ProLogium meldde op 2 september 2026 dat zijn Gen 3.5 Lithium Ceramic Battery in massaproductie is gegaan in een fabriek op gigawattschaal in Taiwan. Een grote cel van 185,4 Ah behaalde volgens TÜV 381 Wh/kg aan gravimetrische en 903 Wh/L aan volumetrische energiedichtheid.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 LunaAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What did Taiwanese battery maker ProLogium Technology announce about the start of mass production of its Generation 3.5 lithium-ceramic all-. Article summary: ProLogium announced that its Gen 3.5 Lithium Ceramic Battery (LCB) has entered mass production at its Giga-level facility in Taiwan—its stated move from laboratory and pilot-scale solid-state development to industrial pr. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
ProLogium Technology zegt dat het is begonnen met de massaproductie van zijn Generation 3.5 Lithium Ceramic Battery (LCB) in een fabriek op gigawattschaal in Taiwan. Daarmee komt het volledig solid-stateontwerp met een hoge energiedichtheid volgens het bedrijf uit de laboratorium- en proeffase en in de industriële productie terecht. 1
6
De gerapporteerde testresultaten zijn indrukwekkend op celniveau, maar moeten los worden gezien van de vraag hoe groot de productie daadwerkelijk is. De beschikbare informatie bevestigt de aangekondigde productiestart en de genoemde tests door externe partijen. Ze maakt echter geen onafhankelijke productievolumes, contractgroottes of exacte planning voor buitenlandse fabrieken bekend.
Het geteste product was een grote cel met een capaciteit van 185,4 Ah. Volgens het TÜV-rapport kwam die uit op:
UL Solutions onderzocht de cel met de vacuümmethode uit de Chinese norm GB/T 43568-2026. Na zes uur bij 120 °C onder vacuüm verloor de cel minder dan 0,05 procent van zijn gewicht. De in de berichtgeving genoemde grens voor classificatie als volledig solid-state bedraagt 0,5 procent. Het gemeten verlies ligt daarmee op een tiende van die grens. ProLogium zegt dat dit de classificatie van de cel als volledig solid-state binnen deze testmethode ondersteunt. 3
Deze cijfers hebben betrekking op één specifiek groot celtype en op de genoemde testomstandigheden. Ze vormen op zichzelf geen garantie voor de actieradius van een elektrische auto, de energiedichtheid van een compleet accupakket, laadsnelheid, levensduur of commerciële productiecapaciteit.
De kern van ProLogiums aankondiging is niet alleen dat Gen 3.5 een hoge energiedichtheid heeft. De belangrijkere claim is dat hetzelfde batterijontwerp nu in massaproductie wordt gemaakt in een fabriek op gigawattschaal. Daardoor zijn herhaalbaarheid van het productieproces en opschaling minstens zo relevant als de technische hoofd cijfers. 1
4
Het bedrijf schrijft een deel van die schaalbaarheid toe aan zijn Logithium-architectuur. Die combineert een keramische separator met een gepatenteerd ontwerp voor het randframe. Volgens ProLogium helpt dat frame bij isolatie en afdichting langs de randen, beschermt het tegen bramen aan de elektroden en ondersteunt het een geschikt productieproces. 1
ProLogium verwijst daarnaast naar een commerciële geschiedenis die teruggaat tot 2013. Sindsdien zou het meer dan 2,4 miljoen LCB-cellen hebben geleverd. Dat wijst op meer productie-ervaring dan bij een puur experimenteel batterijprogramma, al blijkt uit de aangehaalde informatie niet dat al deze cellen Gen 3.5-producten of automotivecellen waren. 1
13
De strategie van ProLogium is naar eigen zeggen gebaseerd op eerdere toepassingen in onder meer elektronica, wearables, medische producten en veiligheidsgerichte apparaten. Van daaruit wil het bedrijf doorgroeien naar grotere markten voor auto's en commerciële toepassingen.
ProLogium noemt een IATF 16949-certificering voor de automobielindustrie, leveringsovereenkomsten en herhaalorders van autofabrikanten, evenals uitbreiding naar onbemande systemen. Die elementen moeten de overgang naar de automotive-sector ondersteunen. 1
In dat plan fungeert Gen 3.5 als een productietechnische brug: een bestaand lithium-keramisch platform wordt gecombineerd met een groter celtype dat bedoeld is voor zwaardere commerciële en automotive toepassingen. De aankondiging laat vooruitgang zien, maar de werkelijke omvang van die overgang zal uiteindelijk moeten blijken uit geleverde aantallen, geverifieerde volumes en een stabiele productie op lange termijn.
ProLogiums ontwikkelingsplan stopt niet bij Gen 3.5. In gepubliceerd materiaal over Gen 4 beschrijft het bedrijf een elektrolytsysteem dat grotendeels anorganisch is, samen met productiewijzigingen die de procescomplexiteit en kosten moeten verlagen. Daarbij worden doelen genoemd van 860 Wh/L en 356 Wh/kg, met een materiaallijst die vergelijkbaar moet zijn met die van gangbare batterijen met een vloeibare elektrolyt. Dit zijn gepubliceerde doelstellingen en geen resultaten die één op één mogen worden vergeleken met de TÜV-meting van Gen 3.5. 7
De geografische strategie volgt dezelfde commerciële logica. Taiwan is de eerste basis voor productie en industrialisering. Frankrijk en een gefaseerde lokalisering in Noord-Amerika moeten de productie dichter bij regionale klanten en toeleveringsketens voor de auto-industrie brengen. De beschikbare bronnen bevestigen echter niet onafhankelijk wanneer deze buitenlandse activiteiten starten of welke productievolumes ze uiteindelijk zullen halen.
Volgens ProLogium heeft Gen 3.5 een belangrijke drempel overschreden: de massaproductie is in Taiwan begonnen en een cel van 185,4 Ah kwam in de genoemde tests uit op 381 Wh/kg, 903 Wh/L en minder dan 0,05 procent gewichtsverlies. De sterkste onderbouwing betreft daarmee de prestaties en classificatie van een afzonderlijke cel, plus de aangekondigde overgang naar productie.
Of dit uitgroeit tot een grote batterijleverancier voor elektrische auto's, hangt af van de volgende, minder zichtbare tests: constante fabrieksoutput, inzet bij klanten, kosten en prestaties op accupakketniveau.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
ProLogium meldde op 2 september 2026 dat zijn Gen 3.5 Lithium Ceramic Battery in massaproductie is gegaan in een fabriek op gigawattschaal in Taiwan.
ProLogium meldde op 2 september 2026 dat zijn Gen 3.5 Lithium Ceramic Battery in massaproductie is gegaan in een fabriek op gigawattschaal in Taiwan. Een grote cel van 185,4 Ah behaalde volgens TÜV 381 Wh/kg aan gravimetrische en 903 Wh/L aan volumetrische energiedichtheid.
UL Solutions mat bij een vacuümtest volgens GB/T 43568 2026 minder dan 0,05 procent gewichtsverlies; de genoemde grens voor classificatie als volledig solid state bedraagt 0,5 procent.
ProLogium meldde op 2 september 2026 dat zijn Gen 3.5 Lithium Ceramic Battery in massaproductie is gegaan in een fabriek op gigawattschaal in Taiwan. Een grote cel van 185,4 Ah behaalde volgens TÜV 381 Wh/kg aan gravimetrische en 903 Wh/L aan volumetrische energiedichtheid.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 LunaAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What did Taiwanese battery maker ProLogium Technology announce about the start of mass production of its Generation 3.5 lithium-ceramic all-. Article summary: ProLogium announced that its Gen 3.5 Lithium Ceramic Battery (LCB) has entered mass production at its Giga-level facility in Taiwan—its stated move from laboratory and pilot-scale solid-state development to industrial pr. Topic tags: general, general web. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clic
ProLogium Technology zegt dat het is begonnen met de massaproductie van zijn Generation 3.5 Lithium Ceramic Battery (LCB) in een fabriek op gigawattschaal in Taiwan. Daarmee komt het volledig solid-stateontwerp met een hoge energiedichtheid volgens het bedrijf uit de laboratorium- en proeffase en in de industriële productie terecht. 1
6
De gerapporteerde testresultaten zijn indrukwekkend op celniveau, maar moeten los worden gezien van de vraag hoe groot de productie daadwerkelijk is. De beschikbare informatie bevestigt de aangekondigde productiestart en de genoemde tests door externe partijen. Ze maakt echter geen onafhankelijke productievolumes, contractgroottes of exacte planning voor buitenlandse fabrieken bekend.
Het geteste product was een grote cel met een capaciteit van 185,4 Ah. Volgens het TÜV-rapport kwam die uit op:
UL Solutions onderzocht de cel met de vacuümmethode uit de Chinese norm GB/T 43568-2026. Na zes uur bij 120 °C onder vacuüm verloor de cel minder dan 0,05 procent van zijn gewicht. De in de berichtgeving genoemde grens voor classificatie als volledig solid-state bedraagt 0,5 procent. Het gemeten verlies ligt daarmee op een tiende van die grens. ProLogium zegt dat dit de classificatie van de cel als volledig solid-state binnen deze testmethode ondersteunt. 3
Deze cijfers hebben betrekking op één specifiek groot celtype en op de genoemde testomstandigheden. Ze vormen op zichzelf geen garantie voor de actieradius van een elektrische auto, de energiedichtheid van een compleet accupakket, laadsnelheid, levensduur of commerciële productiecapaciteit.
De kern van ProLogiums aankondiging is niet alleen dat Gen 3.5 een hoge energiedichtheid heeft. De belangrijkere claim is dat hetzelfde batterijontwerp nu in massaproductie wordt gemaakt in een fabriek op gigawattschaal. Daardoor zijn herhaalbaarheid van het productieproces en opschaling minstens zo relevant als de technische hoofd cijfers. 1
4
Het bedrijf schrijft een deel van die schaalbaarheid toe aan zijn Logithium-architectuur. Die combineert een keramische separator met een gepatenteerd ontwerp voor het randframe. Volgens ProLogium helpt dat frame bij isolatie en afdichting langs de randen, beschermt het tegen bramen aan de elektroden en ondersteunt het een geschikt productieproces. 1
ProLogium verwijst daarnaast naar een commerciële geschiedenis die teruggaat tot 2013. Sindsdien zou het meer dan 2,4 miljoen LCB-cellen hebben geleverd. Dat wijst op meer productie-ervaring dan bij een puur experimenteel batterijprogramma, al blijkt uit de aangehaalde informatie niet dat al deze cellen Gen 3.5-producten of automotivecellen waren. 1
13
De strategie van ProLogium is naar eigen zeggen gebaseerd op eerdere toepassingen in onder meer elektronica, wearables, medische producten en veiligheidsgerichte apparaten. Van daaruit wil het bedrijf doorgroeien naar grotere markten voor auto's en commerciële toepassingen.
ProLogium noemt een IATF 16949-certificering voor de automobielindustrie, leveringsovereenkomsten en herhaalorders van autofabrikanten, evenals uitbreiding naar onbemande systemen. Die elementen moeten de overgang naar de automotive-sector ondersteunen. 1
In dat plan fungeert Gen 3.5 als een productietechnische brug: een bestaand lithium-keramisch platform wordt gecombineerd met een groter celtype dat bedoeld is voor zwaardere commerciële en automotive toepassingen. De aankondiging laat vooruitgang zien, maar de werkelijke omvang van die overgang zal uiteindelijk moeten blijken uit geleverde aantallen, geverifieerde volumes en een stabiele productie op lange termijn.
ProLogiums ontwikkelingsplan stopt niet bij Gen 3.5. In gepubliceerd materiaal over Gen 4 beschrijft het bedrijf een elektrolytsysteem dat grotendeels anorganisch is, samen met productiewijzigingen die de procescomplexiteit en kosten moeten verlagen. Daarbij worden doelen genoemd van 860 Wh/L en 356 Wh/kg, met een materiaallijst die vergelijkbaar moet zijn met die van gangbare batterijen met een vloeibare elektrolyt. Dit zijn gepubliceerde doelstellingen en geen resultaten die één op één mogen worden vergeleken met de TÜV-meting van Gen 3.5. 7
De geografische strategie volgt dezelfde commerciële logica. Taiwan is de eerste basis voor productie en industrialisering. Frankrijk en een gefaseerde lokalisering in Noord-Amerika moeten de productie dichter bij regionale klanten en toeleveringsketens voor de auto-industrie brengen. De beschikbare bronnen bevestigen echter niet onafhankelijk wanneer deze buitenlandse activiteiten starten of welke productievolumes ze uiteindelijk zullen halen.
Volgens ProLogium heeft Gen 3.5 een belangrijke drempel overschreden: de massaproductie is in Taiwan begonnen en een cel van 185,4 Ah kwam in de genoemde tests uit op 381 Wh/kg, 903 Wh/L en minder dan 0,05 procent gewichtsverlies. De sterkste onderbouwing betreft daarmee de prestaties en classificatie van een afzonderlijke cel, plus de aangekondigde overgang naar productie.
Of dit uitgroeit tot een grote batterijleverancier voor elektrische auto's, hangt af van de volgende, minder zichtbare tests: constante fabrieksoutput, inzet bij klanten, kosten en prestaties op accupakketniveau.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
ProLogium meldde op 2 september 2026 dat zijn Gen 3.5 Lithium Ceramic Battery in massaproductie is gegaan in een fabriek op gigawattschaal in Taiwan.
ProLogium meldde op 2 september 2026 dat zijn Gen 3.5 Lithium Ceramic Battery in massaproductie is gegaan in een fabriek op gigawattschaal in Taiwan. Een grote cel van 185,4 Ah behaalde volgens TÜV 381 Wh/kg aan gravimetrische en 903 Wh/L aan volumetrische energiedichtheid.
UL Solutions mat bij een vacuümtest volgens GB/T 43568 2026 minder dan 0,05 procent gewichtsverlies; de genoemde grens voor classificatie als volledig solid state bedraagt 0,5 procent.