De kernboodschap van CIOE 2026 is architectonisch: 800G modules worden op grote schaal geproduceerd, 1,6T zit in de opschalingsfase en producten vanaf 3,2T bevinden zich meestal nog in de sample of klantvalidatiefase. Niet alleen de hoogste modulesnelheid telt, maar de combinatie van pluggable optics, LPO, NPO, CPO...
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 TerraAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What will China’s 27th China International Optoelectronic Expo (CIOE), opening September 9, 2026, in Shenzhen, reveal about the AI-driven up. Article summary: CIOE 2026 shows that AI networking is moving from a simple “faster pluggable transceiver” cycle to an architecture change: 800G is the shipping-volume product, 1.6T is entering broader deployment, and 3.2T-plus optical e. Topic tags: general, general web, user generated, news, documentation. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, water
AI-netwerken in datacenters lopen tegen een praktische grens aan: alleen snellere, verwisselbare optische modules aan het frontpaneel zijn niet meer voldoende. Op CIOE 2026 in Shenzhen was de marktfasering duidelijk. 800G is breed commercieel beschikbaar, 1,6T gaat een fase van grootschalige uitrol in en producten van 3,2T, 6,4T en 12,8T zijn vooral demonstraties, samples en technologieën in klantvalidatie. 2
10
12
De AI-opmars in optica draait daarmee in essentie om interconnects en energieverbruik. Bij hogere bandbreedtes moet het elektrische traject zo kort mogelijk zijn voordat het signaal in licht wordt omgezet.
Volgens CIOE worden 800G-modules al op grote schaal geproduceerd en is 2026 een sleuteljaar voor de brede opschaling van 1,6T-modules. Producten vanaf 3,2T zitten nog in de fase van samples en klantvalidatie. 2
12
Dat onderscheid zegt meer dan de grootste terabitwaarde op een beursstand:
CIOE verwijst naar een prognose van marktonderzoeker LightCounting: 800G- en 1,6T-modules zouden in 2026 samen ongeveer 14,6 miljard dollar omzet genereren, goed voor circa 64% van de markt voor optische modules. Het gaat om een prognose, niet om gerealiseerde verkoop, maar zij onderstreept hoe sterk de vraag zich concentreert bij de hoogste snelheden die al worden ingezet. 4
Traditionele pluggable optics zitten aan het frontpaneel. Het snelle elektrische signaal moet daardoor vanaf een switch- of reken-ASIC — de gespecialiseerde chip die netwerk- of rekenwerk uitvoert — over printsporen, connectoren en soms extra signaalconditionering naar de optische module reizen.
Bij steeds hogere snelheden per lane wordt de afweging tussen signaalverlies, signaalintegriteit, equalization, thermische ruimte en energieverbruik veel lastiger. CIOE noemt NPO en CPO belangrijke routes voorbij de bandbreedtegrens van 1,6T, omdat de optische engine dichter bij de switchchip wordt geplaatst en het verlies van snelle elektrische signalen afneemt. 12
Dat betekent niet dat pluggable optics ineens verdwijnen. Het wijst op een geleidelijke verschuiving, waarin verschillende architecturen elk hun eigen toepassingsgebied houden.
Linear pluggable optics (LPO) blijven verwisselbare modules, maar gebruiken een lineaire architectuur in plaats van een DSP in de module. Dat kan energieverbruik en latentie verlagen bij korte afstanden. De keerzijde: het elektrische kanaal van het hostsysteem moet uitzonderlijk goed zijn. CIOE stelt dat LPO juist voor korte verbindingen terrein wint dankzij het lage energieverbruik en de lage latentie. 12
Near-packaged optics (NPO) plaatsen een optische engine vlak bij de switch-ASIC. De elektrische afstand wordt daardoor sterk verkort, terwijl de aanpak modularer blijft dan volledige co-packaging. Op CIOE waren NPO-engines van 3,2T en 6,4T te zien; de beursgids vermeldde onder meer een 6,4T-NPO-engine van Accelink. 1
13
Co-packaged optics (CPO) integreren de optica in of direct naast het switchpakket. Daarmee wordt het snelle elektrische traject maximaal ingekort. Daar staan ingewikkeldere eisen tegenover voor koeling, productieopbrengst, reparatie en onderhoud in het veld. CPO is daarom geen universele opvolger van verwisselbare transceivers, maar een keuze op systeemarchitectuurniveau.
De waarschijnlijkste uitkomst is naast elkaar bestaan: conventionele pluggable modules met DSP, LPO, NPO en CPO zullen ieder worden ingezet op basis van afstand, energieverbruik, onderhoudbaarheid en operationeel risico.
De productaankondigingen op CIOE laten zien dat Chinese leveranciers verder gaan dan alleen toekomstconcepten. Er is een mix van leverbare producten en steeds concretere optische engines voor volgende generaties.
De belangrijke nuance is de productstatus. Een publieke demonstratie, een sample, klantvalidatie en volumelevering zijn wezenlijk verschillende mijlpalen. CIOE zelf plaatst het merendeel van de producten vanaf 3,2T nog in de eerdere fasen van dat traject. 2
Dat optica dichter naar de chip schuift, betekent niet dat koper verdwijnt. Koper blijft aantrekkelijk waar zeer korte afstanden, kosten en energieprofiel in zijn voordeel werken.
NVIDIA beschrijft voor zijn Vera Rubin NVL72-rack een modulaire koperen kabelruggegraat/backplane, opgebouwd uit maximaal vier vooraf geïntegreerde kabelcartridges die de trays verbinden. 49 Luxshare ontwikkelt elektrische interconnecttechnologieën van 224G en 448G, waaronder CPC, NPC, kabelcartridges en producten voor snelle backplanes. Het bedrijf stelt dat zijn 448G CPC PCIe DAC-technologie het totale energieverbruik van een systeem met meer dan 30% kan verlagen; dat is een bedrijfsclaim en geen onafhankelijk geverifieerd resultaat voor een volledig systeem.
52
De rolverdeling is cruciaal voor AI-racks: gebruik koper waar het traject extreem kort en gecontroleerd is, en schakel over op optica wanneer afstand, totale bandbreedte of energiegebruik elektrische verbindingen minder praktisch maken.
Het CIOE-verhaal eindigt niet bij het rack. Nu AI-workloads zich over gebouwen, campussen en stedelijke netwerken verspreiden, wordt de kwaliteit van glasvezel voor datacenterinterconnects eveneens belangrijker.
YOFC meldt dat het een doorlopende hollow-core fiber van 91,2 kilometer heeft geproduceerd en dergelijke vezel in meer dan tien commerciële en proefprojecten heeft ingezet. 38 Afzonderlijke berichtgeving stelt dat het bedrijf meer dan 10.000 vezelkilometer heeft geleverd en een demping van 0,04 dB/km rapporteerde.
34 Hengtong presenteerde op CIOE hollow-core anti-resonant fiber.
12
Hollow-core fiber vervangt de korte elektrische links binnen een rack niet. De relevantie ligt elders: het is een technologie in ontwikkeling voor verbindingen met minder verlies en lagere latentie over langere afstanden tussen datacenters en in metronetwerken.
De belangrijkste signalen zijn minder spectaculair dan een nieuw terabitgetal op een beursstand:
LightCounting voorspelt voor 2026 een groei van 65% in de markt voor Ethernet-transceivers, na sterke groei in de twee voorgaande jaren. 23 Maar de diepere boodschap van CIOE is niet alleen dat AI meer optica koopt. AI dwingt de sector opnieuw te bepalen waar de elektrische verbinding eindigt en de optische verbinding begint.
Voorlopig is 800G het commerciële anker en vormt 1,6T de volgende grote opschalingsfase. De vele NPO-, CPO- en XPO-demonstraties wijzen op de volgende beperking: zodra zeer snelle elektrische kanalen niet meer binnen de grenzen voor verlies, energie en warmte passen, moet de optica dichter naar de reken- en switchsilicium worden gebracht.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
De kernboodschap van CIOE 2026 is architectonisch: 800G modules worden op grote schaal geproduceerd, 1,6T zit in de opschalingsfase en producten vanaf 3,2T bevinden zich meestal nog in de sample of klantvalidatiefase.
De kernboodschap van CIOE 2026 is architectonisch: 800G modules worden op grote schaal geproduceerd, 1,6T zit in de opschalingsfase en producten vanaf 3,2T bevinden zich meestal nog in de sample of klantvalidatiefase. Niet alleen de hoogste modulesnelheid telt, maar de combinatie van pluggable optics, LPO, NPO, CPO en zeer korte koperverbindingen die het beste evenwicht biedt tussen energie, afstand, onderhoudbaarheid en risico.
LightCounting voorziet voor 2026 65% groei in de markt voor Ethernet transceivers; CIOE haalt een prognose aan van 14,6 miljard dollar voor 800G en 1,6T samen, circa 64% van de markt voor optische modules.
De kernboodschap van CIOE 2026 is architectonisch: 800G modules worden op grote schaal geproduceerd, 1,6T zit in de opschalingsfase en producten vanaf 3,2T bevinden zich meestal nog in de sample of klantvalidatiefase. Niet alleen de hoogste modulesnelheid telt, maar de combinatie van pluggable optics, LPO, NPO, CPO...
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 TerraAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What will China’s 27th China International Optoelectronic Expo (CIOE), opening September 9, 2026, in Shenzhen, reveal about the AI-driven up. Article summary: CIOE 2026 shows that AI networking is moving from a simple “faster pluggable transceiver” cycle to an architecture change: 800G is the shipping-volume product, 1.6T is entering broader deployment, and 3.2T-plus optical e. Topic tags: general, general web, user generated, news, documentation. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, water
AI-netwerken in datacenters lopen tegen een praktische grens aan: alleen snellere, verwisselbare optische modules aan het frontpaneel zijn niet meer voldoende. Op CIOE 2026 in Shenzhen was de marktfasering duidelijk. 800G is breed commercieel beschikbaar, 1,6T gaat een fase van grootschalige uitrol in en producten van 3,2T, 6,4T en 12,8T zijn vooral demonstraties, samples en technologieën in klantvalidatie. 2
10
12
De AI-opmars in optica draait daarmee in essentie om interconnects en energieverbruik. Bij hogere bandbreedtes moet het elektrische traject zo kort mogelijk zijn voordat het signaal in licht wordt omgezet.
Volgens CIOE worden 800G-modules al op grote schaal geproduceerd en is 2026 een sleuteljaar voor de brede opschaling van 1,6T-modules. Producten vanaf 3,2T zitten nog in de fase van samples en klantvalidatie. 2
12
Dat onderscheid zegt meer dan de grootste terabitwaarde op een beursstand:
CIOE verwijst naar een prognose van marktonderzoeker LightCounting: 800G- en 1,6T-modules zouden in 2026 samen ongeveer 14,6 miljard dollar omzet genereren, goed voor circa 64% van de markt voor optische modules. Het gaat om een prognose, niet om gerealiseerde verkoop, maar zij onderstreept hoe sterk de vraag zich concentreert bij de hoogste snelheden die al worden ingezet. 4
Traditionele pluggable optics zitten aan het frontpaneel. Het snelle elektrische signaal moet daardoor vanaf een switch- of reken-ASIC — de gespecialiseerde chip die netwerk- of rekenwerk uitvoert — over printsporen, connectoren en soms extra signaalconditionering naar de optische module reizen.
Bij steeds hogere snelheden per lane wordt de afweging tussen signaalverlies, signaalintegriteit, equalization, thermische ruimte en energieverbruik veel lastiger. CIOE noemt NPO en CPO belangrijke routes voorbij de bandbreedtegrens van 1,6T, omdat de optische engine dichter bij de switchchip wordt geplaatst en het verlies van snelle elektrische signalen afneemt. 12
Dat betekent niet dat pluggable optics ineens verdwijnen. Het wijst op een geleidelijke verschuiving, waarin verschillende architecturen elk hun eigen toepassingsgebied houden.
Linear pluggable optics (LPO) blijven verwisselbare modules, maar gebruiken een lineaire architectuur in plaats van een DSP in de module. Dat kan energieverbruik en latentie verlagen bij korte afstanden. De keerzijde: het elektrische kanaal van het hostsysteem moet uitzonderlijk goed zijn. CIOE stelt dat LPO juist voor korte verbindingen terrein wint dankzij het lage energieverbruik en de lage latentie. 12
Near-packaged optics (NPO) plaatsen een optische engine vlak bij de switch-ASIC. De elektrische afstand wordt daardoor sterk verkort, terwijl de aanpak modularer blijft dan volledige co-packaging. Op CIOE waren NPO-engines van 3,2T en 6,4T te zien; de beursgids vermeldde onder meer een 6,4T-NPO-engine van Accelink. 1
13
Co-packaged optics (CPO) integreren de optica in of direct naast het switchpakket. Daarmee wordt het snelle elektrische traject maximaal ingekort. Daar staan ingewikkeldere eisen tegenover voor koeling, productieopbrengst, reparatie en onderhoud in het veld. CPO is daarom geen universele opvolger van verwisselbare transceivers, maar een keuze op systeemarchitectuurniveau.
De waarschijnlijkste uitkomst is naast elkaar bestaan: conventionele pluggable modules met DSP, LPO, NPO en CPO zullen ieder worden ingezet op basis van afstand, energieverbruik, onderhoudbaarheid en operationeel risico.
De productaankondigingen op CIOE laten zien dat Chinese leveranciers verder gaan dan alleen toekomstconcepten. Er is een mix van leverbare producten en steeds concretere optische engines voor volgende generaties.
De belangrijke nuance is de productstatus. Een publieke demonstratie, een sample, klantvalidatie en volumelevering zijn wezenlijk verschillende mijlpalen. CIOE zelf plaatst het merendeel van de producten vanaf 3,2T nog in de eerdere fasen van dat traject. 2
Dat optica dichter naar de chip schuift, betekent niet dat koper verdwijnt. Koper blijft aantrekkelijk waar zeer korte afstanden, kosten en energieprofiel in zijn voordeel werken.
NVIDIA beschrijft voor zijn Vera Rubin NVL72-rack een modulaire koperen kabelruggegraat/backplane, opgebouwd uit maximaal vier vooraf geïntegreerde kabelcartridges die de trays verbinden. 49 Luxshare ontwikkelt elektrische interconnecttechnologieën van 224G en 448G, waaronder CPC, NPC, kabelcartridges en producten voor snelle backplanes. Het bedrijf stelt dat zijn 448G CPC PCIe DAC-technologie het totale energieverbruik van een systeem met meer dan 30% kan verlagen; dat is een bedrijfsclaim en geen onafhankelijk geverifieerd resultaat voor een volledig systeem.
52
De rolverdeling is cruciaal voor AI-racks: gebruik koper waar het traject extreem kort en gecontroleerd is, en schakel over op optica wanneer afstand, totale bandbreedte of energiegebruik elektrische verbindingen minder praktisch maken.
Het CIOE-verhaal eindigt niet bij het rack. Nu AI-workloads zich over gebouwen, campussen en stedelijke netwerken verspreiden, wordt de kwaliteit van glasvezel voor datacenterinterconnects eveneens belangrijker.
YOFC meldt dat het een doorlopende hollow-core fiber van 91,2 kilometer heeft geproduceerd en dergelijke vezel in meer dan tien commerciële en proefprojecten heeft ingezet. 38 Afzonderlijke berichtgeving stelt dat het bedrijf meer dan 10.000 vezelkilometer heeft geleverd en een demping van 0,04 dB/km rapporteerde.
34 Hengtong presenteerde op CIOE hollow-core anti-resonant fiber.
12
Hollow-core fiber vervangt de korte elektrische links binnen een rack niet. De relevantie ligt elders: het is een technologie in ontwikkeling voor verbindingen met minder verlies en lagere latentie over langere afstanden tussen datacenters en in metronetwerken.
De belangrijkste signalen zijn minder spectaculair dan een nieuw terabitgetal op een beursstand:
LightCounting voorspelt voor 2026 een groei van 65% in de markt voor Ethernet-transceivers, na sterke groei in de twee voorgaande jaren. 23 Maar de diepere boodschap van CIOE is niet alleen dat AI meer optica koopt. AI dwingt de sector opnieuw te bepalen waar de elektrische verbinding eindigt en de optische verbinding begint.
Voorlopig is 800G het commerciële anker en vormt 1,6T de volgende grote opschalingsfase. De vele NPO-, CPO- en XPO-demonstraties wijzen op de volgende beperking: zodra zeer snelle elektrische kanalen niet meer binnen de grenzen voor verlies, energie en warmte passen, moet de optica dichter naar de reken- en switchsilicium worden gebracht.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
De kernboodschap van CIOE 2026 is architectonisch: 800G modules worden op grote schaal geproduceerd, 1,6T zit in de opschalingsfase en producten vanaf 3,2T bevinden zich meestal nog in de sample of klantvalidatiefase.
De kernboodschap van CIOE 2026 is architectonisch: 800G modules worden op grote schaal geproduceerd, 1,6T zit in de opschalingsfase en producten vanaf 3,2T bevinden zich meestal nog in de sample of klantvalidatiefase. Niet alleen de hoogste modulesnelheid telt, maar de combinatie van pluggable optics, LPO, NPO, CPO en zeer korte koperverbindingen die het beste evenwicht biedt tussen energie, afstand, onderhoudbaarheid en risico.
LightCounting voorziet voor 2026 65% groei in de markt voor Ethernet transceivers; CIOE haalt een prognose aan van 14,6 miljard dollar voor 800G en 1,6T samen, circa 64% van de markt voor optische modules.