De omzet daalde met 5% naar € 1,776 miljard; gecorrigeerd voor valuta was de daling 6,3%. De brutomarge steeg met ongeveer 4,2 procentpunt naar 49,5%, maar Puma boekte een EBIT verlies van € 11,4 miljoen, ondanks € 29,8 miljoen aan Amerikaanse tariefteruggaven.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-6 LunaAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did Puma’s third quarter 2026 results, reported on October 30, compare with analyst expectations and the prior year in terms of reported. Article summary: Puma’s third quarter results showed progress in clearing inventory and improving cash flow, rather than a completed sales turnaround: revenue slightly exceeded analyst expectations but remained below the prior year, and . Topic tags: general web, productivity, marketing, growth, tiktok. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks
Puma’s kwartaalcijfers bevatten zowel een lichtpunt als een duidelijke waarschuwing. De omzet kwam iets boven de gemiddelde analistenraming uit en de voorraden namen fors af. Maar vergeleken met een jaar eerder daalde de omzet en veranderde de operationele winst in een verlies. De cijfers wijzen dus eerder op vooruitgang in de sanering dan op een afgeronde ommekeer. 1
4
In het derde kwartaal van 2026 bedroeg Puma’s omzet € 1.776,2 miljoen. Dat is 5% minder dan een jaar eerder; gecorrigeerd voor wisselkoersen bedroeg de daling 6,3%. Valutabewegingen verzachtten de gerapporteerde terugval dus met ongeveer 1,3 procentpunt. De omzet lag wel iets boven de gemiddelde analistenverwachting van circa € 1,75 miljard. 1
4
Puma zei dat de prestaties ten opzichte van het tweede kwartaal verbeterden, maar dat de kwartaaluitkomst in lijn was met de eigen verwachtingen. De daling kwam volgens het bedrijf door de lopende resetmaatregelen en zwakkere vraag in Noord-Amerika en Europa, het Midden-Oosten en Afrika (EMEA). 3
7
Per regio was Azië-Pacific de positieve uitzondering: de omzet groeide daar met 10% op valutagecorrigeerde basis, naar € 394,6 miljoen. In EMEA en de Amerika’s bleef de omzet achter. Puma meldde dat de Speedcat vooral in Azië populair bleef; de beschikbare cijfers geven geen afzonderlijk groeipercentage voor dat model. 7
12
13
Ook de productcategorieën hadden het lastig. De omzet uit schoenen daalde 5,1% op valutagecorrigeerde basis naar € 1.010,9 miljoen. Kleding zakte 9,4% naar € 557,1 miljoen en accessoires 3,2%. Running en training boden steun, maar wisten de zwakkere resultaten in andere onderdelen niet volledig te compenseren. 13
De brutomarge steeg met ongeveer 420 basispunten naar 49,5%. Puma wees op lagere inkoopprijzen, tariefteruggaven, de samenstelling van de verkoopkanalen en valuta-effecten als verklaringen voor de verbetering. 2
7
Toch bleef onderaan de operationele rekening een verlies staan. De EBIT bedroeg min € 11,4 miljoen, tegenover een winst van € 16,2 miljoen in hetzelfde kwartaal van 2025. Analisten rekenden gemiddeld op een verlies van ongeveer € 10 miljoen. In de gerapporteerde EBIT zaten € 29,8 miljoen aan effecten van teruggaven van Amerikaanse invoerheffingen en € 11,7 miljoen aan eenmalige kosten voor het efficiëntieprogramma. De teruggaven hielpen dus, maar waren niet genoeg om de operationele winst positief te houden. 6
7
11
De voorraden waren eind september 24,3% lager dan een jaar eerder en bedroegen € 1.608,9 miljoen. De afname kwam vooral doordat Puma minder inkocht. Het bedrijf verwachtte de voorraden tegen het einde van het jaar verder te normaliseren. Dat ondersteunt de reset, maar betekent op zichzelf nog geen herstel van de vraag. 1
14
De vrije kasstroom verbeterde naar € 92 miljoen, tegenover min € 43 miljoen in het derde kwartaal van 2025. Puma schreef dat toe aan beter werkkapitaal, lagere belastingbetalingen en lagere investeringsuitgaven. 12
13
CEO Arthur Hoeld, die in juli 2025 aantrad, wil voorraden opschonen en de afhankelijkheid van overmatige kortingen bij grote winkelketens terugdringen. Zulke maatregelen kunnen de omzet op korte termijn drukken, naast de zwakkere consumentenvraag. De inzet is om de merkpositionering te herstellen en de basis voor groei te leggen. 5
18
Na de cijfers steeg het aandeel volgens berichtgeving ongeveer 7%. Beleggers leken vooral de beter dan verwachte omzet en de forse voorraaddaling te waarderen, ondanks het operationele verlies. 1
Voor heel 2026 verwacht Puma nu een EBIT-verlies van € 80 miljoen tot € 130 miljoen. De bandbreedte is smaller dan de eerdere verwachting van een verlies van € 50 miljoen tot € 150 miljoen, maar het midden van de nieuwe bandbreedte is iets ongunstiger. Het bedrijf handhaafde de verwachting dat de valutagecorrigeerde omzet met een laag tot middelgroot percentage in de enkele cijfers daalt. De geplande investeringen (capex) zijn teruggebracht tot minder dan € 150 miljoen, tegenover eerder ongeveer € 200 miljoen. 6
12
13
Anta Sports werd in oktober Puma’s grootste aandeelhouder. Puma-topman Hoeld zei dat de bedrijven samen het toekomstige bedrijfsmodel willen uitwerken, terwijl de beslissingsbevoegdheid bij Puma’s bestuur blijft. De berichtgeving noemt gesprekken over een mogelijke aanpassing van de aanpak in China, maar geen definitief plan. 3
9
17
Volgens het transcript van de kwartaalbespreking waren Chinese groothandelspartners terughoudender na de aankondiging van Anta’s belang. De omzet in Groot-China groeide desondanks 3,5%, gesteund door dubbelcijferige groei in directe verkoop aan consumenten (D2C) en uitbreiding op online marktplaatsen; zwakkere groothandelsverkopen temperden dat resultaat. 20
Een model met meer directe verkoop via eigen winkels en online kan een mogelijke richting zijn: Anta gebruikt die aanpak voor zijn eigen merken. Maar de bronnen bevestigen alleen dat Puma en Anta hierover in gesprek zijn. Ze laten nog niet zien hoe de samenwerking de concurrentie met Adidas en Nike concreet zal veranderen. 17
Puma verwacht een geleidelijke terugkeer naar groei in 2027, maar heeft daarvoor geen concrete omzet- of winstdoelen gepubliceerd. De voorraaddaling en betere kasstroom zijn bemoedigende stappen, geen garantie voor het tempo van herstel. 4
Jefferies verlaagde vóór de publicatie, op 6 oktober, het koersdoel van € 27,50 naar € 23,50 en handhaafde het advies ‘houden’. Dat oordeel was gebaseerd op de verwachting dat groothandelspartners hun samenwerking slechts geleidelijk zouden hervatten; het is geen beoordeling van de kwartaalcijfers achteraf. Deutsche Bank omschreef de ommekeer na de resultaten als op schema, maar uit de beschikbare berichtgeving blijkt geen afzonderlijke, concrete visie van UBS op voorraadnormalisatie of de middellange termijn. 22
De balans van het kwartaal is daarmee gemengd: Puma heeft de voorraden teruggebracht, de brutomarge verhoogd en de vrije kasstroom verbeterd. Tegelijk daalde de omzet en bleef het bedrijf operationeel verlieslatend. Hoeveel van de sanering zich in 2027 vertaalt in duurzame groei, is nog niet met concrete doelen te onderbouwen. 4
7
14
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
De omzet daalde met 5% naar € 1,776 miljard; gecorrigeerd voor valuta was de daling 6,3%.
De omzet daalde met 5% naar € 1,776 miljard; gecorrigeerd voor valuta was de daling 6,3%. De brutomarge steeg met ongeveer 4,2 procentpunt naar 49,5%, maar Puma boekte een EBIT verlies van € 11,4 miljoen, ondanks € 29,8 miljoen aan Amerikaanse tariefteruggaven.
De voorraden daalden met 24,3% naar € 1,609 miljard en de vrije kasstroom verbeterde naar € 92 miljoen, tegenover een uitstroom van € 43 miljoen een jaar eerder.
De omzet daalde met 5% naar € 1,776 miljard; gecorrigeerd voor valuta was de daling 6,3%. De brutomarge steeg met ongeveer 4,2 procentpunt naar 49,5%, maar Puma boekte een EBIT verlies van € 11,4 miljoen, ondanks € 29,8 miljoen aan Amerikaanse tariefteruggaven.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-6 LunaAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How did Puma’s third quarter 2026 results, reported on October 30, compare with analyst expectations and the prior year in terms of reported. Article summary: Puma’s third quarter results showed progress in clearing inventory and improving cash flow, rather than a completed sales turnaround: revenue slightly exceeded analyst expectations but remained below the prior year, and . Topic tags: general web, productivity, marketing, growth, tiktok. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks
Puma’s kwartaalcijfers bevatten zowel een lichtpunt als een duidelijke waarschuwing. De omzet kwam iets boven de gemiddelde analistenraming uit en de voorraden namen fors af. Maar vergeleken met een jaar eerder daalde de omzet en veranderde de operationele winst in een verlies. De cijfers wijzen dus eerder op vooruitgang in de sanering dan op een afgeronde ommekeer. 1
4
In het derde kwartaal van 2026 bedroeg Puma’s omzet € 1.776,2 miljoen. Dat is 5% minder dan een jaar eerder; gecorrigeerd voor wisselkoersen bedroeg de daling 6,3%. Valutabewegingen verzachtten de gerapporteerde terugval dus met ongeveer 1,3 procentpunt. De omzet lag wel iets boven de gemiddelde analistenverwachting van circa € 1,75 miljard. 1
4
Puma zei dat de prestaties ten opzichte van het tweede kwartaal verbeterden, maar dat de kwartaaluitkomst in lijn was met de eigen verwachtingen. De daling kwam volgens het bedrijf door de lopende resetmaatregelen en zwakkere vraag in Noord-Amerika en Europa, het Midden-Oosten en Afrika (EMEA). 3
7
Per regio was Azië-Pacific de positieve uitzondering: de omzet groeide daar met 10% op valutagecorrigeerde basis, naar € 394,6 miljoen. In EMEA en de Amerika’s bleef de omzet achter. Puma meldde dat de Speedcat vooral in Azië populair bleef; de beschikbare cijfers geven geen afzonderlijk groeipercentage voor dat model. 7
12
13
Ook de productcategorieën hadden het lastig. De omzet uit schoenen daalde 5,1% op valutagecorrigeerde basis naar € 1.010,9 miljoen. Kleding zakte 9,4% naar € 557,1 miljoen en accessoires 3,2%. Running en training boden steun, maar wisten de zwakkere resultaten in andere onderdelen niet volledig te compenseren. 13
De brutomarge steeg met ongeveer 420 basispunten naar 49,5%. Puma wees op lagere inkoopprijzen, tariefteruggaven, de samenstelling van de verkoopkanalen en valuta-effecten als verklaringen voor de verbetering. 2
7
Toch bleef onderaan de operationele rekening een verlies staan. De EBIT bedroeg min € 11,4 miljoen, tegenover een winst van € 16,2 miljoen in hetzelfde kwartaal van 2025. Analisten rekenden gemiddeld op een verlies van ongeveer € 10 miljoen. In de gerapporteerde EBIT zaten € 29,8 miljoen aan effecten van teruggaven van Amerikaanse invoerheffingen en € 11,7 miljoen aan eenmalige kosten voor het efficiëntieprogramma. De teruggaven hielpen dus, maar waren niet genoeg om de operationele winst positief te houden. 6
7
11
De voorraden waren eind september 24,3% lager dan een jaar eerder en bedroegen € 1.608,9 miljoen. De afname kwam vooral doordat Puma minder inkocht. Het bedrijf verwachtte de voorraden tegen het einde van het jaar verder te normaliseren. Dat ondersteunt de reset, maar betekent op zichzelf nog geen herstel van de vraag. 1
14
De vrije kasstroom verbeterde naar € 92 miljoen, tegenover min € 43 miljoen in het derde kwartaal van 2025. Puma schreef dat toe aan beter werkkapitaal, lagere belastingbetalingen en lagere investeringsuitgaven. 12
13
CEO Arthur Hoeld, die in juli 2025 aantrad, wil voorraden opschonen en de afhankelijkheid van overmatige kortingen bij grote winkelketens terugdringen. Zulke maatregelen kunnen de omzet op korte termijn drukken, naast de zwakkere consumentenvraag. De inzet is om de merkpositionering te herstellen en de basis voor groei te leggen. 5
18
Na de cijfers steeg het aandeel volgens berichtgeving ongeveer 7%. Beleggers leken vooral de beter dan verwachte omzet en de forse voorraaddaling te waarderen, ondanks het operationele verlies. 1
Voor heel 2026 verwacht Puma nu een EBIT-verlies van € 80 miljoen tot € 130 miljoen. De bandbreedte is smaller dan de eerdere verwachting van een verlies van € 50 miljoen tot € 150 miljoen, maar het midden van de nieuwe bandbreedte is iets ongunstiger. Het bedrijf handhaafde de verwachting dat de valutagecorrigeerde omzet met een laag tot middelgroot percentage in de enkele cijfers daalt. De geplande investeringen (capex) zijn teruggebracht tot minder dan € 150 miljoen, tegenover eerder ongeveer € 200 miljoen. 6
12
13
Anta Sports werd in oktober Puma’s grootste aandeelhouder. Puma-topman Hoeld zei dat de bedrijven samen het toekomstige bedrijfsmodel willen uitwerken, terwijl de beslissingsbevoegdheid bij Puma’s bestuur blijft. De berichtgeving noemt gesprekken over een mogelijke aanpassing van de aanpak in China, maar geen definitief plan. 3
9
17
Volgens het transcript van de kwartaalbespreking waren Chinese groothandelspartners terughoudender na de aankondiging van Anta’s belang. De omzet in Groot-China groeide desondanks 3,5%, gesteund door dubbelcijferige groei in directe verkoop aan consumenten (D2C) en uitbreiding op online marktplaatsen; zwakkere groothandelsverkopen temperden dat resultaat. 20
Een model met meer directe verkoop via eigen winkels en online kan een mogelijke richting zijn: Anta gebruikt die aanpak voor zijn eigen merken. Maar de bronnen bevestigen alleen dat Puma en Anta hierover in gesprek zijn. Ze laten nog niet zien hoe de samenwerking de concurrentie met Adidas en Nike concreet zal veranderen. 17
Puma verwacht een geleidelijke terugkeer naar groei in 2027, maar heeft daarvoor geen concrete omzet- of winstdoelen gepubliceerd. De voorraaddaling en betere kasstroom zijn bemoedigende stappen, geen garantie voor het tempo van herstel. 4
Jefferies verlaagde vóór de publicatie, op 6 oktober, het koersdoel van € 27,50 naar € 23,50 en handhaafde het advies ‘houden’. Dat oordeel was gebaseerd op de verwachting dat groothandelspartners hun samenwerking slechts geleidelijk zouden hervatten; het is geen beoordeling van de kwartaalcijfers achteraf. Deutsche Bank omschreef de ommekeer na de resultaten als op schema, maar uit de beschikbare berichtgeving blijkt geen afzonderlijke, concrete visie van UBS op voorraadnormalisatie of de middellange termijn. 22
De balans van het kwartaal is daarmee gemengd: Puma heeft de voorraden teruggebracht, de brutomarge verhoogd en de vrije kasstroom verbeterd. Tegelijk daalde de omzet en bleef het bedrijf operationeel verlieslatend. Hoeveel van de sanering zich in 2027 vertaalt in duurzame groei, is nog niet met concrete doelen te onderbouwen. 4
7
14
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
De omzet daalde met 5% naar € 1,776 miljard; gecorrigeerd voor valuta was de daling 6,3%.
De omzet daalde met 5% naar € 1,776 miljard; gecorrigeerd voor valuta was de daling 6,3%. De brutomarge steeg met ongeveer 4,2 procentpunt naar 49,5%, maar Puma boekte een EBIT verlies van € 11,4 miljoen, ondanks € 29,8 miljoen aan Amerikaanse tariefteruggaven.
De voorraden daalden met 24,3% naar € 1,609 miljard en de vrije kasstroom verbeterde naar € 92 miljoen, tegenover een uitstroom van € 43 miljoen een jaar eerder.