TSMC Kwartaalcijfers Q2 2026: Dit verwachten analisten van de AI-chipgigant
TSMC rapporteert op 16 juli 2026 de Q2 cijfers; consensus verwacht een winst van $3,81 per ADR en een omzet van $39,0–$40,2 miljard (+32% j o j). De brutomarge wordt geschat tussen 65,5% en 67,5%; een stijging naar 70% is geen officiële doelstelling.
Gepubliceerd doorBewerkt met DeepSeek-V4-FlashAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
TSMC rapporteert op 16 juli 2026 de Q2 cijfers; consensus verwacht een winst van $3,81 per ADR en een omzet van $39,0–$40,2 miljard (+32% j o j).
De brutomarge wordt geschat tussen 65,5% en 67,5%; een stijging naar 70% is geen officiële doelstelling.
Kapitaaluitgaven (capex) voor 2026 liggen op $52–$56 miljard; Bank of America voorspelt $75 miljard voor 2027.
Vijf 2nm fabrieken worden in 2026 opgestart; Apple heeft meer dan de helft van de initiële capaciteit veiliggesteld.
Search & fact-check with cited sources for What key expectations do analysts have for TSMC's July 16, 2026 second-quarter earnings call, incTSMC Q2 2026 earnings: AI chip demand drives record capex, 2nm ramp, and analyst price target upgrades.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What key expectations do analysts have for TSMC's July 16, 2026 second-quarter earnings call, inc. Article summary: TSMC will hold its Q2 2026 earnings call on **July 16, 2026 at 14:00 Taiwan time** (quiet period began July 6) [2][6]. Here is a verified breakdown of the key expectations and analyst focal points: ## Q2 2026 Financial E. Topic tags: general, news, general web, user generated, government. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermar
openai.com
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) houdt op donderdag 16 juli 2026 om 14:00 uur Taiwanese tijd zijn conference call over de resultaten van het tweede kwartaal. Een stille periode is van kracht van 6 tot en met 15 juli . Deze cijferpresentatie komt op een cruciaal moment: TSMC bevindt zich midden in de meest agressieve capaciteitsuitbreiding uit zijn geschiedenis, gedreven door een onverzadigbare vraag naar AI-chips en de opstart van het baanbrekende 2nm-procedé (N2). Hieronder een overzicht van wat analisten en beleggers verwachten, gebaseerd op geverifieerde bronnen.
Verwachtingen voor het tweede kwartaal van 2026
Analisten en de eigen guidance van TSMC wijzen op een kwartaal met opnieuw record- of nabij-recordresultaten.
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "TSMC Kwartaalcijfers Q2 2026: Dit verwachten analisten van de AI-chipgigant"?
TSMC rapporteert op 16 juli 2026 de Q2 cijfers; consensus verwacht een winst van $3,81 per ADR en een omzet van $39,0–$40,2 miljard (+32% j o j).
What are the key points to validate first?
TSMC rapporteert op 16 juli 2026 de Q2 cijfers; consensus verwacht een winst van $3,81 per ADR en een omzet van $39,0–$40,2 miljard (+32% j o j). De brutomarge wordt geschat tussen 65,5% en 67,5%; een stijging naar 70% is geen officiële doelstelling.
What should I do next in practice?
Kapitaaluitgaven (capex) voor 2026 liggen op $52–$56 miljard; Bank of America voorspelt $75 miljard voor 2027.
TSMC Kwartaalcijfers Q2 2026: Dit verwachten analisten van de AI-chipgigant
TSMC rapporteert op 16 juli 2026 de Q2 cijfers; consensus verwacht een winst van $3,81 per ADR en een omzet van $39,0–$40,2 miljard (+32% j o j). De brutomarge wordt geschat tussen 65,5% en 67,5%; een stijging naar 70% is geen officiële doelstelling.
Gepubliceerd doorBewerkt met DeepSeek-V4-FlashAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
TSMC rapporteert op 16 juli 2026 de Q2 cijfers; consensus verwacht een winst van $3,81 per ADR en een omzet van $39,0–$40,2 miljard (+32% j o j).
De brutomarge wordt geschat tussen 65,5% en 67,5%; een stijging naar 70% is geen officiële doelstelling.
Kapitaaluitgaven (capex) voor 2026 liggen op $52–$56 miljard; Bank of America voorspelt $75 miljard voor 2027.
Vijf 2nm fabrieken worden in 2026 opgestart; Apple heeft meer dan de helft van de initiële capaciteit veiliggesteld.
Search & fact-check with cited sources for What key expectations do analysts have for TSMC's July 16, 2026 second-quarter earnings call, incTSMC Q2 2026 earnings: AI chip demand drives record capex, 2nm ramp, and analyst price target upgrades.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What key expectations do analysts have for TSMC's July 16, 2026 second-quarter earnings call, inc. Article summary: TSMC will hold its Q2 2026 earnings call on **July 16, 2026 at 14:00 Taiwan time** (quiet period began July 6) [2][6]. Here is a verified breakdown of the key expectations and analyst focal points: ## Q2 2026 Financial E. Topic tags: general, news, general web, user generated, government. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermar
openai.com
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) houdt op donderdag 16 juli 2026 om 14:00 uur Taiwanese tijd zijn conference call over de resultaten van het tweede kwartaal. Een stille periode is van kracht van 6 tot en met 15 juli . Deze cijferpresentatie komt op een cruciaal moment: TSMC bevindt zich midden in de meest agressieve capaciteitsuitbreiding uit zijn geschiedenis, gedreven door een onverzadigbare vraag naar AI-chips en de opstart van het baanbrekende 2nm-procedé (N2). Hieronder een overzicht van wat analisten en beleggers verwachten, gebaseerd op geverifieerde bronnen.
Verwachtingen voor het tweede kwartaal van 2026
Analisten en de eigen guidance van TSMC wijzen op een kwartaal met opnieuw record- of nabij-recordresultaten.
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "TSMC Kwartaalcijfers Q2 2026: Dit verwachten analisten van de AI-chipgigant"?
TSMC rapporteert op 16 juli 2026 de Q2 cijfers; consensus verwacht een winst van $3,81 per ADR en een omzet van $39,0–$40,2 miljard (+32% j o j).
What are the key points to validate first?
TSMC rapporteert op 16 juli 2026 de Q2 cijfers; consensus verwacht een winst van $3,81 per ADR en een omzet van $39,0–$40,2 miljard (+32% j o j). De brutomarge wordt geschat tussen 65,5% en 67,5%; een stijging naar 70% is geen officiële doelstelling.
What should I do next in practice?
Kapitaaluitgaven (capex) voor 2026 liggen op $52–$56 miljard; Bank of America voorspelt $75 miljard voor 2027.
Winst per ADR: De consensus voor de winst per ADR (American Depositary Receipt) is $3,81. Dit gemiddelde is gebaseerd op schattingen van 5 analisten, met een bandbreedte van $3,67 tot $4,20 . Een andere bron noemt een consensus van $3,78 per ADR . Ter vergelijking: in het eerste kwartaal van 2026 rapporteerde TSMC een GAAP-winst van $3,49 per ADR .
Omzet: TSMC's eigen guidance voorziet in een omzet tussen $39,0 miljard en $40,2 miljard. Dit impliceert een groei van ongeveer 32% op jaarbasis en 10% op kwartaalbasis op het middelpunt van de bandbreedte . De analistenconsensus schommelt rond de $40,1 miljard .
Brutomarge: Het management heeft een brutomarge voor Q2 voorspeld in een range van 65,5% tot 67,5%. Dit volgt op een recordbrutomarge van 66,2% in Q1 2026 . Hoewel sommige analisten modellen hebben met marges die richting of boven de 68% gaan, – het plafond van het management is 67,5%, wat een marge van 70% tot een bullish boven-consensus scenario maakt .
Operationele marge: Door het management ingeschat tussen 56,5% en 58,5% .
Vooruitzichten voor het hele jaar en kapitaaluitgaven
Beleggers zullen goed luisteren of TSMC de reeds verhoogde vooruitzichten voor 2026 verder aanscherpt.
Omzetgroei FY2026: Tijdens de Q1 2026 cijferpresentatie in april verhoogde TSMC de verwachting voor de omzetgroei over het hele jaar naar 'groei van boven de 30%' in Amerikaanse dollars, een opwaartse bijstelling van de eerdere 'bijna 30%' . Analisten verwachten dat de oproep van 16 juli meer duidelijkheid zal geven of de groei boven deze verhoogde guidance uitkomt en of een verdere verhoging mogelijk is .
Kapitaaluitgaven (Capex) 2026: TSMC heeft de capex voor 2026 vastgesteld op $52 miljard tot $56 miljard. Dit is de grootste jaarlijkse kapitaalverplichting in de geschiedenis van de halfgeleiderindustrie . CFO Wendell Huang bevestigde in april dat de uitgaven aan de bovenkant van deze range zullen liggen . Het bedrag van $56 miljard wordt algemeen genoemd als de bovengrens .
Capex-voorspellingen voor 2027: Bank of America verhoogde zijn capex-voorspelling voor TSMC in 2027 naar $75 miljard (van $63 miljard), ruim boven de marktconsensus van $65 miljard, wijzend op de aanhoudende vraag naar AI-chips . Een specifiek genoemd bedrag van $73 miljard is in de bronnen niet teruggevonden; het gepubliceerde cijfer van BofA is $75 miljard . Barclays, dat op 29 juni 2026 zijn advies voor TSMC verhoogde, modelleert de capex voor 2027 op $74 miljard .
AI-vraag, prijszettingsvermogen en aandelenkoers
De drijvende kracht achter alle financiële en operationele beslissingen bij TSMC blijft kunstmatige intelligentie.
AI als inkomstenmotor: High-performance computing (HPC), de categorie waar de meeste AI-chipvraag onder valt, was goed voor 58% van de jaaromzet van TSMC . De aan AI gerelateerde vraag wordt door directie en analisten vaak als 'onverzadigbaar' omschreven .
Prijszettingsvermogen: De explosieve AI-vraag geeft TSMC aanzienlijke prijsmacht. De productiecapaciteit voor geavanceerde nodes (N3, N2) is krap en klanten concurreren om toewijzing, waardoor TSMC premieprijzen kan vragen .
Aandelenrally: Het aandeel TSMC heeft een sterke rally doorgemaakt. Ten minste zes zakenbanken, waaronder Goldman Sachs en Macquarie Group, verhoogden hun koersdoelen na de stijging begin 2026 .
Verhoogde koersdoelen van Wall Street
De analistenstemming is zeer positief in de aanloop naar de Q2-cijfers. Verschillende grote financiële instellingen hebben hun koersdoelen voor het aandeel TSMC (NYSE: TSM) de afgelopen maanden verhoogd.
Barclays: Verhoogde het koersdoel voor TSMC naar $625, van $470, op 29 juni 2026, met handhaving van een Overweight-advies. Analist Simon Coles omschreef TSMC als 'een van de beste manieren om blootstelling aan AI te krijgen' en modelleert een capex van $56 miljard voor 2026 en $74 miljard voor 2027 .
Citigroup (Citi): Citi verhoogde eind maart 2026 het koersdoel voor TSMC naar NT$2.800 (van NT$2.600), verwijzend naar een versnellende, door AI gedreven chipvraag . Eerder in januari 2026 had Citi ook al een doelstelling verhoogd, naar NT$3.030 . Het specifiek genoemde bedrag van NT$3.800 is niet in de bronnen teruggevonden.
Goldman Sachs: Verhoogde het koersdoel voor TSMC in januari 2026 met 35% tot NT$2.330, vanwege de verwachting van een nieuw jaar van solide groei .
GF Securities: Verhoogde het koersdoel voor TSMC naar NT$2.808 (van NT$2.325) vóór de Q1 2026 cijfers, met een Buy-advies . Het in sommige beleggersdiscussies genoemde bedrag van NT$2.900 is hoger dan dit bevestigde doel.
JPMorgan: Verhoogde het koersdoel voor TSMC met 24% naar NT$2.100, begin januari 2026 .
Belangrijkste aandachtsgebieden voor beleggers op 16 juli
Naast de kerncijfers zullen beleggers aandachtig luisteren naar updates over drie strategische thema's.
1. 2-nanometer (N2) productietijdlijn
De overgang van TSMC naar de eerste gate-all-around (GAA) nanosheet-transistorarchitectuur is het belangrijkste technologische omslagpunt sinds de introductie van FinFET.
Productiestatus: TSMC begon in de tweede helft van 2025 met de volumeproductie van N2 (2nm-klasse) . De massaproductie op volle schaal startte in januari 2026 in de fabrieken in Baoshan en Kaohsiung . Maart 2026 was de eerste maand waarin N2-omzet op grote schaal zichtbaar werd .
Aggressieve fabrieksuitbreiding: Het bedrijf start gelijktijdig vijf 2nm-fabrieken op in 2026. Dit is de meest agressieve capaciteitsuitbreiding in de geschiedenis van TSMC, gedreven door HPC- en AI-vraag .
Klantvraag: De 2nm-capaciteit is naar verluidt volledig geboekt. Apple heeft meer dan de helft van de initiële capaciteit veiliggesteld, met Qualcomm als een andere vroege klant . AMD, Google en AWS mikken op productiestarts die verspreid liggen over 2026 en 2027 .
Toekomstige nodes: N2P (een verbeterde versie met backside power delivery) en N2X (geoptimaliseerd voor HPC) staan gepland voor volumeproductie in de tweede helft van 2026 . De A16 node (1.6nm) ligt op schema voor volumeproductie in de tweede helft van 2026 .
2. AI/HPC-ordertraject en toenemende schaarste
HPC is al de dominante inkomstenbron, en de cijferpresentatie zal moeten uitwijzen of de vraagversnelling aanhoudt.
Beleggers letten op commentaar of de AI-vraag de enorme nieuwe N2- en N3-capaciteit absorbeert en of er tekenen zijn van een toenemende spanning tussen vraag en aanbod die verdere prijsverhogingen zou kunnen ondersteunen .
De krapte strekt zich ook uit tot geavanceerde verpakkingstechnologieën (CoWoS), die cruciaal zijn voor AI-versnellers zoals de GPU's van NVIDIA.
3. Brutomargedoelstelling op lange termijn en houdbaarheid
TSMC behaalde in Q1 2026 een recordbrutomarge van 66,2% . Belangrijke vragen over de marge tijdens de oproep:
N3-winstgevendheid: N3 zal naar verwachting in de tweede helft van 2026 de gemiddelde winstgevendheid van het bedrijf overtreffen, wat een structurele rugwind voor de brutomarges oplevert .
Houdbaarheid boven 65%: De Q2-guidance van 65,5–67,5% impliceert vertrouwen in het handhaven van marges ruim boven de historische gemiddelden. Analisten zullen peilen of dit houdbaar is in de tweede helft van het jaar, wanneer de opstartkosten van N2 en de afschrijvingen het hoogst zijn.
Geen bevestigde 70%-doelstelling: Het is belangrijk om op te merken dat het management van TSMC in de beschikbare bronnen geen expliciete langetermijndoelstelling van 70% voor de brutomarge heeft afgegeven . Hoewel sommige analisten brutomarges in de buurt van 69–70% hebben gemodelleerd (een abonneenotitie projecteerde bijvoorbeeld 69,9% voor Q3 ), zijn dit boven-consensus schattingen en geen managementguidance.
Nauwkeurigheid van beweringen
Claim
Verificatiestatus
Bron
Winstconsensus $3,81/ADR
Bevestigd
Omzet ~$40 mrd
Bevestigd (guidance $39,0–$40,2 mrd)
Brutomarge nadert 70%
Niet bevestigd — managementguidance maximum is 67,5%
Omzetgroei FY2026 verhoogd naar >30%
Bevestigd
Capex 2026 ~$56 mrd
Bevestigd ($52–56 mrd range, uitgaven aan hoge kant)
Winst per ADR: De consensus voor de winst per ADR (American Depositary Receipt) is $3,81. Dit gemiddelde is gebaseerd op schattingen van 5 analisten, met een bandbreedte van $3,67 tot $4,20 . Een andere bron noemt een consensus van $3,78 per ADR . Ter vergelijking: in het eerste kwartaal van 2026 rapporteerde TSMC een GAAP-winst van $3,49 per ADR .
Omzet: TSMC's eigen guidance voorziet in een omzet tussen $39,0 miljard en $40,2 miljard. Dit impliceert een groei van ongeveer 32% op jaarbasis en 10% op kwartaalbasis op het middelpunt van de bandbreedte . De analistenconsensus schommelt rond de $40,1 miljard .
Brutomarge: Het management heeft een brutomarge voor Q2 voorspeld in een range van 65,5% tot 67,5%. Dit volgt op een recordbrutomarge van 66,2% in Q1 2026 . Hoewel sommige analisten modellen hebben met marges die richting of boven de 68% gaan, – het plafond van het management is 67,5%, wat een marge van 70% tot een bullish boven-consensus scenario maakt .
Operationele marge: Door het management ingeschat tussen 56,5% en 58,5% .
Vooruitzichten voor het hele jaar en kapitaaluitgaven
Beleggers zullen goed luisteren of TSMC de reeds verhoogde vooruitzichten voor 2026 verder aanscherpt.
Omzetgroei FY2026: Tijdens de Q1 2026 cijferpresentatie in april verhoogde TSMC de verwachting voor de omzetgroei over het hele jaar naar 'groei van boven de 30%' in Amerikaanse dollars, een opwaartse bijstelling van de eerdere 'bijna 30%' . Analisten verwachten dat de oproep van 16 juli meer duidelijkheid zal geven of de groei boven deze verhoogde guidance uitkomt en of een verdere verhoging mogelijk is .
Kapitaaluitgaven (Capex) 2026: TSMC heeft de capex voor 2026 vastgesteld op $52 miljard tot $56 miljard. Dit is de grootste jaarlijkse kapitaalverplichting in de geschiedenis van de halfgeleiderindustrie . CFO Wendell Huang bevestigde in april dat de uitgaven aan de bovenkant van deze range zullen liggen . Het bedrag van $56 miljard wordt algemeen genoemd als de bovengrens .
Capex-voorspellingen voor 2027: Bank of America verhoogde zijn capex-voorspelling voor TSMC in 2027 naar $75 miljard (van $63 miljard), ruim boven de marktconsensus van $65 miljard, wijzend op de aanhoudende vraag naar AI-chips . Een specifiek genoemd bedrag van $73 miljard is in de bronnen niet teruggevonden; het gepubliceerde cijfer van BofA is $75 miljard . Barclays, dat op 29 juni 2026 zijn advies voor TSMC verhoogde, modelleert de capex voor 2027 op $74 miljard .
AI-vraag, prijszettingsvermogen en aandelenkoers
De drijvende kracht achter alle financiële en operationele beslissingen bij TSMC blijft kunstmatige intelligentie.
AI als inkomstenmotor: High-performance computing (HPC), de categorie waar de meeste AI-chipvraag onder valt, was goed voor 58% van de jaaromzet van TSMC . De aan AI gerelateerde vraag wordt door directie en analisten vaak als 'onverzadigbaar' omschreven .
Prijszettingsvermogen: De explosieve AI-vraag geeft TSMC aanzienlijke prijsmacht. De productiecapaciteit voor geavanceerde nodes (N3, N2) is krap en klanten concurreren om toewijzing, waardoor TSMC premieprijzen kan vragen .
Aandelenrally: Het aandeel TSMC heeft een sterke rally doorgemaakt. Ten minste zes zakenbanken, waaronder Goldman Sachs en Macquarie Group, verhoogden hun koersdoelen na de stijging begin 2026 .
Verhoogde koersdoelen van Wall Street
De analistenstemming is zeer positief in de aanloop naar de Q2-cijfers. Verschillende grote financiële instellingen hebben hun koersdoelen voor het aandeel TSMC (NYSE: TSM) de afgelopen maanden verhoogd.
Barclays: Verhoogde het koersdoel voor TSMC naar $625, van $470, op 29 juni 2026, met handhaving van een Overweight-advies. Analist Simon Coles omschreef TSMC als 'een van de beste manieren om blootstelling aan AI te krijgen' en modelleert een capex van $56 miljard voor 2026 en $74 miljard voor 2027 .
Citigroup (Citi): Citi verhoogde eind maart 2026 het koersdoel voor TSMC naar NT$2.800 (van NT$2.600), verwijzend naar een versnellende, door AI gedreven chipvraag . Eerder in januari 2026 had Citi ook al een doelstelling verhoogd, naar NT$3.030 . Het specifiek genoemde bedrag van NT$3.800 is niet in de bronnen teruggevonden.
Goldman Sachs: Verhoogde het koersdoel voor TSMC in januari 2026 met 35% tot NT$2.330, vanwege de verwachting van een nieuw jaar van solide groei .
GF Securities: Verhoogde het koersdoel voor TSMC naar NT$2.808 (van NT$2.325) vóór de Q1 2026 cijfers, met een Buy-advies . Het in sommige beleggersdiscussies genoemde bedrag van NT$2.900 is hoger dan dit bevestigde doel.
JPMorgan: Verhoogde het koersdoel voor TSMC met 24% naar NT$2.100, begin januari 2026 .
Belangrijkste aandachtsgebieden voor beleggers op 16 juli
Naast de kerncijfers zullen beleggers aandachtig luisteren naar updates over drie strategische thema's.
1. 2-nanometer (N2) productietijdlijn
De overgang van TSMC naar de eerste gate-all-around (GAA) nanosheet-transistorarchitectuur is het belangrijkste technologische omslagpunt sinds de introductie van FinFET.
Productiestatus: TSMC begon in de tweede helft van 2025 met de volumeproductie van N2 (2nm-klasse) . De massaproductie op volle schaal startte in januari 2026 in de fabrieken in Baoshan en Kaohsiung . Maart 2026 was de eerste maand waarin N2-omzet op grote schaal zichtbaar werd .
Aggressieve fabrieksuitbreiding: Het bedrijf start gelijktijdig vijf 2nm-fabrieken op in 2026. Dit is de meest agressieve capaciteitsuitbreiding in de geschiedenis van TSMC, gedreven door HPC- en AI-vraag .
Klantvraag: De 2nm-capaciteit is naar verluidt volledig geboekt. Apple heeft meer dan de helft van de initiële capaciteit veiliggesteld, met Qualcomm als een andere vroege klant . AMD, Google en AWS mikken op productiestarts die verspreid liggen over 2026 en 2027 .
Toekomstige nodes: N2P (een verbeterde versie met backside power delivery) en N2X (geoptimaliseerd voor HPC) staan gepland voor volumeproductie in de tweede helft van 2026 . De A16 node (1.6nm) ligt op schema voor volumeproductie in de tweede helft van 2026 .
2. AI/HPC-ordertraject en toenemende schaarste
HPC is al de dominante inkomstenbron, en de cijferpresentatie zal moeten uitwijzen of de vraagversnelling aanhoudt.
Beleggers letten op commentaar of de AI-vraag de enorme nieuwe N2- en N3-capaciteit absorbeert en of er tekenen zijn van een toenemende spanning tussen vraag en aanbod die verdere prijsverhogingen zou kunnen ondersteunen .
De krapte strekt zich ook uit tot geavanceerde verpakkingstechnologieën (CoWoS), die cruciaal zijn voor AI-versnellers zoals de GPU's van NVIDIA.
3. Brutomargedoelstelling op lange termijn en houdbaarheid
TSMC behaalde in Q1 2026 een recordbrutomarge van 66,2% . Belangrijke vragen over de marge tijdens de oproep:
N3-winstgevendheid: N3 zal naar verwachting in de tweede helft van 2026 de gemiddelde winstgevendheid van het bedrijf overtreffen, wat een structurele rugwind voor de brutomarges oplevert .
Houdbaarheid boven 65%: De Q2-guidance van 65,5–67,5% impliceert vertrouwen in het handhaven van marges ruim boven de historische gemiddelden. Analisten zullen peilen of dit houdbaar is in de tweede helft van het jaar, wanneer de opstartkosten van N2 en de afschrijvingen het hoogst zijn.
Geen bevestigde 70%-doelstelling: Het is belangrijk om op te merken dat het management van TSMC in de beschikbare bronnen geen expliciete langetermijndoelstelling van 70% voor de brutomarge heeft afgegeven . Hoewel sommige analisten brutomarges in de buurt van 69–70% hebben gemodelleerd (een abonneenotitie projecteerde bijvoorbeeld 69,9% voor Q3 ), zijn dit boven-consensus schattingen en geen managementguidance.
Nauwkeurigheid van beweringen
Claim
Verificatiestatus
Bron
Winstconsensus $3,81/ADR
Bevestigd
Omzet ~$40 mrd
Bevestigd (guidance $39,0–$40,2 mrd)
Brutomarge nadert 70%
Niet bevestigd — managementguidance maximum is 67,5%
Omzetgroei FY2026 verhoogd naar >30%
Bevestigd
Capex 2026 ~$56 mrd
Bevestigd ($52–56 mrd range, uitgaven aan hoge kant)