Smartphones met een accu van minstens 6.000 mAh waren in januari 2026 goed voor 29% van de wereldwijde verkoop, tegenover 10% een jaar eerder. Silicium kan theoretisch bijna tien keer zoveel lithium per gram opslaan als grafiet, maar zwelt tijdens het laden sterk op.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 TerraAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How is the smartphone industry entering a 10,000mAh battery era in 2026—illustrated by OPPO’s July 30 launch of the 10,000mAh A7 Pro Max alo. Article summary: The shift is real, but some headline figures need correction. OPPO announced the A7 Pro Max on July 30 and released it in China on August 4, with a 10,000mAh single-cell silicon-carbon battery and 80W charging—not a July. Topic tags: general, general web, government, academic, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, wate
Een grotere accu is niet langer alleen een nichekenmerk voor robuuste of extra grote smartphones. In januari 2026 had 29% van alle wereldwijd verkochte smartphones een accucapaciteit van minstens 6.000 mAh, tegen 10% in januari 2025. Zes van de tien bestverkochte modellen in die categorie gebruikten silicium-koolstofbatterijtechnologie. 51
De OPPO A7 Pro Max laat goed zien waar de markt heen beweegt. OPPO kondigde het toestel op 30 juli 2026 aan en bracht het op 4 augustus in China uit. Het heeft een enkelvoudige accu met een typische capaciteit van 10.000 mAh, 80W-bedraad laden en een nominale capaciteit van 9.700 mAh. 33
39 Niet elke telefoon springt nu meteen naar 10.000 mAh, maar accucapaciteit is wel een belangrijk nieuw strijdperk geworden. Silicium-koolstofanodes helpen fabrikanten grotere cellen in te bouwen zonder dat elke telefoon een log specialistisch toestel hoeft te worden.
Rond 5.000 mAh gold jarenlang als een vertrouwde maat voor een smartphoneaccu. Die grens schuift op: de gemiddelde wereldwijde accucapaciteit kwam in januari 2026 uit op 5.291 mAh, ongeveer 400 mAh meer dan een jaar eerder. 51
Dat is logisch. Moderne telefoons moeten heldere schermen met hoge verversingssnelheid, mobiele verbindingen, camera’s, navigatie, streaming, games en steeds vaker langdurige verwerking op het toestel zelf ondersteunen. Extra capaciteit geeft merken ruimte om betrouwbare autonomie voor een hele dag – of meerdere dagen – te bieden, in plaats van gebruikers te laten kiezen tussen een dun ontwerp en een geruststellende accureserve.
De ontwikkeling verloopt in verschillende categorieën:
In conventionele lithium-ionaccu’s zit doorgaans grafiet in de anode, de negatieve elektrode. Grafiet heeft een theoretische specifieke capaciteit van ongeveer 372 mAh per gram. Silicium kan in een veelgebruikte theoretische lithiëringsfase ongeveer 3.579 mAh per gram halen: bijna tien keer zoveel. 17
20
Dat betekent nadrukkelijk niet dat een telefoonaccu met silicium tien keer zoveel energie bevat. De capaciteit van een complete cel wordt ook bepaald door de kathode, elektrolyt, separatoren, stroomcollectoren, verpakking, inactieve materialen en veiligheidsmarges. Bovendien is de hoeveelheid silicium in een praktisch bruikbare anode beperkt. Toch kan toevoeging van silicium voldoende extra energiedichtheid opleveren om in de beperkte ruimte van een smartphone merkbaar meer capaciteit onder te brengen.
Daarom draait de huidige commerciële techniek om silicium-koolstof, niet om puur silicium. Koolstof zorgt voor geleiding en mechanische stabiliteit; silicium draagt bij aan de hogere lithiumopslag. OPPO omschrijft zijn nieuwste materiaal als een eigen bolvormige silicium-koolstofstructuur met veel nanoporiën. Die moet de structuur steviger maken en ongewenste reacties in de zogeheten SEI-laag – de grenslaag tussen elektrode en elektrolyt – beperken. 2
Het grote voordeel van silicium gaat gepaard met een aanzienlijk duurzaamheidsprobleem. Tijdens de opname van lithium kan puur silicium meer dan 300% uitzetten, tegenover ongeveer 10% voor grafiet. 17
22
Die beweging kan deeltjes doen scheuren, de elektrode aantasten, de SEI-laag instabiel maken, elektrolyt verbruiken, de weerstand verhogen en capaciteitsverlies versnellen. Dat is de hoofdreden waarom batterijontwikkeling niet neerkomt op simpelweg meer silicium toevoegen.
Veelbelovende oplossingen zijn onder meer siliciumdeeltjes op nanoschaal, poreuze structuren die ruimte laten voor uitzetting, koolstofcoatings, sterkere bindmiddelen, additieven voor de elektrolyt en consistenter geproduceerde elektroden. In de onderzoeksliteratuur blijven volume-uitzetting, een instabiele SEI-laag, lage geleidbaarheid en onomkeerbaar capaciteitsverlies belangrijke obstakels wanneer het siliciumgehalte omhooggaat. 17
23
Kortom: een groter aandeel silicium kan de capaciteit verhogen, maar maakt het ook moeilijker om de accu na honderden of duizenden laadcycli stabiel te houden.
Volgens OPPO combineert de A7 Pro Max gepatenteerd bolvormig silicium-koolstofmateriaal voor de anode met een algoritme voor acculevensduur en vijf chips voor energiebeheer. In de officiële specificaties staat een enkelvoudige accu van typisch 10.000 mAh/37,5 Wh. OPPO claimt dat na 1.500 volledige laad- en ontlaadcycli onder laboratoriumomstandigheden nog minstens 80% van de capaciteit resteert. 33
Dat zijn claims van de fabrikant, geen onafhankelijk getoetste resultaten voor dagelijks gebruik. Ze laten wel zien uit welke twee onderdelen de aanpak voor grotere telefoonaccu’s bestaat:
Software en energiebeheerchips kunnen de uitzetting van silicium niet opheffen. Ze kunnen wel de belasting door laad- en gebruikspatronen verminderen, waardoor een cel met grote capaciteit in de praktijk beter bruikbaar wordt gedurende zijn levensduur.
Een etiket van 10.000 mAh garandeert geen vast aantal dagen gebruik. Schermhelderheid, netwerkbereik, software, efficiëntie van de processor, temperatuur en persoonlijk gebruik maken allemaal veel verschil. Ook is het belangrijk om onderscheid te maken tussen typische capaciteit en nominale capaciteit: OPPO vermeldt voor de A7 Pro Max respectievelijk 10.000 en 9.700 mAh. 33
Capaciteit telt desalniettemin. Een grotere energiereserve is vooral relevant voor mensen die lang zonder stopcontact zitten, veel reizen, intensief navigeren, veel video streamen of gamen, of simpelweg minder vaak willen nadenken over laden.
De keerzijde is dat de grootste accu’s in eerste instantie vaker terechtkomen in toestellen die op uithoudingsvermogen zijn ontworpen dan in de lichtste modellen. De A7 Pro Max koppelt zijn 10.000mAh-accu bijvoorbeeld aan een behuizing van 8,57 mm dik en een gewicht van 224 of 226 gram, afhankelijk van de kleur. 45
Op korte termijn ligt bredere toepassing van accu’s van 6.000 mAh en meer voor de hand; dat segment heeft al snel marktaandeel gewonnen. 51 Premiummodellen zullen silicium-koolstof waarschijnlijk blijven gebruiken om de capaciteit te vergroten zonder dikke behuizingen, terwijl batterijgerichte toestellen in het middensegment 8.000 tot 10.000 mAh steeds duidelijker als onderscheidend kenmerk kunnen inzetten.
Op langere termijn gaat de ambitie verder dan de huidige lithium-ioncellen met silicium-koolstof. Solid-statebatterijen en lithium-metaalanodes worden vaak onderzocht als routes naar een hogere energiedichtheid, maar brengen eigen problemen mee rond grensvlakken, productie, laden en kosten. Silicium-koolstof is daarom vooral een praktische tussenstap: een technologie die nu commercieel wordt toegepast om meer energie in minder ruimte te krijgen, niet de eindvorm van mobiele batterijen. 18
32
De belangrijkste mijlpaal is al zichtbaar: een smartphone met 10.000 mAh is geen vreemde uitzondering meer die alleen in een oversized behuizing past. De volgende opdracht voor de industrie is om die extra autonomie duurzaam, betaalbaar, snel laadbaar en compact genoeg te maken voor een breed publiek.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Smartphones met een accu van minstens 6.000 mAh waren in januari 2026 goed voor 29% van de wereldwijde verkoop, tegenover 10% een jaar eerder.
Smartphones met een accu van minstens 6.000 mAh waren in januari 2026 goed voor 29% van de wereldwijde verkoop, tegenover 10% een jaar eerder. Silicium kan theoretisch bijna tien keer zoveel lithium per gram opslaan als grafiet, maar zwelt tijdens het laden sterk op.
De volgende uitdaging is niet alleen een grotere accu: fabrikanten moeten ook cyclische levensduur, snelladen, veiligheid, prijs en een prettig formaat in balans houden.
Smartphones met een accu van minstens 6.000 mAh waren in januari 2026 goed voor 29% van de wereldwijde verkoop, tegenover 10% een jaar eerder. Silicium kan theoretisch bijna tien keer zoveel lithium per gram opslaan als grafiet, maar zwelt tijdens het laden sterk op.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 TerraAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How is the smartphone industry entering a 10,000mAh battery era in 2026—illustrated by OPPO’s July 30 launch of the 10,000mAh A7 Pro Max alo. Article summary: The shift is real, but some headline figures need correction. OPPO announced the A7 Pro Max on July 30 and released it in China on August 4, with a 10,000mAh single-cell silicon-carbon battery and 80W charging—not a July. Topic tags: general, general web, government, academic, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, wate
Een grotere accu is niet langer alleen een nichekenmerk voor robuuste of extra grote smartphones. In januari 2026 had 29% van alle wereldwijd verkochte smartphones een accucapaciteit van minstens 6.000 mAh, tegen 10% in januari 2025. Zes van de tien bestverkochte modellen in die categorie gebruikten silicium-koolstofbatterijtechnologie. 51
De OPPO A7 Pro Max laat goed zien waar de markt heen beweegt. OPPO kondigde het toestel op 30 juli 2026 aan en bracht het op 4 augustus in China uit. Het heeft een enkelvoudige accu met een typische capaciteit van 10.000 mAh, 80W-bedraad laden en een nominale capaciteit van 9.700 mAh. 33
39 Niet elke telefoon springt nu meteen naar 10.000 mAh, maar accucapaciteit is wel een belangrijk nieuw strijdperk geworden. Silicium-koolstofanodes helpen fabrikanten grotere cellen in te bouwen zonder dat elke telefoon een log specialistisch toestel hoeft te worden.
Rond 5.000 mAh gold jarenlang als een vertrouwde maat voor een smartphoneaccu. Die grens schuift op: de gemiddelde wereldwijde accucapaciteit kwam in januari 2026 uit op 5.291 mAh, ongeveer 400 mAh meer dan een jaar eerder. 51
Dat is logisch. Moderne telefoons moeten heldere schermen met hoge verversingssnelheid, mobiele verbindingen, camera’s, navigatie, streaming, games en steeds vaker langdurige verwerking op het toestel zelf ondersteunen. Extra capaciteit geeft merken ruimte om betrouwbare autonomie voor een hele dag – of meerdere dagen – te bieden, in plaats van gebruikers te laten kiezen tussen een dun ontwerp en een geruststellende accureserve.
De ontwikkeling verloopt in verschillende categorieën:
In conventionele lithium-ionaccu’s zit doorgaans grafiet in de anode, de negatieve elektrode. Grafiet heeft een theoretische specifieke capaciteit van ongeveer 372 mAh per gram. Silicium kan in een veelgebruikte theoretische lithiëringsfase ongeveer 3.579 mAh per gram halen: bijna tien keer zoveel. 17
20
Dat betekent nadrukkelijk niet dat een telefoonaccu met silicium tien keer zoveel energie bevat. De capaciteit van een complete cel wordt ook bepaald door de kathode, elektrolyt, separatoren, stroomcollectoren, verpakking, inactieve materialen en veiligheidsmarges. Bovendien is de hoeveelheid silicium in een praktisch bruikbare anode beperkt. Toch kan toevoeging van silicium voldoende extra energiedichtheid opleveren om in de beperkte ruimte van een smartphone merkbaar meer capaciteit onder te brengen.
Daarom draait de huidige commerciële techniek om silicium-koolstof, niet om puur silicium. Koolstof zorgt voor geleiding en mechanische stabiliteit; silicium draagt bij aan de hogere lithiumopslag. OPPO omschrijft zijn nieuwste materiaal als een eigen bolvormige silicium-koolstofstructuur met veel nanoporiën. Die moet de structuur steviger maken en ongewenste reacties in de zogeheten SEI-laag – de grenslaag tussen elektrode en elektrolyt – beperken. 2
Het grote voordeel van silicium gaat gepaard met een aanzienlijk duurzaamheidsprobleem. Tijdens de opname van lithium kan puur silicium meer dan 300% uitzetten, tegenover ongeveer 10% voor grafiet. 17
22
Die beweging kan deeltjes doen scheuren, de elektrode aantasten, de SEI-laag instabiel maken, elektrolyt verbruiken, de weerstand verhogen en capaciteitsverlies versnellen. Dat is de hoofdreden waarom batterijontwikkeling niet neerkomt op simpelweg meer silicium toevoegen.
Veelbelovende oplossingen zijn onder meer siliciumdeeltjes op nanoschaal, poreuze structuren die ruimte laten voor uitzetting, koolstofcoatings, sterkere bindmiddelen, additieven voor de elektrolyt en consistenter geproduceerde elektroden. In de onderzoeksliteratuur blijven volume-uitzetting, een instabiele SEI-laag, lage geleidbaarheid en onomkeerbaar capaciteitsverlies belangrijke obstakels wanneer het siliciumgehalte omhooggaat. 17
23
Kortom: een groter aandeel silicium kan de capaciteit verhogen, maar maakt het ook moeilijker om de accu na honderden of duizenden laadcycli stabiel te houden.
Volgens OPPO combineert de A7 Pro Max gepatenteerd bolvormig silicium-koolstofmateriaal voor de anode met een algoritme voor acculevensduur en vijf chips voor energiebeheer. In de officiële specificaties staat een enkelvoudige accu van typisch 10.000 mAh/37,5 Wh. OPPO claimt dat na 1.500 volledige laad- en ontlaadcycli onder laboratoriumomstandigheden nog minstens 80% van de capaciteit resteert. 33
Dat zijn claims van de fabrikant, geen onafhankelijk getoetste resultaten voor dagelijks gebruik. Ze laten wel zien uit welke twee onderdelen de aanpak voor grotere telefoonaccu’s bestaat:
Software en energiebeheerchips kunnen de uitzetting van silicium niet opheffen. Ze kunnen wel de belasting door laad- en gebruikspatronen verminderen, waardoor een cel met grote capaciteit in de praktijk beter bruikbaar wordt gedurende zijn levensduur.
Een etiket van 10.000 mAh garandeert geen vast aantal dagen gebruik. Schermhelderheid, netwerkbereik, software, efficiëntie van de processor, temperatuur en persoonlijk gebruik maken allemaal veel verschil. Ook is het belangrijk om onderscheid te maken tussen typische capaciteit en nominale capaciteit: OPPO vermeldt voor de A7 Pro Max respectievelijk 10.000 en 9.700 mAh. 33
Capaciteit telt desalniettemin. Een grotere energiereserve is vooral relevant voor mensen die lang zonder stopcontact zitten, veel reizen, intensief navigeren, veel video streamen of gamen, of simpelweg minder vaak willen nadenken over laden.
De keerzijde is dat de grootste accu’s in eerste instantie vaker terechtkomen in toestellen die op uithoudingsvermogen zijn ontworpen dan in de lichtste modellen. De A7 Pro Max koppelt zijn 10.000mAh-accu bijvoorbeeld aan een behuizing van 8,57 mm dik en een gewicht van 224 of 226 gram, afhankelijk van de kleur. 45
Op korte termijn ligt bredere toepassing van accu’s van 6.000 mAh en meer voor de hand; dat segment heeft al snel marktaandeel gewonnen. 51 Premiummodellen zullen silicium-koolstof waarschijnlijk blijven gebruiken om de capaciteit te vergroten zonder dikke behuizingen, terwijl batterijgerichte toestellen in het middensegment 8.000 tot 10.000 mAh steeds duidelijker als onderscheidend kenmerk kunnen inzetten.
Op langere termijn gaat de ambitie verder dan de huidige lithium-ioncellen met silicium-koolstof. Solid-statebatterijen en lithium-metaalanodes worden vaak onderzocht als routes naar een hogere energiedichtheid, maar brengen eigen problemen mee rond grensvlakken, productie, laden en kosten. Silicium-koolstof is daarom vooral een praktische tussenstap: een technologie die nu commercieel wordt toegepast om meer energie in minder ruimte te krijgen, niet de eindvorm van mobiele batterijen. 18
32
De belangrijkste mijlpaal is al zichtbaar: een smartphone met 10.000 mAh is geen vreemde uitzondering meer die alleen in een oversized behuizing past. De volgende opdracht voor de industrie is om die extra autonomie duurzaam, betaalbaar, snel laadbaar en compact genoeg te maken voor een breed publiek.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Smartphones met een accu van minstens 6.000 mAh waren in januari 2026 goed voor 29% van de wereldwijde verkoop, tegenover 10% een jaar eerder.
Smartphones met een accu van minstens 6.000 mAh waren in januari 2026 goed voor 29% van de wereldwijde verkoop, tegenover 10% een jaar eerder. Silicium kan theoretisch bijna tien keer zoveel lithium per gram opslaan als grafiet, maar zwelt tijdens het laden sterk op.
De volgende uitdaging is niet alleen een grotere accu: fabrikanten moeten ook cyclische levensduur, snelladen, veiligheid, prijs en een prettig formaat in balans houden.