Przychody Pumy wyniosły 1,776 mld euro: spadły o 5% w ujęciu raportowanym i o 6,3% po korekcie o kursy walut, ale nieznacznie przebiły średnią prognozę analityków. Marża brutto wzrosła do 49,5%, a zapasy zmniejszyły się o 24,3%.
Opublikowane przezEdytowane za pomocą GPT-6 LunaObrazy wygenerowane za pomocą GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did Puma’s third quarter 2026 results, reported on October 30, compare with analyst expectations and the prior year in terms of reported. Article summary: Puma’s third quarter results showed progress in clearing inventory and improving cash flow, rather than a completed sales turnaround: revenue slightly exceeded analyst expectations but remained below the prior year, and . Topic tags: general web, productivity, marketing, growth, tiktok. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks
Wyniki Pumy za trzeci kwartał 2026 r. przyniosły inwestorom kilka powodów do ostrożnego optymizmu: sprzedaż nieznacznie przewyższyła prognozy, zapasy wyraźnie spadły, a przepływy pieniężne poprawiły się w porównaniu z rokiem wcześniej. Nie oznacza to jednak, że odbicie już nastąpiło. Przychody nadal były niższe niż przed rokiem, a spółka zakończyła kwartał ze stratą operacyjną — pomimo korzyści ze zwrotów ceł z USA. 1
7
13
Puma osiągnęła przychody w wysokości 1 776,2 mln euro. To spadek o 5% w ujęciu raportowanym i o 6,3% po korekcie o zmiany kursów walut. Różnica pokazuje, że waluty złagodziły obraz spadku o około 1,3 pkt proc. Rok wcześniej przychody w kwartale wynosiły 1 870,1 mln euro. Wynik był jednak nieco lepszy od średniej prognozy analityków, wynoszącej około 1,75 mld euro. 1
7
13
Spadki wiązały się zarówno z trwającymi działaniami naprawczymi — w tym ograniczaniem mniej pożądanej sprzedaży i rabatów u masowych sprzedawców — jak i słabszym popytem, szczególnie w Ameryce Północnej i regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Firma podkreślała, że wyniki kwartału były zgodne z jej własnymi oczekiwaniami, a sprzedaż poprawiła się w porównaniu z poprzednim kwartałem. 3
7
23
W regionie Azji i Pacyfiku sprzedaż wzrosła o 10% po korekcie o kursy walut, do 394,6 mln euro. Puma wskazała na utrzymujący się popyt na niskoprofilowe sneakersy, w tym model Speedcat, który szczególnie dobrze radził sobie w Azji. Spółka nie podała jednak osobnej wartości sprzedaży ani tempa wzrostu samego Speedcata. 12
13
Sprzedaż obuwia zmniejszyła się o 5,1% po korekcie o kursy walut, do 1 010,9 mln euro. W przypadku odzieży spadek wyniósł 9,4%, do 557,1 mln euro, a akcesoriów — 3,2%. 12
13
Marża brutto wzrosła o około 4,2 pkt proc., do 49,5%. Pomogły w tym niższe koszty zakupu, struktura kanałów sprzedaży i wpływ kursów walut, a także zwroty ceł. 7
Mimo poprawy marży Puma odnotowała stratę operacyjną (EBIT) w wysokości 11,4 mln euro. Rok wcześniej miała 16,2 mln euro zysku, a analitycy spodziewali się straty rzędu 10 mln euro. Wynik za bieżący kwartał uwzględniał 29,8 mln euro korzyści związanych ze zwrotami ceł z USA oraz 11,7 mln euro jednorazowych kosztów programu poprawy efektywności. 6
7
11
Jednym z wyraźniejszych plusów były przepływy pieniężne. Wolne przepływy pieniężne wyniosły 92 mln euro, wobec minus 43 mln euro rok wcześniej. Puma wiązała poprawę z lepszym zarządzaniem kapitałem obrotowym, niższymi płatnościami podatkowymi i mniejszymi nakładami inwestycyjnymi. Zapasy spadły o 24,3% rok do roku, do około 1,61 mld euro, głównie dzięki ograniczeniu zakupów. 13
14
Po wynikach kurs akcji Pumy wzrósł o około 7%, a relacje rynkowe wskazywały, że inwestorzy zwrócili uwagę na sprzedaż lepszą od prognoz i redukcję zapasów. Była to reakcja na cały zestaw informacji — nie dowód, że spółka zakończyła już proces naprawczy. 1
Puma zawęziła przedział prognozowanej straty EBIT za 2026 r. do 80–130 mln euro, wobec wcześniejszych 50–150 mln euro. W praktyce oznacza to nieco gorszy punkt środkowy prognozy: ze 100 mln do 105 mln euro straty. Spółka utrzymała jednocześnie prognozę spadku sprzedaży po korekcie o kursy walut w przedziale od niskiego do średniego jednocyfrowego odsetka. Planowane wydatki inwestycyjne mają wynieść mniej niż 150 mln euro, wobec wcześniejszego planu w okolicach 200 mln euro. 6
19
Anta Sports została największym akcjonariuszem Pumy, a zarząd niemieckiej firmy zapowiedział wspólne prace nad przyszłym modelem biznesowym. Jak relacjonował Reuters, decyzje nadal należą do zarządu Pumy, a jednym z obszarów możliwych zmian są Chiny. Rozmowy dotyczą modelu bardziej bezpośredniej sprzedaży klientom — przez własne sklepy i kanały internetowe — ale nie oznaczają jeszcze uzgodnionego planu wdrożenia. 3
9
17
Współpraca może być częścią szerszego planu szefa Pumy, Arthura Hoelda: uporządkowania zapasów, ograniczenia nadmiernych rabatów i odbudowy pozycji marki. Zapis rozmowy wynikowej wskazuje zarazem, że chińscy partnerzy hurtowi stali się ostrożniejsi po ogłoszeniu planów Anty dotyczących Pumy, co osłabiało sprzedaż hurtową. 18
20
Puma mówi o stopniowym powrocie do wzrostu w 2027 r., ale nie przedstawiła liczbowej prognozy sprzedaży ani zysków na ten rok. Spadek zapasów i poprawa gotówki są więc oznakami postępu w porządkowaniu działalności, a nie obietnicą konkretnego tempa odbicia. 4
Wśród przytoczonych ocen analityków Jefferies przed publikacją wyników obniżył cenę docelową akcji z 27,50 do 23,50 euro i utrzymał rekomendację „Trzymaj”. Była to jednak opinia z 6 października, nie ocena reakcji na wyniki z 30 października. Deutsche Bank po publikacji określił proces naprawczy jako przebiegający zgodnie z planem. Dostępne informacje nie pozwalają natomiast przypisać UBS konkretnych wniosków o normalizacji zapasów ani celów średnioterminowych. 22
Obraz kwartału jest zatem mieszany: Puma poprawiła marżę brutto, ograniczyła zapasy i wygenerowała dodatnie przepływy pieniężne, ale wciąż notowała spadek sprzedaży i stratę operacyjną. Współpraca z Antą może wpłynąć na sposób prowadzenia biznesu w Chinach, lecz jej szczegóły pozostają przedmiotem rozmów.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Przychody Pumy wyniosły 1,776 mld euro: spadły o 5% w ujęciu raportowanym i o 6,3% po korekcie o kursy walut, ale nieznacznie przebiły średnią prognozę analityków.
Przychody Pumy wyniosły 1,776 mld euro: spadły o 5% w ujęciu raportowanym i o 6,3% po korekcie o kursy walut, ale nieznacznie przebiły średnią prognozę analityków. Marża brutto wzrosła do 49,5%, a zapasy zmniejszyły się o 24,3%. Mimo 29,8 mln euro korzyści ze zwrotów ceł z USA firma wykazała 11,4 mln euro straty operacyjnej.
Puma zawęziła prognozowaną stratę EBIT za cały 2026 r. do 80–130 mln euro, utrzymała prognozę spadku sprzedaży i obniżyła planowane nakłady inwestycyjne do mniej niż 150 mln euro.
Przychody Pumy wyniosły 1,776 mld euro: spadły o 5% w ujęciu raportowanym i o 6,3% po korekcie o kursy walut, ale nieznacznie przebiły średnią prognozę analityków. Marża brutto wzrosła do 49,5%, a zapasy zmniejszyły się o 24,3%.
Opublikowane przezEdytowane za pomocą GPT-6 LunaObrazy wygenerowane za pomocą GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did Puma’s third quarter 2026 results, reported on October 30, compare with analyst expectations and the prior year in terms of reported. Article summary: Puma’s third quarter results showed progress in clearing inventory and improving cash flow, rather than a completed sales turnaround: revenue slightly exceeded analyst expectations but remained below the prior year, and . Topic tags: general web, productivity, marketing, growth, tiktok. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks
Wyniki Pumy za trzeci kwartał 2026 r. przyniosły inwestorom kilka powodów do ostrożnego optymizmu: sprzedaż nieznacznie przewyższyła prognozy, zapasy wyraźnie spadły, a przepływy pieniężne poprawiły się w porównaniu z rokiem wcześniej. Nie oznacza to jednak, że odbicie już nastąpiło. Przychody nadal były niższe niż przed rokiem, a spółka zakończyła kwartał ze stratą operacyjną — pomimo korzyści ze zwrotów ceł z USA. 1
7
13
Puma osiągnęła przychody w wysokości 1 776,2 mln euro. To spadek o 5% w ujęciu raportowanym i o 6,3% po korekcie o zmiany kursów walut. Różnica pokazuje, że waluty złagodziły obraz spadku o około 1,3 pkt proc. Rok wcześniej przychody w kwartale wynosiły 1 870,1 mln euro. Wynik był jednak nieco lepszy od średniej prognozy analityków, wynoszącej około 1,75 mld euro. 1
7
13
Spadki wiązały się zarówno z trwającymi działaniami naprawczymi — w tym ograniczaniem mniej pożądanej sprzedaży i rabatów u masowych sprzedawców — jak i słabszym popytem, szczególnie w Ameryce Północnej i regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Firma podkreślała, że wyniki kwartału były zgodne z jej własnymi oczekiwaniami, a sprzedaż poprawiła się w porównaniu z poprzednim kwartałem. 3
7
23
W regionie Azji i Pacyfiku sprzedaż wzrosła o 10% po korekcie o kursy walut, do 394,6 mln euro. Puma wskazała na utrzymujący się popyt na niskoprofilowe sneakersy, w tym model Speedcat, który szczególnie dobrze radził sobie w Azji. Spółka nie podała jednak osobnej wartości sprzedaży ani tempa wzrostu samego Speedcata. 12
13
Sprzedaż obuwia zmniejszyła się o 5,1% po korekcie o kursy walut, do 1 010,9 mln euro. W przypadku odzieży spadek wyniósł 9,4%, do 557,1 mln euro, a akcesoriów — 3,2%. 12
13
Marża brutto wzrosła o około 4,2 pkt proc., do 49,5%. Pomogły w tym niższe koszty zakupu, struktura kanałów sprzedaży i wpływ kursów walut, a także zwroty ceł. 7
Mimo poprawy marży Puma odnotowała stratę operacyjną (EBIT) w wysokości 11,4 mln euro. Rok wcześniej miała 16,2 mln euro zysku, a analitycy spodziewali się straty rzędu 10 mln euro. Wynik za bieżący kwartał uwzględniał 29,8 mln euro korzyści związanych ze zwrotami ceł z USA oraz 11,7 mln euro jednorazowych kosztów programu poprawy efektywności. 6
7
11
Jednym z wyraźniejszych plusów były przepływy pieniężne. Wolne przepływy pieniężne wyniosły 92 mln euro, wobec minus 43 mln euro rok wcześniej. Puma wiązała poprawę z lepszym zarządzaniem kapitałem obrotowym, niższymi płatnościami podatkowymi i mniejszymi nakładami inwestycyjnymi. Zapasy spadły o 24,3% rok do roku, do około 1,61 mld euro, głównie dzięki ograniczeniu zakupów. 13
14
Po wynikach kurs akcji Pumy wzrósł o około 7%, a relacje rynkowe wskazywały, że inwestorzy zwrócili uwagę na sprzedaż lepszą od prognoz i redukcję zapasów. Była to reakcja na cały zestaw informacji — nie dowód, że spółka zakończyła już proces naprawczy. 1
Puma zawęziła przedział prognozowanej straty EBIT za 2026 r. do 80–130 mln euro, wobec wcześniejszych 50–150 mln euro. W praktyce oznacza to nieco gorszy punkt środkowy prognozy: ze 100 mln do 105 mln euro straty. Spółka utrzymała jednocześnie prognozę spadku sprzedaży po korekcie o kursy walut w przedziale od niskiego do średniego jednocyfrowego odsetka. Planowane wydatki inwestycyjne mają wynieść mniej niż 150 mln euro, wobec wcześniejszego planu w okolicach 200 mln euro. 6
19
Anta Sports została największym akcjonariuszem Pumy, a zarząd niemieckiej firmy zapowiedział wspólne prace nad przyszłym modelem biznesowym. Jak relacjonował Reuters, decyzje nadal należą do zarządu Pumy, a jednym z obszarów możliwych zmian są Chiny. Rozmowy dotyczą modelu bardziej bezpośredniej sprzedaży klientom — przez własne sklepy i kanały internetowe — ale nie oznaczają jeszcze uzgodnionego planu wdrożenia. 3
9
17
Współpraca może być częścią szerszego planu szefa Pumy, Arthura Hoelda: uporządkowania zapasów, ograniczenia nadmiernych rabatów i odbudowy pozycji marki. Zapis rozmowy wynikowej wskazuje zarazem, że chińscy partnerzy hurtowi stali się ostrożniejsi po ogłoszeniu planów Anty dotyczących Pumy, co osłabiało sprzedaż hurtową. 18
20
Puma mówi o stopniowym powrocie do wzrostu w 2027 r., ale nie przedstawiła liczbowej prognozy sprzedaży ani zysków na ten rok. Spadek zapasów i poprawa gotówki są więc oznakami postępu w porządkowaniu działalności, a nie obietnicą konkretnego tempa odbicia. 4
Wśród przytoczonych ocen analityków Jefferies przed publikacją wyników obniżył cenę docelową akcji z 27,50 do 23,50 euro i utrzymał rekomendację „Trzymaj”. Była to jednak opinia z 6 października, nie ocena reakcji na wyniki z 30 października. Deutsche Bank po publikacji określił proces naprawczy jako przebiegający zgodnie z planem. Dostępne informacje nie pozwalają natomiast przypisać UBS konkretnych wniosków o normalizacji zapasów ani celów średnioterminowych. 22
Obraz kwartału jest zatem mieszany: Puma poprawiła marżę brutto, ograniczyła zapasy i wygenerowała dodatnie przepływy pieniężne, ale wciąż notowała spadek sprzedaży i stratę operacyjną. Współpraca z Antą może wpłynąć na sposób prowadzenia biznesu w Chinach, lecz jej szczegóły pozostają przedmiotem rozmów.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Przychody Pumy wyniosły 1,776 mld euro: spadły o 5% w ujęciu raportowanym i o 6,3% po korekcie o kursy walut, ale nieznacznie przebiły średnią prognozę analityków.
Przychody Pumy wyniosły 1,776 mld euro: spadły o 5% w ujęciu raportowanym i o 6,3% po korekcie o kursy walut, ale nieznacznie przebiły średnią prognozę analityków. Marża brutto wzrosła do 49,5%, a zapasy zmniejszyły się o 24,3%. Mimo 29,8 mln euro korzyści ze zwrotów ceł z USA firma wykazała 11,4 mln euro straty operacyjnej.
Puma zawęziła prognozowaną stratę EBIT za cały 2026 r. do 80–130 mln euro, utrzymała prognozę spadku sprzedaży i obniżyła planowane nakłady inwestycyjne do mniej niż 150 mln euro.