Cisco zakończyło rok fiskalny 2026 rekordowymi przychodami 63,3 mld USD, wyższymi o 12% rok do roku, oraz zyskiem netto GAAP 13,3 mld USD, o 30% większym niż rok wcześniej. W IV kwartale przychody osiągnęły rekordowe 17,3 mld USD, a rozwodniony zysk na akcję według GAAP wyniósł 0,97 USD, rosnąc o 52% rok do roku.
Opublikowane przezObrazy wygenerowane za pomocą GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did Cisco perform in fiscal 2026 ended July 25, 2026—including its record $63.3 billion revenue, $13.3 billion net income, $3.33 diluted. Article summary: Cisco delivered a record fiscal 2026, with strong profitability and cash generation driven largely by a sharp recovery in networking—especially AI infrastructure and data center switching.. Topic tags: general web, ai, productivity, growth, manufacturing. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
Cisco zakończyło rok fiskalny 2026, który skończył się 25 lipca 2026 r., z rekordowymi wynikami. Wzrost był przede wszystkim efektem mocnego ożywienia w segmencie sieciowym, zwłaszcza zamówień związanych z infrastrukturą sztucznej inteligencji i przełącznikami dla centrów danych. Jednocześnie firma wyraźnie zwiększyła zapasy oraz długoterminowe zobowiązania wobec dostawców, co poprawia dostępność komponentów, ale podnosi ryzyko finansowe przy ewentualnym osłabieniu popytu. 14
12
W całym roku fiskalnym Cisco osiągnęło 63,3 mld USD przychodów, o 12% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto zgodny z amerykańskimi zasadami rachunkowości GAAP wyniósł 13,3 mld USD i wzrósł o 30%, a rozwodniony zysk na akcję (EPS) osiągnął 3,33 USD, czyli był o 31% wyższy rok do roku. Zysk operacyjny GAAP wyniósł 15,4 mld USD, co oznaczało marżę operacyjną na poziomie 24,3%. 14
Kończący rok IV kwartał był równie mocny: przychody wzrosły o 18% do rekordowych 17,3 mld USD. Zysk netto GAAP wyniósł 3,9 mld USD, a rozwodniony EPS GAAP — 0,97 USD, o 52% więcej niż przed rokiem. Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w kwartale wzrosły o 27% do 5,4 mld USD. 15
14
Przychody ze sprzedaży produktów w całym roku zwiększyły się o 16%, do około 48,3 mld USD. Szczególnie istotny był IV kwartał: przychody produktowe w segmencie Networking wzrosły o 28%, podczas gdy całkowite kwartalne przychody produktowe zwiększyły się o 24%. Warto rozróżnić te wskaźniki: 16% dotyczy całego roku, a 28% — wyłącznie IV kwartału i segmentu sieciowego. 12
14
Cisco oceniło, że infrastruktura AI odpowiadała za mniej niż 2% przychodów w roku fiskalnym 2025, lecz za około 6% w roku fiskalnym 2026. W tle był popyt ze strony hyperscalerów — największych operatorów globalnych chmur obliczeniowych — oraz rozbudowa sieci w centrach danych. Firma podniosła cel zamówień na infrastrukturę AI z 5 mld USD do 9 mld USD, a faktycznie zrealizowane zamówienia wyniosły w skali roku około 9,3 mld USD. 13
12
Aby zapewnić komponenty dla rozbudowy infrastruktury AI, Cisco znacząco podniosło poziom zapasów — o około 80%, do 5,7 mld USD. Zobowiązania do zakupu zapasów wzrosły natomiast do 17,2 mld USD. Znaczna ich część wiązała się z układami Cisco Silicon One i komponentami dla AI, w tym pamięciami kupowanymi z wyprzedzeniem na potrzeby wdrożeń hyperscalerów. 4
Taka strategia może ułatwiać terminowe dostawy i ograniczać problemy z dostępnością podzespołów. Ma jednak drugą stronę: jeżeli wdrożenia klientów się przesuną, popyt osłabnie, odbiorcy zmienią projekty, ceny komponentów spadną lub prognozy firmy okażą się zbyt optymistyczne, Cisco może być zmuszone do utworzenia odpisów na nadmiarowe albo przestarzałe zapasy oraz do ujęcia kosztów wynikających z zobowiązań zakupowych. Obciążenia te trafiają do kosztu sprzedaży. 3
14
Przepływy operacyjne w całym roku wyniosły 14,2 mld USD i pozostały zasadniczo stabilne rok do roku. Wolne przepływy pieniężne sięgnęły około 12,8 mld USD. Cisco przekazało akcjonariuszom 12,7 mld USD, czyli około 99% tej kwoty: 6,6 mld USD w dywidendach i 6,1 mld USD w skupie akcji własnych. 5
9
Na koniec roku w ramach autoryzacji skupu pozostawało 8,1 mld USD. Spółka ogłosiła kwartalną dywidendę w wysokości 0,42 USD na akcję, płatną 21 października 2026 r. dla akcjonariuszy zarejestrowanych 2 października 2026 r. 11
14
Cisco zakończyło rok z 15,9 mld USD w gotówce, ekwiwalentach gotówki i inwestycjach. Zadłużenie krótkoterminowe wyniosło 10,2 mld USD, w tym 6,7 mld USD w bonach komercyjnych. Program tych krótkoterminowych papierów dłużnych pozwala firmie utrzymywać do 15 mld USD w obrocie. Pozostałe zobowiązania do wykonania, czyli zakontraktowane przyszłe przychody, osiągnęły 46,7 mld USD, o 7% więcej rok do roku. 12
6
14
Rok fiskalny 2026 potwierdził, że wzrost Cisco w coraz większym stopniu opiera się na wdrożeniach AI, przełącznikach dla centrów danych i technologii Silicon One. To przełożyło się na rekordowe przychody oraz silny wzrost zysku na akcję. Jednocześnie większe zapasy i zobowiązania zakupowe sprawiają, że przyszłe marże oraz zamiana zysku na gotówkę będą bardziej zależne od tempa i trwałości zamówień od największych operatorów chmurowych.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Cisco zakończyło rok fiskalny 2026 rekordowymi przychodami 63,3 mld USD, wyższymi o 12% rok do roku, oraz zyskiem netto GAAP 13,3 mld USD, o 30% większym niż rok wcześniej.
Cisco zakończyło rok fiskalny 2026 rekordowymi przychodami 63,3 mld USD, wyższymi o 12% rok do roku, oraz zyskiem netto GAAP 13,3 mld USD, o 30% większym niż rok wcześniej. W IV kwartale przychody osiągnęły rekordowe 17,3 mld USD, a rozwodniony zysk na akcję według GAAP wyniósł 0,97 USD, rosnąc o 52% rok do roku.
Motorem odbicia był segment sieciowy, w tym infrastruktura AI i przełączniki dla centrów danych.
Cisco zakończyło rok fiskalny 2026 rekordowymi przychodami 63,3 mld USD, wyższymi o 12% rok do roku, oraz zyskiem netto GAAP 13,3 mld USD, o 30% większym niż rok wcześniej. W IV kwartale przychody osiągnęły rekordowe 17,3 mld USD, a rozwodniony zysk na akcję według GAAP wyniósł 0,97 USD, rosnąc o 52% rok do roku.
Opublikowane przezObrazy wygenerowane za pomocą GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did Cisco perform in fiscal 2026 ended July 25, 2026—including its record $63.3 billion revenue, $13.3 billion net income, $3.33 diluted. Article summary: Cisco delivered a record fiscal 2026, with strong profitability and cash generation driven largely by a sharp recovery in networking—especially AI infrastructure and data center switching.. Topic tags: general web, ai, productivity, growth, manufacturing. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
Cisco zakończyło rok fiskalny 2026, który skończył się 25 lipca 2026 r., z rekordowymi wynikami. Wzrost był przede wszystkim efektem mocnego ożywienia w segmencie sieciowym, zwłaszcza zamówień związanych z infrastrukturą sztucznej inteligencji i przełącznikami dla centrów danych. Jednocześnie firma wyraźnie zwiększyła zapasy oraz długoterminowe zobowiązania wobec dostawców, co poprawia dostępność komponentów, ale podnosi ryzyko finansowe przy ewentualnym osłabieniu popytu. 14
12
W całym roku fiskalnym Cisco osiągnęło 63,3 mld USD przychodów, o 12% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto zgodny z amerykańskimi zasadami rachunkowości GAAP wyniósł 13,3 mld USD i wzrósł o 30%, a rozwodniony zysk na akcję (EPS) osiągnął 3,33 USD, czyli był o 31% wyższy rok do roku. Zysk operacyjny GAAP wyniósł 15,4 mld USD, co oznaczało marżę operacyjną na poziomie 24,3%. 14
Kończący rok IV kwartał był równie mocny: przychody wzrosły o 18% do rekordowych 17,3 mld USD. Zysk netto GAAP wyniósł 3,9 mld USD, a rozwodniony EPS GAAP — 0,97 USD, o 52% więcej niż przed rokiem. Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w kwartale wzrosły o 27% do 5,4 mld USD. 15
14
Przychody ze sprzedaży produktów w całym roku zwiększyły się o 16%, do około 48,3 mld USD. Szczególnie istotny był IV kwartał: przychody produktowe w segmencie Networking wzrosły o 28%, podczas gdy całkowite kwartalne przychody produktowe zwiększyły się o 24%. Warto rozróżnić te wskaźniki: 16% dotyczy całego roku, a 28% — wyłącznie IV kwartału i segmentu sieciowego. 12
14
Cisco oceniło, że infrastruktura AI odpowiadała za mniej niż 2% przychodów w roku fiskalnym 2025, lecz za około 6% w roku fiskalnym 2026. W tle był popyt ze strony hyperscalerów — największych operatorów globalnych chmur obliczeniowych — oraz rozbudowa sieci w centrach danych. Firma podniosła cel zamówień na infrastrukturę AI z 5 mld USD do 9 mld USD, a faktycznie zrealizowane zamówienia wyniosły w skali roku około 9,3 mld USD. 13
12
Aby zapewnić komponenty dla rozbudowy infrastruktury AI, Cisco znacząco podniosło poziom zapasów — o około 80%, do 5,7 mld USD. Zobowiązania do zakupu zapasów wzrosły natomiast do 17,2 mld USD. Znaczna ich część wiązała się z układami Cisco Silicon One i komponentami dla AI, w tym pamięciami kupowanymi z wyprzedzeniem na potrzeby wdrożeń hyperscalerów. 4
Taka strategia może ułatwiać terminowe dostawy i ograniczać problemy z dostępnością podzespołów. Ma jednak drugą stronę: jeżeli wdrożenia klientów się przesuną, popyt osłabnie, odbiorcy zmienią projekty, ceny komponentów spadną lub prognozy firmy okażą się zbyt optymistyczne, Cisco może być zmuszone do utworzenia odpisów na nadmiarowe albo przestarzałe zapasy oraz do ujęcia kosztów wynikających z zobowiązań zakupowych. Obciążenia te trafiają do kosztu sprzedaży. 3
14
Przepływy operacyjne w całym roku wyniosły 14,2 mld USD i pozostały zasadniczo stabilne rok do roku. Wolne przepływy pieniężne sięgnęły około 12,8 mld USD. Cisco przekazało akcjonariuszom 12,7 mld USD, czyli około 99% tej kwoty: 6,6 mld USD w dywidendach i 6,1 mld USD w skupie akcji własnych. 5
9
Na koniec roku w ramach autoryzacji skupu pozostawało 8,1 mld USD. Spółka ogłosiła kwartalną dywidendę w wysokości 0,42 USD na akcję, płatną 21 października 2026 r. dla akcjonariuszy zarejestrowanych 2 października 2026 r. 11
14
Cisco zakończyło rok z 15,9 mld USD w gotówce, ekwiwalentach gotówki i inwestycjach. Zadłużenie krótkoterminowe wyniosło 10,2 mld USD, w tym 6,7 mld USD w bonach komercyjnych. Program tych krótkoterminowych papierów dłużnych pozwala firmie utrzymywać do 15 mld USD w obrocie. Pozostałe zobowiązania do wykonania, czyli zakontraktowane przyszłe przychody, osiągnęły 46,7 mld USD, o 7% więcej rok do roku. 12
6
14
Rok fiskalny 2026 potwierdził, że wzrost Cisco w coraz większym stopniu opiera się na wdrożeniach AI, przełącznikach dla centrów danych i technologii Silicon One. To przełożyło się na rekordowe przychody oraz silny wzrost zysku na akcję. Jednocześnie większe zapasy i zobowiązania zakupowe sprawiają, że przyszłe marże oraz zamiana zysku na gotówkę będą bardziej zależne od tempa i trwałości zamówień od największych operatorów chmurowych.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Cisco zakończyło rok fiskalny 2026 rekordowymi przychodami 63,3 mld USD, wyższymi o 12% rok do roku, oraz zyskiem netto GAAP 13,3 mld USD, o 30% większym niż rok wcześniej.
Cisco zakończyło rok fiskalny 2026 rekordowymi przychodami 63,3 mld USD, wyższymi o 12% rok do roku, oraz zyskiem netto GAAP 13,3 mld USD, o 30% większym niż rok wcześniej. W IV kwartale przychody osiągnęły rekordowe 17,3 mld USD, a rozwodniony zysk na akcję według GAAP wyniósł 0,97 USD, rosnąc o 52% rok do roku.
Motorem odbicia był segment sieciowy, w tym infrastruktura AI i przełączniki dla centrów danych.