BMW zegt geselecteerde modellen met Gen5 technologie eerder uit te faseren nu de productie van de Neue Klasse sneller op gang komt. Een BMW blog noemt de i4 en de huidige iX1 als mogelijke kandidaten, maar BMW heeft geen van beide als vertrekker bevestigd.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-6 LunaAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How is BMW’s faster-than-expected Neue Klasse/Gen6 ramp-up driving the early retirement of selected Gen5 electric vehicles and its broader r. Article summary: BMW is accelerating the transition to Neue Klasse/Gen6 and bringing forward the retirement of selected older EVs, accepting higher near-term restructuring costs to speed up its model renewal.[6][14] The latest profit war. Topic tags: general, general web, news. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers
BMW voert de productie van elektrische auto’s uit de Neue Klasse sneller op dan aanvankelijk gepland. Daardoor kan het merk sommige oudere modellen met Gen5-technologie eerder uitfaseren. BMW heeft echter nog niet bekendgemaakt om welke auto’s het gaat.10
De versnelde modelwissel valt samen met een bredere herstructurering. BMW verlaagde de verwachting voor de EBIT-marge van zijn autodivisie over 2026 naar −0,5% tot 0,5%. Zonder de structurele en portefeuillemaatregelen verwacht het bedrijf nog altijd een marge van meer dan 2%.17
BMW heeft de richting bevestigd, maar geen lijst met modellen gepubliceerd. Het bedrijf wil geselecteerde Gen5-modellen eerder uitfaseren nu de productie van de nieuwere generatie opschaalt.10
Een BMW-blog noemt de i4 als mogelijke kandidaat: de nieuwe i3 zou die auto kunnen vervangen, mogelijk vanaf 2027. Ook de huidige iX1 wordt genoemd. Voor dat model zijn in de beschikbare informatie geen vertrekdatum of vervanger vastgesteld. Het gaat dus om speculatie, niet om bevestigde plannen van BMW.24
De belangstelling van klanten voor de Neue Klasse helpt BMW de productie sneller op te voeren. Volgens een samenvatting van de kwartaalpresentatie had de iX3 meer dan 100.000 bestellingen en komt er een extra productieploeg in de fabriek in Debrecen.11 Bestellingen zijn niet hetzelfde als afgeleverde auto’s en zeggen op zichzelf niet hoeveel andere nieuwe modellen zullen verkopen.
Tegelijkertijd versnelt BMW de structurele en portefeuillemaatregelen. De kosten daarvan drukken op de winstverwachting: de prognose voor de EBIT-marge van de autodivisie over heel 2026 ging van 1%–3% naar −0,5%–0,5%. Vóór die maatregelen rekent BMW nog op een marge van meer dan 2%.17
De verwachte invloed van de maatregelen op de automarge is opgelopen van 1,25 naar 2,5 procentpunt, meldde een bericht over de herstructurering.22 Het plan omvat ook een personeelsreductie van ongeveer 8.000 banen in Duitsland.
8 Die kosten helpen verklaren waarom een snellere overstap naar nieuwe modellen de gerapporteerde winstgevendheid op korte termijn kan drukken.
In het derde kwartaal rapporteerde BMW’s autodivisie een EBIT van €901 miljoen en een marge van 3,4%. Over de eerste negen maanden kwam de marge uit op 3,5%.19 De kwartaalmarge lag een jaar eerder nog op 5,2%. De nettowinst van de BMW Group daalde met 14,7% tot €1,448 miljard en de omzet nam met bijna 6% af tot €30,45 miljard.
5
13
Het aantal afgeleverde voertuigen daalde met 6,3% tot 551.075. De leveringen van volledig elektrische auto’s gingen juist met 7,2% omhoog tot meer dan 110.000.13
19 Dat betekent dat de EV-leveringen groeiden terwijl het totaal aantal leveringen en de automarge terugliepen. Deze cijfers zeggen op zichzelf niet hoe winstgevend afzonderlijke Gen5- of Gen6-modellen zijn.
Ook China blijft een bron van druk. BMW wees in zijn kwartaalrapportage op zwakke consumentenvraag; volgens een samenvatting van de resultaten daalde de retailverkoop daar in het kwartaal met 24,8%.19
20 De snellere uitrol van de Neue Klasse is daarmee onderdeel van een product- en herstructureringsaanpak die plaatsvindt tegen de achtergrond van bredere marktuitdagingen. Het is geen garantie dat BMW’s winstgevendheid op korte termijn al veiliggesteld is.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
BMW zegt geselecteerde modellen met Gen5 technologie eerder uit te faseren nu de productie van de Neue Klasse sneller op gang komt.
BMW zegt geselecteerde modellen met Gen5 technologie eerder uit te faseren nu de productie van de Neue Klasse sneller op gang komt. Een BMW blog noemt de i4 en de huidige iX1 als mogelijke kandidaten, maar BMW heeft geen van beide als vertrekker bevestigd.
De versnelde omschakeling en andere herstructureringsmaatregelen drukken de verwachting voor de automobielmarge over 2026 naar −0,5% tot 0,5%, tegenover eerder 1% tot 3%.[17]
BMW zegt geselecteerde modellen met Gen5 technologie eerder uit te faseren nu de productie van de Neue Klasse sneller op gang komt. Een BMW blog noemt de i4 en de huidige iX1 als mogelijke kandidaten, maar BMW heeft geen van beide als vertrekker bevestigd.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-6 LunaAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How is BMW’s faster-than-expected Neue Klasse/Gen6 ramp-up driving the early retirement of selected Gen5 electric vehicles and its broader r. Article summary: BMW is accelerating the transition to Neue Klasse/Gen6 and bringing forward the retirement of selected older EVs, accepting higher near-term restructuring costs to speed up its model renewal.[6][14] The latest profit war. Topic tags: general, general web, news. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers
BMW voert de productie van elektrische auto’s uit de Neue Klasse sneller op dan aanvankelijk gepland. Daardoor kan het merk sommige oudere modellen met Gen5-technologie eerder uitfaseren. BMW heeft echter nog niet bekendgemaakt om welke auto’s het gaat.10
De versnelde modelwissel valt samen met een bredere herstructurering. BMW verlaagde de verwachting voor de EBIT-marge van zijn autodivisie over 2026 naar −0,5% tot 0,5%. Zonder de structurele en portefeuillemaatregelen verwacht het bedrijf nog altijd een marge van meer dan 2%.17
BMW heeft de richting bevestigd, maar geen lijst met modellen gepubliceerd. Het bedrijf wil geselecteerde Gen5-modellen eerder uitfaseren nu de productie van de nieuwere generatie opschaalt.10
Een BMW-blog noemt de i4 als mogelijke kandidaat: de nieuwe i3 zou die auto kunnen vervangen, mogelijk vanaf 2027. Ook de huidige iX1 wordt genoemd. Voor dat model zijn in de beschikbare informatie geen vertrekdatum of vervanger vastgesteld. Het gaat dus om speculatie, niet om bevestigde plannen van BMW.24
De belangstelling van klanten voor de Neue Klasse helpt BMW de productie sneller op te voeren. Volgens een samenvatting van de kwartaalpresentatie had de iX3 meer dan 100.000 bestellingen en komt er een extra productieploeg in de fabriek in Debrecen.11 Bestellingen zijn niet hetzelfde als afgeleverde auto’s en zeggen op zichzelf niet hoeveel andere nieuwe modellen zullen verkopen.
Tegelijkertijd versnelt BMW de structurele en portefeuillemaatregelen. De kosten daarvan drukken op de winstverwachting: de prognose voor de EBIT-marge van de autodivisie over heel 2026 ging van 1%–3% naar −0,5%–0,5%. Vóór die maatregelen rekent BMW nog op een marge van meer dan 2%.17
De verwachte invloed van de maatregelen op de automarge is opgelopen van 1,25 naar 2,5 procentpunt, meldde een bericht over de herstructurering.22 Het plan omvat ook een personeelsreductie van ongeveer 8.000 banen in Duitsland.
8 Die kosten helpen verklaren waarom een snellere overstap naar nieuwe modellen de gerapporteerde winstgevendheid op korte termijn kan drukken.
In het derde kwartaal rapporteerde BMW’s autodivisie een EBIT van €901 miljoen en een marge van 3,4%. Over de eerste negen maanden kwam de marge uit op 3,5%.19 De kwartaalmarge lag een jaar eerder nog op 5,2%. De nettowinst van de BMW Group daalde met 14,7% tot €1,448 miljard en de omzet nam met bijna 6% af tot €30,45 miljard.
5
13
Het aantal afgeleverde voertuigen daalde met 6,3% tot 551.075. De leveringen van volledig elektrische auto’s gingen juist met 7,2% omhoog tot meer dan 110.000.13
19 Dat betekent dat de EV-leveringen groeiden terwijl het totaal aantal leveringen en de automarge terugliepen. Deze cijfers zeggen op zichzelf niet hoe winstgevend afzonderlijke Gen5- of Gen6-modellen zijn.
Ook China blijft een bron van druk. BMW wees in zijn kwartaalrapportage op zwakke consumentenvraag; volgens een samenvatting van de resultaten daalde de retailverkoop daar in het kwartaal met 24,8%.19
20 De snellere uitrol van de Neue Klasse is daarmee onderdeel van een product- en herstructureringsaanpak die plaatsvindt tegen de achtergrond van bredere marktuitdagingen. Het is geen garantie dat BMW’s winstgevendheid op korte termijn al veiliggesteld is.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
BMW zegt geselecteerde modellen met Gen5 technologie eerder uit te faseren nu de productie van de Neue Klasse sneller op gang komt.
BMW zegt geselecteerde modellen met Gen5 technologie eerder uit te faseren nu de productie van de Neue Klasse sneller op gang komt. Een BMW blog noemt de i4 en de huidige iX1 als mogelijke kandidaten, maar BMW heeft geen van beide als vertrekker bevestigd.
De versnelde omschakeling en andere herstructureringsmaatregelen drukken de verwachting voor de automobielmarge over 2026 naar −0,5% tot 0,5%, tegenover eerder 1% tot 3%.[17]