De P9 is het topmodel: Samsung claimt tot 4.000 MB/s lezen, 3.800 MB/s schrijven en een 8TB variant. De wereldwijde uitrol start volgens Samsung in september 2026.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 TerraAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What are the specifications, pricing, availability, intended professional and consumer uses, USB4 performance requirements, and security/dur. Article summary: Samsung’s P9 is the new flagship for high-bandwidth professional work, while the P7 is the less expensive mainstream USB4 option for creators and gamers. The headline claims are vendor specifications—not yet a substitute. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fa
Samsung heeft op Gamescom 2026 de Portable SSD P9 en P7 onthuld, twee draagbare ssd's met USB4 voor makers, gamers en iedereen die geregeld grote bestanden verplaatst. De P9 is het vlaggenschip: Samsung claimt leessnelheden tot 4.000 MB/s, schrijfsnelheden tot 3.800 MB/s en een capaciteit tot 8 TB. Dat zijn fabrikantspecificaties; de werkelijke snelheid hangt af van onder meer je computer, kabel en werkbelasting. 8
9
| Portable SSD P9 | Portable SSD P7 | |
|---|---|---|
| Aansluiting | USB4 | USB4 |
| Belangrijkste prestaties | Tot 4.000 MB/s sequentieel lezen, tot 3.800 MB/s sequentieel schrijven | Samsungs voordeligere USB4-model; controleer de lokale productpagina voor de beschikbare capaciteit en snelheidsklasse |
| Aangekondigde capaciteiten voor de P-serie | 1 TB, 2 TB, 4 TB en 8 TB; beschikbaarheid verschilt per markt | 1 TB, 2 TB, 4 TB en 8 TB; beschikbaarheid verschilt per markt |
| Vooral bedoeld voor | Hoge-resolutiemedia, grote projecttransfers, games en data-intensief werk | Algemene creatieve opslag, games, back-ups en grote bestandsoverdrachten |
Samsung noemt de P9 de eerste draagbare USB4-ssd ter wereld met 8 TB én snelheden tot 4.000 MB/s. Dat is een claim van Samsung zelf, geen onafhankelijk getoetste industriestandaard. 8
De beloofde snelheden van de P9 liggen ongeveer twee keer zo hoog als het maximum van Samsungs vorige T9. De T9 van 4 TB is gespecificeerd voor maximaal 2.000 MB/s lezen en schrijven via USB 3.2 Gen 2×2. De P9 gebruikt USB4, een interface met meer bandbreedte voor sequentiële overdrachten. 6
8
Dat verschil merk je vooral bij zeer grote bestanden: videomateriaal, gamebibliotheken of projectmappen. Voor een alledaags document openen of door bestanden bladeren is de winst doorgaans minder zichtbaar. Samsung richt de P9 op veeleisende taken, zoals video met hoge resolutie, grote games en creatieve AI-workloads. 8
22
Samsung zegt ook dat de aanhoudende schrijfsnelheid van de P9 directe 12K-opname ondersteunt. Dat betekent nadrukkelijk niet dat elke camera 12K rechtstreeks naar deze ssd kan opnemen. De camera moet externe ssd-opname ondersteunen en ook codec, opnameformaat, kabel, stroomvoorziening en de vereiste langdurige schrijfsnelheid spelen mee. 21
17
Samsung meldde dat de P-serie vanaf september 2026 wereldwijd wordt uitgerold. Welke capaciteiten waar verkrijgbaar zijn, verschilt per markt. 8
9
De gemelde Amerikaanse adviesprijzen bij introductie zijn:
Lokale adviesprijzen, releasedata en uitvoeringen kunnen afwijken. Controleer dus de Nederlandse productpagina van Samsung of een erkende verkoper voordat je bestelt.
Een USB-C-poort is niet automatisch een USB4-poort. Om in de buurt van de geclaimde 4.000 MB/s van de P9 te komen, moet de computer een USB4-verbinding van 40 Gbps hebben én moet de kabel die snelheid aankunnen. Sluit je de ssd aan op een oudere USB-poort van 10 of 20 Gbps, dan past de snelheid zich aan aan wat dat systeem ondersteunt. 3
Controleer vóór aankoop deze vier punten:
Dat laatste punt is belangrijk. StorageReview mat bij de LaCie Rugged SSD4, eveneens een USB4-schijf met 40 Gbps, ongeveer 3.183 MB/s leessnelheid en 3.185 MB/s schrijfsnelheid. Dat is geen directe P9-vergelijking, maar wel een illustratie dat host, temperatuur en type belasting net zo bepalend kunnen zijn als een maximumgetal op de verpakking. 11
Samsung presenteert de nieuwe P-serie als een combinatie van hoge capaciteit, brede compatibiliteit en duurzaamheid. De beschikbare introductie-informatie legt echter geen universele IP-classificatie, valtesthoogte of garantieduur vast voor elke P9- en P7-uitvoering. 6
8
De praktische conclusie: beschouw de schijven niet zonder meer als water- of stootbestendig. Controleer voor het specifieke model in jouw regio de datasheet, met aandacht voor de meegeleverde kabel, valbestendigheid, IP-classificatie, versleutelingsmogelijkheden en garantievoorwaarden.
Voor gevoelig beeldmateriaal of klantbestanden hoort een draagbare ssd bovendien in een back-upstrategie thuis, niet als enige kopie. Wachtwoordbeveiliging kan helpen wanneer een schijf zoekraakt, maar vervangt geen afzonderlijke, geteste en versleutelde back-up.
De kritiek gaat vooral over de tegenstelling. Samsung positioneert de P9 voor professionele producties en directe 12K-opname, terwijl in de launchvideo voortdurend wordt vermeld dat die met generatieve AI is gemaakt. CineD vatte dat scherp samen: een schijf die bedoeld is om het beeldmateriaal van filmmakers op te slaan, wordt aangeprezen met materiaal dat niet op de traditionele manier is gefilmd. 33
Transparantie over de gebruikte techniek beantwoordt de vraag óf kijkers worden geïnformeerd. Maar volgens critici neemt die vermelding de bezwaren over creatief werk en authenticiteit niet weg. Voor hen wekt de campagne de indruk dat een bedrijf dat gereedschap verkoopt aan regisseurs, cameramensen, acteurs, editors en postproductieteams, juist die makers niet centraal zet in de eigen marketing.
In commentaren zijn ook beweringen gedaan over verzonnen tekst en het ontbreken van een conventionele productieploeg. Op basis van het beschikbare bewijs zijn die details niet als vaststaand te behandelen. Wat wel gedocumenteerd is: de campagne vermeldde het gebruik van generatieve AI en kreeg kritiek vanwege de spanning met de filmmakergerichte positionering van het product. 33
De reactie kwam bovendien tegen de achtergrond van eerdere sociale advertenties voor de Galaxy S26. Berichtgeving daarover stelde dat Samsung video met generatieve-AI-tools gebruikte of bewerkte en een vermelding toevoegde, terwijl critici wezen op zichtbare AI-achtige artefacten en de keuze voor synthetisch beeld om camerafuncties te promoten. 41
Kies de P9 als je daadwerkelijk een USB4-workflow van 40 Gbps hebt en vaak media met hoge resolutie, grote projectmappen of gamebibliotheken verplaatst — zeker als 8 TB een concreet opslagprobleem oplost. Kies de P7 als de prijs zwaarder weegt dan de maximale doorvoer van het topmodel.
Koop in beide gevallen niet alleen op basis van de pieksnelheid. Controleer poort en kabel, verifieer de lokale specificaties voor beveiliging en robuustheid, en wacht op onafhankelijke tests van langdurige prestaties als directe opname of professioneel productiewerk doorslaggevend is.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
De P9 is het topmodel: Samsung claimt tot 4.000 MB/s lezen, 3.800 MB/s schrijven en een 8TB variant.
De P9 is het topmodel: Samsung claimt tot 4.000 MB/s lezen, 3.800 MB/s schrijven en een 8TB variant. De wereldwijde uitrol start volgens Samsung in september 2026. De gemelde Amerikaanse adviesprijzen lopen voor de P9 van US$ 339,99 tot US$ 2.699,99; de P7 loopt van US$ 289,99 tot US$ 2.299,99.
Filmmakers bekritiseren de launchvideo omdat Samsung een ssd voor professionele producties en 12K opnames promoot met generatieve AI beelden, ondanks de permanente vermelding in beeld.
De P9 is het topmodel: Samsung claimt tot 4.000 MB/s lezen, 3.800 MB/s schrijven en een 8TB variant. De wereldwijde uitrol start volgens Samsung in september 2026.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 TerraAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What are the specifications, pricing, availability, intended professional and consumer uses, USB4 performance requirements, and security/dur. Article summary: Samsung’s P9 is the new flagship for high-bandwidth professional work, while the P7 is the less expensive mainstream USB4 option for creators and gamers. The headline claims are vendor specifications—not yet a substitute. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fa
Samsung heeft op Gamescom 2026 de Portable SSD P9 en P7 onthuld, twee draagbare ssd's met USB4 voor makers, gamers en iedereen die geregeld grote bestanden verplaatst. De P9 is het vlaggenschip: Samsung claimt leessnelheden tot 4.000 MB/s, schrijfsnelheden tot 3.800 MB/s en een capaciteit tot 8 TB. Dat zijn fabrikantspecificaties; de werkelijke snelheid hangt af van onder meer je computer, kabel en werkbelasting. 8
9
| Portable SSD P9 | Portable SSD P7 | |
|---|---|---|
| Aansluiting | USB4 | USB4 |
| Belangrijkste prestaties | Tot 4.000 MB/s sequentieel lezen, tot 3.800 MB/s sequentieel schrijven | Samsungs voordeligere USB4-model; controleer de lokale productpagina voor de beschikbare capaciteit en snelheidsklasse |
| Aangekondigde capaciteiten voor de P-serie | 1 TB, 2 TB, 4 TB en 8 TB; beschikbaarheid verschilt per markt | 1 TB, 2 TB, 4 TB en 8 TB; beschikbaarheid verschilt per markt |
| Vooral bedoeld voor | Hoge-resolutiemedia, grote projecttransfers, games en data-intensief werk | Algemene creatieve opslag, games, back-ups en grote bestandsoverdrachten |
Samsung noemt de P9 de eerste draagbare USB4-ssd ter wereld met 8 TB én snelheden tot 4.000 MB/s. Dat is een claim van Samsung zelf, geen onafhankelijk getoetste industriestandaard. 8
De beloofde snelheden van de P9 liggen ongeveer twee keer zo hoog als het maximum van Samsungs vorige T9. De T9 van 4 TB is gespecificeerd voor maximaal 2.000 MB/s lezen en schrijven via USB 3.2 Gen 2×2. De P9 gebruikt USB4, een interface met meer bandbreedte voor sequentiële overdrachten. 6
8
Dat verschil merk je vooral bij zeer grote bestanden: videomateriaal, gamebibliotheken of projectmappen. Voor een alledaags document openen of door bestanden bladeren is de winst doorgaans minder zichtbaar. Samsung richt de P9 op veeleisende taken, zoals video met hoge resolutie, grote games en creatieve AI-workloads. 8
22
Samsung zegt ook dat de aanhoudende schrijfsnelheid van de P9 directe 12K-opname ondersteunt. Dat betekent nadrukkelijk niet dat elke camera 12K rechtstreeks naar deze ssd kan opnemen. De camera moet externe ssd-opname ondersteunen en ook codec, opnameformaat, kabel, stroomvoorziening en de vereiste langdurige schrijfsnelheid spelen mee. 21
17
Samsung meldde dat de P-serie vanaf september 2026 wereldwijd wordt uitgerold. Welke capaciteiten waar verkrijgbaar zijn, verschilt per markt. 8
9
De gemelde Amerikaanse adviesprijzen bij introductie zijn:
Lokale adviesprijzen, releasedata en uitvoeringen kunnen afwijken. Controleer dus de Nederlandse productpagina van Samsung of een erkende verkoper voordat je bestelt.
Een USB-C-poort is niet automatisch een USB4-poort. Om in de buurt van de geclaimde 4.000 MB/s van de P9 te komen, moet de computer een USB4-verbinding van 40 Gbps hebben én moet de kabel die snelheid aankunnen. Sluit je de ssd aan op een oudere USB-poort van 10 of 20 Gbps, dan past de snelheid zich aan aan wat dat systeem ondersteunt. 3
Controleer vóór aankoop deze vier punten:
Dat laatste punt is belangrijk. StorageReview mat bij de LaCie Rugged SSD4, eveneens een USB4-schijf met 40 Gbps, ongeveer 3.183 MB/s leessnelheid en 3.185 MB/s schrijfsnelheid. Dat is geen directe P9-vergelijking, maar wel een illustratie dat host, temperatuur en type belasting net zo bepalend kunnen zijn als een maximumgetal op de verpakking. 11
Samsung presenteert de nieuwe P-serie als een combinatie van hoge capaciteit, brede compatibiliteit en duurzaamheid. De beschikbare introductie-informatie legt echter geen universele IP-classificatie, valtesthoogte of garantieduur vast voor elke P9- en P7-uitvoering. 6
8
De praktische conclusie: beschouw de schijven niet zonder meer als water- of stootbestendig. Controleer voor het specifieke model in jouw regio de datasheet, met aandacht voor de meegeleverde kabel, valbestendigheid, IP-classificatie, versleutelingsmogelijkheden en garantievoorwaarden.
Voor gevoelig beeldmateriaal of klantbestanden hoort een draagbare ssd bovendien in een back-upstrategie thuis, niet als enige kopie. Wachtwoordbeveiliging kan helpen wanneer een schijf zoekraakt, maar vervangt geen afzonderlijke, geteste en versleutelde back-up.
De kritiek gaat vooral over de tegenstelling. Samsung positioneert de P9 voor professionele producties en directe 12K-opname, terwijl in de launchvideo voortdurend wordt vermeld dat die met generatieve AI is gemaakt. CineD vatte dat scherp samen: een schijf die bedoeld is om het beeldmateriaal van filmmakers op te slaan, wordt aangeprezen met materiaal dat niet op de traditionele manier is gefilmd. 33
Transparantie over de gebruikte techniek beantwoordt de vraag óf kijkers worden geïnformeerd. Maar volgens critici neemt die vermelding de bezwaren over creatief werk en authenticiteit niet weg. Voor hen wekt de campagne de indruk dat een bedrijf dat gereedschap verkoopt aan regisseurs, cameramensen, acteurs, editors en postproductieteams, juist die makers niet centraal zet in de eigen marketing.
In commentaren zijn ook beweringen gedaan over verzonnen tekst en het ontbreken van een conventionele productieploeg. Op basis van het beschikbare bewijs zijn die details niet als vaststaand te behandelen. Wat wel gedocumenteerd is: de campagne vermeldde het gebruik van generatieve AI en kreeg kritiek vanwege de spanning met de filmmakergerichte positionering van het product. 33
De reactie kwam bovendien tegen de achtergrond van eerdere sociale advertenties voor de Galaxy S26. Berichtgeving daarover stelde dat Samsung video met generatieve-AI-tools gebruikte of bewerkte en een vermelding toevoegde, terwijl critici wezen op zichtbare AI-achtige artefacten en de keuze voor synthetisch beeld om camerafuncties te promoten. 41
Kies de P9 als je daadwerkelijk een USB4-workflow van 40 Gbps hebt en vaak media met hoge resolutie, grote projectmappen of gamebibliotheken verplaatst — zeker als 8 TB een concreet opslagprobleem oplost. Kies de P7 als de prijs zwaarder weegt dan de maximale doorvoer van het topmodel.
Koop in beide gevallen niet alleen op basis van de pieksnelheid. Controleer poort en kabel, verifieer de lokale specificaties voor beveiliging en robuustheid, en wacht op onafhankelijke tests van langdurige prestaties als directe opname of professioneel productiewerk doorslaggevend is.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
De P9 is het topmodel: Samsung claimt tot 4.000 MB/s lezen, 3.800 MB/s schrijven en een 8TB variant.
De P9 is het topmodel: Samsung claimt tot 4.000 MB/s lezen, 3.800 MB/s schrijven en een 8TB variant. De wereldwijde uitrol start volgens Samsung in september 2026. De gemelde Amerikaanse adviesprijzen lopen voor de P9 van US$ 339,99 tot US$ 2.699,99; de P7 loopt van US$ 289,99 tot US$ 2.299,99.
Filmmakers bekritiseren de launchvideo omdat Samsung een ssd voor professionele producties en 12K opnames promoot met generatieve AI beelden, ondanks de permanente vermelding in beeld.