Aave V4 breekt door $200 miljoen: wat de nieuwe architectuur betekent voor DeFi-leningen
Aave V4's deposito's op Ethereum stegen naar $200 miljoen eind juni 2026, met $60 miljoen aan actieve leningen. De belangrijkste innovatie is de hub and spoke architectuur: een centrale liquiditeitshub bundelt al het kapitaal, terwijl modulaire spokes per markt eigen risicoparameters, onderpandregels en liquidatielo...
Gepubliceerd doorBewerkt met DeepSeek-V4-FlashAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Aave V4's deposito's op Ethereum stegen naar $200 miljoen eind juni 2026, met $60 miljoen aan actieve leningen.
De belangrijkste innovatie is de hub and spoke architectuur: een centrale liquiditeitshub bundelt al het kapitaal, terwijl modulaire spokes per markt eigen risicoparameters, onderpandregels en liquidatielogica kunnen...
Aave heeft nog steeds meer dan 51% van de DeFi leningmarkt in handen ($35,8 miljard TVL begin 2026).
Search & fact-check with cited sources for What is the current state of Aave V4's deposits, what growth trajectory has it followed since itsAave V4's hub-and-spoke architecture separates liquidity (Hub) from risk expression (Spokes), enabling modular lending markets with shared capital depth.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What is the current state of Aave V4's deposits, what growth trajectory has it followed since its. Article summary: ## Aave V4: Current State, Growth Trajectory, Architecture, and Market Position. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual, not as factual evidence.
openai.com
De grootste protocol-upgrade van Aave in vijf jaar kent een razendsnelle start. V4, dat op 30 maart 2026 op Ethereum mainnet werd gelanceerd, zag de deposito's eind juni oplopen tot ongeveer $200 miljoen, een verdubbeling ten opzichte van de $100 miljoen van een maand eerder . De actieve leningen bedroegen op dat moment ongeveer $60 miljoen . Die groei – van ongeveer $25 miljoen bij de lancering naar $200 miljoen in minder dan drie maanden – wijst op een sterke vroege vraag naar V4's nieuwe architectuur .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Aave V4 breekt door $200 miljoen: wat de nieuwe architectuur betekent voor DeFi-leningen"?
Aave V4's deposito's op Ethereum stegen naar $200 miljoen eind juni 2026, met $60 miljoen aan actieve leningen.
What are the key points to validate first?
Aave V4's deposito's op Ethereum stegen naar $200 miljoen eind juni 2026, met $60 miljoen aan actieve leningen. De belangrijkste innovatie is de hub and spoke architectuur: een centrale liquiditeitshub bundelt al het kapitaal, terwijl modulaire spokes per markt eigen risicoparameters, onderpandregels en liquidatielogica kunnen...
What should I do next in practice?
Aave heeft nog steeds meer dan 51% van de DeFi leningmarkt in handen ($35,8 miljard TVL begin 2026).
Aave V4 breekt door $200 miljoen: wat de nieuwe architectuur betekent voor DeFi-leningen
Aave V4's deposito's op Ethereum stegen naar $200 miljoen eind juni 2026, met $60 miljoen aan actieve leningen. De belangrijkste innovatie is de hub and spoke architectuur: een centrale liquiditeitshub bundelt al het kapitaal, terwijl modulaire spokes per markt eigen risicoparameters, onderpandregels en liquidatielo...
Gepubliceerd doorBewerkt met DeepSeek-V4-FlashAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Aave V4's deposito's op Ethereum stegen naar $200 miljoen eind juni 2026, met $60 miljoen aan actieve leningen.
De belangrijkste innovatie is de hub and spoke architectuur: een centrale liquiditeitshub bundelt al het kapitaal, terwijl modulaire spokes per markt eigen risicoparameters, onderpandregels en liquidatielogica kunnen...
Aave heeft nog steeds meer dan 51% van de DeFi leningmarkt in handen ($35,8 miljard TVL begin 2026).
Search & fact-check with cited sources for What is the current state of Aave V4's deposits, what growth trajectory has it followed since itsAave V4's hub-and-spoke architecture separates liquidity (Hub) from risk expression (Spokes), enabling modular lending markets with shared capital depth.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What is the current state of Aave V4's deposits, what growth trajectory has it followed since its. Article summary: ## Aave V4: Current State, Growth Trajectory, Architecture, and Market Position. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual, not as factual evidence.
openai.com
De grootste protocol-upgrade van Aave in vijf jaar kent een razendsnelle start. V4, dat op 30 maart 2026 op Ethereum mainnet werd gelanceerd, zag de deposito's eind juni oplopen tot ongeveer $200 miljoen, een verdubbeling ten opzichte van de $100 miljoen van een maand eerder . De actieve leningen bedroegen op dat moment ongeveer $60 miljoen . Die groei – van ongeveer $25 miljoen bij de lancering naar $200 miljoen in minder dan drie maanden – wijst op een sterke vroege vraag naar V4's nieuwe architectuur .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Aave V4 breekt door $200 miljoen: wat de nieuwe architectuur betekent voor DeFi-leningen"?
Aave V4's deposito's op Ethereum stegen naar $200 miljoen eind juni 2026, met $60 miljoen aan actieve leningen.
What are the key points to validate first?
Aave V4's deposito's op Ethereum stegen naar $200 miljoen eind juni 2026, met $60 miljoen aan actieve leningen. De belangrijkste innovatie is de hub and spoke architectuur: een centrale liquiditeitshub bundelt al het kapitaal, terwijl modulaire spokes per markt eigen risicoparameters, onderpandregels en liquidatielogica kunnen...
What should I do next in practice?
Aave heeft nog steeds meer dan 51% van de DeFi leningmarkt in handen ($35,8 miljard TVL begin 2026).
Maar die cijfers vertellen niet het hele verhaal. Het bedrag van ~$200 miljoen heeft uitsluitend betrekking op V4's nieuwe Ethereum-implementatie. Aave's legacy V3-protocol, actief op meer dan 14 chains, had eind maart 2026 nog steeds meer dan $42 miljard aan deposito's . V4 is de toekomst, maar V3 blijft de kasstroommotor.
Groeitraject: van $25 miljoen naar $200 miljoen in drie maanden
De depositogroei van V4 verliep in duidelijke fases, met een beveiligingsincident en een snel herstel :
Eind maart 2026 (lancering): V4 ging live met conservatieve aanvoer- en leencapaciteit, die startte op ongeveer $25 miljoen aan deposito's .
Begin mei 2026: De totale vastgezette waarde (TVL) steeg met 150% naar een piek van ~$105 miljoen, gedreven door de vraag van early adopters .
Eind mei 2026 (nasleep exploit): Een cross-chain bridge-exploit die rsETH-onderpand trof, sloeg over naar Aave's WETH-markten. De TVL daalde naar ~$75 miljoen doordat hefboomwerking werd afgebouwd . Een gecoördineerde 'DeFi United'-herstelinspanning bracht de stabiliteit terug .
Eind mei 2026 (mijlpaal): Ondanks de tegenslag overschreed V4 de eerste grote mijlpaal van $100 miljoen aan totale deposito's. De DAO keurde drie opeenvolgende capaciteitsverhogingen goed en activeerde de eerste incentivecampagnes voor frxUSD en USDG .
Eind juni 2026: De deposito's verdubbelden opnieuw naar ~$200 miljoen, met $60 miljoen aan actieve leningen – een maand-op-maand groei van ongeveer 2x .
Context is belangrijk: Zelfs met $200 miljoen vertegenwoordigt V4 minder dan 0,5% van Aave's totale protocolbrede deposito's (V3 + V4 ~$42B+). De upgrade bevindt zich nog in de gecontroleerde, vroege uitrolfase .
De grootste verandering van V3 naar V4 is architectonisch. V3 gebruikte een 'één pool per chain'-model – elke chain had zijn eigen geïsoleerde liquiditeitspool, wat kapitaal versnipperde . V4 vervangt dat door een Hub and Spoke-ontwerp :
Liquiditeitshub: Een enkel, centraal contract beheert alle aangeleverde activa en verzorgt de uniforme boekhouding . Kapitaal dat via een Spoke wordt aangeleverd, stroomt naar de Hub en wordt beschikbaar voor elke aangesloten Spoke .
Spokes: Modulaire, onafhankelijk implementeerbare leenomgevingen. Elke Spoke heeft zijn eigen onderpandtypes, risicoparameters en liquidatieregels . Dit betekent dat het bestuur een nieuwe leenmarkt kan lanceren – bijvoorbeeld voor een nieuwe activaklasse of institutionele use case – zonder liquiditeit te migreren of de Hub aan te raken .
Huidige implementatie: Drie Hubs (Core, Prime, Plus) en elf Spokes zijn live, wat geïsoleerde liquiditeitsroutering over verschillende onderpandcategorieën mogelijk maakt .
Toekomstige fase: Cross-chain liquiditeitsfungibiliteit staat gepland voor latere fasen, wat betekent dat Spokes op verschillende chains uiteindelijk uit dezelfde wereldwijde liquiditeitspool zullen putten .
Beveiligingsinvestering: De upgrade onderging 345 dagen van rigoureuze beveiligingscontroles met een auditbudget van $1,5 miljoen .
Deze architectuur levert drie concrete voordelen op ten opzichte van V3: flexibeler risicobeheer (geïsoleerd risico per Spoke), eenvoudigere ondersteuning voor nieuwe activaklassen en kapitaalefficiëntiewinsten door gedeelde liquiditeit .
Het bredere DeFi-leningslandschap: Aave's dominantie in cijfers
Aave blijft met grote afstand de dominante kracht in DeFi-leningen, hoewel concurrenten groeien :
Aave's protocolbrede TVL bereikte een piek van $75 miljard in 2025 (het hoogste ooit voor een DeFi-protocol) en eindigde 2025 op $55 miljard, een stijging van 57% op jaarbasis .
Begin 2026 had Aave ongeveer 51,3% van de gehele DeFi-leningmarkt in handen ($35,8 miljard TVL) , en naar schatting 82% van alle uitstaande leningenschuld op Ethereum.
De totale DeFi-leningssector bedraagt medio 2026 ongeveer $75-80 miljard TVL, tegen ongeveer $50 miljard aan het begin van 2025 .
Belangrijkste concurrenten: Morpho Blue ($11,8 miljard TVL), Spark ($6,8 miljard), Compound V3 (~$2,7 miljard) . Met name Morpho is van $2 miljard naar $10+ miljard geschaald dankzij institutionele adoptie .
Aave's liquiditeitsgracht over 14+ chains en de diepste audithistorie blijven structurele voordelen . Toch heeft Morpho Aave op de leenmarkt van Base ingehaald ($1B versus $539M) en ondersteunt het meer chains (29 versus 19) .
Aave's toekomstambities: drie pijlers voor 2026
Het masterplan van oprichter Stani Kulechov voor 2026 rust op drie pijlers :
Aave V4 — De hub-and-spoke-upgrade, met cross-chain liquiditeit als volgende fase . V4 is de basis voor schaalvergroting.
Horizon — Een institutioneel platform voor leningen van reële activa (RWA), dat al $550+ miljoen aan deposito's voor getokeniseerde activa heeft aangetrokken .
Aave App — Een mobiel-eerste consumententoepassing om mainstream adoptie te stimuleren, verder dan alleen crypto-native gebruikers .
De strategische positionering plaatst Aave als meer dan een DeFi-geldverstrekker – het doel is om een 'fundamentele kredietlaag op de chain' te worden die zowel crypto-native als institutionele markten bedient . Het cumulatieve uitleenvolume heeft al $1 biljoen overschreden, en het protocol heeft in zijn geschiedenis meer dan $3,33 biljoen aan totale deposito's verwerkt .
Maar die cijfers vertellen niet het hele verhaal. Het bedrag van ~$200 miljoen heeft uitsluitend betrekking op V4's nieuwe Ethereum-implementatie. Aave's legacy V3-protocol, actief op meer dan 14 chains, had eind maart 2026 nog steeds meer dan $42 miljard aan deposito's . V4 is de toekomst, maar V3 blijft de kasstroommotor.
Groeitraject: van $25 miljoen naar $200 miljoen in drie maanden
De depositogroei van V4 verliep in duidelijke fases, met een beveiligingsincident en een snel herstel :
Eind maart 2026 (lancering): V4 ging live met conservatieve aanvoer- en leencapaciteit, die startte op ongeveer $25 miljoen aan deposito's .
Begin mei 2026: De totale vastgezette waarde (TVL) steeg met 150% naar een piek van ~$105 miljoen, gedreven door de vraag van early adopters .
Eind mei 2026 (nasleep exploit): Een cross-chain bridge-exploit die rsETH-onderpand trof, sloeg over naar Aave's WETH-markten. De TVL daalde naar ~$75 miljoen doordat hefboomwerking werd afgebouwd . Een gecoördineerde 'DeFi United'-herstelinspanning bracht de stabiliteit terug .
Eind mei 2026 (mijlpaal): Ondanks de tegenslag overschreed V4 de eerste grote mijlpaal van $100 miljoen aan totale deposito's. De DAO keurde drie opeenvolgende capaciteitsverhogingen goed en activeerde de eerste incentivecampagnes voor frxUSD en USDG .
Eind juni 2026: De deposito's verdubbelden opnieuw naar ~$200 miljoen, met $60 miljoen aan actieve leningen – een maand-op-maand groei van ongeveer 2x .
Context is belangrijk: Zelfs met $200 miljoen vertegenwoordigt V4 minder dan 0,5% van Aave's totale protocolbrede deposito's (V3 + V4 ~$42B+). De upgrade bevindt zich nog in de gecontroleerde, vroege uitrolfase .
De grootste verandering van V3 naar V4 is architectonisch. V3 gebruikte een 'één pool per chain'-model – elke chain had zijn eigen geïsoleerde liquiditeitspool, wat kapitaal versnipperde . V4 vervangt dat door een Hub and Spoke-ontwerp :
Liquiditeitshub: Een enkel, centraal contract beheert alle aangeleverde activa en verzorgt de uniforme boekhouding . Kapitaal dat via een Spoke wordt aangeleverd, stroomt naar de Hub en wordt beschikbaar voor elke aangesloten Spoke .
Spokes: Modulaire, onafhankelijk implementeerbare leenomgevingen. Elke Spoke heeft zijn eigen onderpandtypes, risicoparameters en liquidatieregels . Dit betekent dat het bestuur een nieuwe leenmarkt kan lanceren – bijvoorbeeld voor een nieuwe activaklasse of institutionele use case – zonder liquiditeit te migreren of de Hub aan te raken .
Huidige implementatie: Drie Hubs (Core, Prime, Plus) en elf Spokes zijn live, wat geïsoleerde liquiditeitsroutering over verschillende onderpandcategorieën mogelijk maakt .
Toekomstige fase: Cross-chain liquiditeitsfungibiliteit staat gepland voor latere fasen, wat betekent dat Spokes op verschillende chains uiteindelijk uit dezelfde wereldwijde liquiditeitspool zullen putten .
Beveiligingsinvestering: De upgrade onderging 345 dagen van rigoureuze beveiligingscontroles met een auditbudget van $1,5 miljoen .
Deze architectuur levert drie concrete voordelen op ten opzichte van V3: flexibeler risicobeheer (geïsoleerd risico per Spoke), eenvoudigere ondersteuning voor nieuwe activaklassen en kapitaalefficiëntiewinsten door gedeelde liquiditeit .
Het bredere DeFi-leningslandschap: Aave's dominantie in cijfers
Aave blijft met grote afstand de dominante kracht in DeFi-leningen, hoewel concurrenten groeien :
Aave's protocolbrede TVL bereikte een piek van $75 miljard in 2025 (het hoogste ooit voor een DeFi-protocol) en eindigde 2025 op $55 miljard, een stijging van 57% op jaarbasis .
Begin 2026 had Aave ongeveer 51,3% van de gehele DeFi-leningmarkt in handen ($35,8 miljard TVL) , en naar schatting 82% van alle uitstaande leningenschuld op Ethereum.
De totale DeFi-leningssector bedraagt medio 2026 ongeveer $75-80 miljard TVL, tegen ongeveer $50 miljard aan het begin van 2025 .
Belangrijkste concurrenten: Morpho Blue ($11,8 miljard TVL), Spark ($6,8 miljard), Compound V3 (~$2,7 miljard) . Met name Morpho is van $2 miljard naar $10+ miljard geschaald dankzij institutionele adoptie .
Aave's liquiditeitsgracht over 14+ chains en de diepste audithistorie blijven structurele voordelen . Toch heeft Morpho Aave op de leenmarkt van Base ingehaald ($1B versus $539M) en ondersteunt het meer chains (29 versus 19) .
Aave's toekomstambities: drie pijlers voor 2026
Het masterplan van oprichter Stani Kulechov voor 2026 rust op drie pijlers :
Aave V4 — De hub-and-spoke-upgrade, met cross-chain liquiditeit als volgende fase . V4 is de basis voor schaalvergroting.
Horizon — Een institutioneel platform voor leningen van reële activa (RWA), dat al $550+ miljoen aan deposito's voor getokeniseerde activa heeft aangetrokken .
Aave App — Een mobiel-eerste consumententoepassing om mainstream adoptie te stimuleren, verder dan alleen crypto-native gebruikers .
De strategische positionering plaatst Aave als meer dan een DeFi-geldverstrekker – het doel is om een 'fundamentele kredietlaag op de chain' te worden die zowel crypto-native als institutionele markten bedient . Het cumulatieve uitleenvolume heeft al $1 biljoen overschreden, en het protocol heeft in zijn geschiedenis meer dan $3,33 biljoen aan totale deposito's verwerkt .