Mizuho: TSMC's CoWoS-capaciteit bereikt 200.000 wafers per maand in 2027 door explosieve AI-vraag
Mizuho Securities Asia verhoogt de raming voor TSMC's CoWoS capaciteit naar 140.000 wafers per maand (wpm) in 2026 en 190.000–200.000 wpm in 2027, een opwaartse bijstelling van eerdere schattingen vanwege de aanhouden... Het aanbodtekort bedraagt momenteel circa 20% en zal naar verwachting eind 2026 teruglopen tot 10%.
Gepubliceerd doorBewerkt met DeepSeek-V4-FlashAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Mizuho Securities Asia verhoogt de raming voor TSMC's CoWoS capaciteit naar 140.000 wafers per maand (wpm) in 2026 en 190.000–200.000 wpm in 2027, een opwaartse bijstelling van eerdere schattingen vanwege de aanhouden...
Het aanbodtekort bedraagt momenteel circa 20% en zal naar verwachting eind 2026 teruglopen tot 10%.
TSMC's volgende generatie panelniveau verpakking (CoPoS) heeft in juni 2026 een proeflijn operationeel, maar massaproductie wordt niet vóór 2028–2029 verwacht [29][30].
Search & fact-check with cited sources for What are Mizuho's latest forecasts for TSMC's CoWoS capacity through 2027, which customers are drAI-generated conceptual image representing TSMC's CoWoS advanced packaging, a critical bottleneck in the AI chip supply chain.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What are Mizuho's latest forecasts for TSMC's CoWoS capacity through 2027, which customers are dr. Article summary: ## Mizuho's Latest CoWoS Capacity Forecasts. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual, not as factual evidence.
openai.com
Geavanceerde chipverpakking is de cruciale bottleneck geworden in de AI-toeleveringsketen, en TSMC's CoWoS (Chip-on-Wafer-on-Substrate)-capaciteit staat centraal. Mizuho Securities Asia heeft recent een van de meest optimistische prognoses op straat gepubliceerd. De bank verwacht dat de CoWoS-capaciteit van TSMC in 2026 140.000 wafers per maand (wpm) zal bereiken en in 2027 zal stijgen naar 190.000 à 200.000 wpm . Dit artikel geeft een feitelijk onderbouwde uitsplitsing van de Mizuho-cijfers, vergelijkt deze met andere analisten, identificeert de klanten die de vraag aandrijven, beoordeelt de huidige kloof tussen vraag en aanbod en de levertijden, en legt de status uit van TSMC's volgende generatie CoPoS-paneelverpakking.
Mizuho's nieuwste CoWoS-capaciteitsprognoses tot 2027
Mizuho's rapport van 30 juni 2026 verhoogde de prognose fors. De firma verwacht nu dat de maandelijkse CoWoS-capaciteit van TSMC eind 2026 140.000 wpm bedraagt en in 2027 190.000–200.000 wpm, een stijging ten opzichte van eerdere ramingen van respectievelijk 120.000 en 170.000–180.000 . De aanpassing is ingegeven door een "scherp opwaarts bijgesteld vooruitzicht voor de door AI aangestuurde vraag naar server-cpu's", aldus Mizuho .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Mizuho: TSMC's CoWoS-capaciteit bereikt 200.000 wafers per maand in 2027 door explosieve AI-vraag"?
Mizuho Securities Asia verhoogt de raming voor TSMC's CoWoS capaciteit naar 140.000 wafers per maand (wpm) in 2026 en 190.000–200.000 wpm in 2027, een opwaartse bijstelling van eerdere schattingen vanwege de aanhouden...
What are the key points to validate first?
Mizuho Securities Asia verhoogt de raming voor TSMC's CoWoS capaciteit naar 140.000 wafers per maand (wpm) in 2026 en 190.000–200.000 wpm in 2027, een opwaartse bijstelling van eerdere schattingen vanwege de aanhouden... Het aanbodtekort bedraagt momenteel circa 20% en zal naar verwachting eind 2026 teruglopen tot 10%.
What should I do next in practice?
TSMC's volgende generatie panelniveau verpakking (CoPoS) heeft in juni 2026 een proeflijn operationeel, maar massaproductie wordt niet vóór 2028–2029 verwacht [29][30].
Mizuho: TSMC's CoWoS-capaciteit bereikt 200.000 wafers per maand in 2027 door explosieve AI-vraag
Mizuho Securities Asia verhoogt de raming voor TSMC's CoWoS capaciteit naar 140.000 wafers per maand (wpm) in 2026 en 190.000–200.000 wpm in 2027, een opwaartse bijstelling van eerdere schattingen vanwege de aanhouden... Het aanbodtekort bedraagt momenteel circa 20% en zal naar verwachting eind 2026 teruglopen tot 10%.
Gepubliceerd doorBewerkt met DeepSeek-V4-FlashAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Mizuho Securities Asia verhoogt de raming voor TSMC's CoWoS capaciteit naar 140.000 wafers per maand (wpm) in 2026 en 190.000–200.000 wpm in 2027, een opwaartse bijstelling van eerdere schattingen vanwege de aanhouden...
Het aanbodtekort bedraagt momenteel circa 20% en zal naar verwachting eind 2026 teruglopen tot 10%.
TSMC's volgende generatie panelniveau verpakking (CoPoS) heeft in juni 2026 een proeflijn operationeel, maar massaproductie wordt niet vóór 2028–2029 verwacht [29][30].
Search & fact-check with cited sources for What are Mizuho's latest forecasts for TSMC's CoWoS capacity through 2027, which customers are drAI-generated conceptual image representing TSMC's CoWoS advanced packaging, a critical bottleneck in the AI chip supply chain.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What are Mizuho's latest forecasts for TSMC's CoWoS capacity through 2027, which customers are dr. Article summary: ## Mizuho's Latest CoWoS Capacity Forecasts. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual, not as factual evidence.
openai.com
Geavanceerde chipverpakking is de cruciale bottleneck geworden in de AI-toeleveringsketen, en TSMC's CoWoS (Chip-on-Wafer-on-Substrate)-capaciteit staat centraal. Mizuho Securities Asia heeft recent een van de meest optimistische prognoses op straat gepubliceerd. De bank verwacht dat de CoWoS-capaciteit van TSMC in 2026 140.000 wafers per maand (wpm) zal bereiken en in 2027 zal stijgen naar 190.000 à 200.000 wpm . Dit artikel geeft een feitelijk onderbouwde uitsplitsing van de Mizuho-cijfers, vergelijkt deze met andere analisten, identificeert de klanten die de vraag aandrijven, beoordeelt de huidige kloof tussen vraag en aanbod en de levertijden, en legt de status uit van TSMC's volgende generatie CoPoS-paneelverpakking.
Mizuho's nieuwste CoWoS-capaciteitsprognoses tot 2027
Mizuho's rapport van 30 juni 2026 verhoogde de prognose fors. De firma verwacht nu dat de maandelijkse CoWoS-capaciteit van TSMC eind 2026 140.000 wpm bedraagt en in 2027 190.000–200.000 wpm, een stijging ten opzichte van eerdere ramingen van respectievelijk 120.000 en 170.000–180.000 . De aanpassing is ingegeven door een "scherp opwaarts bijgesteld vooruitzicht voor de door AI aangestuurde vraag naar server-cpu's", aldus Mizuho .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Mizuho: TSMC's CoWoS-capaciteit bereikt 200.000 wafers per maand in 2027 door explosieve AI-vraag"?
Mizuho Securities Asia verhoogt de raming voor TSMC's CoWoS capaciteit naar 140.000 wafers per maand (wpm) in 2026 en 190.000–200.000 wpm in 2027, een opwaartse bijstelling van eerdere schattingen vanwege de aanhouden...
What are the key points to validate first?
Mizuho Securities Asia verhoogt de raming voor TSMC's CoWoS capaciteit naar 140.000 wafers per maand (wpm) in 2026 en 190.000–200.000 wpm in 2027, een opwaartse bijstelling van eerdere schattingen vanwege de aanhouden... Het aanbodtekort bedraagt momenteel circa 20% en zal naar verwachting eind 2026 teruglopen tot 10%.
What should I do next in practice?
TSMC's volgende generatie panelniveau verpakking (CoPoS) heeft in juni 2026 een proeflijn operationeel, maar massaproductie wordt niet vóór 2028–2029 verwacht [29][30].
Mizuho's 2027-voorspelling ligt boven de consensus van circa 170.000–180.000 wpm. Hieronder een vergelijking met andere gepubliceerde institutionele ramingen:
KGI schat de jaarlijkse CoWoS-capaciteit van circa 670.000 wafers in 2025 naar circa 1,0 miljoen wafers in 2026 (ruwweg 83.000–110.000 wpm, afhankelijk van de bezettingsgraad) .
Fubon projecteert circa 140.000 wpm tegen eind 2027 .
Silicon Analysts volgen TSMC's einddoel voor 2026 van 120.000–130.000 wpm, een stijging ten opzichte van circa 72.500 wpm eind 2025 .
Met 190.000–200.000 wpm voor 2027 is Mizuho een van de meest optimistische analisten voor die periode.
Welke klanten drijven de vraag naar CoWoS?
De vraag is sterk geconcentreerd bij een paar dominante spelers.
NVIDIA is de dominante klant, met circa 65% van de CoWoS-capaciteitstoewijzing van TSMC. KGI schat dat NVIDIA ongeveer 65% van TSMC's CoWoS-capaciteit zal verbruiken, gevolgd door Broadcom en AMD . Mizuho projecteert dat NVIDIA's CoWoS-eenheden bij TSMC in 2026 630.000 zullen bedragen en in 2027 1.005.000, gedreven door de vraag naar NVIDIA's Vera CPU en een sterkere productie van andere AI-versnellers .
Broadcom en AMD zijn de op een na grootste klanten .
Hyperscalers (Amazon AWS, Google, Meta, Microsoft) zijn ook belangrijke afnemers via custom ASIC's, en zij worden allemaal geconfronteerd met toewijzingsbeperkingen .
MediaTek en Alchip zijn opkomende namen om in de gaten te houden in TSMC's klantenmix voor 2026–2027 .
Naar schatting is meer dan 85% van TSMC's CoWoS-capaciteit voor 2026–2027 al vooraf toegewezen aan slechts vier grote spelers: NVIDIA, Broadcom, AMD en de hyperscalers . Silicon Analysts meldt dat NVIDIA naar schatting alleen al circa 60% van de CoWoS-capaciteit inneemt, ongeveer 595.000 wafers . Dit heeft geleid tot een situatie waarin AI-chipbedrijven uit de tweede rang effectief worden geblokkeerd voor toegang tot capaciteit tot later .
Huidige kloof tussen vraag en aanbod en levertijden
De kloof wordt kleiner, maar blijft aanzienlijk
De kloof tussen vraag en aanbod voor CoWoS-capaciteit bedraagt momenteel circa ~20% (vraag overtreft aanbod) en naar verwachting zal deze tegen eind 2026 afnemen tot ~10% naarmate nieuwe capaciteit online komt . Eerdere schattingen van medio 2025 stelden het tekort op meer dan 30%, met een capaciteit van ~115K wpm tegen een vraag van meer dan 180K wpm .
TSMC-CEO C.C. Wei heeft verklaard dat CoWoS "is uitverkocht tot en met 2025 en 2026" . De kloof zal naar verwachting verder verbeteren in 2027, wanneer fabrieken zoals AP7 in Chiayi, Taiwan, in productie komen. De bouw van fase 1 zal naar verwachting in 2026 worden voltooid en de productie zal starten in late 2027 en 2028 .
Levertijden blijven lang
CoWoS-S en CoWoS-L zijn nog steeds volledig volgeboekt met levertijden van circa 52–78 weken (ongeveer 12–18 maanden) . De structurele bottleneck blijft bestaan omdat het 12–18 maanden duurt om nieuwe capaciteit op te bouwen . Zoals een analyse opmerkt: "Levertijd stijgt of blijft gelijk terwijl capaciteit groeit = de vraag loopt nog steeds voor op het aanbod; het tekort blijft bestaan ongeacht expansiekrantenkoppen" .
Status van TSMC's volgende generatie CoPoS-paneelverpakking
CoPoS (Chip-on-Panel-on-Substrate) is TSMC's volgende generatie 2.5D-geavanceerde verpakkingsplatform dat overstapt van ronde 300mm-wafers naar rechthoekige 310mm × 310mm-panelen (schaalbaar tot 515mm × 510mm of groter), wat lagere kosten en een beter gebruik van het substraatoppervlak belooft .
Status proeflijn
Een CoPoS-proeflijn is al operationeel sinds medio 2026. Leveringen van apparatuur aan R&D-teams begonnen in februari 2026, en de volledige proeflijn was in juni 2026 voltooid . TSMC-voorzitter C.C. Wei bevestigde tijdens de aandeelhoudersvergadering begin juni 2026 dat de proeflijn operationeel is . De proeflijn in de VisEra-fabriek in Longtan draait een dual-track evaluatie, waarbij één lijn wordt geleid door grote mondiale leveranciers van apparatuur en de andere oplossingen van Taiwanese apparatuurmakers gebruikt .
Tijdlijn massaproductie
Massaproductie wordt verwacht over 2–3 jaar, aldus voorzitter Wei . Meerdere bronnen wijzen op 2029 als doel voor massaproductie. TrendForce meldt dat proefproductie is gepland voor 2027, met massaproductie in de tweede helft van 2028 . DigiTimes meldt ook dat massaproductie niet vóór 2029 wordt verwacht .
Belangrijke kanttekening
CoPoS bevindt zich nog in de vroege proeffase en zal tot 2028–2029 niet significant bijdragen aan TSMC's CoWoS-equivalente capaciteit. Op de korte termijn (2026–2027) blijft alle groei in geavanceerde verpakking afhankelijk van traditionele CoWoS-lijnuitbreidingen.
01.coCoWoS Capacity and the AI Supply Chain Constraint
Mizuho's 2027-voorspelling ligt boven de consensus van circa 170.000–180.000 wpm. Hieronder een vergelijking met andere gepubliceerde institutionele ramingen:
KGI schat de jaarlijkse CoWoS-capaciteit van circa 670.000 wafers in 2025 naar circa 1,0 miljoen wafers in 2026 (ruwweg 83.000–110.000 wpm, afhankelijk van de bezettingsgraad) .
Fubon projecteert circa 140.000 wpm tegen eind 2027 .
Silicon Analysts volgen TSMC's einddoel voor 2026 van 120.000–130.000 wpm, een stijging ten opzichte van circa 72.500 wpm eind 2025 .
Met 190.000–200.000 wpm voor 2027 is Mizuho een van de meest optimistische analisten voor die periode.
Welke klanten drijven de vraag naar CoWoS?
De vraag is sterk geconcentreerd bij een paar dominante spelers.
NVIDIA is de dominante klant, met circa 65% van de CoWoS-capaciteitstoewijzing van TSMC. KGI schat dat NVIDIA ongeveer 65% van TSMC's CoWoS-capaciteit zal verbruiken, gevolgd door Broadcom en AMD . Mizuho projecteert dat NVIDIA's CoWoS-eenheden bij TSMC in 2026 630.000 zullen bedragen en in 2027 1.005.000, gedreven door de vraag naar NVIDIA's Vera CPU en een sterkere productie van andere AI-versnellers .
Broadcom en AMD zijn de op een na grootste klanten .
Hyperscalers (Amazon AWS, Google, Meta, Microsoft) zijn ook belangrijke afnemers via custom ASIC's, en zij worden allemaal geconfronteerd met toewijzingsbeperkingen .
MediaTek en Alchip zijn opkomende namen om in de gaten te houden in TSMC's klantenmix voor 2026–2027 .
Naar schatting is meer dan 85% van TSMC's CoWoS-capaciteit voor 2026–2027 al vooraf toegewezen aan slechts vier grote spelers: NVIDIA, Broadcom, AMD en de hyperscalers . Silicon Analysts meldt dat NVIDIA naar schatting alleen al circa 60% van de CoWoS-capaciteit inneemt, ongeveer 595.000 wafers . Dit heeft geleid tot een situatie waarin AI-chipbedrijven uit de tweede rang effectief worden geblokkeerd voor toegang tot capaciteit tot later .
Huidige kloof tussen vraag en aanbod en levertijden
De kloof wordt kleiner, maar blijft aanzienlijk
De kloof tussen vraag en aanbod voor CoWoS-capaciteit bedraagt momenteel circa ~20% (vraag overtreft aanbod) en naar verwachting zal deze tegen eind 2026 afnemen tot ~10% naarmate nieuwe capaciteit online komt . Eerdere schattingen van medio 2025 stelden het tekort op meer dan 30%, met een capaciteit van ~115K wpm tegen een vraag van meer dan 180K wpm .
TSMC-CEO C.C. Wei heeft verklaard dat CoWoS "is uitverkocht tot en met 2025 en 2026" . De kloof zal naar verwachting verder verbeteren in 2027, wanneer fabrieken zoals AP7 in Chiayi, Taiwan, in productie komen. De bouw van fase 1 zal naar verwachting in 2026 worden voltooid en de productie zal starten in late 2027 en 2028 .
Levertijden blijven lang
CoWoS-S en CoWoS-L zijn nog steeds volledig volgeboekt met levertijden van circa 52–78 weken (ongeveer 12–18 maanden) . De structurele bottleneck blijft bestaan omdat het 12–18 maanden duurt om nieuwe capaciteit op te bouwen . Zoals een analyse opmerkt: "Levertijd stijgt of blijft gelijk terwijl capaciteit groeit = de vraag loopt nog steeds voor op het aanbod; het tekort blijft bestaan ongeacht expansiekrantenkoppen" .
Status van TSMC's volgende generatie CoPoS-paneelverpakking
CoPoS (Chip-on-Panel-on-Substrate) is TSMC's volgende generatie 2.5D-geavanceerde verpakkingsplatform dat overstapt van ronde 300mm-wafers naar rechthoekige 310mm × 310mm-panelen (schaalbaar tot 515mm × 510mm of groter), wat lagere kosten en een beter gebruik van het substraatoppervlak belooft .
Status proeflijn
Een CoPoS-proeflijn is al operationeel sinds medio 2026. Leveringen van apparatuur aan R&D-teams begonnen in februari 2026, en de volledige proeflijn was in juni 2026 voltooid . TSMC-voorzitter C.C. Wei bevestigde tijdens de aandeelhoudersvergadering begin juni 2026 dat de proeflijn operationeel is . De proeflijn in de VisEra-fabriek in Longtan draait een dual-track evaluatie, waarbij één lijn wordt geleid door grote mondiale leveranciers van apparatuur en de andere oplossingen van Taiwanese apparatuurmakers gebruikt .
Tijdlijn massaproductie
Massaproductie wordt verwacht over 2–3 jaar, aldus voorzitter Wei . Meerdere bronnen wijzen op 2029 als doel voor massaproductie. TrendForce meldt dat proefproductie is gepland voor 2027, met massaproductie in de tweede helft van 2028 . DigiTimes meldt ook dat massaproductie niet vóór 2029 wordt verwacht .
Belangrijke kanttekening
CoPoS bevindt zich nog in de vroege proeffase en zal tot 2028–2029 niet significant bijdragen aan TSMC's CoWoS-equivalente capaciteit. Op de korte termijn (2026–2027) blijft alle groei in geavanceerde verpakking afhankelijk van traditionele CoWoS-lijnuitbreidingen.
01.coCoWoS Capacity and the AI Supply Chain Constraint