Main Capital Partners sluit recordbedrag van €5,25 miljard: tegen de AI-paniek in
Main Capital Partners heeft op 24 juni 2026 twee nieuwe fondsen gesloten: Main Capital IX (€4,0 mrd) en Main Foundation III (€1,25 mrd), beide op de harde limiet. Bestaande investeerders (LPs) verhoogden hun inleg met ruim 120%, onder wie Hamilton Lane; nieuwe geldschieters kwamen uit Noord Amerika, Europa, het Midd...
Gepubliceerd doorBewerkt met DeepSeek-V4-FlashAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Main Capital Partners heeft op 24 juni 2026 twee nieuwe fondsen gesloten: Main Capital IX (€4,0 mrd) en Main Foundation III (€1,25 mrd), beide op de harde limiet.
Bestaande investeerders (LPs) verhoogden hun inleg met ruim 120%, onder wie Hamilton Lane; nieuwe geldschieters kwamen uit Noord Amerika, Europa, het Midden Oosten en Azië.
Het fonds hanteert een bewust tegendraadse AI strategie: in plaats van te vrezen dat AI de softwarebranche ontwricht, ziet Main dat AI juist groeikansen biedt voor 'saaie' maar cruciale bedrijfssoftware (zoals HR, zor...
Sinds de oprichting in 2003 heeft Main meer dan 300 bedrijven in portefeuille gehad en 38 exits gerealiseerd met een gewogen gemiddeld bruto rendement van 3,6 keer de ingelegde som.
Search & fact-check with cited sources for What key details were announced about Main Capital Partners' latest fund closes, including the fuMain Capital Partners closed its largest funds to date in June 2026, reaching a combined €5.25 billion across two vehicles.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What key details were announced about Main Capital Partners' latest fund closes, including the fu. Article summary: Here are the key details announced on June 24, 2026, about Main Capital Partners' latest dual fund close:. Topic tags: general, news, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual
openai.com
Op 24 juni 2026 maakte Main Capital Partners bekend dat het twee nieuwe overnamefondsen heeft gesloten: Main Capital IX en Main Foundation III. De fondsen hebben samen €5,25 miljard opgehaald (ruim $6 miljard), een record in de Nederlandse private equity .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Main Capital Partners sluit recordbedrag van €5,25 miljard: tegen de AI-paniek in"?
Main Capital Partners heeft op 24 juni 2026 twee nieuwe fondsen gesloten: Main Capital IX (€4,0 mrd) en Main Foundation III (€1,25 mrd), beide op de harde limiet.
What are the key points to validate first?
Main Capital Partners heeft op 24 juni 2026 twee nieuwe fondsen gesloten: Main Capital IX (€4,0 mrd) en Main Foundation III (€1,25 mrd), beide op de harde limiet. Bestaande investeerders (LPs) verhoogden hun inleg met ruim 120%, onder wie Hamilton Lane; nieuwe geldschieters kwamen uit Noord Amerika, Europa, het Midden Oosten en Azië.
What should I do next in practice?
Het fonds hanteert een bewust tegendraadse AI strategie: in plaats van te vrezen dat AI de softwarebranche ontwricht, ziet Main dat AI juist groeikansen biedt voor 'saaie' maar cruciale bedrijfssoftware (zoals HR, zor...
Main Capital Partners sluit recordbedrag van €5,25 miljard: tegen de AI-paniek in
Main Capital Partners heeft op 24 juni 2026 twee nieuwe fondsen gesloten: Main Capital IX (€4,0 mrd) en Main Foundation III (€1,25 mrd), beide op de harde limiet. Bestaande investeerders (LPs) verhoogden hun inleg met ruim 120%, onder wie Hamilton Lane; nieuwe geldschieters kwamen uit Noord Amerika, Europa, het Midd...
Gepubliceerd doorBewerkt met DeepSeek-V4-FlashAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Main Capital Partners heeft op 24 juni 2026 twee nieuwe fondsen gesloten: Main Capital IX (€4,0 mrd) en Main Foundation III (€1,25 mrd), beide op de harde limiet.
Bestaande investeerders (LPs) verhoogden hun inleg met ruim 120%, onder wie Hamilton Lane; nieuwe geldschieters kwamen uit Noord Amerika, Europa, het Midden Oosten en Azië.
Het fonds hanteert een bewust tegendraadse AI strategie: in plaats van te vrezen dat AI de softwarebranche ontwricht, ziet Main dat AI juist groeikansen biedt voor 'saaie' maar cruciale bedrijfssoftware (zoals HR, zor...
Sinds de oprichting in 2003 heeft Main meer dan 300 bedrijven in portefeuille gehad en 38 exits gerealiseerd met een gewogen gemiddeld bruto rendement van 3,6 keer de ingelegde som.
Search & fact-check with cited sources for What key details were announced about Main Capital Partners' latest fund closes, including the fuMain Capital Partners closed its largest funds to date in June 2026, reaching a combined €5.25 billion across two vehicles.
AI Prompt
Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: Search & fact-check with cited sources for What key details were announced about Main Capital Partners' latest fund closes, including the fu. Article summary: Here are the key details announced on June 24, 2026, about Main Capital Partners' latest dual fund close:. Topic tags: general, news, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnails, icons, and tiny thumbnail layouts. Make it useful as an illustrative visual
openai.com
Op 24 juni 2026 maakte Main Capital Partners bekend dat het twee nieuwe overnamefondsen heeft gesloten: Main Capital IX en Main Foundation III. De fondsen hebben samen €5,25 miljard opgehaald (ruim $6 miljard), een record in de Nederlandse private equity .
Studio Global AI
Continue your research
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
What is the short answer to "Main Capital Partners sluit recordbedrag van €5,25 miljard: tegen de AI-paniek in"?
Main Capital Partners heeft op 24 juni 2026 twee nieuwe fondsen gesloten: Main Capital IX (€4,0 mrd) en Main Foundation III (€1,25 mrd), beide op de harde limiet.
What are the key points to validate first?
Main Capital Partners heeft op 24 juni 2026 twee nieuwe fondsen gesloten: Main Capital IX (€4,0 mrd) en Main Foundation III (€1,25 mrd), beide op de harde limiet. Bestaande investeerders (LPs) verhoogden hun inleg met ruim 120%, onder wie Hamilton Lane; nieuwe geldschieters kwamen uit Noord Amerika, Europa, het Midden Oosten en Azië.
What should I do next in practice?
Het fonds hanteert een bewust tegendraadse AI strategie: in plaats van te vrezen dat AI de softwarebranche ontwricht, ziet Main dat AI juist groeikansen biedt voor 'saaie' maar cruciale bedrijfssoftware (zoals HR, zor...
Dit artikel gaat feitelijk in op alle details: van fondsgrootte en LP-samenstelling tot de opvallende AI-visie van managing partner en CIO Charly Zwemstra.
Namen en omvang van de fondsen
Beide fondsen sloten op hun maximale omvang (hard cap):
Main Capital IX (vlaggenschip): €4,0 miljard
Main Foundation III (nevenfonds): €1,25 miljard
Totaal: €5,25 miljard
Main Capital IX is meer dan twee keer zo groot als zijn voorganger, Main Capital VIII, die in 2024 €1,9 miljard ophaalde . Main Foundation III is eveneens meer dan verdubbeld .
Totaal beheerd vermogen (AUM)
De nieuwe fondsen tillen Mains beheerd vermogen naar meer dan €12 miljard. De firma investeert nu namens ruim 200 limited partners (LPs).
LP-samenstelling en herinvesteringspercentage
Herinvesteringspercentage >120%: Bestaande LPs staken meer geld in dan in de vorige fondsenronde .
Terugkerende investeerder: Hamilton Lane, een wereldwijde speler in private markets, was een van de bestaande LPs die zijn inleg verhoogde .
Wereldwijde uitbreiding: Nieuwe LPs komen uit Noord-Amerika, Europa, het Midden-Oosten en Azië, waaronder staatsfondsen, publieke pensioenfondsen en verzekeraars .
Groeiend Amerikaans aandeel: Bij de vorige fondsenwerving (Main Capital VIII, 2024) kwam ongeveer 25% van de toezeggingen uit de VS; bij de fondsen van 2026 is dat internationale bereik nog verder toegenomen .
Historische resultaten (track record)
38 exits gerealiseerd met een gewogen gemiddeld bruto rendement van 3,6 keer het geïnvesteerde vermogen. (Sommige bronnen noemen 4,7x; hier is de conservatieve 3,6x aangehouden, die in meerdere bronnen staat .)
In totaal heeft Main in meer dan 300 bedrijven geïnvesteerd .
De firma heeft een track record van meer dan 20 jaar (opgericht in 2003) .
Nieuwe expansie naar het Verenigd Koninkrijk: Main kondigde aan met deze fondsen de Britse markt te betreden .
Uitsluitend enterprise software (B2B): Main richt zich op SaaS, cybersecurity, digitale gezondheid, fintech, legal tech, govtech en HR-/salarissoftware . De strategie is buy-and-build: het neemt meerderheids- en controlerende belangen in winstgevende B2B-softwarebedrijven. Minderheidsbelangen of venture capital-fases staan niet op het menu .
AI-strategie: 'Tegen de AI-paniek in'
Main doet een bewust tegendraadse gok. Volgens de firma, zoals gerapporteerd door TNW en anderen, is de angst dat AI de enterprise software zal ontwrichten onterecht. In werkelijkheid creëert AI juist een nieuwe groeifrontier voor essentiële, 'saaie' bedrijfssoftware.
Main stelt dat AI razendsnel verandert hoe software wordt gebouwd, verkocht en opgeschaald, en dat dit kansen biedt in al zijn kernmarkten: van gezondheidszorg en overheid tot infrastructuursoftware . De firma publiceerde een whitepaper met de titel "Why Enterprise Software Is Well‑Positioned to Capitalize on a New Phase of AI‑Driven Growth" en gebruikt een eigen AI Impact Assessment Framework.
Bandbreedte van equity tickets
Equity tickets: €5 miljoen tot €150 miljoen per investering .
Doelondernemingen hebben doorgaans een enterprise value tussen €30 miljoen en €500 miljoen.
Strategische visie van CEO en CIO Charly Zwemstra
Charly Zwemstra, die de firma in 2003 oprichtte en nog steeds managing partner en chief investment officer is, omkaderde de fondsenwerving met een aantal kernideeën:
'Boring is beautiful'-thesis: Zwemstra betoogt dat niet-glamoureuze maar missiekritische software – die ziekenhuizen, salarisadministraties, overheden en logistiek draaiende houdt – juist de komende decennia duurzame waarde biedt. Volgens hem wordt dit segment door de beurs verkeerd begrepen .
Contracyclische overtuiging: Main haalde een recordbedrag op terwijl er onder beleggers groeiende onrust heerst over de software-industrie. Volgens Zwemstra biedt de verkoopgolf in softwareaandelen juist een aantrekkelijk instapmoment .
Bewezen herhaalbaarheid: Het herinvesteringspercentage van meer dan 120% en de sluiting op de harde limiet binnen zes maanden bevestigen dat LPs het buy-and-build-model in het lagere middensegment als zeer herhaalbaar en veerkrachtig beschouwen .
Focus op winstgevende scale-ups: Main richt zich op "winstgevende enterprise software scale-ups" en werkt samen met ondernemers om internationale groei en strategische overnames te realiseren .
Samenvatting van de investeringsparameters
Parameter
Detail
Fondsen
Main Capital IX (€4,0 mrd), Main Foundation III (€1,25 mrd)
Gezamenlijke omvang
€5,25 miljard (~$6 mrd)
Totaal AUM
> €12 miljard
Herinvesteringspercentage
> 120%
Exits / gem. rendement
38 exits, 3,6x bruto
Sector
Alleen B2B enterprise software (buy-and-build)
Regio's
Benelux, DACH, Nordics, Frankrijk, VS, VK (nieuw)
Ticketgrootte
€5 mln – €150 mln per investering
Doel-EV
€30 mln – €500 mln per bedrijf
AI-these
Tegendraads: AI stimuleert groei voor 'saaie' kernsoftware
De aankondiging markeert een belangrijk moment voor de Europese private equity: een gespecialiseerde firma met een smalle, herhaalbare strategie haalde een recordbedrag op bij een wereldwijde LP-groep, met de overtuiging dat de meest waardevolle technologie-investeringen niet de opvallendste zijn, maar de meest onmisbare.
thenextweb.com
Main Capital €5.25bn: betting against the AI panic - TNW
Dit artikel gaat feitelijk in op alle details: van fondsgrootte en LP-samenstelling tot de opvallende AI-visie van managing partner en CIO Charly Zwemstra.
Namen en omvang van de fondsen
Beide fondsen sloten op hun maximale omvang (hard cap):
Main Capital IX (vlaggenschip): €4,0 miljard
Main Foundation III (nevenfonds): €1,25 miljard
Totaal: €5,25 miljard
Main Capital IX is meer dan twee keer zo groot als zijn voorganger, Main Capital VIII, die in 2024 €1,9 miljard ophaalde . Main Foundation III is eveneens meer dan verdubbeld .
Totaal beheerd vermogen (AUM)
De nieuwe fondsen tillen Mains beheerd vermogen naar meer dan €12 miljard. De firma investeert nu namens ruim 200 limited partners (LPs).
LP-samenstelling en herinvesteringspercentage
Herinvesteringspercentage >120%: Bestaande LPs staken meer geld in dan in de vorige fondsenronde .
Terugkerende investeerder: Hamilton Lane, een wereldwijde speler in private markets, was een van de bestaande LPs die zijn inleg verhoogde .
Wereldwijde uitbreiding: Nieuwe LPs komen uit Noord-Amerika, Europa, het Midden-Oosten en Azië, waaronder staatsfondsen, publieke pensioenfondsen en verzekeraars .
Groeiend Amerikaans aandeel: Bij de vorige fondsenwerving (Main Capital VIII, 2024) kwam ongeveer 25% van de toezeggingen uit de VS; bij de fondsen van 2026 is dat internationale bereik nog verder toegenomen .
Historische resultaten (track record)
38 exits gerealiseerd met een gewogen gemiddeld bruto rendement van 3,6 keer het geïnvesteerde vermogen. (Sommige bronnen noemen 4,7x; hier is de conservatieve 3,6x aangehouden, die in meerdere bronnen staat .)
In totaal heeft Main in meer dan 300 bedrijven geïnvesteerd .
De firma heeft een track record van meer dan 20 jaar (opgericht in 2003) .
Nieuwe expansie naar het Verenigd Koninkrijk: Main kondigde aan met deze fondsen de Britse markt te betreden .
Uitsluitend enterprise software (B2B): Main richt zich op SaaS, cybersecurity, digitale gezondheid, fintech, legal tech, govtech en HR-/salarissoftware . De strategie is buy-and-build: het neemt meerderheids- en controlerende belangen in winstgevende B2B-softwarebedrijven. Minderheidsbelangen of venture capital-fases staan niet op het menu .
AI-strategie: 'Tegen de AI-paniek in'
Main doet een bewust tegendraadse gok. Volgens de firma, zoals gerapporteerd door TNW en anderen, is de angst dat AI de enterprise software zal ontwrichten onterecht. In werkelijkheid creëert AI juist een nieuwe groeifrontier voor essentiële, 'saaie' bedrijfssoftware.
Main stelt dat AI razendsnel verandert hoe software wordt gebouwd, verkocht en opgeschaald, en dat dit kansen biedt in al zijn kernmarkten: van gezondheidszorg en overheid tot infrastructuursoftware . De firma publiceerde een whitepaper met de titel "Why Enterprise Software Is Well‑Positioned to Capitalize on a New Phase of AI‑Driven Growth" en gebruikt een eigen AI Impact Assessment Framework.
Bandbreedte van equity tickets
Equity tickets: €5 miljoen tot €150 miljoen per investering .
Doelondernemingen hebben doorgaans een enterprise value tussen €30 miljoen en €500 miljoen.
Strategische visie van CEO en CIO Charly Zwemstra
Charly Zwemstra, die de firma in 2003 oprichtte en nog steeds managing partner en chief investment officer is, omkaderde de fondsenwerving met een aantal kernideeën:
'Boring is beautiful'-thesis: Zwemstra betoogt dat niet-glamoureuze maar missiekritische software – die ziekenhuizen, salarisadministraties, overheden en logistiek draaiende houdt – juist de komende decennia duurzame waarde biedt. Volgens hem wordt dit segment door de beurs verkeerd begrepen .
Contracyclische overtuiging: Main haalde een recordbedrag op terwijl er onder beleggers groeiende onrust heerst over de software-industrie. Volgens Zwemstra biedt de verkoopgolf in softwareaandelen juist een aantrekkelijk instapmoment .
Bewezen herhaalbaarheid: Het herinvesteringspercentage van meer dan 120% en de sluiting op de harde limiet binnen zes maanden bevestigen dat LPs het buy-and-build-model in het lagere middensegment als zeer herhaalbaar en veerkrachtig beschouwen .
Focus op winstgevende scale-ups: Main richt zich op "winstgevende enterprise software scale-ups" en werkt samen met ondernemers om internationale groei en strategische overnames te realiseren .
Samenvatting van de investeringsparameters
Parameter
Detail
Fondsen
Main Capital IX (€4,0 mrd), Main Foundation III (€1,25 mrd)
Gezamenlijke omvang
€5,25 miljard (~$6 mrd)
Totaal AUM
> €12 miljard
Herinvesteringspercentage
> 120%
Exits / gem. rendement
38 exits, 3,6x bruto
Sector
Alleen B2B enterprise software (buy-and-build)
Regio's
Benelux, DACH, Nordics, Frankrijk, VS, VK (nieuw)
Ticketgrootte
€5 mln – €150 mln per investering
Doel-EV
€30 mln – €500 mln per bedrijf
AI-these
Tegendraads: AI stimuleert groei voor 'saaie' kernsoftware
De aankondiging markeert een belangrijk moment voor de Europese private equity: een gespecialiseerde firma met een smalle, herhaalbare strategie haalde een recordbedrag op bij een wereldwijde LP-groep, met de overtuiging dat de meest waardevolle technologie-investeringen niet de opvallendste zijn, maar de meest onmisbare.
thenextweb.com
Main Capital €5.25bn: betting against the AI panic - TNW