Nomura podnosi cenę docelową TSMC do 3.425 NT$. Cykl inwestycji w AI „jeszcze nie osiągnął szczytu”
Nomura podniosła cenę docelową akcji TSMC do 3.425 NT$ z 2.820 NT$, utrzymując rekomendację „Kupuj” i wskazując, że cykl inwestycyjny w infrastrukturę AI „jeszcze nie osiągnął szczytu” [31][4]. Mizuho podwyższyło prognozę miesięcznych mocy pakowania CoWoS do 140 tys.
Opublikowane przezEdytowane za pomocą DeepSeek-V4-FlashObrazy wygenerowane za pomocą GPT Image 1.5
Nomura podniosła cenę docelową akcji TSMC do 3.425 NT$ z 2.820 NT$, utrzymując rekomendację „Kupuj” i wskazując, że cykl inwestycyjny w infrastrukturę AI „jeszcze nie osiągnął szczytu” [31][4].
Mizuho podwyższyło prognozę miesięcznych mocy pakowania CoWoS do 140 tys. sztuk w 2026 r.
Nowa cena Nomury jest najwyższa wśród ostatnich rekomendacji i znacznie przewyższa konsensus analityków (przedział 2.100–2.400 NT$), ale pozostaje spójna z rekordowymi wynikami i prognozą wzrostu 30% przychodów w 2026 r.
Search & fact-check with cited sources for What new price targets, AI cycle forecasts, and advanced packaging capacity estimates did NomuraNomura and Mizuho issued bullish updates on TSMC driven by AI infrastructure demand.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What new price targets, AI cycle forecasts, and advanced packaging capacity estimates did Nomura. Article summary: On Monday (June 30, 2026), **Nomura raised its TSMC price target to NT$3,425** (from NT$2,820) and **Mizuho lifted its monthly CoWoS capacity forecast to 140k units by 2026 and 190k–200k by 2027**, both driven by convict. Topic tags: general, general web, user generated, news. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts wi
openai.com
W poniedziałek (30 czerwca 2026 r.) dwa duże banki inwestycyjne opublikowały niezwykle optymistyczne aktualizacje dotyczące Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Nomura podniosła cenę docelową akcji TSMC do 3.425 NT$ z 2.820 NT$, podczas gdy Mizuho zwiększyło prognozę miesięcznych mocy zaawansowanego pakowania CoWoS do 140 tys. sztuk w 2026 r. i 190–200 tys. sztuk w 2027 r.. Obie instytucje opierają swoje przekonanie na wspólnej tezie: cykl inwestycji w infrastrukturę sztucznej inteligencji nie osiągnął jeszcze szczytu.
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Nomura podnosi cenę docelową TSMC do 3.425 NT$. Cykl inwestycji w AI „jeszcze nie osiągnął szczytu”"?
Nomura podniosła cenę docelową akcji TSMC do 3.425 NT$ z 2.820 NT$, utrzymując rekomendację „Kupuj” i wskazując, że cykl inwestycyjny w infrastrukturę AI „jeszcze nie osiągnął szczytu” [31][4].
What are the key points to validate first?
Nomura podniosła cenę docelową akcji TSMC do 3.425 NT$ z 2.820 NT$, utrzymując rekomendację „Kupuj” i wskazując, że cykl inwestycyjny w infrastrukturę AI „jeszcze nie osiągnął szczytu” [31][4]. Mizuho podwyższyło prognozę miesięcznych mocy pakowania CoWoS do 140 tys. sztuk w 2026 r.
What should I do next in practice?
Nowa cena Nomury jest najwyższa wśród ostatnich rekomendacji i znacznie przewyższa konsensus analityków (przedział 2.100–2.400 NT$), ale pozostaje spójna z rekordowymi wynikami i prognozą wzrostu 30% przychodów w 2026 r.
Nomura podnosi cenę docelową TSMC do 3.425 NT$. Cykl inwestycji w AI „jeszcze nie osiągnął szczytu”
Nomura podniosła cenę docelową akcji TSMC do 3.425 NT$ z 2.820 NT$, utrzymując rekomendację „Kupuj” i wskazując, że cykl inwestycyjny w infrastrukturę AI „jeszcze nie osiągnął szczytu” [31][4]. Mizuho podwyższyło prognozę miesięcznych mocy pakowania CoWoS do 140 tys.
Opublikowane przezEdytowane za pomocą DeepSeek-V4-FlashObrazy wygenerowane za pomocą GPT Image 1.5
Nomura podniosła cenę docelową akcji TSMC do 3.425 NT$ z 2.820 NT$, utrzymując rekomendację „Kupuj” i wskazując, że cykl inwestycyjny w infrastrukturę AI „jeszcze nie osiągnął szczytu” [31][4].
Mizuho podwyższyło prognozę miesięcznych mocy pakowania CoWoS do 140 tys. sztuk w 2026 r.
Nowa cena Nomury jest najwyższa wśród ostatnich rekomendacji i znacznie przewyższa konsensus analityków (przedział 2.100–2.400 NT$), ale pozostaje spójna z rekordowymi wynikami i prognozą wzrostu 30% przychodów w 2026 r.
Search & fact-check with cited sources for What new price targets, AI cycle forecasts, and advanced packaging capacity estimates did NomuraNomura and Mizuho issued bullish updates on TSMC driven by AI infrastructure demand.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What new price targets, AI cycle forecasts, and advanced packaging capacity estimates did Nomura. Article summary: On Monday (June 30, 2026), **Nomura raised its TSMC price target to NT$3,425** (from NT$2,820) and **Mizuho lifted its monthly CoWoS capacity forecast to 140k units by 2026 and 190k–200k by 2027**, both driven by convict. Topic tags: general, general web, user generated, news. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts wi
openai.com
W poniedziałek (30 czerwca 2026 r.) dwa duże banki inwestycyjne opublikowały niezwykle optymistyczne aktualizacje dotyczące Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Nomura podniosła cenę docelową akcji TSMC do 3.425 NT$ z 2.820 NT$, podczas gdy Mizuho zwiększyło prognozę miesięcznych mocy zaawansowanego pakowania CoWoS do 140 tys. sztuk w 2026 r. i 190–200 tys. sztuk w 2027 r.. Obie instytucje opierają swoje przekonanie na wspólnej tezie: cykl inwestycji w infrastrukturę sztucznej inteligencji nie osiągnął jeszcze szczytu.
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Nomura podnosi cenę docelową TSMC do 3.425 NT$. Cykl inwestycji w AI „jeszcze nie osiągnął szczytu”"?
Nomura podniosła cenę docelową akcji TSMC do 3.425 NT$ z 2.820 NT$, utrzymując rekomendację „Kupuj” i wskazując, że cykl inwestycyjny w infrastrukturę AI „jeszcze nie osiągnął szczytu” [31][4].
What are the key points to validate first?
Nomura podniosła cenę docelową akcji TSMC do 3.425 NT$ z 2.820 NT$, utrzymując rekomendację „Kupuj” i wskazując, że cykl inwestycyjny w infrastrukturę AI „jeszcze nie osiągnął szczytu” [31][4]. Mizuho podwyższyło prognozę miesięcznych mocy pakowania CoWoS do 140 tys. sztuk w 2026 r.
What should I do next in practice?
Nowa cena Nomury jest najwyższa wśród ostatnich rekomendacji i znacznie przewyższa konsensus analityków (przedział 2.100–2.400 NT$), ale pozostaje spójna z rekordowymi wynikami i prognozą wzrostu 30% przychodów w 2026 r.
Nomura opublikowała zaktualizowaną cenę w swoim „Raporcie Anchor” z 30 czerwca, podnosząc cel z 2.820 NT$ do 3.425 NT$ – co stanowi wzrost o około 21% . Firma utrzymała rekomendację Kupuj i wyraźnie stwierdziła, że „cykl inwestycji w infrastrukturę AI nie osiągnął jeszcze szczytu” . Biorąc pod uwagę cenę zamknięcia TSMC na poziomie 2.340 NT$ z 26 czerwca, nowy cel oznacza potencjalny wzrost o około 46,4% .
Aktualizacja ta jest częścią systematycznego trendu podwyżek ze strony Nomury. W ciągu ostatniego roku firma systematycznie podnosiła swój cel dla TSMC:
Maj 2025: 1.170 NT$
Październik 2025: 1.855 NT$
Styczeń 2026: 2.135 NT$
Styczeń 2026 (po wynikach za IV kwartał): 2.280 NT$
Przed obecnym raportem: 2.820 NT$
30 czerwca 2026:3.425 NT$
Każdy krok był uzasadniony rosnącą widocznością popytu na AI oraz ograniczeniami mocy produkcyjnych CoWoS.
Prognozy mocy CoWoS od Mizuho: 140 tys. w 2026 r., 200 tys. w 2027 r.
Mizuho Securities Asia podwyższyło swoje szacunki miesięcznych mocy pakowania CoWoS (Chip-on-Wafer-on-Substrate) dla TSMC:
2026: 140 000 sztuk miesięcznie (wzrost z wcześniejszych szacunków 120 000)
2027: 190 000–200 000 sztuk miesięcznie (wzrost z wcześniejszych 170 000–180 000)
Motorem rewizji jest „ostro zrewidowana prognoza popytu na serwerowe CPU napędzane AI”, szczególnie ze strony klientów produkujących CPU i GPU do serwerów . Mizuho nie podało w tym samym raporcie nowej, konkretnej ceny docelowej dla TSMC, ale w ostatnich miesiącach podnosiło cele dla wielu spółek z łańcucha dostaw półprzewodników, w tym Applied Materials, Micron, STMicroelectronics i Texas Instruments .
Jak te aktualizacje wypadają na tle szerszego konsensusu analityków
TSMC ma konsensusową rekomendację „Kupuj” od 16 domów maklerskich, w tym 12 „Kupuj” i 2 „Silnie kupuj”. Średnia 1-roczna cena docelowa dla ADR TSMC wynosi około 449,38 USD. Najnowsze działania analityków malują obraz powszechnego optymizmu, ale nowy cel Nomury wyróżnia się na ich tle:
Nomura: 3.425 NT$ – najwyższy publicznie zgłoszony cel wśród ostatnich aktualizacji
Citi (marzec 2026): Mówi o „megacyklu AI”, prognozując, że węzeł N2 stanie się największym źródłem przychodów TSMC w historii do 2027 r.
Goldman Sachs (styczeń 2026): Podniósł cel do 2.330 NT$, powołując się na napięte moce i silny popyt na AI
BofA (styczeń 2026): Podniósł cel do 2.150 NT$ ; następnie do 2.360 NT$ w kwietniu 2026 r.
J.P. Morgan (styczeń 2026): Ustalił cel na 2.100 NT$
Cel Nomury na poziomie 3.425 NT$ jest znacząco wyższy od przedziału rówieśników (około 2.100–2.400 NT$) i implikuje premię wyceny znacznie powyżej tej, którą stosuje większość innych analityków .
Jak to się ma do wyników finansowych samego TSMC
Wyniki i prognozy samego TSMC stanowią fundamentalny kręgosłup dla tych agresywnych podwyżek ze strony analityków.
Wyniki 2025: TSMC podniosło prognozę wzrostu przychodów na 2025 r. do około 30% w USD w lipcu 2025 r., z wcześniejszych około 20% . Zysk za III kwartał 2025 r. był rekordowy .
Prognoza na 2026 (kwiecień 2026): TSMC prognozuje wzrost przychodów o >30% w 2026 r. i ogłosiło nakłady inwestycyjne na 2026 r. w wysokości 52–56 mld USD, co oznacza gwałtowny wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem . Przychody za I kwartał 2026 r. wyniosły około 35,9 mld USD, co oznacza wzrost o 35% rok do roku, a marża brutto sięgnęła 62,3%.
Sygnały dotyczące mocy: TSMC konwertuje moce z węzła N5 na N3 i rozbudowuje fabryki w Arizonie. Szacunki branżowe dotyczące miesięcznych mocy CoWoS na koniec 2025 r. wynosiły około 75–80 tys. wafli, a celem firmy jest 120–130 tys. do końca 2026 r. . Nowa prognoza Mizuho na poziomie 140 tys. przewyższa ten powszechnie cytowany cel firmy, odzwierciedlając jeszcze bardziej agresywny pogląd na popyt .
Dominacja HPC: Segment obliczeń o wysokiej wydajności (obejmujący akceleratory AI) stanowił 61% przychodów TSMC w I kwartale 2026 r., w porównaniu z 46% w I kwartale 2024 r. .
Podczas telekonferencji dotyczącej wyników za III kwartał 2025 r. dyrektor generalny TSMC C.C. Wei stwierdził, że moce produkcyjne związane z AI są „około trzy razy mniejsze” od popytu . Ta luka podażowo-popytowa wciąż napędza podwyżki ze strony analityków.
Co to oznacza dla inwestorów
Cel Nomury na poziomie 3.425 NT$ i zrewidowana prognoza Mizuho dotyczące CoWoS należą do najbardziej agresywnych analiz dotyczących TSMC. Obie odzwierciedlają przekonanie, że cykl wydatków inwestycyjnych na AI wciąż ma potencjał wzrostu – pogląd poparty rekordowymi przychodami samego TSMC, dynamiką wzrostu >30% i planem nakładów inwestycyjnych na poziomie 52–56 mld USD. Należy jednak pamiętać, że cel Nomury znacznie odbiega od zakresu konsensusu i implikuje premię wyceny znacznie powyżej tej, którą stosuje większość innych firm. Inwestorzy powinni rozważyć potencjał wzrostu w kontekście ryzyka, że szacunki te już dyskontują niemal idealny scenariusz popytowy.
Nomura calls TSMC's target price NT$1,170... | Erudite Asia
Nomura opublikowała zaktualizowaną cenę w swoim „Raporcie Anchor” z 30 czerwca, podnosząc cel z 2.820 NT$ do 3.425 NT$ – co stanowi wzrost o około 21% . Firma utrzymała rekomendację Kupuj i wyraźnie stwierdziła, że „cykl inwestycji w infrastrukturę AI nie osiągnął jeszcze szczytu” . Biorąc pod uwagę cenę zamknięcia TSMC na poziomie 2.340 NT$ z 26 czerwca, nowy cel oznacza potencjalny wzrost o około 46,4% .
Aktualizacja ta jest częścią systematycznego trendu podwyżek ze strony Nomury. W ciągu ostatniego roku firma systematycznie podnosiła swój cel dla TSMC:
Maj 2025: 1.170 NT$
Październik 2025: 1.855 NT$
Styczeń 2026: 2.135 NT$
Styczeń 2026 (po wynikach za IV kwartał): 2.280 NT$
Przed obecnym raportem: 2.820 NT$
30 czerwca 2026:3.425 NT$
Każdy krok był uzasadniony rosnącą widocznością popytu na AI oraz ograniczeniami mocy produkcyjnych CoWoS.
Prognozy mocy CoWoS od Mizuho: 140 tys. w 2026 r., 200 tys. w 2027 r.
Mizuho Securities Asia podwyższyło swoje szacunki miesięcznych mocy pakowania CoWoS (Chip-on-Wafer-on-Substrate) dla TSMC:
2026: 140 000 sztuk miesięcznie (wzrost z wcześniejszych szacunków 120 000)
2027: 190 000–200 000 sztuk miesięcznie (wzrost z wcześniejszych 170 000–180 000)
Motorem rewizji jest „ostro zrewidowana prognoza popytu na serwerowe CPU napędzane AI”, szczególnie ze strony klientów produkujących CPU i GPU do serwerów . Mizuho nie podało w tym samym raporcie nowej, konkretnej ceny docelowej dla TSMC, ale w ostatnich miesiącach podnosiło cele dla wielu spółek z łańcucha dostaw półprzewodników, w tym Applied Materials, Micron, STMicroelectronics i Texas Instruments .
Jak te aktualizacje wypadają na tle szerszego konsensusu analityków
TSMC ma konsensusową rekomendację „Kupuj” od 16 domów maklerskich, w tym 12 „Kupuj” i 2 „Silnie kupuj”. Średnia 1-roczna cena docelowa dla ADR TSMC wynosi około 449,38 USD. Najnowsze działania analityków malują obraz powszechnego optymizmu, ale nowy cel Nomury wyróżnia się na ich tle:
Nomura: 3.425 NT$ – najwyższy publicznie zgłoszony cel wśród ostatnich aktualizacji
Citi (marzec 2026): Mówi o „megacyklu AI”, prognozując, że węzeł N2 stanie się największym źródłem przychodów TSMC w historii do 2027 r.
Goldman Sachs (styczeń 2026): Podniósł cel do 2.330 NT$, powołując się na napięte moce i silny popyt na AI
BofA (styczeń 2026): Podniósł cel do 2.150 NT$ ; następnie do 2.360 NT$ w kwietniu 2026 r.
J.P. Morgan (styczeń 2026): Ustalił cel na 2.100 NT$
Cel Nomury na poziomie 3.425 NT$ jest znacząco wyższy od przedziału rówieśników (około 2.100–2.400 NT$) i implikuje premię wyceny znacznie powyżej tej, którą stosuje większość innych analityków .
Jak to się ma do wyników finansowych samego TSMC
Wyniki i prognozy samego TSMC stanowią fundamentalny kręgosłup dla tych agresywnych podwyżek ze strony analityków.
Wyniki 2025: TSMC podniosło prognozę wzrostu przychodów na 2025 r. do około 30% w USD w lipcu 2025 r., z wcześniejszych około 20% . Zysk za III kwartał 2025 r. był rekordowy .
Prognoza na 2026 (kwiecień 2026): TSMC prognozuje wzrost przychodów o >30% w 2026 r. i ogłosiło nakłady inwestycyjne na 2026 r. w wysokości 52–56 mld USD, co oznacza gwałtowny wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem . Przychody za I kwartał 2026 r. wyniosły około 35,9 mld USD, co oznacza wzrost o 35% rok do roku, a marża brutto sięgnęła 62,3%.
Sygnały dotyczące mocy: TSMC konwertuje moce z węzła N5 na N3 i rozbudowuje fabryki w Arizonie. Szacunki branżowe dotyczące miesięcznych mocy CoWoS na koniec 2025 r. wynosiły około 75–80 tys. wafli, a celem firmy jest 120–130 tys. do końca 2026 r. . Nowa prognoza Mizuho na poziomie 140 tys. przewyższa ten powszechnie cytowany cel firmy, odzwierciedlając jeszcze bardziej agresywny pogląd na popyt .
Dominacja HPC: Segment obliczeń o wysokiej wydajności (obejmujący akceleratory AI) stanowił 61% przychodów TSMC w I kwartale 2026 r., w porównaniu z 46% w I kwartale 2024 r. .
Podczas telekonferencji dotyczącej wyników za III kwartał 2025 r. dyrektor generalny TSMC C.C. Wei stwierdził, że moce produkcyjne związane z AI są „około trzy razy mniejsze” od popytu . Ta luka podażowo-popytowa wciąż napędza podwyżki ze strony analityków.
Co to oznacza dla inwestorów
Cel Nomury na poziomie 3.425 NT$ i zrewidowana prognoza Mizuho dotyczące CoWoS należą do najbardziej agresywnych analiz dotyczących TSMC. Obie odzwierciedlają przekonanie, że cykl wydatków inwestycyjnych na AI wciąż ma potencjał wzrostu – pogląd poparty rekordowymi przychodami samego TSMC, dynamiką wzrostu >30% i planem nakładów inwestycyjnych na poziomie 52–56 mld USD. Należy jednak pamiętać, że cel Nomury znacznie odbiega od zakresu konsensusu i implikuje premię wyceny znacznie powyżej tej, którą stosuje większość innych firm. Inwestorzy powinni rozważyć potencjał wzrostu w kontekście ryzyka, że szacunki te już dyskontują niemal idealny scenariusz popytowy.
Nomura calls TSMC's target price NT$1,170... | Erudite Asia