DeepSeek V4.1 Flash verscheen op 10 september 2026 als een multimodaal 552B MoE model. Het model ondersteunt een contextvenster van 1 miljoen tokens, tekst en beeldinvoer in één verzoek en volgens DeepSeek een globale KV cache van circa 890 bytes per token.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 TerraAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What is DeepSeek V4.1 Flash, released for general availability on September 10, 2026, and how does its 552-billion-parameter Causal-Encoder-. Article summary: DeepSeek-V4.1-Flash is the September 10, 2026 general-availability replacement for the V4 Flash line and, temporarily, for V4 Pro in the API. It is not merely a cheaper small model: DeepSeek presents it as the first prod. Topic tags: general, general web, user generated, education. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, cha
DeepSeek-V4.1-Flash is een algemeen beschikbaar multimodaal model dat op 10 september 2026 is uitgebracht. Het is het eerste productiemodel in DeepSeeks Causal Encoder–Decoder-familie (CED): een Mixture-of-Experts-model met 552 miljard parameters, bedoeld om lange prompts, gecachte context, beeldinvoer en agent-workflows goedkoper te maken. 41
6
De praktische conclusie: DeepSeek positioneert V4.1 Flash als zijn standaard-API-model voor toepassingen met hoge doorvoer, grote contextvensters en multimodale invoer. De duidelijkste voordelen tegenover V4 Pro liggen in kosten, geheugenefficiëntie en enkele benchmarks voor agents. De gepubliceerde cijfers laten echter niet zien dat het model elke test wint. 24
11
Bij een schaars MoE-model zegt het totaal aantal parameters niet hoeveel rekenwerk voor ieder token nodig is. DeepSeek meldt dat V4.1 Flash tijdens de prefill — het verwerken van de prompt — ongeveer 8 miljard actieve parameters gebruikt. Bij het genereren van uitvoer, de decode-fase, zijn dat ongeveer 16 miljard. 41
38
Dat verschil is relevant voor toepassingen die steeds grote documenten, broncode-repositories, gespreksgeschiedenissen of tooltraces naar het model sturen. Het lezen van een lange context en het schrijven van een antwoord vragen om andere hoeveelheden rekenwerk. De CED-architectuur moet de kosten van het inlezen drukken, terwijl er meer capaciteit beschikbaar blijft voor het genereren van de uitvoer. 38
DeepSeek rapporteert bovendien een globale KV-cachevoetafdruk van ongeveer 890 bytes per token: circa een kwart van de eerder gemelde waarde voor V4 Flash. Het bedrijf schrijft dit toe aan FP4-KV-caching en hergebruik van de KV-cache tussen lagen. Voor langdurig draaiende agents, waarbij bewaarde context een flinke infrastructuurkostenpost kan worden, kan dat belangrijker zijn dan het getal van 552 miljard parameters. Het blijft wel een claim van de modelaanbieder die in de eigen serving-stack moet worden gevalideerd. 33
38
In de door DeepSeek gepubliceerde vergelijking scoort V4.1 Flash beter dan V4 Pro op programmeren, wiskunde, terminalagents en cyberbenchmarks. Op GPQA Diamond is de score juist lager. Het gaat om gerapporteerde modelkaartcijfers, niet om een onafhankelijke, universele ranglijst. 6
11
| Benchmark | V4 Pro | V4.1 Flash | Verschil |
|---|---|---|---|
| GPQA Diamond | 92,4 | 90,9 | -1,5 |
| Codeforces-rating | 3.348 | 3.471 | +123 |
| MathArena Apex | 65,3 | 65,6 | +0,3 |
| Terminal-Bench 2.1 | 87,9 | 90,6 | +2,7 |
| CyberGym | 83,3 | 88,1 | +4,8 |
De meest evenwichtige lezing is dus dat V4.1 Flash beter lijkt afgestemd op DeepSeeks doel: snelle, kostenbewuste en langdurige workflows voor agents en programmeertaken. V4 Pro behoudt in de bekende vergelijking wel de voorsprong op GPQA Diamond. De stelling dat Flash zonder uitzondering beter is voor iedere taak, wordt niet door de gepubliceerde vergelijking onderbouwd. 11
DeepSeek stelt dat tests door meerdere partijen V4.1 Flash vóór V4 Pro plaatsen op prestaties, kosten, snelheid en totale doorlooptijd. In het beschikbare openbare materiaal staat echter geen eenduidige, onafhankelijk gecontroleerde vermenigvuldigingsfactor voor de totale tijd van agenttaken. Behandel die bredere vergelijking daarom als een leveranciersclaim en test met de tools, contextlengtes en taken die in productie werkelijk tellen. 24
V4.1 Flash ondersteunt maximaal 1 miljoen tokens context en accepteert tekst en afbeeldingen in hetzelfde verzoek. DeepSeek noemt onder meer beeldbeschrijving, tekst lezen uit screenshots en grafiekanalyse als toepassingen. 6
23
De huidige model-ID voor de API is:
deepseek-flash
Ontwikkelaars kunnen naast tekst een publiek toegankelijke http(s)-URL naar een afbeelding meesturen. Volgens de visiondocumentatie worden JPEG, PNG, GIF en WebP ondersteund. 21
23
De beschikbare documentatie bevestigt het contextvenster van 1 miljoen tokens, maar geeft geen voldoende duidelijke actuele limiet voor het maximale aantal uitvoertokens. Die limiet wordt hier daarom niet gespecificeerd. Controleer ook de live API-documentatie voordat je uitgaat van exacte ondersteuning of syntaxis voor JSON-uitvoer, tool calling en instellingen voor redeneren.
De gemelde API-prijzen voor V4.1 Flash zijn US$ 0,15 per miljoen invoertokens en US$ 0,60 per miljoen uitvoertokens buiten piekuren. Tijdens piekuren stijgt dat naar US$ 0,30 voor invoer en US$ 1,20 voor uitvoer. Voor gecachte invoer wordt US$ 0,003 buiten piekuren en US$ 0,006 tijdens piekuren per miljoen tokens gemeld. 1
Die zeer lage prijs voor cache-hits past bij de nadruk op hergebruikte context. Apps die een groot systeemprompt, codebasecontext of agentgeschiedenis herhaaldelijk gebruiken, kunnen er meer profijt van hebben dan losse, korte chats — mits het verzoekpatroon daadwerkelijk cache-hits oplevert.
DeepSeek heeft V4 Flash en V4 Flash Vision Experimental als afzonderlijke modellen uitgefaseerd. Voor compatibiliteit blijven de onderstaande oude identifiers tijdelijk geaccepteerd, maar de verzoeken worden door V4.1 Flash afgehandeld:
deepseek-v4-flashdeepseek-v4-flash-vision-expIn de oorspronkelijke aankondiging van 10 september stond dat verkeer voor deepseek-v4-pro vanaf 14 september om 04.00 uur UTC naar V4.1 Flash zou worden geleid, tegen Flash-tarieven, in afwachting van V4.1 Pro. 24
Latere API-documentatie schetst een andere operationele situatie: DeepSeek zegt daarin V4 Pro na 14 september te blijven aanbieden, met ongewijzigde facturering. Teams die V4 Pro gebruiken, doen er daarom verstandig aan de actuele API-documentatie te volgen en te testen welk model hun endpoint daadwerkelijk teruggeeft, in plaats van uit te gaan van het eerdere uitfaseringsplan. 17
26
V4.1 Flash is niet simpelweg een hernoemde Flash-endpoint. Er veranderden tegelijk meerdere fundamentele zaken:
deepseek-flash; Voor ontwikkelaars is de logische route: gebruik deepseek-flash voor nieuwe integraties, test beeldinvoer en lange contexten op representatieve workloads, meet de economie van cache-hits en houd de actuele documentatie over routing en facturering van V4 Pro in de gaten. De architectuur is veelbelovend voor systemen met veel agents, maar de doorslaggevende test blijft de prestatie en kostprijs in de specifieke workflow die je uitrolt.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
DeepSeek V4.1 Flash verscheen op 10 september 2026 als een multimodaal 552B MoE model.
DeepSeek V4.1 Flash verscheen op 10 september 2026 als een multimodaal 552B MoE model. Het model ondersteunt een contextvenster van 1 miljoen tokens, tekst en beeldinvoer in één verzoek en volgens DeepSeek een globale KV cache van circa 890 bytes per token.
Voor nieuwe integraties is deepseek flash de aangewezen model ID. Oude Flash en Flash Vision Experimental namen worden tijdelijk naar V4.1 Flash doorgestuurd; V4 Pro blijft volgens latere documentatie beschikbaar.
DeepSeek V4.1 Flash verscheen op 10 september 2026 als een multimodaal 552B MoE model. Het model ondersteunt een contextvenster van 1 miljoen tokens, tekst en beeldinvoer in één verzoek en volgens DeepSeek een globale KV cache van circa 890 bytes per token.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 TerraAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What is DeepSeek V4.1 Flash, released for general availability on September 10, 2026, and how does its 552-billion-parameter Causal-Encoder-. Article summary: DeepSeek-V4.1-Flash is the September 10, 2026 general-availability replacement for the V4 Flash line and, temporarily, for V4 Pro in the API. It is not merely a cheaper small model: DeepSeek presents it as the first prod. Topic tags: general, general web, user generated, education. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, cha
DeepSeek-V4.1-Flash is een algemeen beschikbaar multimodaal model dat op 10 september 2026 is uitgebracht. Het is het eerste productiemodel in DeepSeeks Causal Encoder–Decoder-familie (CED): een Mixture-of-Experts-model met 552 miljard parameters, bedoeld om lange prompts, gecachte context, beeldinvoer en agent-workflows goedkoper te maken. 41
6
De praktische conclusie: DeepSeek positioneert V4.1 Flash als zijn standaard-API-model voor toepassingen met hoge doorvoer, grote contextvensters en multimodale invoer. De duidelijkste voordelen tegenover V4 Pro liggen in kosten, geheugenefficiëntie en enkele benchmarks voor agents. De gepubliceerde cijfers laten echter niet zien dat het model elke test wint. 24
11
Bij een schaars MoE-model zegt het totaal aantal parameters niet hoeveel rekenwerk voor ieder token nodig is. DeepSeek meldt dat V4.1 Flash tijdens de prefill — het verwerken van de prompt — ongeveer 8 miljard actieve parameters gebruikt. Bij het genereren van uitvoer, de decode-fase, zijn dat ongeveer 16 miljard. 41
38
Dat verschil is relevant voor toepassingen die steeds grote documenten, broncode-repositories, gespreksgeschiedenissen of tooltraces naar het model sturen. Het lezen van een lange context en het schrijven van een antwoord vragen om andere hoeveelheden rekenwerk. De CED-architectuur moet de kosten van het inlezen drukken, terwijl er meer capaciteit beschikbaar blijft voor het genereren van de uitvoer. 38
DeepSeek rapporteert bovendien een globale KV-cachevoetafdruk van ongeveer 890 bytes per token: circa een kwart van de eerder gemelde waarde voor V4 Flash. Het bedrijf schrijft dit toe aan FP4-KV-caching en hergebruik van de KV-cache tussen lagen. Voor langdurig draaiende agents, waarbij bewaarde context een flinke infrastructuurkostenpost kan worden, kan dat belangrijker zijn dan het getal van 552 miljard parameters. Het blijft wel een claim van de modelaanbieder die in de eigen serving-stack moet worden gevalideerd. 33
38
In de door DeepSeek gepubliceerde vergelijking scoort V4.1 Flash beter dan V4 Pro op programmeren, wiskunde, terminalagents en cyberbenchmarks. Op GPQA Diamond is de score juist lager. Het gaat om gerapporteerde modelkaartcijfers, niet om een onafhankelijke, universele ranglijst. 6
11
| Benchmark | V4 Pro | V4.1 Flash | Verschil |
|---|---|---|---|
| GPQA Diamond | 92,4 | 90,9 | -1,5 |
| Codeforces-rating | 3.348 | 3.471 | +123 |
| MathArena Apex | 65,3 | 65,6 | +0,3 |
| Terminal-Bench 2.1 | 87,9 | 90,6 | +2,7 |
| CyberGym | 83,3 | 88,1 | +4,8 |
De meest evenwichtige lezing is dus dat V4.1 Flash beter lijkt afgestemd op DeepSeeks doel: snelle, kostenbewuste en langdurige workflows voor agents en programmeertaken. V4 Pro behoudt in de bekende vergelijking wel de voorsprong op GPQA Diamond. De stelling dat Flash zonder uitzondering beter is voor iedere taak, wordt niet door de gepubliceerde vergelijking onderbouwd. 11
DeepSeek stelt dat tests door meerdere partijen V4.1 Flash vóór V4 Pro plaatsen op prestaties, kosten, snelheid en totale doorlooptijd. In het beschikbare openbare materiaal staat echter geen eenduidige, onafhankelijk gecontroleerde vermenigvuldigingsfactor voor de totale tijd van agenttaken. Behandel die bredere vergelijking daarom als een leveranciersclaim en test met de tools, contextlengtes en taken die in productie werkelijk tellen. 24
V4.1 Flash ondersteunt maximaal 1 miljoen tokens context en accepteert tekst en afbeeldingen in hetzelfde verzoek. DeepSeek noemt onder meer beeldbeschrijving, tekst lezen uit screenshots en grafiekanalyse als toepassingen. 6
23
De huidige model-ID voor de API is:
deepseek-flash
Ontwikkelaars kunnen naast tekst een publiek toegankelijke http(s)-URL naar een afbeelding meesturen. Volgens de visiondocumentatie worden JPEG, PNG, GIF en WebP ondersteund. 21
23
De beschikbare documentatie bevestigt het contextvenster van 1 miljoen tokens, maar geeft geen voldoende duidelijke actuele limiet voor het maximale aantal uitvoertokens. Die limiet wordt hier daarom niet gespecificeerd. Controleer ook de live API-documentatie voordat je uitgaat van exacte ondersteuning of syntaxis voor JSON-uitvoer, tool calling en instellingen voor redeneren.
De gemelde API-prijzen voor V4.1 Flash zijn US$ 0,15 per miljoen invoertokens en US$ 0,60 per miljoen uitvoertokens buiten piekuren. Tijdens piekuren stijgt dat naar US$ 0,30 voor invoer en US$ 1,20 voor uitvoer. Voor gecachte invoer wordt US$ 0,003 buiten piekuren en US$ 0,006 tijdens piekuren per miljoen tokens gemeld. 1
Die zeer lage prijs voor cache-hits past bij de nadruk op hergebruikte context. Apps die een groot systeemprompt, codebasecontext of agentgeschiedenis herhaaldelijk gebruiken, kunnen er meer profijt van hebben dan losse, korte chats — mits het verzoekpatroon daadwerkelijk cache-hits oplevert.
DeepSeek heeft V4 Flash en V4 Flash Vision Experimental als afzonderlijke modellen uitgefaseerd. Voor compatibiliteit blijven de onderstaande oude identifiers tijdelijk geaccepteerd, maar de verzoeken worden door V4.1 Flash afgehandeld:
deepseek-v4-flashdeepseek-v4-flash-vision-expIn de oorspronkelijke aankondiging van 10 september stond dat verkeer voor deepseek-v4-pro vanaf 14 september om 04.00 uur UTC naar V4.1 Flash zou worden geleid, tegen Flash-tarieven, in afwachting van V4.1 Pro. 24
Latere API-documentatie schetst een andere operationele situatie: DeepSeek zegt daarin V4 Pro na 14 september te blijven aanbieden, met ongewijzigde facturering. Teams die V4 Pro gebruiken, doen er daarom verstandig aan de actuele API-documentatie te volgen en te testen welk model hun endpoint daadwerkelijk teruggeeft, in plaats van uit te gaan van het eerdere uitfaseringsplan. 17
26
V4.1 Flash is niet simpelweg een hernoemde Flash-endpoint. Er veranderden tegelijk meerdere fundamentele zaken:
deepseek-flash; Voor ontwikkelaars is de logische route: gebruik deepseek-flash voor nieuwe integraties, test beeldinvoer en lange contexten op representatieve workloads, meet de economie van cache-hits en houd de actuele documentatie over routing en facturering van V4 Pro in de gaten. De architectuur is veelbelovend voor systemen met veel agents, maar de doorslaggevende test blijft de prestatie en kostprijs in de specifieke workflow die je uitrolt.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
DeepSeek V4.1 Flash verscheen op 10 september 2026 als een multimodaal 552B MoE model.
DeepSeek V4.1 Flash verscheen op 10 september 2026 als een multimodaal 552B MoE model. Het model ondersteunt een contextvenster van 1 miljoen tokens, tekst en beeldinvoer in één verzoek en volgens DeepSeek een globale KV cache van circa 890 bytes per token.
Voor nieuwe integraties is deepseek flash de aangewezen model ID. Oude Flash en Flash Vision Experimental namen worden tijdelijk naar V4.1 Flash doorgestuurd; V4 Pro blijft volgens latere documentatie beschikbaar.