Beide bedrijven profiteerden van de exploderende binnenlandse vraag naar AI-chips die niet onder Amerikaanse exportcontroles vallen. Chinese technologiebedrijven kopen massaal niet-gelimiteerde 'mature-node' en speciale chips uit eigen land in . De winstexplosie wordt verder gevoed door hogere verkoopvolumes van wafers, stijgende gemiddelde verkoopprijzen (ASP's) en een fabrieksbezetting van boven de 93% .
SMIC boekte recordcijfers op alle belangrijke fronten:
| Maatstaf | Q2 2026 | Q2 2025 | Verandering |
|---|---|---|---|
| Omzet | $3,006 miljard | $2,209 miljard | +36,1% j-o-j |
| Nettowinst (toe te rekenen aan aandeelhouders) | $479 miljoen | $132,5 miljoen | +261,7% j-o-j |
| Brutomarge | 25,3% | 20,4% | +4,9 pp j-o-j |
| Winst per aandeel (WPA) | $0,06 | $0,02 | +200% j-o-j |
De omzet van SMIC passeerde voor het eerst de $3 miljard. Dit was hoger dan de analistenconsensus van $2,85 miljard (volgens LSEG) en de eigen prognose van het bedrijf . De brutowond steeg met 69% naar $760,6 miljoen, vergeleken met $449,8 miljoen een jaar eerder .
Co-CEO Zhao Haijun schreef de sterke groei toe aan de "exploderende vraag naar ondersteunende AI-chips" en voorspelde voor Q3 2026 een omzetgroei van 2% tot 4% op kwartaalbasis, met een brutomarge tussen de 26% en 28% .
Ook Hua Hong noteerde een recordomzet en een indrukwekkende winstomkeer:
| Maatstaf | Q2 2026 | Q2 2025 | Verandering |
|---|---|---|---|
| Omzet | $717,5 miljoen | $566,1 miljoen | +26,8% j-o-j |
| Nettowinst (toe te rekenen aan aandeelhouders) | $38,6 miljoen | $8,0 miljoen | +385,9% j-o-j |
| Brutomarge | 16,5% | 10,9% | +5,6 pp j-o-j |
| Winst per aandeel (basis) | $0,022 | $0,006 | +267% j-o-j |
Het bedrijf maakte een indrukwekkende draai van een verlieslatende periode naar een recordnettowinst. De brutowond steeg in het kwartaal met 92,2% j-o-j naar $118,4 miljoen, dankzij hogere waferverzendingen, hogere verkoopprijzen en een vrijwel volledige bezetting van de 8-inch en 12-inch fabrieken .
Het management verwacht voor Q3 2026 een omzet van $770–$780 miljoen en een brutomarge van 16%–18%, daarbij verwijzend naar de aanhoudend sterke AI-gedreven vraag en de verdere capaciteitsuitbreiding, waaronder de integratie van Huali Microelectronics .
Verschillende factoren werkten samen om de winst van beide foundries zo sterk te laten stijgen:
1. Overloopeffect van de binnenlandse AI-chipvraag. Chinese technologiebedrijven kopen meer in eigen land geproduceerde chips die buiten de Amerikaanse exportcontroles vallen. Dit jaagt de orders aan voor zowel 'mature-node' als speciale halfgeleiders. De Amerikaans-Chinese technologiesancties, die SMIC de toegang tot de meest geavanceerde EUV-lithografiemachines ontzeggen, hebben deze vraag indirect juist aangewakkerd .
2. Hogere waferverzendingen en stijgende verkoopprijzen (ASP's). Beide bedrijven zagen het aantal verzonden wafers flink stijgen en konden door de krappe capaciteit de prijzen verhogen. Bij SMIC stegen zowel de volumes als de gemiddelde verkoopprijzen, en ook de productmix verbeterde . Hua Hong noemde "gestegen waferverzendingen en een betere ASP" als de belangrijkste omzetdrijvers .
3. Fabrieksbezetting boven de 93%. SMIC rapporteerde een bezettingsgraad van 93,7% in Q2 2026, tegen 92,5% in Q2 2025 . De fabrieken van Hua Hong draaiden zelfs vrijwel op volle capaciteit, met een bezetting van bijna 100% door de krappe toelevering van microcontrollers (MCU's) en geheugenlijnen .
4. Kracht van 'mature-node' en speciale chips. SMIC, dat geen toegang heeft tot geavanceerde EUV-apparatuur vanwege de Amerikaanse exportbeperkingen, profiteerde van de sterke orders voor oudere en speciale chipgeneraties die worden gebruikt in AI, het Internet of Things (IoT) en energiebeheerchips. Hua Hong zag een vergelijkbare groei in zijn platformen voor embedded/standalone niet-vluchtig geheugen, vermogenshalfgeleiders, logica/RF en analoge/energiebeheer-IC's .
De Q2-resultaten van SMIC overtroffen de verwachtingen van analisten ruimschoots. De nettowinst van $479,2 miljoen was bijna het dubbele van de gemiddelde analistenraming van $253,4 miljoen (LSEG) en ook hoger dan de $283,1 miljoen van de Visible Alpha-consensus . De brutomarge van 25,3% lag boven de eigen prognose van 20%–22% .
Het aandeel Hua Hong steeg met 3,08% na de publicatie van de cijfers . Beide bedrijven gaven een sterke prognose voor Q3 2026, wat vertrouwen uitstraalt dat de AI-gedreven vraag naar in eigen land geproduceerde chips zal aanhouden, te midden van de aanhoudende Amerikaans-Chinese technologiespanningen.
Toch zijn er risico's. De geopolitieke exportcontroles kunnen verder worden aangescherpt, en de agressieve kapitaaluitgaven voor nieuwe productiecapaciteit kunnen de marges in de toekomst onder druk zetten . SMIC voorziet voor Q3 een omzetgroei van 2%–4% op kwartaalbasis – een vertraging ten opzichte van de 20% groei in Q2 – terwijl het wel een hogere brutomarge verwacht van 26%–28% .
Beide bedrijven profiteerden van de exploderende binnenlandse vraag naar AI-chips die niet onder Amerikaanse exportcontroles vallen. Chinese technologiebedrijven kopen massaal niet-gelimiteerde 'mature-node' en speciale chips uit eigen land in . De winstexplosie wordt verder gevoed door hogere verkoopvolumes van wafers, stijgende gemiddelde verkoopprijzen (ASP's) en een fabrieksbezetting van boven de 93% .
SMIC boekte recordcijfers op alle belangrijke fronten:
| Maatstaf | Q2 2026 | Q2 2025 | Verandering |
|---|---|---|---|
| Omzet | $3,006 miljard | $2,209 miljard | +36,1% j-o-j |
| Nettowinst (toe te rekenen aan aandeelhouders) | $479 miljoen | $132,5 miljoen | +261,7% j-o-j |
| Brutomarge | 25,3% | 20,4% | +4,9 pp j-o-j |
| Winst per aandeel (WPA) | $0,06 | $0,02 | +200% j-o-j |
De omzet van SMIC passeerde voor het eerst de $3 miljard. Dit was hoger dan de analistenconsensus van $2,85 miljard (volgens LSEG) en de eigen prognose van het bedrijf . De brutowond steeg met 69% naar $760,6 miljoen, vergeleken met $449,8 miljoen een jaar eerder .
Co-CEO Zhao Haijun schreef de sterke groei toe aan de "exploderende vraag naar ondersteunende AI-chips" en voorspelde voor Q3 2026 een omzetgroei van 2% tot 4% op kwartaalbasis, met een brutomarge tussen de 26% en 28% .
Ook Hua Hong noteerde een recordomzet en een indrukwekkende winstomkeer:
| Maatstaf | Q2 2026 | Q2 2025 | Verandering |
|---|---|---|---|
| Omzet | $717,5 miljoen | $566,1 miljoen | +26,8% j-o-j |
| Nettowinst (toe te rekenen aan aandeelhouders) | $38,6 miljoen | $8,0 miljoen | +385,9% j-o-j |
| Brutomarge | 16,5% | 10,9% | +5,6 pp j-o-j |
| Winst per aandeel (basis) | $0,022 | $0,006 | +267% j-o-j |
Het bedrijf maakte een indrukwekkende draai van een verlieslatende periode naar een recordnettowinst. De brutowond steeg in het kwartaal met 92,2% j-o-j naar $118,4 miljoen, dankzij hogere waferverzendingen, hogere verkoopprijzen en een vrijwel volledige bezetting van de 8-inch en 12-inch fabrieken .
Het management verwacht voor Q3 2026 een omzet van $770–$780 miljoen en een brutomarge van 16%–18%, daarbij verwijzend naar de aanhoudend sterke AI-gedreven vraag en de verdere capaciteitsuitbreiding, waaronder de integratie van Huali Microelectronics .
Verschillende factoren werkten samen om de winst van beide foundries zo sterk te laten stijgen:
1. Overloopeffect van de binnenlandse AI-chipvraag. Chinese technologiebedrijven kopen meer in eigen land geproduceerde chips die buiten de Amerikaanse exportcontroles vallen. Dit jaagt de orders aan voor zowel 'mature-node' als speciale halfgeleiders. De Amerikaans-Chinese technologiesancties, die SMIC de toegang tot de meest geavanceerde EUV-lithografiemachines ontzeggen, hebben deze vraag indirect juist aangewakkerd .
2. Hogere waferverzendingen en stijgende verkoopprijzen (ASP's). Beide bedrijven zagen het aantal verzonden wafers flink stijgen en konden door de krappe capaciteit de prijzen verhogen. Bij SMIC stegen zowel de volumes als de gemiddelde verkoopprijzen, en ook de productmix verbeterde . Hua Hong noemde "gestegen waferverzendingen en een betere ASP" als de belangrijkste omzetdrijvers .
3. Fabrieksbezetting boven de 93%. SMIC rapporteerde een bezettingsgraad van 93,7% in Q2 2026, tegen 92,5% in Q2 2025 . De fabrieken van Hua Hong draaiden zelfs vrijwel op volle capaciteit, met een bezetting van bijna 100% door de krappe toelevering van microcontrollers (MCU's) en geheugenlijnen .
4. Kracht van 'mature-node' en speciale chips. SMIC, dat geen toegang heeft tot geavanceerde EUV-apparatuur vanwege de Amerikaanse exportbeperkingen, profiteerde van de sterke orders voor oudere en speciale chipgeneraties die worden gebruikt in AI, het Internet of Things (IoT) en energiebeheerchips. Hua Hong zag een vergelijkbare groei in zijn platformen voor embedded/standalone niet-vluchtig geheugen, vermogenshalfgeleiders, logica/RF en analoge/energiebeheer-IC's .
De Q2-resultaten van SMIC overtroffen de verwachtingen van analisten ruimschoots. De nettowinst van $479,2 miljoen was bijna het dubbele van de gemiddelde analistenraming van $253,4 miljoen (LSEG) en ook hoger dan de $283,1 miljoen van de Visible Alpha-consensus . De brutomarge van 25,3% lag boven de eigen prognose van 20%–22% .
Het aandeel Hua Hong steeg met 3,08% na de publicatie van de cijfers . Beide bedrijven gaven een sterke prognose voor Q3 2026, wat vertrouwen uitstraalt dat de AI-gedreven vraag naar in eigen land geproduceerde chips zal aanhouden, te midden van de aanhoudende Amerikaans-Chinese technologiespanningen.
Toch zijn er risico's. De geopolitieke exportcontroles kunnen verder worden aangescherpt, en de agressieve kapitaaluitgaven voor nieuwe productiecapaciteit kunnen de marges in de toekomst onder druk zetten . SMIC voorziet voor Q3 een omzetgroei van 2%–4% op kwartaalbasis – een vertraging ten opzichte van de 20% groei in Q2 – terwijl het wel een hogere brutomarge verwacht van 26%–28% .