Hy4 Preview is Tencents nieuwe open source mixture of experts model voor AI agents, programmeren, onderzoek en kantoorautomatisering. Met 770 miljard totale parameters en 49 miljard actieve parameters is het model aanzienlijk groter dan Hy3, dat respectievelijk 295 miljard en ongeveer 21 miljard parameters telt.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 LunaAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What is Tencent’s Hy4 Preview open source AI model, and how does it compare with its Hy3 predecessor and Chinese rivals in terms of paramete. Article summary: Hy4 Preview is Tencent’s newly open sourced, mixture of experts (MoE) flagship aimed at agentic productivity—particularly software engineering, research, office automation, and tool use.. Topic tags: general web, llm, agents, ai, automation. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnai
Tencent heeft Hy4 Preview uitgebracht als zijn nieuwe open-source vlaggenschip voor AI-agents. Het model is vooral gericht op softwareontwikkeling, onderzoek, kantoorautomatisering, data-analyse en complexe opdrachten waarbij een AI-systeem meerdere stappen en hulpmiddelen moet aansturen. 4
14
De belangrijkste kanttekening: Hy4 is nog een previewversie. De meest indrukwekkende vergelijkingen zijn door Tencent zelf gepubliceerd of in berichtgeving rond de lancering aangehaald. Onafhankelijke, reproduceerbare tests zijn nog beperkt. 4
14
| Kenmerk | Hy3 Preview | Hy4 Preview | Wat het betekent |
|---|---|---|---|
| Totale parameters | 295 miljard | 770 miljard | Hy4 heeft ongeveer 2,6 keer zoveel totale MoE-capaciteit. |
| Actieve parameters | ongeveer 21 miljard per token | ongeveer 49 miljard per aanvraag | Hy4 gebruikt per verwerking grofweg 2,3 keer zoveel actieve rekenkracht. Dat kan de kwaliteit verhogen, maar maakt gebruik waarschijnlijk duurder. |
| Contextvenster | 256.000 tokens | meer dan 1 miljoen tokens | Hy4 kan veel grotere codebases, documenten en meerstapsopdrachten in één context verwerken. |
| Beoogd gebruik | Redeneren, programmeren, RAG- en IDE-agents | Agents, programmeren, onderzoek, kantoorwerk en complex toolgebruik | Hy4 wordt explicieter gepositioneerd als model voor productiviteitsagents. |
| Status | Open-weightmodel; volgens rapportages onder Apache 2.0 | Open-source preview | Controleer de exacte licentie en voorwaarden voor zelfhosting in de officiële repository voordat je Hy4 commercieel inzet. |
Hy3 was al relatief efficiënt voor zijn omvang. Het MoE-model routeerde ongeveer 21 miljard van zijn 295 miljard parameters per token, met 192 experts en top-8-routing. Ook bood het instelbare redeneerniveaus en rapporteerde Tencent een score van 74,4 procent op SWE-bench Verified. 2
3
Hy4 houdt vast aan dezelfde basisgedachte: niet alle parameters worden bij iedere stap geactiveerd. Tegelijkertijd verhoogt Tencent zowel de totale modelcapaciteit als de hoeveelheid actieve berekening aanzienlijk. Daardoor is Hy4 vermoedelijk capabeler, maar ook veeleisender om zelf te hosten en te bedienen. 4
14
Tencent rapporteert een score van 85,4 op Terminal-Bench 2.1. Dat zou 14,6 punten hoger zijn dan Hy3. Volgens Tencent presteert Hy4 daarmee beter dan DeepSeek V4 Pro op deze terminalgerichte programmeertest en komt het uit op hetzelfde niveau als Claude Opus 5. Dit is echter een claim van of namens Tencent, geen onafhankelijk gereproduceerde ranglijst. 13
In een blinde interne evaluatie van 203 engineeringtaken, uitgevoerd met 163 experts, behaalde Hy4 gemiddeld 2,99 op 4. Z.ai’s GLM-5.3 kwam uit op 2,92 en Moonshots Kimi K3 op 2,91. Het verschil is klein en de test moet niet worden gelezen als bewijs dat Hy4 op elk denkbaar onderdeel de beste is. 5
Qua totale omvang is Hy4 met 770 miljard parameters kleiner dan de gerapporteerde 1,6 biljoen parameters van DeepSeek V4 Pro en 2,8 biljoen van Kimi K3. Het model ligt wel dicht bij GLM-5.3, dat rond 744 miljard parameters zit. Het aantal actieve parameters van Hy4 — 49 miljard — zou ongeveer vergelijkbaar zijn met dat van DeepSeek V4 Pro. 4
Ter vergelijking: voor een eerdere GLM-5-versie werd een score van 77,8 procent op SWE-bench Verified gemeld. Zulke vergelijkingen vragen om voorzichtigheid. Benchmarkversies, toolinstellingen, testprocedures, controles op trainingsdata en de gebruikte agentsoftware kunnen per model verschillen. 1
De voorlopige conclusie is daarom genuanceerd: Hy4 lijkt zeer concurrerend onder Chinese open-weightmodellen voor programmeren en agent-workflows, maar er is nog onvoldoende onafhankelijke informatie om het model definitief boven DeepSeek, Qwen, GLM, Kimi of MiniMax te plaatsen.
Hy4 Preview is beschikbaar in de Chinese en internationale versies van WorkBuddy en CodeBuddy. Daarmee kunnen gebruikers het model rechtstreeks inzetten voor respectievelijk kantoor- en programmeeragents. 14
Daarnaast is het model open-source uitgebracht. Dat biedt organisaties de mogelijkheid om zelf een implementatie te bouwen, al blijft een MoE-model met 770 miljard totale parameters zwaar om op te slaan en te distribueren. Het feit dat per verwerking ongeveer 49 miljard parameters actief zijn, vermindert de rekenlast, maar neemt de behoefte aan veel geheugen, meerdere GPU’s en gedistribueerde infrastructuur niet weg. 4
14
De gerapporteerde Chinese API-prijzen zijn:
Omdat Hy4 nog in preview is, kunnen prijzen, quota, regio’s en API-toegang veranderen. Een externe prijsvergelijker noemt bovendien andere dollarprijzen — 0,85 dollar per miljoen inputtokens en 0,62 dollar per miljoen outputtokens — die niet overeenkomen met het gemelde Chinese tarief en bovendien opmerkelijk zijn gezien de verhouding tussen input en output. Voor actuele kosten is de officiële Tencent-console de veiligste bron. 8
4
Previewstatus. Modelkwaliteit, API-gedrag, veiligheidsinstellingen, documentatie, limieten en prijsstructuur kunnen nog snel wijzigen. 14
Beperkte onafhankelijke validatie. De opvallendste resultaten komen uit Tencents eigen tests of uit berichtgeving rond de lancering. Onafhankelijke evaluaties met dezelfde instellingen zijn nodig voor een betrouwbare vergelijking. 5
13
Hoge infrastructuureisen. Sparse activation maakt de verwerking efficiënter dan bij een volledig dense model met dezelfde totale omvang, maar een model van 770 miljard parameters blijft complex en duur om te hosten. Bovendien is de actieve set meer dan twee keer zo groot als bij Hy3. 2
4
Een lang contextvenster garandeert geen betrouwbaarheid. De mogelijkheid om meer dan 1 miljoen tokens te verwerken is interessant voor grote documenten en codebases. In de praktijk moeten gebruikers nog testen hoe goed Hy4 relevante informatie terugvindt, hoe hoog de vertraging oploopt en wat lange aanvragen kosten.
De meest logische volgende verbeteringen zijn een stabiele versie buiten preview, betrouwbaarder toolgebruik, efficiëntere inferentie, betere quantisaties, onafhankelijke benchmarkresultaten en bredere cloud- en API-integraties. Dat zijn verwachte productrichtingen, geen door Tencent aangekondigde toezeggingen.
De lancering van Hy4 staat niet op zichzelf. Tencent koppelt het model aan een bredere investering in AI-infrastructuur en eigen toepassingen. In het tweede kwartaal van 2026 rapporteerde het bedrijf 51,8 miljard yuan aan operationele kapitaaluitgaven, een stijging van 190 procent op jaarbasis. De vrije kasstroom werd daardoor 13,8 miljard yuan negatief; het management schreef de sterke stijging toe aan investeringen in AI-infrastructuur. 15
Tencent stelde dat WorkBuddy de meest gebruikte productiviteitsdienst voor AI-agents in China was. Bloomberg omschreef de dienst kort na de lancering in maart als de populairste AI-werkplekassistent van het land. Dit zijn marktpositieclaims en geen gecontroleerde omzetcijfers. 7
1
Een externe schatting van desktop- en webverkeer kwam voor WorkBuddy uit op 20,97 miljoen bezoeken in juni 2026, tegenover 8,85 miljoen bij de lancering in maart. De bron benadrukt dat dit geen maatstaf is voor dagelijks actieve gebruikers, betalende bedrijven, omzet of mobiel gebruik. 12
Volgens het management groeien zowel WorkBuddy als de programmeerassistent CodeBuddy snel. 6
De strategische reden voor deze aanpak is duidelijk: Tencent kan zijn GPU- en cloudinvesteringen verdelen over eigen assistenten, Tencent Cloud-klanten en bestaande bedrijfsonderdelen. Hy4 is daarmee niet alleen een modelrelease, maar ook een bouwsteen onder een groter productecosysteem. De keerzijde is een hogere kapitaalintensiteit en onzekere winstgevendheid zolang de toepassingen nog snel worden opgeschaald. 6
15
Hy4 Preview is vooral belangrijk door de combinatie van schaal, een contextvenster van meer dan 1 miljoen tokens en een duidelijke focus op autonome productiviteitsagents. Vergeleken met Hy3 biedt het model veel meer capaciteit en rekenkracht, terwijl het volgens Tencents eigen tests grote stappen zet in software-engineeringtaken.
Voor ontwikkelaars en bedrijven is de open-sourcebeschikbaarheid interessant, maar zelfhosting is bepaald geen plug-and-playproject. En zolang onafhankelijke benchmarks ontbreken, is de juiste conclusie niet dat Tencent de AI-race definitief heeft gewonnen, maar dat Hy4 een serieuze nieuwe deelnemer is aan de Chinese open-sourcefrontier.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Hy4 Preview is Tencents nieuwe open source mixture of experts model voor AI agents, programmeren, onderzoek en kantoorautomatisering.
Hy4 Preview is Tencents nieuwe open source mixture of experts model voor AI agents, programmeren, onderzoek en kantoorautomatisering. Met 770 miljard totale parameters en 49 miljard actieve parameters is het model aanzienlijk groter dan Hy3, dat respectievelijk 295 miljard en ongeveer 21 miljard parameters telt.
Het contextvenster groeit van 256.000 naar meer dan 1 miljoen tokens, maar de opvallendste benchmarkclaims zijn voorlopig vooral afkomstig van Tencent zelf.
Hy4 Preview is Tencents nieuwe open source mixture of experts model voor AI agents, programmeren, onderzoek en kantoorautomatisering. Met 770 miljard totale parameters en 49 miljard actieve parameters is het model aanzienlijk groter dan Hy3, dat respectievelijk 295 miljard en ongeveer 21 miljard parameters telt.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 LunaAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 1.5
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: What is Tencent’s Hy4 Preview open source AI model, and how does it compare with its Hy3 predecessor and Chinese rivals in terms of paramete. Article summary: Hy4 Preview is Tencent’s newly open sourced, mixture of experts (MoE) flagship aimed at agentic productivity—particularly software engineering, research, office automation, and tool use.. Topic tags: general web, llm, agents, ai, automation. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake numbers, clickbait thumbnai
Tencent heeft Hy4 Preview uitgebracht als zijn nieuwe open-source vlaggenschip voor AI-agents. Het model is vooral gericht op softwareontwikkeling, onderzoek, kantoorautomatisering, data-analyse en complexe opdrachten waarbij een AI-systeem meerdere stappen en hulpmiddelen moet aansturen. 4
14
De belangrijkste kanttekening: Hy4 is nog een previewversie. De meest indrukwekkende vergelijkingen zijn door Tencent zelf gepubliceerd of in berichtgeving rond de lancering aangehaald. Onafhankelijke, reproduceerbare tests zijn nog beperkt. 4
14
| Kenmerk | Hy3 Preview | Hy4 Preview | Wat het betekent |
|---|---|---|---|
| Totale parameters | 295 miljard | 770 miljard | Hy4 heeft ongeveer 2,6 keer zoveel totale MoE-capaciteit. |
| Actieve parameters | ongeveer 21 miljard per token | ongeveer 49 miljard per aanvraag | Hy4 gebruikt per verwerking grofweg 2,3 keer zoveel actieve rekenkracht. Dat kan de kwaliteit verhogen, maar maakt gebruik waarschijnlijk duurder. |
| Contextvenster | 256.000 tokens | meer dan 1 miljoen tokens | Hy4 kan veel grotere codebases, documenten en meerstapsopdrachten in één context verwerken. |
| Beoogd gebruik | Redeneren, programmeren, RAG- en IDE-agents | Agents, programmeren, onderzoek, kantoorwerk en complex toolgebruik | Hy4 wordt explicieter gepositioneerd als model voor productiviteitsagents. |
| Status | Open-weightmodel; volgens rapportages onder Apache 2.0 | Open-source preview | Controleer de exacte licentie en voorwaarden voor zelfhosting in de officiële repository voordat je Hy4 commercieel inzet. |
Hy3 was al relatief efficiënt voor zijn omvang. Het MoE-model routeerde ongeveer 21 miljard van zijn 295 miljard parameters per token, met 192 experts en top-8-routing. Ook bood het instelbare redeneerniveaus en rapporteerde Tencent een score van 74,4 procent op SWE-bench Verified. 2
3
Hy4 houdt vast aan dezelfde basisgedachte: niet alle parameters worden bij iedere stap geactiveerd. Tegelijkertijd verhoogt Tencent zowel de totale modelcapaciteit als de hoeveelheid actieve berekening aanzienlijk. Daardoor is Hy4 vermoedelijk capabeler, maar ook veeleisender om zelf te hosten en te bedienen. 4
14
Tencent rapporteert een score van 85,4 op Terminal-Bench 2.1. Dat zou 14,6 punten hoger zijn dan Hy3. Volgens Tencent presteert Hy4 daarmee beter dan DeepSeek V4 Pro op deze terminalgerichte programmeertest en komt het uit op hetzelfde niveau als Claude Opus 5. Dit is echter een claim van of namens Tencent, geen onafhankelijk gereproduceerde ranglijst. 13
In een blinde interne evaluatie van 203 engineeringtaken, uitgevoerd met 163 experts, behaalde Hy4 gemiddeld 2,99 op 4. Z.ai’s GLM-5.3 kwam uit op 2,92 en Moonshots Kimi K3 op 2,91. Het verschil is klein en de test moet niet worden gelezen als bewijs dat Hy4 op elk denkbaar onderdeel de beste is. 5
Qua totale omvang is Hy4 met 770 miljard parameters kleiner dan de gerapporteerde 1,6 biljoen parameters van DeepSeek V4 Pro en 2,8 biljoen van Kimi K3. Het model ligt wel dicht bij GLM-5.3, dat rond 744 miljard parameters zit. Het aantal actieve parameters van Hy4 — 49 miljard — zou ongeveer vergelijkbaar zijn met dat van DeepSeek V4 Pro. 4
Ter vergelijking: voor een eerdere GLM-5-versie werd een score van 77,8 procent op SWE-bench Verified gemeld. Zulke vergelijkingen vragen om voorzichtigheid. Benchmarkversies, toolinstellingen, testprocedures, controles op trainingsdata en de gebruikte agentsoftware kunnen per model verschillen. 1
De voorlopige conclusie is daarom genuanceerd: Hy4 lijkt zeer concurrerend onder Chinese open-weightmodellen voor programmeren en agent-workflows, maar er is nog onvoldoende onafhankelijke informatie om het model definitief boven DeepSeek, Qwen, GLM, Kimi of MiniMax te plaatsen.
Hy4 Preview is beschikbaar in de Chinese en internationale versies van WorkBuddy en CodeBuddy. Daarmee kunnen gebruikers het model rechtstreeks inzetten voor respectievelijk kantoor- en programmeeragents. 14
Daarnaast is het model open-source uitgebracht. Dat biedt organisaties de mogelijkheid om zelf een implementatie te bouwen, al blijft een MoE-model met 770 miljard totale parameters zwaar om op te slaan en te distribueren. Het feit dat per verwerking ongeveer 49 miljard parameters actief zijn, vermindert de rekenlast, maar neemt de behoefte aan veel geheugen, meerdere GPU’s en gedistribueerde infrastructuur niet weg. 4
14
De gerapporteerde Chinese API-prijzen zijn:
Omdat Hy4 nog in preview is, kunnen prijzen, quota, regio’s en API-toegang veranderen. Een externe prijsvergelijker noemt bovendien andere dollarprijzen — 0,85 dollar per miljoen inputtokens en 0,62 dollar per miljoen outputtokens — die niet overeenkomen met het gemelde Chinese tarief en bovendien opmerkelijk zijn gezien de verhouding tussen input en output. Voor actuele kosten is de officiële Tencent-console de veiligste bron. 8
4
Previewstatus. Modelkwaliteit, API-gedrag, veiligheidsinstellingen, documentatie, limieten en prijsstructuur kunnen nog snel wijzigen. 14
Beperkte onafhankelijke validatie. De opvallendste resultaten komen uit Tencents eigen tests of uit berichtgeving rond de lancering. Onafhankelijke evaluaties met dezelfde instellingen zijn nodig voor een betrouwbare vergelijking. 5
13
Hoge infrastructuureisen. Sparse activation maakt de verwerking efficiënter dan bij een volledig dense model met dezelfde totale omvang, maar een model van 770 miljard parameters blijft complex en duur om te hosten. Bovendien is de actieve set meer dan twee keer zo groot als bij Hy3. 2
4
Een lang contextvenster garandeert geen betrouwbaarheid. De mogelijkheid om meer dan 1 miljoen tokens te verwerken is interessant voor grote documenten en codebases. In de praktijk moeten gebruikers nog testen hoe goed Hy4 relevante informatie terugvindt, hoe hoog de vertraging oploopt en wat lange aanvragen kosten.
De meest logische volgende verbeteringen zijn een stabiele versie buiten preview, betrouwbaarder toolgebruik, efficiëntere inferentie, betere quantisaties, onafhankelijke benchmarkresultaten en bredere cloud- en API-integraties. Dat zijn verwachte productrichtingen, geen door Tencent aangekondigde toezeggingen.
De lancering van Hy4 staat niet op zichzelf. Tencent koppelt het model aan een bredere investering in AI-infrastructuur en eigen toepassingen. In het tweede kwartaal van 2026 rapporteerde het bedrijf 51,8 miljard yuan aan operationele kapitaaluitgaven, een stijging van 190 procent op jaarbasis. De vrije kasstroom werd daardoor 13,8 miljard yuan negatief; het management schreef de sterke stijging toe aan investeringen in AI-infrastructuur. 15
Tencent stelde dat WorkBuddy de meest gebruikte productiviteitsdienst voor AI-agents in China was. Bloomberg omschreef de dienst kort na de lancering in maart als de populairste AI-werkplekassistent van het land. Dit zijn marktpositieclaims en geen gecontroleerde omzetcijfers. 7
1
Een externe schatting van desktop- en webverkeer kwam voor WorkBuddy uit op 20,97 miljoen bezoeken in juni 2026, tegenover 8,85 miljoen bij de lancering in maart. De bron benadrukt dat dit geen maatstaf is voor dagelijks actieve gebruikers, betalende bedrijven, omzet of mobiel gebruik. 12
Volgens het management groeien zowel WorkBuddy als de programmeerassistent CodeBuddy snel. 6
De strategische reden voor deze aanpak is duidelijk: Tencent kan zijn GPU- en cloudinvesteringen verdelen over eigen assistenten, Tencent Cloud-klanten en bestaande bedrijfsonderdelen. Hy4 is daarmee niet alleen een modelrelease, maar ook een bouwsteen onder een groter productecosysteem. De keerzijde is een hogere kapitaalintensiteit en onzekere winstgevendheid zolang de toepassingen nog snel worden opgeschaald. 6
15
Hy4 Preview is vooral belangrijk door de combinatie van schaal, een contextvenster van meer dan 1 miljoen tokens en een duidelijke focus op autonome productiviteitsagents. Vergeleken met Hy3 biedt het model veel meer capaciteit en rekenkracht, terwijl het volgens Tencents eigen tests grote stappen zet in software-engineeringtaken.
Voor ontwikkelaars en bedrijven is de open-sourcebeschikbaarheid interessant, maar zelfhosting is bepaald geen plug-and-playproject. En zolang onafhankelijke benchmarks ontbreken, is de juiste conclusie niet dat Tencent de AI-race definitief heeft gewonnen, maar dat Hy4 een serieuze nieuwe deelnemer is aan de Chinese open-sourcefrontier.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Hy4 Preview is Tencents nieuwe open source mixture of experts model voor AI agents, programmeren, onderzoek en kantoorautomatisering.
Hy4 Preview is Tencents nieuwe open source mixture of experts model voor AI agents, programmeren, onderzoek en kantoorautomatisering. Met 770 miljard totale parameters en 49 miljard actieve parameters is het model aanzienlijk groter dan Hy3, dat respectievelijk 295 miljard en ongeveer 21 miljard parameters telt.
Het contextvenster groeit van 256.000 naar meer dan 1 miljoen tokens, maar de opvallendste benchmarkclaims zijn voorlopig vooral afkomstig van Tencent zelf.