Stakinginkomsten 58 keer hoger, maar $30,3 miljoen verlies: Solana Company worstelt met SOL-koersdaling
Solana Company (HSDT) boekte in Q2 2026 een omzet van $2,5 miljoen (58x hoger dan een jaar eerder), maar leed een nettoverlies van $30,3 miljoen, vooral door $23,3 miljoen aan niet cash afschrijvingen op zijn SOL bezit. Het operationele stakingbedrijf presteert goed met een brutomarge van 97% en een stakingrendement...
Gepubliceerd doorBewerkt met DeepSeek-V4-FlashAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Solana Company (HSDT) boekte in Q2 2026 een omzet van $2,5 miljoen (58x hoger dan een jaar eerder), maar leed een nettoverlies van $30,3 miljoen, vooral door $23,3 miljoen aan niet cash afschrijvingen op zijn SOL bezit.
Het operationele stakingbedrijf presteert goed met een brutomarge van 97% en een stakingrendement van 6,14% APY, maar het bedrijf blijft sterk afhankelijk van de volatiliteit van de SOL koers.
Directie nam maatregelen zoals het inkopen van eigen aandelen ($2,3 miljoen), de verkoop van de PoNS medischetak en de acquisitie van een Hongkongse trustmaatschappij om de balans te versterken.
What financial results did Solana Company (Nasdaq: HSDT) report for Q2 2026, what caused its $30.3 million net loss, how did its staking busSolana Company (HSDT) reported Q2 2026 staking revenue of $2.5 million but a $30.3 million net loss, as non-cash write-downs on its SOL treasury swamped operational gains.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What financial results did Solana Company (Nasdaq: HSDT) report for Q2 2026, what caused its $30.3 million net loss, how did its staking bus. Article summary: Here is the full breakdown of Solana Company's (Nasdaq: HSDT) Q2 2026 results and strategic position.. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual, not as f
openai.com
Solana Company (Nasdaq: HSDT), het beursgenoteerde digital asset-treasury- en infrastructuurbedrijf, rapporteerde op 14 augustus 2026 zijn Q2 2026-resultaten. Het kwartaal laat een scherp contrast zien: de stakinginkomsten stegen bijna 58 keer op jaarbasis, maar een nettoverlies van $30,3 miljoen – bijna volledig veroorzaakt door niet-cash afschrijvingen op zijn SOL-bezit – zorgde ervoor dat het aandeel 5,56% daalde naar $1,70 . Hieronder een gedetailleerd overzicht van de cijfers, de oorzaken van het verlies en de strategische koerswijziging.
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Stakinginkomsten 58 keer hoger, maar $30,3 miljoen verlies: Solana Company worstelt met SOL-koersdaling"?
Solana Company (HSDT) boekte in Q2 2026 een omzet van $2,5 miljoen (58x hoger dan een jaar eerder), maar leed een nettoverlies van $30,3 miljoen, vooral door $23,3 miljoen aan niet cash afschrijvingen op zijn SOL bezit.
What are the key points to validate first?
Solana Company (HSDT) boekte in Q2 2026 een omzet van $2,5 miljoen (58x hoger dan een jaar eerder), maar leed een nettoverlies van $30,3 miljoen, vooral door $23,3 miljoen aan niet cash afschrijvingen op zijn SOL bezit. Het operationele stakingbedrijf presteert goed met een brutomarge van 97% en een stakingrendement van 6,14% APY, maar het bedrijf blijft sterk afhankelijk van de volatiliteit van de SOL koers.
What should I do next in practice?
Directie nam maatregelen zoals het inkopen van eigen aandelen ($2,3 miljoen), de verkoop van de PoNS medischetak en de acquisitie van een Hongkongse trustmaatschappij om de balans te versterken.
Stakinginkomsten 58 keer hoger, maar $30,3 miljoen verlies: Solana Company worstelt met SOL-koersdaling
Solana Company (HSDT) boekte in Q2 2026 een omzet van $2,5 miljoen (58x hoger dan een jaar eerder), maar leed een nettoverlies van $30,3 miljoen, vooral door $23,3 miljoen aan niet cash afschrijvingen op zijn SOL bezit. Het operationele stakingbedrijf presteert goed met een brutomarge van 97% en een stakingrendement...
Gepubliceerd doorBewerkt met DeepSeek-V4-FlashAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Solana Company (HSDT) boekte in Q2 2026 een omzet van $2,5 miljoen (58x hoger dan een jaar eerder), maar leed een nettoverlies van $30,3 miljoen, vooral door $23,3 miljoen aan niet cash afschrijvingen op zijn SOL bezit.
Het operationele stakingbedrijf presteert goed met een brutomarge van 97% en een stakingrendement van 6,14% APY, maar het bedrijf blijft sterk afhankelijk van de volatiliteit van de SOL koers.
Directie nam maatregelen zoals het inkopen van eigen aandelen ($2,3 miljoen), de verkoop van de PoNS medischetak en de acquisitie van een Hongkongse trustmaatschappij om de balans te versterken.
What financial results did Solana Company (Nasdaq: HSDT) report for Q2 2026, what caused its $30.3 million net loss, how did its staking busSolana Company (HSDT) reported Q2 2026 staking revenue of $2.5 million but a $30.3 million net loss, as non-cash write-downs on its SOL treasury swamped operational gains.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What financial results did Solana Company (Nasdaq: HSDT) report for Q2 2026, what caused its $30.3 million net loss, how did its staking bus. Article summary: Here is the full breakdown of Solana Company's (Nasdaq: HSDT) Q2 2026 results and strategic position.. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual, not as f
openai.com
Solana Company (Nasdaq: HSDT), het beursgenoteerde digital asset-treasury- en infrastructuurbedrijf, rapporteerde op 14 augustus 2026 zijn Q2 2026-resultaten. Het kwartaal laat een scherp contrast zien: de stakinginkomsten stegen bijna 58 keer op jaarbasis, maar een nettoverlies van $30,3 miljoen – bijna volledig veroorzaakt door niet-cash afschrijvingen op zijn SOL-bezit – zorgde ervoor dat het aandeel 5,56% daalde naar $1,70 . Hieronder een gedetailleerd overzicht van de cijfers, de oorzaken van het verlies en de strategische koerswijziging.
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Stakinginkomsten 58 keer hoger, maar $30,3 miljoen verlies: Solana Company worstelt met SOL-koersdaling"?
Solana Company (HSDT) boekte in Q2 2026 een omzet van $2,5 miljoen (58x hoger dan een jaar eerder), maar leed een nettoverlies van $30,3 miljoen, vooral door $23,3 miljoen aan niet cash afschrijvingen op zijn SOL bezit.
What are the key points to validate first?
Solana Company (HSDT) boekte in Q2 2026 een omzet van $2,5 miljoen (58x hoger dan een jaar eerder), maar leed een nettoverlies van $30,3 miljoen, vooral door $23,3 miljoen aan niet cash afschrijvingen op zijn SOL bezit. Het operationele stakingbedrijf presteert goed met een brutomarge van 97% en een stakingrendement van 6,14% APY, maar het bedrijf blijft sterk afhankelijk van de volatiliteit van de SOL koers.
What should I do next in practice?
Directie nam maatregelen zoals het inkopen van eigen aandelen ($2,3 miljoen), de verkoop van de PoNS medischetak en de acquisitie van een Hongkongse trustmaatschappij om de balans te versterken.
Solana Company genereerde $2,5 miljoen aan totale omzet, tegen slechts $43.000 in Q2 2025 . Dit kwam vrijwel geheel uit staking-beloningen op zijn SOL-bezit. Het bedrijf behaalde een brutomarge van circa 97%, met een brutowinst van $2,4 miljoen . Deze groei aan de bovenkant werd echter overschaduwd door een nettoverlies van $30,3 miljoen ($0,38 per aandeel), een forse toename ten opzichte van het verlies van $9,8 miljoen in dezelfde periode vorig jaar . De omzet bleef achter bij de verwachting van Wall Street van $2,9 miljoen, een misser van 13,8%, wat bijdroeg aan de koersdaling op dezelfde dag .
Wat veroorzaakte het nettoverlies van $30,3 miljoen?
Het nettoverlies is voornamelijk toe te schrijven aan twee grote posten, die geen van beide betrekking hebben op operationele kasstromen:
Niet-cash afschrijvingen op digitale activa van $23,3 miljoen – dit zijn fair-value afwaarderingen die boekhoudkundig verplicht zijn omdat de marktprijs van SOL in het kwartaal sterk daalde .
Netto operationele kosten van $35,1 miljoen – dit omvat hogere algemene en administratieve kosten, gerealiseerde en ongerealiseerde verliezen op digitale activa, en een eenmalige ontslagvergoeding van $6,8 miljoen door de verkoop van de oude PoNS-medischetak .
Daar stond tegenover dat het bedrijf $2,4 miljoen aan niet-operationele inkomsten boekte, waaronder een winst van $3,1 miljoen op de verkoop van de PoNS-activiteiten. Cruciaal is dat de niet-cash afschrijvingen geen invloed hebben op het aantal SOL-tokens dat het bedrijf bezit of op zijn kasposities .
Ondanks het forse verlies presteerde het stakingbedrijf van Solana Company operationeel goed:
Staking droeg $2,512 miljoen bij aan de totale omzet; het bedrijf verdiende in het kwartaal 31.200 SOL aan staking-beloningen .
Het netto stakingrendement was 6,14% APY, waarmee het 46 basispunten boven het gemiddelde van het Solana-netwerk presteerde .
Het bedrijf lanceerde zijn eerste institutionele validatorcluster in Tokio en verwierf daarmee zijn eerste institutionele validatorklant – een belangrijke mijlpaal in de omschakeling van een passieve SOL-houder naar een actieve aanbieder van stakinginfrastructuur .
Maatregelen van het management om de operaties te financieren en kapitaal te behouden
Het management nam verschillende maatregelen om de balans te versterken en de strategische koerswijziging te financieren:
Inkoop eigen aandelen: $2,3 miljoen aan inkopen, waarmee 1,3 miljoen aandelen werden ingetrokken .
Verkoop activiteiten: De verkoop van de PoNS-medischetak werd afgerond, wat een winst van $3,1 miljoen opleverde en de exit uit de oude Helius Medical-lijn betekende .
Acquisitie Hongkongse trust: Een winstgevende trustmaatschappij in Hongkong werd overgenomen, wat een nieuwe inkomstenstroom en licentiemogelijkheden in Azië-Pacific opleverde .
Verbeterde MNAV-ratio: De verhouding tussen marktkapitalisatie en netto activawaarde (MNAV) steeg van 0,73x naar 0,81x, wat wijst op een iets betere erkenning van de onderliggende activawaarde door de markt .
Per 30 juni 2026 had Solana Company totale activa van $176,1 miljoen, waaronder $147,3 miljoen aan SOL-tokens. Dat geeft het bedrijf een omvangrijke, maar volatiele, treasurybasis .
Strategische vooruitzichten te midden van SOL's 62%-daling
Solana Company probeert te transformeren van een passieve SOL-treasury naar een institutionele stakinginfrastructuuroperator, maar staat voor serieuze uitdagingen:
SOL's prijsdaling van 62% in de eerste helft van 2026 trok een directe wissel op de balans van het bedrijf en leidde tot de $23,3 miljoen aan niet-cash afschrijvingen. Dit legt de kernkwetsbaarheid bloot van een model dat afhankelijk is van de marktprijs van de token .
De strategische koerswijziging omvat het worden van een validatorinfrastructuur voor instituten (het Tokio-cluster is het eerste bewijs), diversificatie naar trustdiensten via de Hongkong-acquisitie en het verminderen van het aantal uitstaande aandelen door middel van inkoopprogramma's .
Beleggers blijven sceptisch: Het aandeel handelt met een korting op de NAV (0,81x MNAV), de omzetmisser zette het aandeel onder druk, en het Zacks-gecorrigeerde verlies van $0,05 per aandeel was 150% slechter dan de consensusverwachting van een verlies van $0,02 . In de eerste helft van 2026 liep het totale nettoverlies op tot $130,1 miljoen, grotendeels door $121,2 miljoen aan gerealiseerde en ongerealiseerde verliezen op SOL-bezit .
Kort samengevat: De stakingactiviteiten groeien snel vanaf een kleine basis en het bedrijf voert zijn koerswijziging uit, maar het verlies van $30,3 miljoen – bijna volledig veroorzaakt door SOL's 62%-prijsdaling – onderstreept dat Solana Company zeer kwetsbaar blijft voor prijsvolatiliteit van de token. Totdat de inkomsten uit institutionele staking en trustdiensten groot genoeg zijn om de afschrijvingen op de treasury te compenseren, zal de financiële gezondheid van het bedrijf de marktprijs van SOL blijven volgen.
Solana Company genereerde $2,5 miljoen aan totale omzet, tegen slechts $43.000 in Q2 2025 . Dit kwam vrijwel geheel uit staking-beloningen op zijn SOL-bezit. Het bedrijf behaalde een brutomarge van circa 97%, met een brutowinst van $2,4 miljoen . Deze groei aan de bovenkant werd echter overschaduwd door een nettoverlies van $30,3 miljoen ($0,38 per aandeel), een forse toename ten opzichte van het verlies van $9,8 miljoen in dezelfde periode vorig jaar . De omzet bleef achter bij de verwachting van Wall Street van $2,9 miljoen, een misser van 13,8%, wat bijdroeg aan de koersdaling op dezelfde dag .
Wat veroorzaakte het nettoverlies van $30,3 miljoen?
Het nettoverlies is voornamelijk toe te schrijven aan twee grote posten, die geen van beide betrekking hebben op operationele kasstromen:
Niet-cash afschrijvingen op digitale activa van $23,3 miljoen – dit zijn fair-value afwaarderingen die boekhoudkundig verplicht zijn omdat de marktprijs van SOL in het kwartaal sterk daalde .
Netto operationele kosten van $35,1 miljoen – dit omvat hogere algemene en administratieve kosten, gerealiseerde en ongerealiseerde verliezen op digitale activa, en een eenmalige ontslagvergoeding van $6,8 miljoen door de verkoop van de oude PoNS-medischetak .
Daar stond tegenover dat het bedrijf $2,4 miljoen aan niet-operationele inkomsten boekte, waaronder een winst van $3,1 miljoen op de verkoop van de PoNS-activiteiten. Cruciaal is dat de niet-cash afschrijvingen geen invloed hebben op het aantal SOL-tokens dat het bedrijf bezit of op zijn kasposities .
Ondanks het forse verlies presteerde het stakingbedrijf van Solana Company operationeel goed:
Staking droeg $2,512 miljoen bij aan de totale omzet; het bedrijf verdiende in het kwartaal 31.200 SOL aan staking-beloningen .
Het netto stakingrendement was 6,14% APY, waarmee het 46 basispunten boven het gemiddelde van het Solana-netwerk presteerde .
Het bedrijf lanceerde zijn eerste institutionele validatorcluster in Tokio en verwierf daarmee zijn eerste institutionele validatorklant – een belangrijke mijlpaal in de omschakeling van een passieve SOL-houder naar een actieve aanbieder van stakinginfrastructuur .
Maatregelen van het management om de operaties te financieren en kapitaal te behouden
Het management nam verschillende maatregelen om de balans te versterken en de strategische koerswijziging te financieren:
Inkoop eigen aandelen: $2,3 miljoen aan inkopen, waarmee 1,3 miljoen aandelen werden ingetrokken .
Verkoop activiteiten: De verkoop van de PoNS-medischetak werd afgerond, wat een winst van $3,1 miljoen opleverde en de exit uit de oude Helius Medical-lijn betekende .
Acquisitie Hongkongse trust: Een winstgevende trustmaatschappij in Hongkong werd overgenomen, wat een nieuwe inkomstenstroom en licentiemogelijkheden in Azië-Pacific opleverde .
Verbeterde MNAV-ratio: De verhouding tussen marktkapitalisatie en netto activawaarde (MNAV) steeg van 0,73x naar 0,81x, wat wijst op een iets betere erkenning van de onderliggende activawaarde door de markt .
Per 30 juni 2026 had Solana Company totale activa van $176,1 miljoen, waaronder $147,3 miljoen aan SOL-tokens. Dat geeft het bedrijf een omvangrijke, maar volatiele, treasurybasis .
Strategische vooruitzichten te midden van SOL's 62%-daling
Solana Company probeert te transformeren van een passieve SOL-treasury naar een institutionele stakinginfrastructuuroperator, maar staat voor serieuze uitdagingen:
SOL's prijsdaling van 62% in de eerste helft van 2026 trok een directe wissel op de balans van het bedrijf en leidde tot de $23,3 miljoen aan niet-cash afschrijvingen. Dit legt de kernkwetsbaarheid bloot van een model dat afhankelijk is van de marktprijs van de token .
De strategische koerswijziging omvat het worden van een validatorinfrastructuur voor instituten (het Tokio-cluster is het eerste bewijs), diversificatie naar trustdiensten via de Hongkong-acquisitie en het verminderen van het aantal uitstaande aandelen door middel van inkoopprogramma's .
Beleggers blijven sceptisch: Het aandeel handelt met een korting op de NAV (0,81x MNAV), de omzetmisser zette het aandeel onder druk, en het Zacks-gecorrigeerde verlies van $0,05 per aandeel was 150% slechter dan de consensusverwachting van een verlies van $0,02 . In de eerste helft van 2026 liep het totale nettoverlies op tot $130,1 miljoen, grotendeels door $121,2 miljoen aan gerealiseerde en ongerealiseerde verliezen op SOL-bezit .
Kort samengevat: De stakingactiviteiten groeien snel vanaf een kleine basis en het bedrijf voert zijn koerswijziging uit, maar het verlies van $30,3 miljoen – bijna volledig veroorzaakt door SOL's 62%-prijsdaling – onderstreept dat Solana Company zeer kwetsbaar blijft voor prijsvolatiliteit van de token. Totdat de inkomsten uit institutionele staking en trustdiensten groot genoeg zijn om de afschrijvingen op de treasury te compenseren, zal de financiële gezondheid van het bedrijf de marktprijs van SOL blijven volgen.