Short squeeze dynamiek — De open rente in derivaten steeg met 243% tot $170,74 miljoen, omdat short-sellers werden verrast. Short liquidaties waren verantwoordelijk voor het grootste deel van de $2,87 miljoen aan totale liquidaties tijdens de opmars . Het handelsvolume piekte met 1.090% tot $1,27 miljard .
Tegen 27 juni was VELVET gestegen van het dieptepunt van half juni rond $0,41 naar ongeveer $1,45, een winst van meer dan 250% . Op 28 juni werd de token zelfs verhandeld tot $1,77–$1,80, nog maar zo'n 13% onder de all-time high .
| Metriek | Getal | Bron |
|---|---|---|
| Koersstijging (dieptepunt half juni tot 27 juni) | >250%, naar $1,45 | |
| 24-uurs stijging (27–28 juni) | 124% naar $1,33 | |
| Wekelijkse winst (22–28 juni) | 222–235% | |
| 30-daagse winst (juni 2026) | ~1.547–1.600% | |
| Toename open rente | +243%, naar $170,74M | |
| Toename handelsvolume | +1.090%, naar $1,27B | |
| Totale liquidaties (squeeze) | $2,87M, voornamelijk shorts | |
| All-time high | $1,83 op 12 juni | |
| Circulerende voorraad | ~248M–421M (varieert per bron) | |
| Totale voorraad (vast) | 1 miljard |
Geplande token unlocks. Een unlock van 10,4 miljoen VELVET (1,04% van de totale voorraad) staat gepland voor 10 juli 2026, de eerste van vier opeenvolgende maandelijkse unlocks vanuit de toewijzing voor het team en adviseurs . Deze unlocks vormen een aanzienlijke verkoopdruk.
Zorgen over insider-distributie. On-chain trackers signaleerden dat er ~22 miljoen VELVET naar exchanges was verplaatst door aan het project gelieerde wallets en nog eens ~6,68 miljoen door market maker DWF Labs in de aanloop naar de all-time high op 11 juni . In totaal werd bijna 29 miljoen tokens naar exchange-wallets gestuurd, wat door analisten werd geïnterpreteerd als winstnemingen door insiders vlak voor de bredere marktbeweging . Een Chinese financiële publicatie omschreef de beweging van 27 juni als 'vergezeld van duidelijk winstnemingsgedrag door insiders' .
Volledig verwaterde waardering (FDV) versus lage TVL. Met een totale voorraad van 1 miljard en een koers rond $1,50, ligt de FDV op ongeveer $1,5 miljard — een getal dat meerdere publicaties als extreem hoog bestempelen in verhouding tot de daadwerkelijke Total Value Locked (TVL) van Velvet Capital, wat vragen oproept over de duurzaamheid .
Weerstandsniveaus. De $1,80–$1,83-zone is de all-time high en de directe weerstand . Een uitbraak daarboven zou onontgonnen koersgebied zijn. Aan de onderkant wezen analisten op $0,80 als een belangrijk steunniveau na de eerdere cyclus van juni .
Oorsprong van synthetische pre-IPO perps. De eerste rally in juni (van ~$0,04 naar $1,83, een stijging van zo'n 1.600%) werd aangewakkerd door de lancering van synthetische pre-IPO perpetual futures op het platform van Velvet Capital, waarmee handelaren konden speculeren op de waarderingen van private bedrijven vóór hun beursgang . Dat verhaal trok massaal speculatief volume aan, maar draaide vervolgens scherp. Na de piek op $1,83 op 12 juni, stortte de token 84% in tot ~$0,31 voordat de short squeeze van 27 juni begon .
Aanhoudende volatiliteit. Zelfs na de squeeze noteerde de token op 28 juni een 24-uurs range van $1,02 tot $1,63 , en uit derivatendata bleek dat er 186 accounts waren geliquideerd voor $283K in het meest recente 24-uurs venster . Het dunne liquiditeitsprofiel maakt VELVET gevoelig voor hevige schommelingen.
Conclusie voor traders: VELVET bevindt zich in een tweestrijd tussen oprecht DeFi-productnieuws (Aerodrome-integratie) en ernstige aanbodrisico's (unlock op 10 juli, insider-tokenbewegingen en een FDV/TVL-verhouding die uitgerekt lijkt). De all-time high van $1,80 is de belangrijkste weerstand om in de gaten te houden. Daaronder zou de weg van de minste weerstand bearish kunnen worden zodra het unlock-overhangmateriaal zich materialiseert, vooral als on-chain activiteit aanhoudende insider-distributie laat zien.