektów pozostających wyłącznie na poziomie eksperymentalnym. Z przytoczonych materiałów nie wynika jednak, że wszystkie te ogniwa były produktami Gen 3.5 albo ogniwami przeznaczonymi dla samochodów. 1
13
Strategia ProLogium zakłada wykorzystanie doświadczeń zdobytych wcześniej w elektronice, urządzeniach ubieralnych, produktach medycznych i sprzęcie, w którym szczególne znaczenie ma bezpieczeństwo, a następnie wejście na większe rynki motoryzacyjne i komercyjne. Firma powołuje się na certyfikację jakości motoryzacyjnej IATF 16949, umowy dostaw dla branży samochodowej i ponowne zamówienia, a także rozwój zastosowań w systemach bezzałogowych. 1
W tym planie Gen 3.5 ma pełnić funkcję ogniwa łączącego wcześniejsze zastosowania z produkcją wielkoseryjną dla pojazdów i innych wymagających odbiorców. Ogłoszenie pokazuje postęp w tym kierunku, ale faktyczną skalę komercjalizacji będzie można ocenić dopiero na podstawie dostaw, zweryfikowanych wolumenów i stabilnej pracy fabryki.
Plan rozwoju ProLogium nie kończy się na Gen 3.5. Opublikowane materiały dotyczące Gen 4 opisują układ z bardziej w pełni nieorganicznym elektrolitem oraz zmiany produkcyjne, które mają ograniczyć złożoność procesu i koszty. Firma podaje dla tej generacji cele na poziomie 860 Wh/l i 356 Wh/kg, a także zestaw materiałów mający być porównywalny z rozwiązaniami stosowanymi w popularnych bateriach z ciekłym elektrolitem. Są to jednak cele publikowane przez firmę, a nie wyniki równoważne pomiarowi TÜV dla Gen 3.5. 7
Podobną logikę ma plan geograficzny przedsiębiorstwa. Tajwan jest początkową bazą produkcji i industrializacji, natomiast Francja oraz etapowo rozwijana obecność w Ameryce Północnej mają przybliżyć wytwarzanie do regionalnych klientów i łańcuchów dostaw branży motoryzacyjnej. Dostępne źródła nie potwierdzają niezależnie terminów ani docelowej produkcji tych zagranicznych zakładów.
Według ProLogium Gen 3.5 przekroczyła ważną granicę: produkcja seryjna rozpoczęła się na Tajwanie, a ogniwo o pojemności 185,4 Ah uzyskało w przywoływanych testach TÜV i UL Solutions 381 Wh/kg, 903 Wh/l oraz mniej niż 0,05% utraty masy. Najmocniej udokumentowane są więc parametry pojedynczego ogniwa, wynik klasyfikacyjny w określonej metodzie oraz deklarowane wejście do produkcji.
Czy przełoży się to na znaczącą działalność w sektorze baterii samochodowych? O tym zdecydują kolejne, mniej widowiskowe sprawdziany: powtarzalność produkcji, rzeczywiste wdrożenia u klientów, koszty oraz parametry całych pakietów, a nie tylko pojedynczych ogniw.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
2 września 2026 r. ProLogium poinformowało o rozpoczęciu seryjnej produkcji baterii litowo ceramicznej Gen 3.5 w zakładzie typu Giga na Tajwanie.
2 września 2026 r. ProLogium poinformowało o rozpoczęciu seryjnej produkcji baterii litowo ceramicznej Gen 3.5 w zakładzie typu Giga na Tajwanie. W testach TÜV duże ogniwo o pojemności 185,4 Ah osiągnęło 381 Wh/kg grawimetrycznej i 903 Wh/l objętościowej gęstości energii.
W badaniu UL Solutions, przeprowadzonym metodą próżniową określoną w chińskiej normie GB/T 43568 2026, ogniwo straciło mniej niż 0,05% masy po sześciu godzinach w temperaturze 120°C.
2 września 2026 r. ProLogium poinformowało o rozpoczęciu seryjnej produkcji baterii litowo ceramicznej Gen 3.5 w zakładzie typu Giga na Tajwanie.
Opublikowane przezEdytowane za pomocą GPT-5.6 LunaObrazy wygenerowane za pomocą GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What did Taiwanese battery maker ProLogium Technology announce about the start of mass production of its Generation 3.5 lithium-ceramic all-. Article summary: ProLogium announced that its Gen 3.5 Lithium Ceramic Battery (LCB) has entered mass production at its Giga-level facility in Taiwan—its stated move from laboratory and pilot-scale solid-state development to industrial pr. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
ProLogium Technology poinformowało o rozpoczęciu seryjnej produkcji baterii litowo-ceramicznej Gen 3.5 (LCB) w zakładzie typu Giga na Tajwanie. To ważny moment, ponieważ konstrukcja stałoprądowa o wysokiej gęstości energii ma przejść z etapu laboratoryjnego i linii pilotażowych do produkcji przemysłowej. 1
6
Trzeba jednak oddzielić deklarację rozpoczęcia produkcji od pytania o jej rzeczywistą skalę. Dostępne materiały potwierdzają komunikat firmy oraz wyniki testów zewnętrznych, ale nie pozwalają niezależnie potwierdzić wielkości produkcji, wartości kontraktów ani terminów uruchomienia planowanych zakładów poza Tajwanem.
Badanym produktem było duże ogniwo o pojemności 185,4 Ah. Według raportu TÜV osiągnęło ono:
UL Solutions przeprowadziło test z wykorzystaniem metody próżniowej opisanej w chińskiej normie GB/T 43568-2026. Po sześciu godzinach w temperaturze 120°C i w warunkach próżni ogniwo straciło mniej niż 0,05% masy. Podany próg klasyfikacji jako ogniwo całkowicie stałoprądowe wynosi 0,5%, więc zmierzona utrata masy była dziesięciokrotnie niższa od tego limitu. ProLogium twierdzi, że wynik wspiera zaklasyfikowanie ogniwa jako całkowicie stałoprądowego w ramach tej procedury. 3
Są to parametry konkretnego ogniwa wielkoformatowego uzyskane w określonych warunkach testowych. Same w sobie nie przesądzają o zasięgu samochodu, gęstości energii całego pakietu, szybkości ładowania, trwałości ani o wielkości komercyjnej produkcji.
Najważniejsza deklaracja ProLogium nie dotyczy wyłącznie wysokiej gęstości energii. Firma twierdzi, że ta sama architektura baterii Gen 3.5 trafiła do seryjnej produkcji w zakładzie typu Giga. Oznacza to, że równie istotne jak wyniki laboratoryjne stają się powtarzalność procesu i możliwość jego skalowania. 1
4
ProLogium przypisuje część tej skalowalności architekturze Logithium, która łączy ceramiczny separator z autorskim rozwiązaniem w postaci ramki krawędziowej. Według firmy ramka ma zapewniać izolację i uszczelnienie obwodowe, ograniczać ryzyko związane z zadziorami elektrod oraz pomagać w opracowaniu zgodnego i powtarzalnego procesu produkcyjnego. 1
Firma wskazuje również na historię komercjalizacji sięgającą 2013 r. i deklaruje, że dostarczyła klientom ponad 2,4 mln ogniw z platformy LCB. Taki dorobek odróżnia ją od projektów pozostających wyłącznie na poziomie eksperymentalnym. Z przytoczonych materiałów nie wynika jednak, że wszystkie te ogniwa były produktami Gen 3.5 albo ogniwami przeznaczonymi dla samochodów. 1
13
Strategia ProLogium zakłada wykorzystanie doświadczeń zdobytych wcześniej w elektronice, urządzeniach ubieralnych, produktach medycznych i sprzęcie, w którym szczególne znaczenie ma bezpieczeństwo, a następnie wejście na większe rynki motoryzacyjne i komercyjne. Firma powołuje się na certyfikację jakości motoryzacyjnej IATF 16949, umowy dostaw dla branży samochodowej i ponowne zamówienia, a także rozwój zastosowań w systemach bezzałogowych. 1
W tym planie Gen 3.5 ma pełnić funkcję ogniwa łączącego wcześniejsze zastosowania z produkcją wielkoseryjną dla pojazdów i innych wymagających odbiorców. Ogłoszenie pokazuje postęp w tym kierunku, ale faktyczną skalę komercjalizacji będzie można ocenić dopiero na podstawie dostaw, zweryfikowanych wolumenów i stabilnej pracy fabryki.
Plan rozwoju ProLogium nie kończy się na Gen 3.5. Opublikowane materiały dotyczące Gen 4 opisują układ z bardziej w pełni nieorganicznym elektrolitem oraz zmiany produkcyjne, które mają ograniczyć złożoność procesu i koszty. Firma podaje dla tej generacji cele na poziomie 860 Wh/l i 356 Wh/kg, a także zestaw materiałów mający być porównywalny z rozwiązaniami stosowanymi w popularnych bateriach z ciekłym elektrolitem. Są to jednak cele publikowane przez firmę, a nie wyniki równoważne pomiarowi TÜV dla Gen 3.5. 7
Podobną logikę ma plan geograficzny przedsiębiorstwa. Tajwan jest początkową bazą produkcji i industrializacji, natomiast Francja oraz etapowo rozwijana obecność w Ameryce Północnej mają przybliżyć wytwarzanie do regionalnych klientów i łańcuchów dostaw branży motoryzacyjnej. Dostępne źródła nie potwierdzają niezależnie terminów ani docelowej produkcji tych zagranicznych zakładów.
Według ProLogium Gen 3.5 przekroczyła ważną granicę: produkcja seryjna rozpoczęła się na Tajwanie, a ogniwo o pojemności 185,4 Ah uzyskało w przywoływanych testach TÜV i UL Solutions 381 Wh/kg, 903 Wh/l oraz mniej niż 0,05% utraty masy. Najmocniej udokumentowane są więc parametry pojedynczego ogniwa, wynik klasyfikacyjny w określonej metodzie oraz deklarowane wejście do produkcji.
Czy przełoży się to na znaczącą działalność w sektorze baterii samochodowych? O tym zdecydują kolejne, mniej widowiskowe sprawdziany: powtarzalność produkcji, rzeczywiste wdrożenia u klientów, koszty oraz parametry całych pakietów, a nie tylko pojedynczych ogniw.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
2 września 2026 r. ProLogium poinformowało o rozpoczęciu seryjnej produkcji baterii litowo ceramicznej Gen 3.5 w zakładzie typu Giga na Tajwanie.
2 września 2026 r. ProLogium poinformowało o rozpoczęciu seryjnej produkcji baterii litowo ceramicznej Gen 3.5 w zakładzie typu Giga na Tajwanie. W testach TÜV duże ogniwo o pojemności 185,4 Ah osiągnęło 381 Wh/kg grawimetrycznej i 903 Wh/l objętościowej gęstości energii.
W badaniu UL Solutions, przeprowadzonym metodą próżniową określoną w chińskiej normie GB/T 43568 2026, ogniwo straciło mniej niż 0,05% masy po sześciu godzinach w temperaturze 120°C.