MONA L05 zadebiutował w Chinach 29 października 2026 r. jako pierwszy duży, pięciomiejscowy SUV w gamie MONA. Ceny katalogowe sześciu wersji wynoszą od 144 800 do 176 800 juanów; czasowa oferta obniża je do przedziału 139 800–171 800 juanów.
Opublikowane przezEdytowane za pomocą GPT-6 LunaObrazy wygenerowane za pomocą GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What are the full launch details and specifications of the XPENG MONA L05, the MONA series’ first five-seat large SUV launched in Guangzhou,. Article summary: XPENG launched the MONA L05 in Guangzhou on October 29, 2026, with six battery-electric and extended-range variants; official guide prices are RMB 144,800–176,800, versus limited-time launch prices of RMB 139,800–171,800. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fa
XPENG zaprezentował MONA L05 w Guangzhou 29 października 2026 r. To pierwszy duży, pięciomiejscowy SUV w rodzinie MONA. Model jest oferowany jako samochód w pełni elektryczny oraz w wersji z przedłużaczem zasięgu. Do wyboru jest sześć odmian, a deklarowany zasięg elektrycznej wersji sięga 635 km według chińskiej procedury CLTC. Wariant z przedłużaczem zasięgu ma osiągać do 1 310 km łącznego zasięgu. 9
30
Ceny katalogowe MONA L05 mieszczą się w przedziale 144 800–176 800 juanów. Oferta premierowa obniża każdą z nich o 5 000 juanów, do 139 800–171 800 juanów. XPENG informował, że osoby składające zamówienie do 15 grudnia mogą też skorzystać z dodatkowych świadczeń o deklarowanej wartości przekraczającej 49 000 juanów. Szczegółowy zakres i warunki promocji warto sprawdzić bezpośrednio u producenta. 9
10
50
| Napęd | Wersja | Cena katalogowa | Cena w ofercie premierowej |
|---|---|---|---|
| Elektryczny | 560 Plus | 144 800 juanów | 139 800 juanów |
| Elektryczny | 535 Max | 154 800 juanów | 149 800 juanów |
| Elektryczny | 635 Max | 164 800 juanów | 159 800 juanów |
| Elektryczny | 635 Ultra SE | 176 800 juanów | 171 800 juanów |
| Z przedłużaczem zasięgu | 1310 Max | 154 800 juanów | 149 800 juanów |
| Z przedłużaczem zasięgu | 1310 Ultra SE | 166 800 juanów | 161 800 juanów |
Przedsprzedaż rozpoczęta 15 października obejmowała pięć konfiguracji w cenach od 169 800 do 191 800 juanów. Porównując wyłącznie dolne i górne granice opublikowanych przedziałów, ceny katalogowe po premierze były niższe odpowiednio o 25 000 i 15 000 juanów. W przypadku cen promocyjnych różnica na krańcach przedziału wynosi 30 000 i 20 000 juanów. To porównanie zakresów, a nie potwierdzona obniżka dla identycznych wersji — w przedsprzedaży były dostępne inne, łącznie tylko pięć konfiguracji. 33
10
9
Relacje z premiery podawały, że pierwsza pula 5 000 niemal gotowych do odbioru samochodów wyprzedała się w trzy minuty, a dostawy miały ruszyć 1 listopada. W informacji z 4 listopada pojawiła się wiadomość o rozpoczęciu przekazywania aut klientom. Dane te dotyczą pierwszej puli i harmonogramu dostaw, a nie łącznej liczby wyprodukowanych lub wydanych samochodów. 43
19
MONA L05 ma 4 870 mm długości, 1 930 mm szerokości i 1 636 mm wysokości, a jego rozstaw osi wynosi 2 940 mm. Część mediów określa go jako SUV-a klasy średniej, podczas gdy XPENG pozycjonuje model jako duży SUV z pięcioma miejscami. 1
9
6
Wśród opisywanych elementów stylistycznych znalazły się reflektory inspirowane statkiem kosmicznym, aktywna żaluzja w grillu oraz tylna listwa świetlna z ponad 300 diodami LED. Dostępne mają być 18-calowe obręcze o aerodynamicznym wzorze oraz 20-calowe, pięcioramienne koła z osłonami zacisków w fluorescencyjnym żółtym kolorze. Pakiety tematyczne ROAM łączą dopasowane kolory nadwozia i wnętrza. 19
17
1
Bagażnik z tyłu ma według publikowanych danych pojemność 702 l, a po złożeniu tylnych siedzeń — 1 913 l. Wersje elektryczne mają dodatkowo 102-litrowy przedni bagażnik. 13
19
Elektryczne odmiany korzystają z pojedynczego silnika przy tylnej osi o mocy 183 kW. W publikowanych specyfikacjach wymieniono akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe o pojemności 58,2 lub 71,1 kWh oraz zasięgi CLTC wynoszące 535, 560 albo 635 km. Dostępne materiały nie przypisują jednoznacznie każdej pojemności akumulatora do konkretnej wersji, dlatego nie należy zakładać takiego powiązania. 3
43
Wariant z przedłużaczem zasięgu łączy silnik napędowy o mocy 183 kW z jednostką spalinową 1,5 l o mocy 70 kW, która pełni funkcję generatora, oraz akumulatorem o pojemności 37,2 kWh. Producent deklaruje do 310 km jazdy wyłącznie na napędzie elektrycznym i do 1 310 km łącznego zasięgu. Ta druga wartość nie oznacza zasięgu w trybie elektrycznym. 43
30
Jedna z publikacji podaje minimalne zużycie energii wersji elektrycznej na poziomie 11,7 kWh/100 km oraz zużycie paliwa wersji z przedłużaczem zasięgu według WLTC na poziomie 5,26 l/100 km. Inna relacja premierowa informuje o akumulatorze obsługującym szybkie ładowanie 3C. Podawane czasy ładowania od 30 do 80 proc. wynoszą do 15,8 minuty dla wersji elektrycznej i 10,1 minuty dla wersji z przedłużaczem zasięgu. To wartości raportowane, a rzeczywisty czas może zależeć od warunków ładowania. 43
Według relacji z przedsprzedaży system wspomagania kierowcy wykorzystuje wyłącznie kamery. Wersje Max mają jeden układ Turing AI o deklarowanej mocy obliczeniowej 750 TOPS, a Ultra SE — dwa układy i 1 500 TOPS. Tym konfiguracjom przypisano odpowiednio modele drugiej generacji VLA Lite oraz VLA drugiej generacji. 16
22
33
Wersje o wyższej specyfikacji mają obsługiwać asystę od miejsca parkingowego do miejsca parkingowego oraz jazdę bez wyznaczonej trasy w nawigacji. Są to deklarowane możliwości; ich dostępność i zakres działania mogą zależeć od wersji i oprogramowania. 13
W kabinie opisywane wyposażenie obejmuje centralny ekran o przekątnej 17,3 cala i wyświetlacz przezierny W-HUD o przekątnej 26,8 cala. W materiałach dotyczących przedsprzedaży wspomniano także o dostępnym 17,3-calowym ekranie rozrywki dla pasażerów z tyłu. XPENG nazywa zaktualizowanego asystenta pokładowego „Master Agent”; relacje przedstawiają go jako rozwinięcie Xiao P, ale materiały z premiery nie potwierdzają szczegółowo wszystkich jego funkcji głosowych. 17
45
Tabela konfiguracji XPENG wymienia niezależne zawieszenie przednie typu McPhersona i pięciowahaczowe zawieszenie tylne. W relacjach z premiery pojawia się też informacja o amortyzatorach o zmiennej charakterystyce tłumienia. Osobna publikacja podaje promień zawracania 5,4 m oraz najkrótszą raportowaną drogę hamowania ze 100 km/h wynoszącą 34,22 m. 29
43
Dostępne materiały nie potwierdzają przyspieszenia MONA L05, dokładnej różnicy w rozstawie osi względem XPENG G6 ani liczby poduszek powietrznych i standardowego wyposażenia w systemy awaryjnego hamowania oraz awaryjnego omijania przeszkód we wszystkich sześciu wersjach. Nie potwierdzają również, by samochód uzyskał międzynarodową pięciogwiazdkową ocenę bezpieczeństwa. Te informacje wymagają pełnej oficjalnej specyfikacji lub jasno wskazanego wyniku testu bezpieczeństwa.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
MONA L05 zadebiutował w Chinach 29 października 2026 r. jako pierwszy duży, pięciomiejscowy SUV w gamie MONA.
MONA L05 zadebiutował w Chinach 29 października 2026 r. jako pierwszy duży, pięciomiejscowy SUV w gamie MONA. Ceny katalogowe sześciu wersji wynoszą od 144 800 do 176 800 juanów; czasowa oferta obniża je do przedziału 139 800–171 800 juanów.
Odmiana elektryczna oferuje deklarowany zasięg do 635 km według CLTC, a wersja z przedłużaczem zasięgu — do 1 310 km łącznie.
MONA L05 zadebiutował w Chinach 29 października 2026 r. jako pierwszy duży, pięciomiejscowy SUV w gamie MONA. Ceny katalogowe sześciu wersji wynoszą od 144 800 do 176 800 juanów; czasowa oferta obniża je do przedziału 139 800–171 800 juanów.
Opublikowane przezEdytowane za pomocą GPT-6 LunaObrazy wygenerowane za pomocą GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What are the full launch details and specifications of the XPENG MONA L05, the MONA series’ first five-seat large SUV launched in Guangzhou,. Article summary: XPENG launched the MONA L05 in Guangzhou on October 29, 2026, with six battery-electric and extended-range variants; official guide prices are RMB 144,800–176,800, versus limited-time launch prices of RMB 139,800–171,800. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fa
XPENG zaprezentował MONA L05 w Guangzhou 29 października 2026 r. To pierwszy duży, pięciomiejscowy SUV w rodzinie MONA. Model jest oferowany jako samochód w pełni elektryczny oraz w wersji z przedłużaczem zasięgu. Do wyboru jest sześć odmian, a deklarowany zasięg elektrycznej wersji sięga 635 km według chińskiej procedury CLTC. Wariant z przedłużaczem zasięgu ma osiągać do 1 310 km łącznego zasięgu. 9
30
Ceny katalogowe MONA L05 mieszczą się w przedziale 144 800–176 800 juanów. Oferta premierowa obniża każdą z nich o 5 000 juanów, do 139 800–171 800 juanów. XPENG informował, że osoby składające zamówienie do 15 grudnia mogą też skorzystać z dodatkowych świadczeń o deklarowanej wartości przekraczającej 49 000 juanów. Szczegółowy zakres i warunki promocji warto sprawdzić bezpośrednio u producenta. 9
10
50
| Napęd | Wersja | Cena katalogowa | Cena w ofercie premierowej |
|---|---|---|---|
| Elektryczny | 560 Plus | 144 800 juanów | 139 800 juanów |
| Elektryczny | 535 Max | 154 800 juanów | 149 800 juanów |
| Elektryczny | 635 Max | 164 800 juanów | 159 800 juanów |
| Elektryczny | 635 Ultra SE | 176 800 juanów | 171 800 juanów |
| Z przedłużaczem zasięgu | 1310 Max | 154 800 juanów | 149 800 juanów |
| Z przedłużaczem zasięgu | 1310 Ultra SE | 166 800 juanów | 161 800 juanów |
Przedsprzedaż rozpoczęta 15 października obejmowała pięć konfiguracji w cenach od 169 800 do 191 800 juanów. Porównując wyłącznie dolne i górne granice opublikowanych przedziałów, ceny katalogowe po premierze były niższe odpowiednio o 25 000 i 15 000 juanów. W przypadku cen promocyjnych różnica na krańcach przedziału wynosi 30 000 i 20 000 juanów. To porównanie zakresów, a nie potwierdzona obniżka dla identycznych wersji — w przedsprzedaży były dostępne inne, łącznie tylko pięć konfiguracji. 33
10
9
Relacje z premiery podawały, że pierwsza pula 5 000 niemal gotowych do odbioru samochodów wyprzedała się w trzy minuty, a dostawy miały ruszyć 1 listopada. W informacji z 4 listopada pojawiła się wiadomość o rozpoczęciu przekazywania aut klientom. Dane te dotyczą pierwszej puli i harmonogramu dostaw, a nie łącznej liczby wyprodukowanych lub wydanych samochodów. 43
19
MONA L05 ma 4 870 mm długości, 1 930 mm szerokości i 1 636 mm wysokości, a jego rozstaw osi wynosi 2 940 mm. Część mediów określa go jako SUV-a klasy średniej, podczas gdy XPENG pozycjonuje model jako duży SUV z pięcioma miejscami. 1
9
6
Wśród opisywanych elementów stylistycznych znalazły się reflektory inspirowane statkiem kosmicznym, aktywna żaluzja w grillu oraz tylna listwa świetlna z ponad 300 diodami LED. Dostępne mają być 18-calowe obręcze o aerodynamicznym wzorze oraz 20-calowe, pięcioramienne koła z osłonami zacisków w fluorescencyjnym żółtym kolorze. Pakiety tematyczne ROAM łączą dopasowane kolory nadwozia i wnętrza. 19
17
1
Bagażnik z tyłu ma według publikowanych danych pojemność 702 l, a po złożeniu tylnych siedzeń — 1 913 l. Wersje elektryczne mają dodatkowo 102-litrowy przedni bagażnik. 13
19
Elektryczne odmiany korzystają z pojedynczego silnika przy tylnej osi o mocy 183 kW. W publikowanych specyfikacjach wymieniono akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe o pojemności 58,2 lub 71,1 kWh oraz zasięgi CLTC wynoszące 535, 560 albo 635 km. Dostępne materiały nie przypisują jednoznacznie każdej pojemności akumulatora do konkretnej wersji, dlatego nie należy zakładać takiego powiązania. 3
43
Wariant z przedłużaczem zasięgu łączy silnik napędowy o mocy 183 kW z jednostką spalinową 1,5 l o mocy 70 kW, która pełni funkcję generatora, oraz akumulatorem o pojemności 37,2 kWh. Producent deklaruje do 310 km jazdy wyłącznie na napędzie elektrycznym i do 1 310 km łącznego zasięgu. Ta druga wartość nie oznacza zasięgu w trybie elektrycznym. 43
30
Jedna z publikacji podaje minimalne zużycie energii wersji elektrycznej na poziomie 11,7 kWh/100 km oraz zużycie paliwa wersji z przedłużaczem zasięgu według WLTC na poziomie 5,26 l/100 km. Inna relacja premierowa informuje o akumulatorze obsługującym szybkie ładowanie 3C. Podawane czasy ładowania od 30 do 80 proc. wynoszą do 15,8 minuty dla wersji elektrycznej i 10,1 minuty dla wersji z przedłużaczem zasięgu. To wartości raportowane, a rzeczywisty czas może zależeć od warunków ładowania. 43
Według relacji z przedsprzedaży system wspomagania kierowcy wykorzystuje wyłącznie kamery. Wersje Max mają jeden układ Turing AI o deklarowanej mocy obliczeniowej 750 TOPS, a Ultra SE — dwa układy i 1 500 TOPS. Tym konfiguracjom przypisano odpowiednio modele drugiej generacji VLA Lite oraz VLA drugiej generacji. 16
22
33
Wersje o wyższej specyfikacji mają obsługiwać asystę od miejsca parkingowego do miejsca parkingowego oraz jazdę bez wyznaczonej trasy w nawigacji. Są to deklarowane możliwości; ich dostępność i zakres działania mogą zależeć od wersji i oprogramowania. 13
W kabinie opisywane wyposażenie obejmuje centralny ekran o przekątnej 17,3 cala i wyświetlacz przezierny W-HUD o przekątnej 26,8 cala. W materiałach dotyczących przedsprzedaży wspomniano także o dostępnym 17,3-calowym ekranie rozrywki dla pasażerów z tyłu. XPENG nazywa zaktualizowanego asystenta pokładowego „Master Agent”; relacje przedstawiają go jako rozwinięcie Xiao P, ale materiały z premiery nie potwierdzają szczegółowo wszystkich jego funkcji głosowych. 17
45
Tabela konfiguracji XPENG wymienia niezależne zawieszenie przednie typu McPhersona i pięciowahaczowe zawieszenie tylne. W relacjach z premiery pojawia się też informacja o amortyzatorach o zmiennej charakterystyce tłumienia. Osobna publikacja podaje promień zawracania 5,4 m oraz najkrótszą raportowaną drogę hamowania ze 100 km/h wynoszącą 34,22 m. 29
43
Dostępne materiały nie potwierdzają przyspieszenia MONA L05, dokładnej różnicy w rozstawie osi względem XPENG G6 ani liczby poduszek powietrznych i standardowego wyposażenia w systemy awaryjnego hamowania oraz awaryjnego omijania przeszkód we wszystkich sześciu wersjach. Nie potwierdzają również, by samochód uzyskał międzynarodową pięciogwiazdkową ocenę bezpieczeństwa. Te informacje wymagają pełnej oficjalnej specyfikacji lub jasno wskazanego wyniku testu bezpieczeństwa.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
MONA L05 zadebiutował w Chinach 29 października 2026 r. jako pierwszy duży, pięciomiejscowy SUV w gamie MONA.
MONA L05 zadebiutował w Chinach 29 października 2026 r. jako pierwszy duży, pięciomiejscowy SUV w gamie MONA. Ceny katalogowe sześciu wersji wynoszą od 144 800 do 176 800 juanów; czasowa oferta obniża je do przedziału 139 800–171 800 juanów.
Odmiana elektryczna oferuje deklarowany zasięg do 635 km według CLTC, a wersja z przedłużaczem zasięgu — do 1 310 km łącznie.