Finse techbedrijven haalden in de eerste helft van 2026 circa € 1,3 miljard op in 53 financieringsdeals; ruimtevaart was goed voor ongeveer € 900 miljoen, bijna 69% van het totaal. De drie bekende financieringen van ICEYE — € 150 miljoen, € 300 miljoen schuld en € 450 miljoen — tellen samen op tot € 900 miljoen.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 TerraAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What were Finland’s top-funded tech companies in the first half of 2026, how much did each of the ten companies raise, what technologies and. Article summary: Finland attracted about €1.3 billion through 53 tech funding deals in H1 2026, but the supplied evidence does not identify the ten companies, their individual round sizes, technologies, target markets, or stated uses of . Topic tags: general, news, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers
Finse technologiebedrijven haalden in de eerste helft van 2026 samen ongeveer € 1,3 miljard op via 53 financieringsdeals. Het bedrag werd echter sterk bepaald door één thema: ruimtevaart. Die sector was goed voor circa € 900 miljoen, bijna 69% van alle opgehaalde financiering. 8
De beschikbare gegevens laten vooral zien hoe geconcentreerd deze financieringsgolf was. Ze bevatten geen volledige, verifieerbare top 10 van bedrijven met voor elk bedrijf een bedrag, technologie, markt en besteding van het kapitaal. De hardst onderbouwde conclusie is daarom dat ICEYE de cijfers domineerde — en dat daaronder een veel breder, maar kleinschaliger deeptech-ecosysteem actief bleef.
| Bedrijf | Type financiering | Datum | Bekendgemaakt bedrag |
|---|---|---|---|
| ICEYE | Series D+ | februari 2026 | € 150 miljoen |
| ICEYE | Schuldfinanciering | mei 2026 | € 300 miljoen |
| ICEYE | Series D+ | juni 2026 | € 450 miljoen |
| Verda, voorheen DataCrunch | Overig | april 2026 | € 100 miljoen |
| Solar Foods | Subsidie | juni 2026 | Bedrag niet bekendgemaakt |
De drie bekendgemaakte ICEYE-transacties zijn samen goed voor € 900 miljoen. Dat is precies het bedrag dat voor ruimtevaart in heel H1 wordt genoemd. Daarmee is ICEYE op basis van de beschikbare registraties duidelijk de voornaamste verklaring voor het uitzonderlijk grote aandeel van ruimtevaart in de Finse financieringscijfers. 3
6
8
Voor een ranglijst met tien afzonderlijke bedrijven ontbreken cruciale gegevens. Zo is de subsidie aan Solar Foods zonder bedrag opgenomen en noemen de beschikbare fragmenten niet de overige potentiële toppers. 6
Het zwaartepunt lag in het tweede kwartaal. Finse startups haalden toen € 1,0 miljard op in 30 rondes — een stijging van 496,8% ten opzichte van Q2 2025. Volgens de dataset waren 28 startups betrokken. Deeptech was de actiefste sector en Business Finland, de Finse publieke innovatie- en financieringsorganisatie, was gemeten naar aantal deals de actiefste investeerder. 6
Dat onderscheid is belangrijk. De actiefste sector is niet automatisch de sector die de meeste euro's aantrekt. Deeptech leidde in Q2 qua activiteit, maar de totale financieringswaarde in H1 werd opgetild door enkele zeer grote ruimtevaartdeals. Een kleine groep volwassen, kapitaalintensieve bedrijven kan daarmee het landelijke totaal sterk beïnvloeden, ook wanneer veel andere startups kleinere rondes ophalen. 6
8
De H1-rapportage noemt investeringen in onder meer deeptech, quantumcomputing, AI-infrastructuur, energie, halfgeleiders en cleantech. Ook software, zorgtechnologie, foodtech, cybersecurity, e-commerce en sporttechnologie kwamen aan bod. 8
Daarnaast liep de financiering uiteen van pre-seed- en seedrondes tot groeifinanciering, schuld en subsidies. De bekende Q2-deals illustreren die spreiding: ICEYE combineerde aandelenfinanciering met schuld, terwijl Solar Foods een subsidie ontving. 6
8
Samen wijzen de cijfers op een markt met twee snelheden:
Een geloofwaardige top 10 vereist voor elk bedrijf een bekendgemaakt bedrag, een consistente methode voor bedrijven met meerdere rondes en voldoende informatie over product, markt en geplande inzet van het geld. De beschikbare bronfragmenten leveren slechts een gedeeltelijke dealtabel. Zij bevestigen de drie ICEYE-financieringen en de ronde van € 100 miljoen voor Verda, maar niet de resterende bedrijven, bedragen of bestedingsdoelen. 3
6
Er zit bovendien een verschil tussen de gebruikte datasets. De H1-rapportage spreekt van circa € 1,3 miljard via 53 deals, terwijl een later overzicht voor 2026 uitkomt op € 1,4 miljard via 61 rondes bij 57 startups. Die cijfers kunnen niet zonder meer als dezelfde ranglijst worden behandeld; waarschijnlijk gaat het om verschillende meetmomenten of een andere datasetdekking. 8
3
De onderbouwde conclusie is dus niet een speculatieve top 10, maar dit: ICEYE maakte met € 900 miljoen aan bekende financieringen ruimtevaart tot de dominante factor in het Finse financieringsverhaal van H1 2026. Tegelijk laten de activiteit in deeptech en de verscheidenheid aan sectoren zien dat de Finse techsector onder de megadeals breder is dan alleen ruimtevaart. 3
6
8
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Finse techbedrijven haalden in de eerste helft van 2026 circa € 1,3 miljard op in 53 financieringsdeals; ruimtevaart was goed voor ongeveer € 900 miljoen, bijna 69% van het totaal.
Finse techbedrijven haalden in de eerste helft van 2026 circa € 1,3 miljard op in 53 financieringsdeals; ruimtevaart was goed voor ongeveer € 900 miljoen, bijna 69% van het totaal. De drie bekende financieringen van ICEYE — € 150 miljoen, € 300 miljoen schuld en € 450 miljoen — tellen samen op tot € 900 miljoen.
In het tweede kwartaal kwam € 1,0 miljard binnen via 30 rondes. Deeptech was de actiefste sector, maar de grootste bedragen kwamen vooral uit ruimtevaart.
Finse techbedrijven haalden in de eerste helft van 2026 circa € 1,3 miljard op in 53 financieringsdeals; ruimtevaart was goed voor ongeveer € 900 miljoen, bijna 69% van het totaal. De drie bekende financieringen van ICEYE — € 150 miljoen, € 300 miljoen schuld en € 450 miljoen — tellen samen op tot € 900 miljoen.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 TerraAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What were Finland’s top-funded tech companies in the first half of 2026, how much did each of the ten companies raise, what technologies and. Article summary: Finland attracted about €1.3 billion through 53 tech funding deals in H1 2026, but the supplied evidence does not identify the ten companies, their individual round sizes, technologies, target markets, or stated uses of . Topic tags: general, news, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers
Finse technologiebedrijven haalden in de eerste helft van 2026 samen ongeveer € 1,3 miljard op via 53 financieringsdeals. Het bedrag werd echter sterk bepaald door één thema: ruimtevaart. Die sector was goed voor circa € 900 miljoen, bijna 69% van alle opgehaalde financiering. 8
De beschikbare gegevens laten vooral zien hoe geconcentreerd deze financieringsgolf was. Ze bevatten geen volledige, verifieerbare top 10 van bedrijven met voor elk bedrijf een bedrag, technologie, markt en besteding van het kapitaal. De hardst onderbouwde conclusie is daarom dat ICEYE de cijfers domineerde — en dat daaronder een veel breder, maar kleinschaliger deeptech-ecosysteem actief bleef.
| Bedrijf | Type financiering | Datum | Bekendgemaakt bedrag |
|---|---|---|---|
| ICEYE | Series D+ | februari 2026 | € 150 miljoen |
| ICEYE | Schuldfinanciering | mei 2026 | € 300 miljoen |
| ICEYE | Series D+ | juni 2026 | € 450 miljoen |
| Verda, voorheen DataCrunch | Overig | april 2026 | € 100 miljoen |
| Solar Foods | Subsidie | juni 2026 | Bedrag niet bekendgemaakt |
De drie bekendgemaakte ICEYE-transacties zijn samen goed voor € 900 miljoen. Dat is precies het bedrag dat voor ruimtevaart in heel H1 wordt genoemd. Daarmee is ICEYE op basis van de beschikbare registraties duidelijk de voornaamste verklaring voor het uitzonderlijk grote aandeel van ruimtevaart in de Finse financieringscijfers. 3
6
8
Voor een ranglijst met tien afzonderlijke bedrijven ontbreken cruciale gegevens. Zo is de subsidie aan Solar Foods zonder bedrag opgenomen en noemen de beschikbare fragmenten niet de overige potentiële toppers. 6
Het zwaartepunt lag in het tweede kwartaal. Finse startups haalden toen € 1,0 miljard op in 30 rondes — een stijging van 496,8% ten opzichte van Q2 2025. Volgens de dataset waren 28 startups betrokken. Deeptech was de actiefste sector en Business Finland, de Finse publieke innovatie- en financieringsorganisatie, was gemeten naar aantal deals de actiefste investeerder. 6
Dat onderscheid is belangrijk. De actiefste sector is niet automatisch de sector die de meeste euro's aantrekt. Deeptech leidde in Q2 qua activiteit, maar de totale financieringswaarde in H1 werd opgetild door enkele zeer grote ruimtevaartdeals. Een kleine groep volwassen, kapitaalintensieve bedrijven kan daarmee het landelijke totaal sterk beïnvloeden, ook wanneer veel andere startups kleinere rondes ophalen. 6
8
De H1-rapportage noemt investeringen in onder meer deeptech, quantumcomputing, AI-infrastructuur, energie, halfgeleiders en cleantech. Ook software, zorgtechnologie, foodtech, cybersecurity, e-commerce en sporttechnologie kwamen aan bod. 8
Daarnaast liep de financiering uiteen van pre-seed- en seedrondes tot groeifinanciering, schuld en subsidies. De bekende Q2-deals illustreren die spreiding: ICEYE combineerde aandelenfinanciering met schuld, terwijl Solar Foods een subsidie ontving. 6
8
Samen wijzen de cijfers op een markt met twee snelheden:
Een geloofwaardige top 10 vereist voor elk bedrijf een bekendgemaakt bedrag, een consistente methode voor bedrijven met meerdere rondes en voldoende informatie over product, markt en geplande inzet van het geld. De beschikbare bronfragmenten leveren slechts een gedeeltelijke dealtabel. Zij bevestigen de drie ICEYE-financieringen en de ronde van € 100 miljoen voor Verda, maar niet de resterende bedrijven, bedragen of bestedingsdoelen. 3
6
Er zit bovendien een verschil tussen de gebruikte datasets. De H1-rapportage spreekt van circa € 1,3 miljard via 53 deals, terwijl een later overzicht voor 2026 uitkomt op € 1,4 miljard via 61 rondes bij 57 startups. Die cijfers kunnen niet zonder meer als dezelfde ranglijst worden behandeld; waarschijnlijk gaat het om verschillende meetmomenten of een andere datasetdekking. 8
3
De onderbouwde conclusie is dus niet een speculatieve top 10, maar dit: ICEYE maakte met € 900 miljoen aan bekende financieringen ruimtevaart tot de dominante factor in het Finse financieringsverhaal van H1 2026. Tegelijk laten de activiteit in deeptech en de verscheidenheid aan sectoren zien dat de Finse techsector onder de megadeals breder is dan alleen ruimtevaart. 3
6
8
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Finse techbedrijven haalden in de eerste helft van 2026 circa € 1,3 miljard op in 53 financieringsdeals; ruimtevaart was goed voor ongeveer € 900 miljoen, bijna 69% van het totaal.
Finse techbedrijven haalden in de eerste helft van 2026 circa € 1,3 miljard op in 53 financieringsdeals; ruimtevaart was goed voor ongeveer € 900 miljoen, bijna 69% van het totaal. De drie bekende financieringen van ICEYE — € 150 miljoen, € 300 miljoen schuld en € 450 miljoen — tellen samen op tot € 900 miljoen.
In het tweede kwartaal kwam € 1,0 miljard binnen via 30 rondes. Deeptech was de actiefste sector, maar de grootste bedragen kwamen vooral uit ruimtevaart.