AMD kontratakuje: 256-rdzeniowy EPYC Venice pokonuje NVIDIA Vera 3,3-krotnie w zadaniach AI na skalę szafy
AMD szacuje, że obecny EPYC 9965 (192 rdzenie) i następna generacja EPYC Venice (256 rdzeni) oferują odpowiednio 2,37x i 3,3x większą przepustowość na poziomie szafy niż 88 rdzeniowy CPU NVIDIA Vera, przy limicie mocy... AMD argumentuje, że kluczową metryką jest wydajność na skalę szafy dla obciążonych CPU usług age...
Opublikowane przezEdytowane za pomocą DeepSeek-V4-ProObrazy wygenerowane za pomocą GPT Image 1.5
AMD szacuje, że obecny EPYC 9965 (192 rdzenie) i następna generacja EPYC Venice (256 rdzeni) oferują odpowiednio 2,37x i 3,3x większą przepustowość na poziomie szafy niż 88 rdzeniowy CPU NVIDIA Vera, przy limicie mocy...
AMD argumentuje, że kluczową metryką jest wydajność na skalę szafy dla obciążonych CPU usług agentowych (bazy danych, serwery WWW, pamięć podręczna), co jest bezpośrednim kontrargumentem dla koncentracji NVIDII na wyd...
Porównanie sprowadza się do fundamentalnej debaty: czy wartość CPU mierzy się szczytową prędkością pojedynczego układu, czy liczbą rdzeni, które można zmieścić w szafie do obsługi tysięcy równoczesnych agentów AI?
What arguments did AMD make in its June 9 technical blog to counter Nvidia's Vera CPU benchmarks, specifically regarding rack-scale AI worklAMD's rack-scale throughput argument pits its high-core-count EPYC processors against NVIDIA's 88-core Vera CPU. | Image: Studio Global
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What arguments did AMD make in its June 9 technical blog to counter Nvidia's Vera CPU benchmarks, specifically regarding rack-scale AI workl. Article summary: On June 10, 2026, AMD published a blog post and accompanying methodology paper arguing that NVIDIA's Vera benchmarks miss the critical dimension of **rack-scale throughput** for agentic AI — where the CPU handles orchest. Topic tags: general, general web, user generated, documentation. Reference image context from search candidates: Reference image 1: visual subject "# AMD’s bold claim: Nvidia has no moat. ## Instinct goes rackscale with "Helios" AI Rack. **During Advancing AI 2025 in San Jose, AMD was adamant: Nvidia can be beaten and has no m" source context "AMD's bold claim: Nvidia has no moat - Techzine Global" Reference image 2: visual subject "AMD has po
openai.com
Walka o duszę centrum danych dla AI przeniosła się z procesorów graficznych (GPU) na skromne jednostki centralne (CPU). 10 czerwca 2026 roku AMD opublikowało techniczny wpis na blogu oraz dokument metodologiczny, które bezpośrednio podważają narrację wydajnościową, jaką NVIDIA zbudowała wokół swojego nowego CPU Vera. Sednem argumentacji AMD nie jest to, że Vera jest wolnym układem, ale że NVIDIA mierzy nie to, co trzeba. Dla nadchodzącej fali agentowej sztucznej inteligencji (ang. agentic AI), gdzie tysiące agentów AI wymagają stałej orkiestracji po stronie CPU, dostępu do baz danych, obsługi serwerów WWW i buforowania, AMD podkreśla, że jedynym sensownym testem jest całkowita przepustowość na poziomie szafy serwerowej przy ustalonym budżecie energetycznym .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "AMD kontratakuje: 256-rdzeniowy EPYC Venice pokonuje NVIDIA Vera 3,3-krotnie w zadaniach AI na skalę szafy"?
AMD szacuje, że obecny EPYC 9965 (192 rdzenie) i następna generacja EPYC Venice (256 rdzeni) oferują odpowiednio 2,37x i 3,3x większą przepustowość na poziomie szafy niż 88 rdzeniowy CPU NVIDIA Vera, przy limicie mocy...
What are the key points to validate first?
AMD szacuje, że obecny EPYC 9965 (192 rdzenie) i następna generacja EPYC Venice (256 rdzeni) oferują odpowiednio 2,37x i 3,3x większą przepustowość na poziomie szafy niż 88 rdzeniowy CPU NVIDIA Vera, przy limicie mocy... AMD argumentuje, że kluczową metryką jest wydajność na skalę szafy dla obciążonych CPU usług agentowych (bazy danych, serwery WWW, pamięć podręczna), co jest bezpośrednim kontrargumentem dla koncentracji NVIDII na wyd...
What should I do next in practice?
Porównanie sprowadza się do fundamentalnej debaty: czy wartość CPU mierzy się szczytową prędkością pojedynczego układu, czy liczbą rdzeni, które można zmieścić w szafie do obsługi tysięcy równoczesnych agentów AI?
AMD kontratakuje: 256-rdzeniowy EPYC Venice pokonuje NVIDIA Vera 3,3-krotnie w zadaniach AI na skalę szafy
AMD szacuje, że obecny EPYC 9965 (192 rdzenie) i następna generacja EPYC Venice (256 rdzeni) oferują odpowiednio 2,37x i 3,3x większą przepustowość na poziomie szafy niż 88 rdzeniowy CPU NVIDIA Vera, przy limicie mocy... AMD argumentuje, że kluczową metryką jest wydajność na skalę szafy dla obciążonych CPU usług age...
Opublikowane przezEdytowane za pomocą DeepSeek-V4-ProObrazy wygenerowane za pomocą GPT Image 1.5
AMD szacuje, że obecny EPYC 9965 (192 rdzenie) i następna generacja EPYC Venice (256 rdzeni) oferują odpowiednio 2,37x i 3,3x większą przepustowość na poziomie szafy niż 88 rdzeniowy CPU NVIDIA Vera, przy limicie mocy...
AMD argumentuje, że kluczową metryką jest wydajność na skalę szafy dla obciążonych CPU usług agentowych (bazy danych, serwery WWW, pamięć podręczna), co jest bezpośrednim kontrargumentem dla koncentracji NVIDII na wyd...
Porównanie sprowadza się do fundamentalnej debaty: czy wartość CPU mierzy się szczytową prędkością pojedynczego układu, czy liczbą rdzeni, które można zmieścić w szafie do obsługi tysięcy równoczesnych agentów AI?
What arguments did AMD make in its June 9 technical blog to counter Nvidia's Vera CPU benchmarks, specifically regarding rack-scale AI worklAMD's rack-scale throughput argument pits its high-core-count EPYC processors against NVIDIA's 88-core Vera CPU. | Image: Studio Global
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What arguments did AMD make in its June 9 technical blog to counter Nvidia's Vera CPU benchmarks, specifically regarding rack-scale AI workl. Article summary: On June 10, 2026, AMD published a blog post and accompanying methodology paper arguing that NVIDIA's Vera benchmarks miss the critical dimension of **rack-scale throughput** for agentic AI — where the CPU handles orchest. Topic tags: general, general web, user generated, documentation. Reference image context from search candidates: Reference image 1: visual subject "# AMD’s bold claim: Nvidia has no moat. ## Instinct goes rackscale with "Helios" AI Rack. **During Advancing AI 2025 in San Jose, AMD was adamant: Nvidia can be beaten and has no m" source context "AMD's bold claim: Nvidia has no moat - Techzine Global" Reference image 2: visual subject "AMD has po
openai.com
Walka o duszę centrum danych dla AI przeniosła się z procesorów graficznych (GPU) na skromne jednostki centralne (CPU). 10 czerwca 2026 roku AMD opublikowało techniczny wpis na blogu oraz dokument metodologiczny, które bezpośrednio podważają narrację wydajnościową, jaką NVIDIA zbudowała wokół swojego nowego CPU Vera. Sednem argumentacji AMD nie jest to, że Vera jest wolnym układem, ale że NVIDIA mierzy nie to, co trzeba. Dla nadchodzącej fali agentowej sztucznej inteligencji (ang. agentic AI), gdzie tysiące agentów AI wymagają stałej orkiestracji po stronie CPU, dostępu do baz danych, obsługi serwerów WWW i buforowania, AMD podkreśla, że jedynym sensownym testem jest całkowita przepustowość na poziomie szafy serwerowej przy ustalonym budżecie energetycznym .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "AMD kontratakuje: 256-rdzeniowy EPYC Venice pokonuje NVIDIA Vera 3,3-krotnie w zadaniach AI na skalę szafy"?
AMD szacuje, że obecny EPYC 9965 (192 rdzenie) i następna generacja EPYC Venice (256 rdzeni) oferują odpowiednio 2,37x i 3,3x większą przepustowość na poziomie szafy niż 88 rdzeniowy CPU NVIDIA Vera, przy limicie mocy...
What are the key points to validate first?
AMD szacuje, że obecny EPYC 9965 (192 rdzenie) i następna generacja EPYC Venice (256 rdzeni) oferują odpowiednio 2,37x i 3,3x większą przepustowość na poziomie szafy niż 88 rdzeniowy CPU NVIDIA Vera, przy limicie mocy... AMD argumentuje, że kluczową metryką jest wydajność na skalę szafy dla obciążonych CPU usług agentowych (bazy danych, serwery WWW, pamięć podręczna), co jest bezpośrednim kontrargumentem dla koncentracji NVIDII na wyd...
What should I do next in practice?
Porównanie sprowadza się do fundamentalnej debaty: czy wartość CPU mierzy się szczytową prędkością pojedynczego układu, czy liczbą rdzeni, które można zmieścić w szafie do obsługi tysięcy równoczesnych agentów AI?
Zamiast bezpośredniego wyścigu na pojedynczy rdzeń, AMD proponuje eksperyment myślowy: daj każdej platformie budżet mocy 100 kW na szafę i zobacz, ile rzeczywistej pracy agentowej może obsłużyć. W tym scenariuszu, wewnętrzne modelowanie AMD sugeruje, że procesory EPYC z dużą liczbą rdzeni dramatycznie przewyższają układ Vera NVIDII nie dlatego, że każdy rdzeń jest znacznie szybszy, ale dlatego, że doskonała efektywność energetyczna pozwala na upakowanie znacznie większej liczby rdzeni w tym samym limicie mocy .
Tabela wyników dla szafy serwerowej: jak według AMD wypadają procesory
Modelowane porównanie AMD normalizuje wszystkie platformy do dwuprocesorowej (2P) szafy serwerowej o mocy 100 kW. Łączy sześć obciążeń kluczowych dla agentowej AI – wydajność całkowitą SPECrate 2017, Java po stronie serwera, serwer WWW NGINX, Redis, Memcached i relacyjne bazy danych – w średnią geometryczną przepustowości, z układem Vera jako punktem odniesienia .
Platforma
Rdzenie na CPU
Znormalizowana przepustowość na poziomie szafy (średnia geometryczna)
NVIDIA Vera (88C, Olympus ARM)
88
1.00x (punkt odniesienia)
Intel Xeon 6980P (128C, Granite Rapids-AP)
128
1.46x
AMD EPYC 9965 "Turin" (192C, Zen 5)
192
2.37x
AMD EPYC "Venice" (256C, Zen 6)
256
3.30x (prognoza)
Szczegółowy podział dla poszczególnych obciążeń nadchodzącego układu Venice w porównaniu z Verą jest szczególnie agresywny, z prognozami wahającymi się od 2,40-krotnego wzrostu w wydajności całkowitej do 4,05-krotnej przewagi w transakcjach relacyjnych baz danych (TPROC-C) .
Debata metodologiczna: rdzenie na wat vs. wydajność na rdzeń
Spór sprowadza się do fundamentalnej kalkulacji fizyki i efektywności. Model AMD szacuje, że jego układy mają niższy znormalizowany pobór mocy węzła 2P niż Vera. Kiedy każda szafa jest ograniczona do 100 kW, niższy pobór mocy na węzeł oznacza, że fizycznie można zainstalować więcej serwerów. Analiza AMD pokazuje, że podczas gdy szafa Vera ma znormalizowaną liczbę węzłów 1.00x, szafa z układem EPYC 9965 może pomieścić 1.86x znormalizowanych rdzeni, a szafa Venice 2.08x .
Przepustowość na poziomie szafy jest następnie obliczana jako iloczyn wydajności na węzeł i liczby węzłów w szafie. Nawet gdyby Vera była nieco szybsza w przeliczeniu na rdzeń – co potwierdzają niektóre wczesne niezależne testy – argument AMD jest taki, że matematycznie niemożliwe jest przezwyciężenie ogromnej przewagi liczby rdzeni, jaką umożliwiają jego bardziej energooszczędne konstrukcje w szafie z ograniczeniem mocy .
AMD wysuwa jednak również twierdzenia dotyczące samej wydajności na rdzeń. Jego dokument metodologiczny szacuje, że 64-rdzeniowy CPU Venice zapewni o 27% wyższą wydajność SPECrate na rdzeń niż 88-rdzeniowy procesor Vera, a nawet 96-rdzeniowy układ Venice utrzyma 11-procentową przewagę na rdzeń .
Dwa spojrzenia na wojnę CPU
To klasyczna wojna na ramy testów porównawczych, w której każda firma wybiera pomiar najlepiej pasujący do jej filozofii projektowania .
Spojrzenie NVIDII: Szybkość pojedynczego procesora. NVIDIA pozycjonuje Verę jako „CPU dla agentów”, zbudowany z myślą o masowo współbieżnych środowiskach testowych, gdzie najważniejsza jest szybka wydajność pojedynczego układu. Własny wpis techniczny firmy twierdzi, że Vera zapewnia do 1,5 raza wyższą wydajność w środowisku testowym agentów w porównaniu z konkurencyjnymi platformami x86, wspieraną przez 1,2 TB/s przepustowości pamięci i niestandardowe rdzenie Olympus z technologią NVIDIA Spatial Multithreading .
Spojrzenie AMD: Gęstość usług na skalę szafy. AMD przeformułowuje dyskusję na produkcyjne środowiska agentowej AI, gdzie GPU wykonuje model, ale CPU obsługuje wszystko wokół niego – orkiestrację, uwierzytelnianie użytkowników, warstwy buforowania i zapytania do baz danych. W tym ujęciu obsługa 10 000 współbieżnych agentów AI wymaga ogromnej, wielowątkowej przepustowości, którą najlepiej zapewnia maksymalizacja gęstości rdzeni na szafę .
Krytyczne zastrzeżenia do liczby 3.3x
Chociaż główne dane AMD przyciągają wzrok, wymagają one solidnej dawki kontekstu.
Wszystkie liczby to wewnętrzne szacunki AMD. Najważniejszym zastrzeżeniem jest to, że zwłaszcza dane dla układu Venice są projekcjami przedprodukcyjnymi, a nie niezależnie zmierzonymi wynikami. Sama analiza jest modelem, a nie testem .
NVIDIA opowiada inną historię przy innych obciążeniach. Własne testy NVIDII, wykorzystujące wybrane przez nią obciążenia środowiska testowego i kompilacji, często pokazują, że Vera przewyższa obecne wysokowydajne procesory AMD EPYC na poziomie pojedynczego procesora .
Porównywanie jabłek z pomarańczami. Średnia geometryczna AMD z sześciu obciążeń koncentruje się na usługach infrastrukturalnych po stronie CPU. Nie obejmuje obciążeń związanych z kompilacją, wykonywaniem kodu i wywołaniami narzędzi w środowisku testowym agentów, które stanowią centralny punkt marketingu NVIDII dla układu Vera .
Pobór mocy Very jest szacowany przez AMD. Kluczowym czynnikiem przewagi AMD na poziomie szafy jest założenie dotyczące poboru mocy węzła Vera. W znormalizowanym modelu AMD, Vera ma najwyższy pobór mocy węzła 2P, co ogranicza liczbę węzłów w szafie. Jest to założenie modelowe AMD, a nie niezależnie zweryfikowany pomiar finalnego krzemu .
Dostępność: Kiedy naprawdę pojawi się sprzęt?
Harmonogramy produkcyjne dodają kolejną warstwę do dynamiki konkurencji.
AMD EPYC 9965 "Turin" (Zen 5): Ten 192-rdzeniowy procesor jest obecnym flagowcem i podstawą dla twierdzenia AMD o 2,37-krotnej przepustowości szafy w porównaniu z Verą. Jest on obecnie dostępny na rynku .
AMD EPYC "Venice" (Zen 6, 256-rdzeni): AMD potwierdziło 21 maja 2026 r., że układ Venice wszedł do produkcji masowej w zaawansowanym procesie technologicznym 2 nm firmy TSMC . Premiera serwerowej serii EPYC Venice spodziewana jest w drugiej połowie 2026 r., a modele desktopowe Zen 6 pojawią się później .
NVIDIA Vera: NVIDIA rozpoczęła dostawy pierwszych procesorów Vera do wiodących laboratoriów AI, takich jak Anthropic, OpenAI i Oracle Cloud Infrastructure, w połowie maja 2026 r., a szersza dostępność partnerska spodziewana jest w drugiej połowie roku .
W miarę jak oba układy zbliżają się do ogólnej dostępności, debata w końcu przeniesie się ze slajdów dostawców do niezależnych testów w centrach danych. Do tego czasu najbardziej użytecznym wnioskiem może nie być to, który CPU jest szybszy, ale upewnienie się, że ocena infrastruktury jest zgodna z konkretnym obciążeniem, które zamierzasz uruchomić.
Zamiast bezpośredniego wyścigu na pojedynczy rdzeń, AMD proponuje eksperyment myślowy: daj każdej platformie budżet mocy 100 kW na szafę i zobacz, ile rzeczywistej pracy agentowej może obsłużyć. W tym scenariuszu, wewnętrzne modelowanie AMD sugeruje, że procesory EPYC z dużą liczbą rdzeni dramatycznie przewyższają układ Vera NVIDII nie dlatego, że każdy rdzeń jest znacznie szybszy, ale dlatego, że doskonała efektywność energetyczna pozwala na upakowanie znacznie większej liczby rdzeni w tym samym limicie mocy .
Tabela wyników dla szafy serwerowej: jak według AMD wypadają procesory
Modelowane porównanie AMD normalizuje wszystkie platformy do dwuprocesorowej (2P) szafy serwerowej o mocy 100 kW. Łączy sześć obciążeń kluczowych dla agentowej AI – wydajność całkowitą SPECrate 2017, Java po stronie serwera, serwer WWW NGINX, Redis, Memcached i relacyjne bazy danych – w średnią geometryczną przepustowości, z układem Vera jako punktem odniesienia .
Platforma
Rdzenie na CPU
Znormalizowana przepustowość na poziomie szafy (średnia geometryczna)
NVIDIA Vera (88C, Olympus ARM)
88
1.00x (punkt odniesienia)
Intel Xeon 6980P (128C, Granite Rapids-AP)
128
1.46x
AMD EPYC 9965 "Turin" (192C, Zen 5)
192
2.37x
AMD EPYC "Venice" (256C, Zen 6)
256
3.30x (prognoza)
Szczegółowy podział dla poszczególnych obciążeń nadchodzącego układu Venice w porównaniu z Verą jest szczególnie agresywny, z prognozami wahającymi się od 2,40-krotnego wzrostu w wydajności całkowitej do 4,05-krotnej przewagi w transakcjach relacyjnych baz danych (TPROC-C) .
Debata metodologiczna: rdzenie na wat vs. wydajność na rdzeń
Spór sprowadza się do fundamentalnej kalkulacji fizyki i efektywności. Model AMD szacuje, że jego układy mają niższy znormalizowany pobór mocy węzła 2P niż Vera. Kiedy każda szafa jest ograniczona do 100 kW, niższy pobór mocy na węzeł oznacza, że fizycznie można zainstalować więcej serwerów. Analiza AMD pokazuje, że podczas gdy szafa Vera ma znormalizowaną liczbę węzłów 1.00x, szafa z układem EPYC 9965 może pomieścić 1.86x znormalizowanych rdzeni, a szafa Venice 2.08x .
Przepustowość na poziomie szafy jest następnie obliczana jako iloczyn wydajności na węzeł i liczby węzłów w szafie. Nawet gdyby Vera była nieco szybsza w przeliczeniu na rdzeń – co potwierdzają niektóre wczesne niezależne testy – argument AMD jest taki, że matematycznie niemożliwe jest przezwyciężenie ogromnej przewagi liczby rdzeni, jaką umożliwiają jego bardziej energooszczędne konstrukcje w szafie z ograniczeniem mocy .
AMD wysuwa jednak również twierdzenia dotyczące samej wydajności na rdzeń. Jego dokument metodologiczny szacuje, że 64-rdzeniowy CPU Venice zapewni o 27% wyższą wydajność SPECrate na rdzeń niż 88-rdzeniowy procesor Vera, a nawet 96-rdzeniowy układ Venice utrzyma 11-procentową przewagę na rdzeń .
Dwa spojrzenia na wojnę CPU
To klasyczna wojna na ramy testów porównawczych, w której każda firma wybiera pomiar najlepiej pasujący do jej filozofii projektowania .
Spojrzenie NVIDII: Szybkość pojedynczego procesora. NVIDIA pozycjonuje Verę jako „CPU dla agentów”, zbudowany z myślą o masowo współbieżnych środowiskach testowych, gdzie najważniejsza jest szybka wydajność pojedynczego układu. Własny wpis techniczny firmy twierdzi, że Vera zapewnia do 1,5 raza wyższą wydajność w środowisku testowym agentów w porównaniu z konkurencyjnymi platformami x86, wspieraną przez 1,2 TB/s przepustowości pamięci i niestandardowe rdzenie Olympus z technologią NVIDIA Spatial Multithreading .
Spojrzenie AMD: Gęstość usług na skalę szafy. AMD przeformułowuje dyskusję na produkcyjne środowiska agentowej AI, gdzie GPU wykonuje model, ale CPU obsługuje wszystko wokół niego – orkiestrację, uwierzytelnianie użytkowników, warstwy buforowania i zapytania do baz danych. W tym ujęciu obsługa 10 000 współbieżnych agentów AI wymaga ogromnej, wielowątkowej przepustowości, którą najlepiej zapewnia maksymalizacja gęstości rdzeni na szafę .
Krytyczne zastrzeżenia do liczby 3.3x
Chociaż główne dane AMD przyciągają wzrok, wymagają one solidnej dawki kontekstu.
Wszystkie liczby to wewnętrzne szacunki AMD. Najważniejszym zastrzeżeniem jest to, że zwłaszcza dane dla układu Venice są projekcjami przedprodukcyjnymi, a nie niezależnie zmierzonymi wynikami. Sama analiza jest modelem, a nie testem .
NVIDIA opowiada inną historię przy innych obciążeniach. Własne testy NVIDII, wykorzystujące wybrane przez nią obciążenia środowiska testowego i kompilacji, często pokazują, że Vera przewyższa obecne wysokowydajne procesory AMD EPYC na poziomie pojedynczego procesora .
Porównywanie jabłek z pomarańczami. Średnia geometryczna AMD z sześciu obciążeń koncentruje się na usługach infrastrukturalnych po stronie CPU. Nie obejmuje obciążeń związanych z kompilacją, wykonywaniem kodu i wywołaniami narzędzi w środowisku testowym agentów, które stanowią centralny punkt marketingu NVIDII dla układu Vera .
Pobór mocy Very jest szacowany przez AMD. Kluczowym czynnikiem przewagi AMD na poziomie szafy jest założenie dotyczące poboru mocy węzła Vera. W znormalizowanym modelu AMD, Vera ma najwyższy pobór mocy węzła 2P, co ogranicza liczbę węzłów w szafie. Jest to założenie modelowe AMD, a nie niezależnie zweryfikowany pomiar finalnego krzemu .
Dostępność: Kiedy naprawdę pojawi się sprzęt?
Harmonogramy produkcyjne dodają kolejną warstwę do dynamiki konkurencji.
AMD EPYC 9965 "Turin" (Zen 5): Ten 192-rdzeniowy procesor jest obecnym flagowcem i podstawą dla twierdzenia AMD o 2,37-krotnej przepustowości szafy w porównaniu z Verą. Jest on obecnie dostępny na rynku .
AMD EPYC "Venice" (Zen 6, 256-rdzeni): AMD potwierdziło 21 maja 2026 r., że układ Venice wszedł do produkcji masowej w zaawansowanym procesie technologicznym 2 nm firmy TSMC . Premiera serwerowej serii EPYC Venice spodziewana jest w drugiej połowie 2026 r., a modele desktopowe Zen 6 pojawią się później .
NVIDIA Vera: NVIDIA rozpoczęła dostawy pierwszych procesorów Vera do wiodących laboratoriów AI, takich jak Anthropic, OpenAI i Oracle Cloud Infrastructure, w połowie maja 2026 r., a szersza dostępność partnerska spodziewana jest w drugiej połowie roku .
W miarę jak oba układy zbliżają się do ogólnej dostępności, debata w końcu przeniesie się ze slajdów dostawców do niezależnych testów w centrach danych. Do tego czasu najbardziej użytecznym wnioskiem może nie być to, który CPU jest szybszy, ale upewnienie się, że ocena infrastruktury jest zgodna z konkretnym obciążeniem, które zamierzasz uruchomić.