Meerdere onafhankelijke bronnen bevestigen de 3DMark Time Spy-score van de Arc G3 Extreme in het 6.500-6.700-bereik, wat ongeveer 60-67% hoger is dan die van AMDs Ryzen Z2 Extreme-concurrenten . De onderstaande tabel toont de gepubliceerde resultaten:
| Apparaat / Chip | 3DMark Time Spy-score |
|---|---|
| MSI Claw 8 EX AI+ (Arc G3 Extreme) | 6.726 / 6.534 |
| ASUS ROG Ally X (Ryzen Z2 Extreme) | 4.029 / 4.033 |
| Lenovo Legion Go 2 (Ryzen Z2 Extreme) | 3.795 |
| MSI Claw 8 AI+ (Core Ultra 7 258V) | 3.882 |
In 3DMark Fire Strike is het voordeel vergelijkbaar: 12.358 versus 9.141 voor de Z2 Extreme . Het verschil in ray tracing is nog groter, met 3DMark Port Royal-scores van 3.544 versus 1.999 .
Cyberpunk 2077 is een opvallende titel voor de Arc G3 Extreme. Tom's Hardware meldde een 20-30+ FPS-voordeel ten opzichte van alle concurrerende handhelds bij 35W met de Steam Deck-preset . Engadget zag framerate-stijgingen van 50-75% in meerdere titels vergeleken met de ROG Ally X en Legion Go 2 bij 35W op 1080p . MSI's eigen benchmarks claimen +54% hogere FPS in Cyberpunk 2077 op 1200p/Medium met XeSS 3 + MFG ingeschakeld versus de vorige generatie Claw 8 AI+ .
Andere geteste games op de MSI Claw 8 EX AI+ bij 35W (1200p, Hoge preset, native resolutie zonder opschaling) laten vergelijkbare winsten zien:
Tom's Guide meldde dat met XeSS 3 ingeschakeld – Super Resolution en Frame Generation – de voorsprong op de Z2 Extreme aanzienlijk groter wordt dan het native rastervoordeel van ongeveer 43% bij 35W .
Intel claimt – en meerdere reviews bevestigen – dat de Arc G3 Extreme bij 17W vergelijkbare prestaties levert als de Ryzen Z2 Extreme bij 35W, wat neerkomt op ongeveer de helft van het vermogen voor dezelfde FPS . Bij gelijke 35W is het voordeel 42-44% hogere framerates . Tom's Hardware noemde het een "20 tot 30+ FPS-voordeel ten opzichte van zijn concurrenten in alle games" . Vroege PassMark-lekken toonden multi-core CPU-prestaties +25% en DX12 3D-prestaties +14,6% ten opzichte van de Ryzen Z2 Extreme .
| Apparaat | Prijsbereik | Scherm | Belangrijkste kenmerken |
|---|---|---|---|
| MSI Claw 8 EX AI+ | €1.600-€1.700 (geschatte omrekening van $1.699-$1.799) | 8-inch 120Hz IPS LCD | 32GB RAM, 1TB SSD, Hall Effect-bediening, Thunderbolt 4, verkrijgbaar in de winkel |
| OneXPlayer 3 | ~€1.300-€1.350 (Indiegogo early-bird, geschatte omrekening van $1.399-$1.438) | 8,8-inch 144Hz AMOLED, VRR, HDR | 85Wh-accu, 3-in-1-ontwerp (handheld/tablet/laptop), crowdfunding-model |
Dit creëert een opvallende waardeparadox: de MSI Claw 8 EX AI+ kost ongeveer €300-€400 meer zonder OLED-paneel, terwijl de OneXPlayer 3 een hoogwaardig OLED-scherm biedt tegen een lagere vanafprijs . MSI rechtvaardigt dit met een hoogwaardige bouwkwaliteit, Hall Effect-bediening, betere haptiek, Thunderbolt 4 en brede verkrijgbaarheid in de winkel, in tegenstelling tot het crowdfunding-model van OneXPlayer.
De Arc G3 Extreme markeert Intels eerste speciaal gebouwde handheld-SoC, die gebruikmaakt van 3D Foveros-verpakking om een compute-die (Intel 18A), GPU-die (Xe3 Battlemage) en I/O-die in één pakket te combineren dat is geoptimaliseerd voor thermische en energielimieten . Dit is een directe concurrentieaanval op AMDs Ryzen Z2 Extreme, die de handheld-markt domineert via de ASUS ROG Ally X, Lenovo Legion Go 2 en andere. Intel wedt dat superieure XeSS 3 AI-opschaling, hardware-ray tracing-prestaties en energie-efficiëntie bij lage TDP's (15-35W) OEM-ontwerpen kunnen winnen van Acer, MSI en OneXPlayer . De 160 TOPS totale AI-rekenkracht positioneert het platform ook voor AI-gamefuncties van de volgende generatie .
Meerdere onafhankelijke bronnen bevestigen de 3DMark Time Spy-score van de Arc G3 Extreme in het 6.500-6.700-bereik, wat ongeveer 60-67% hoger is dan die van AMDs Ryzen Z2 Extreme-concurrenten . De onderstaande tabel toont de gepubliceerde resultaten:
| Apparaat / Chip | 3DMark Time Spy-score |
|---|---|
| MSI Claw 8 EX AI+ (Arc G3 Extreme) | 6.726 / 6.534 |
| ASUS ROG Ally X (Ryzen Z2 Extreme) | 4.029 / 4.033 |
| Lenovo Legion Go 2 (Ryzen Z2 Extreme) | 3.795 |
| MSI Claw 8 AI+ (Core Ultra 7 258V) | 3.882 |
In 3DMark Fire Strike is het voordeel vergelijkbaar: 12.358 versus 9.141 voor de Z2 Extreme . Het verschil in ray tracing is nog groter, met 3DMark Port Royal-scores van 3.544 versus 1.999 .
Cyberpunk 2077 is een opvallende titel voor de Arc G3 Extreme. Tom's Hardware meldde een 20-30+ FPS-voordeel ten opzichte van alle concurrerende handhelds bij 35W met de Steam Deck-preset . Engadget zag framerate-stijgingen van 50-75% in meerdere titels vergeleken met de ROG Ally X en Legion Go 2 bij 35W op 1080p . MSI's eigen benchmarks claimen +54% hogere FPS in Cyberpunk 2077 op 1200p/Medium met XeSS 3 + MFG ingeschakeld versus de vorige generatie Claw 8 AI+ .
Andere geteste games op de MSI Claw 8 EX AI+ bij 35W (1200p, Hoge preset, native resolutie zonder opschaling) laten vergelijkbare winsten zien:
Tom's Guide meldde dat met XeSS 3 ingeschakeld – Super Resolution en Frame Generation – de voorsprong op de Z2 Extreme aanzienlijk groter wordt dan het native rastervoordeel van ongeveer 43% bij 35W .
Intel claimt – en meerdere reviews bevestigen – dat de Arc G3 Extreme bij 17W vergelijkbare prestaties levert als de Ryzen Z2 Extreme bij 35W, wat neerkomt op ongeveer de helft van het vermogen voor dezelfde FPS . Bij gelijke 35W is het voordeel 42-44% hogere framerates . Tom's Hardware noemde het een "20 tot 30+ FPS-voordeel ten opzichte van zijn concurrenten in alle games" . Vroege PassMark-lekken toonden multi-core CPU-prestaties +25% en DX12 3D-prestaties +14,6% ten opzichte van de Ryzen Z2 Extreme .
| Apparaat | Prijsbereik | Scherm | Belangrijkste kenmerken |
|---|---|---|---|
| MSI Claw 8 EX AI+ | €1.600-€1.700 (geschatte omrekening van $1.699-$1.799) | 8-inch 120Hz IPS LCD | 32GB RAM, 1TB SSD, Hall Effect-bediening, Thunderbolt 4, verkrijgbaar in de winkel |
| OneXPlayer 3 | ~€1.300-€1.350 (Indiegogo early-bird, geschatte omrekening van $1.399-$1.438) | 8,8-inch 144Hz AMOLED, VRR, HDR | 85Wh-accu, 3-in-1-ontwerp (handheld/tablet/laptop), crowdfunding-model |
Dit creëert een opvallende waardeparadox: de MSI Claw 8 EX AI+ kost ongeveer €300-€400 meer zonder OLED-paneel, terwijl de OneXPlayer 3 een hoogwaardig OLED-scherm biedt tegen een lagere vanafprijs . MSI rechtvaardigt dit met een hoogwaardige bouwkwaliteit, Hall Effect-bediening, betere haptiek, Thunderbolt 4 en brede verkrijgbaarheid in de winkel, in tegenstelling tot het crowdfunding-model van OneXPlayer.
De Arc G3 Extreme markeert Intels eerste speciaal gebouwde handheld-SoC, die gebruikmaakt van 3D Foveros-verpakking om een compute-die (Intel 18A), GPU-die (Xe3 Battlemage) en I/O-die in één pakket te combineren dat is geoptimaliseerd voor thermische en energielimieten . Dit is een directe concurrentieaanval op AMDs Ryzen Z2 Extreme, die de handheld-markt domineert via de ASUS ROG Ally X, Lenovo Legion Go 2 en andere. Intel wedt dat superieure XeSS 3 AI-opschaling, hardware-ray tracing-prestaties en energie-efficiëntie bij lage TDP's (15-35W) OEM-ontwerpen kunnen winnen van Acer, MSI en OneXPlayer . De 160 TOPS totale AI-rekenkracht positioneert het platform ook voor AI-gamefuncties van de volgende generatie .