Panther Lake, Intels Core Ultra Series 3 platform op 18A, verschijnt rond IFA 2026 niet alleen in premium AI pc’s, maar ook in consumentenlaptops, zakelijke 2 in 1’s, repareerbare notebooks en mini pc’s. De Acemagic F2A is het best gedocumenteerde compacte voorbeeld: Core Ultra X7 358H, Arc B390 graphics, 32 GB vast...
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 TerraAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How is Intel’s 18A-based Panther Lake/Core Ultra Series 3 platform gaining momentum at IFA 2026 across consumer laptops, enterprise converti. Article summary: Intel’s Panther Lake/Core Ultra Series 3 is gaining traction as a broad 2026 client platform rather than a niche “AI PC” part: it is appearing in mainstream consumer notebooks, commercial convertibles, repair-focused lap. Topic tags: general, general web, education. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake nu
Intel Panther Lake — op de markt gebracht als Core Ultra Series 3 — belandt duidelijk in meer systemen dan alleen dure AI-laptops. De aankondigingen rond IFA 2026 laten het platform zien in reguliere notebooks, zakelijke convertibles, een reparatiegericht model en een compacte mini-pc. Dat brede aanbod is een sterk teken van marktmomentum, maar het bewijst nog niet dat Panther Lake overal de beste prestaties of accuduur levert.
De Acemagic F2A stopt een Core Ultra X7 358H in een behuizing van slechts 128 × 128 × 37 mm. Deze Intel-uitvoering heeft een cpu met 16 cores en 16 threads, een turboklok tot 4,8 GHz, Arc B390-geïntegreerde graphics en een NPU met maximaal 50 TOPS. Acemagic claimt voor cpu, gpu en NPU samen maximaal 180 TOPS aan AI-rekenkracht. 28
Standaard krijgt de mini-pc 32 GB vastgesoldeerd LPDDR5X-geheugen en een NVMe-ssd van 1 TB. Tot de aansluitingen behoren USB4, HDMI 2.1, DisplayPort, twee 2,5GbE-netwerkpoorten, vier USB-A-poorten en USB-C met DisplayPort 1.4 en maximaal 100 W Power Delivery. Het werkgeheugen is niet uit te breiden. 24
28
De F2A illustreert daarmee dat Panther Lake ook zonder losse videokaart interessant kan zijn voor een kleine desktop: de geïntegreerde graphics en AI-hardware krijgen hier volop ruimte. De claim van 180 TOPS is wel een totaalcijfer voor het hele platform, niet uitsluitend NPU-prestaties en ook geen praktijktest voor generatieve AI. 28
Voor de F2A zijn uitgebreide specificaties beschikbaar. Voor de F7A ontbreekt voldoende betrouwbare informatie om processor, graphics, geheugen, opslag, poorten, prijs of beschikbaarheid exact te noemen. Het is dus niet verantwoord om aan te nemen dat dit model dezelfde configuratie heeft als de F2A.
Asus heeft in China een Panther Lake-uitvoering van de 14-inch Vivobook toegevoegd, die daar als Fearless 14 wordt verkocht. Volgens berichtgeving heeft die 24 GB geheugen, een scherm met hoge verversingssnelheid en een tijdelijke actieprijs van 6.499 Chinese yuan, omgerekend circa 970 dollar. Het gaat om een model voor de Chinese markt, niet om een bevestigde wereldwijde configuratie. 33
De bredere Vivobook 14-serie voor 2026 is leverbaar met processors tot Core Ultra 7 Series 3. Dat onderstreept dat Panther Lake ook in traditionele dunne consumentenlaptops terechtkomt, en niet exclusief voor topmodellen is gereserveerd. 39
Acer combineert Panther Lake/Core Ultra Series 3 in de Vero 16 met een 16-inch ontwerp dat nadrukkelijk op onderhoud is gericht. Er komen configuraties met maximaal 32 GB LPDDR5X, maximaal 512 GB PCIe Gen 4-NVMe-opslag en een scherm van 1.920 × 1.200 of 2.880 × 1.800 pixels. 9
De belangrijkste eigenschap is de toegankelijkheid voor reparaties. De onderzijde opent met een gereedschapsloos mechanisme; accu en ssd zijn door de gebruiker te vervangen. Acer noemt ook verwijderbare poortafdekkingen en scharnieronderdelen. Daarnaast zou het systeem processorupgrades voor ten minste twee generaties ondersteunen. Die processorupgrade wordt echter door een Acer-servicecentrum uitgevoerd, niet als zelfstandige cpu-wissel door de gebruiker. 6
De Vero 16 wordt buiten Noord-Amerika in het eerste kwartaal van 2027 verwacht. De gemelde prijzen zijn tussen publicaties niet consistent of nog onvolledig, dus regionale prijzen zijn voorlopig niet definitief. 6
9
Dells Pro 7-reeks brengt Series 3 Core Ultra-opties naar 13- en 14-inch laptops en 2-in-1’s, naast varianten met AMD-processors. De 2-in-1-modellen krijgen Gorilla Glass-touchscreens van rand tot rand; voor de reeks wordt ook ondersteuning voor een actieve pen genoemd. 50
In Dells Amerikaanse webshop stond de configureerbare Intel-versie van de 13-inch 2-in-1 vanaf 2.524,72 dollar. De getoonde configuratie had een Core Ultra 7 365 vPro, een NPU van 49 TOPS, 16 GB vastgesoldeerd LPDDR5X-8533-geheugen en een accu van 55,8 Wh. Winkelprijzen en configuraties kunnen per markt en in de tijd veranderen. 59
Voor de hele Pro 7-familie noemt Dell geheugen tot 8.533 MT/s, optionele PCIe Gen 5-opslag, verbeterde koeling en maximaal 55 TOPS, afhankelijk van de processor. Dit zijn specificaties van de fabrikant, geen onafhankelijk gemeten resultaten. 55
Voor de verwante Pro 7 14 bestaat testinformatie, maar de beschikbare berichtgeving levert geen vergelijkbare onafhankelijke benchmarkset of gemeten accuduur voor specifiek de Pro 7 13 2-in-1. Kopers moeten Dells beloften over prestaties en batterijduur daarom los zien van gevalideerde resultaten voor deze convertible. Een praktisch nadeel is bovendien het gewicht en formaat: de 2-in-1 weegt volgens de berichtgeving 1,38 kg en is tot 17,95 mm dik, tegenover 1,19 kg voor de 13-inch clamshell-versie. 61
Het aanbod loopt van een consumentenlaptop van circa 970 dollar voor de Chinese markt tot een zakelijke Dell-convertible van meer dan 2.500 dollar in de Amerikaanse configurator, een reparatiegerichte 16-incher en een compacte mini-pc. Dat is een veel breder productpalet dan een niche-introductie voor showmodellen. Fabrikanten onderscheiden zich steeds meer met behuizing, scherm, onderhoudsmodel, connectiviteit, geheugen en zakelijke functies — niet alleen met de processorklasse. 33
59
6
28
De Arc B390 in de F2A is een voorbeeld van een krachtigere Xe3-configuratie voor geïntegreerde graphics. Acemagic noemt ondersteuning voor maximaal vier schermen en 8K-uitvoer. 28 Daardoor kan een mini-pc zonder losse videokaart meer taken aan, maar dat is geen bewijs dat geïntegreerde graphics voor elke langdurige game-, render- of professionele workload een aparte gpu vervangen.
De NPU’s van 47 tot 50 TOPS in de genoemde 13-inch Dell-configuraties en in de F2A bieden het soort lokale AI-capaciteit dat met Copilot+ PC’s wordt geassocieerd. 58
28 Een totaalclaim als de 180 TOPS van Acemagic telt echter cpu-, gpu- en NPU-rekenkracht bij elkaar op. Dat cijfer laat zien welke rekenblokken aanwezig zijn, maar voorspelt niet rechtstreeks hoe snel één specifieke AI-applicatie werkt.
28
De IFA 2026-positie van Panther Lake is overtuigend omdat het platform opduikt in meerdere pc-categorieën en prijsklassen: reguliere consumentenlaptops, zakelijke convertibles, repareerbare notebooks en mini-pc’s. De belangrijke vervolgvraag is minder marketinggedreven: onafhankelijke tests van accuduur, langdurige cpu- en gpu-prestaties, warmteontwikkeling, softwarecompatibiliteit en lokale AI-workflows moeten nog uitwijzen hoeveel waarde die brede adoptie daadwerkelijk oplevert.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Panther Lake, Intels Core Ultra Series 3 platform op 18A, verschijnt rond IFA 2026 niet alleen in premium AI pc’s, maar ook in consumentenlaptops, zakelijke 2 in 1’s, repareerbare notebooks en mini pc’s.
Panther Lake, Intels Core Ultra Series 3 platform op 18A, verschijnt rond IFA 2026 niet alleen in premium AI pc’s, maar ook in consumentenlaptops, zakelijke 2 in 1’s, repareerbare notebooks en mini pc’s. De Acemagic F2A is het best gedocumenteerde compacte voorbeeld: Core Ultra X7 358H, Arc B390 graphics, 32 GB vastgesoldeerd geheugen, 1 TB opslag en een geclaimde totale AI rekenkracht van 180 TOPS.
Met de Vero 16 gebruikt Acer Panther Lake vooral als onderdeel van een reparatievriendelijk ontwerp, met gereedschapsloze toegang en geplande processorupgrades voor ten minste twee generaties.
Panther Lake, Intels Core Ultra Series 3 platform op 18A, verschijnt rond IFA 2026 niet alleen in premium AI pc’s, maar ook in consumentenlaptops, zakelijke 2 in 1’s, repareerbare notebooks en mini pc’s. De Acemagic F2A is het best gedocumenteerde compacte voorbeeld: Core Ultra X7 358H, Arc B390 graphics, 32 GB vast...
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 TerraAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How is Intel’s 18A-based Panther Lake/Core Ultra Series 3 platform gaining momentum at IFA 2026 across consumer laptops, enterprise converti. Article summary: Intel’s Panther Lake/Core Ultra Series 3 is gaining traction as a broad 2026 client platform rather than a niche “AI PC” part: it is appearing in mainstream consumer notebooks, commercial convertibles, repair-focused lap. Topic tags: general, general web, education. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fake nu
Intel Panther Lake — op de markt gebracht als Core Ultra Series 3 — belandt duidelijk in meer systemen dan alleen dure AI-laptops. De aankondigingen rond IFA 2026 laten het platform zien in reguliere notebooks, zakelijke convertibles, een reparatiegericht model en een compacte mini-pc. Dat brede aanbod is een sterk teken van marktmomentum, maar het bewijst nog niet dat Panther Lake overal de beste prestaties of accuduur levert.
De Acemagic F2A stopt een Core Ultra X7 358H in een behuizing van slechts 128 × 128 × 37 mm. Deze Intel-uitvoering heeft een cpu met 16 cores en 16 threads, een turboklok tot 4,8 GHz, Arc B390-geïntegreerde graphics en een NPU met maximaal 50 TOPS. Acemagic claimt voor cpu, gpu en NPU samen maximaal 180 TOPS aan AI-rekenkracht. 28
Standaard krijgt de mini-pc 32 GB vastgesoldeerd LPDDR5X-geheugen en een NVMe-ssd van 1 TB. Tot de aansluitingen behoren USB4, HDMI 2.1, DisplayPort, twee 2,5GbE-netwerkpoorten, vier USB-A-poorten en USB-C met DisplayPort 1.4 en maximaal 100 W Power Delivery. Het werkgeheugen is niet uit te breiden. 24
28
De F2A illustreert daarmee dat Panther Lake ook zonder losse videokaart interessant kan zijn voor een kleine desktop: de geïntegreerde graphics en AI-hardware krijgen hier volop ruimte. De claim van 180 TOPS is wel een totaalcijfer voor het hele platform, niet uitsluitend NPU-prestaties en ook geen praktijktest voor generatieve AI. 28
Voor de F2A zijn uitgebreide specificaties beschikbaar. Voor de F7A ontbreekt voldoende betrouwbare informatie om processor, graphics, geheugen, opslag, poorten, prijs of beschikbaarheid exact te noemen. Het is dus niet verantwoord om aan te nemen dat dit model dezelfde configuratie heeft als de F2A.
Asus heeft in China een Panther Lake-uitvoering van de 14-inch Vivobook toegevoegd, die daar als Fearless 14 wordt verkocht. Volgens berichtgeving heeft die 24 GB geheugen, een scherm met hoge verversingssnelheid en een tijdelijke actieprijs van 6.499 Chinese yuan, omgerekend circa 970 dollar. Het gaat om een model voor de Chinese markt, niet om een bevestigde wereldwijde configuratie. 33
De bredere Vivobook 14-serie voor 2026 is leverbaar met processors tot Core Ultra 7 Series 3. Dat onderstreept dat Panther Lake ook in traditionele dunne consumentenlaptops terechtkomt, en niet exclusief voor topmodellen is gereserveerd. 39
Acer combineert Panther Lake/Core Ultra Series 3 in de Vero 16 met een 16-inch ontwerp dat nadrukkelijk op onderhoud is gericht. Er komen configuraties met maximaal 32 GB LPDDR5X, maximaal 512 GB PCIe Gen 4-NVMe-opslag en een scherm van 1.920 × 1.200 of 2.880 × 1.800 pixels. 9
De belangrijkste eigenschap is de toegankelijkheid voor reparaties. De onderzijde opent met een gereedschapsloos mechanisme; accu en ssd zijn door de gebruiker te vervangen. Acer noemt ook verwijderbare poortafdekkingen en scharnieronderdelen. Daarnaast zou het systeem processorupgrades voor ten minste twee generaties ondersteunen. Die processorupgrade wordt echter door een Acer-servicecentrum uitgevoerd, niet als zelfstandige cpu-wissel door de gebruiker. 6
De Vero 16 wordt buiten Noord-Amerika in het eerste kwartaal van 2027 verwacht. De gemelde prijzen zijn tussen publicaties niet consistent of nog onvolledig, dus regionale prijzen zijn voorlopig niet definitief. 6
9
Dells Pro 7-reeks brengt Series 3 Core Ultra-opties naar 13- en 14-inch laptops en 2-in-1’s, naast varianten met AMD-processors. De 2-in-1-modellen krijgen Gorilla Glass-touchscreens van rand tot rand; voor de reeks wordt ook ondersteuning voor een actieve pen genoemd. 50
In Dells Amerikaanse webshop stond de configureerbare Intel-versie van de 13-inch 2-in-1 vanaf 2.524,72 dollar. De getoonde configuratie had een Core Ultra 7 365 vPro, een NPU van 49 TOPS, 16 GB vastgesoldeerd LPDDR5X-8533-geheugen en een accu van 55,8 Wh. Winkelprijzen en configuraties kunnen per markt en in de tijd veranderen. 59
Voor de hele Pro 7-familie noemt Dell geheugen tot 8.533 MT/s, optionele PCIe Gen 5-opslag, verbeterde koeling en maximaal 55 TOPS, afhankelijk van de processor. Dit zijn specificaties van de fabrikant, geen onafhankelijk gemeten resultaten. 55
Voor de verwante Pro 7 14 bestaat testinformatie, maar de beschikbare berichtgeving levert geen vergelijkbare onafhankelijke benchmarkset of gemeten accuduur voor specifiek de Pro 7 13 2-in-1. Kopers moeten Dells beloften over prestaties en batterijduur daarom los zien van gevalideerde resultaten voor deze convertible. Een praktisch nadeel is bovendien het gewicht en formaat: de 2-in-1 weegt volgens de berichtgeving 1,38 kg en is tot 17,95 mm dik, tegenover 1,19 kg voor de 13-inch clamshell-versie. 61
Het aanbod loopt van een consumentenlaptop van circa 970 dollar voor de Chinese markt tot een zakelijke Dell-convertible van meer dan 2.500 dollar in de Amerikaanse configurator, een reparatiegerichte 16-incher en een compacte mini-pc. Dat is een veel breder productpalet dan een niche-introductie voor showmodellen. Fabrikanten onderscheiden zich steeds meer met behuizing, scherm, onderhoudsmodel, connectiviteit, geheugen en zakelijke functies — niet alleen met de processorklasse. 33
59
6
28
De Arc B390 in de F2A is een voorbeeld van een krachtigere Xe3-configuratie voor geïntegreerde graphics. Acemagic noemt ondersteuning voor maximaal vier schermen en 8K-uitvoer. 28 Daardoor kan een mini-pc zonder losse videokaart meer taken aan, maar dat is geen bewijs dat geïntegreerde graphics voor elke langdurige game-, render- of professionele workload een aparte gpu vervangen.
De NPU’s van 47 tot 50 TOPS in de genoemde 13-inch Dell-configuraties en in de F2A bieden het soort lokale AI-capaciteit dat met Copilot+ PC’s wordt geassocieerd. 58
28 Een totaalclaim als de 180 TOPS van Acemagic telt echter cpu-, gpu- en NPU-rekenkracht bij elkaar op. Dat cijfer laat zien welke rekenblokken aanwezig zijn, maar voorspelt niet rechtstreeks hoe snel één specifieke AI-applicatie werkt.
28
De IFA 2026-positie van Panther Lake is overtuigend omdat het platform opduikt in meerdere pc-categorieën en prijsklassen: reguliere consumentenlaptops, zakelijke convertibles, repareerbare notebooks en mini-pc’s. De belangrijke vervolgvraag is minder marketinggedreven: onafhankelijke tests van accuduur, langdurige cpu- en gpu-prestaties, warmteontwikkeling, softwarecompatibiliteit en lokale AI-workflows moeten nog uitwijzen hoeveel waarde die brede adoptie daadwerkelijk oplevert.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Panther Lake, Intels Core Ultra Series 3 platform op 18A, verschijnt rond IFA 2026 niet alleen in premium AI pc’s, maar ook in consumentenlaptops, zakelijke 2 in 1’s, repareerbare notebooks en mini pc’s.
Panther Lake, Intels Core Ultra Series 3 platform op 18A, verschijnt rond IFA 2026 niet alleen in premium AI pc’s, maar ook in consumentenlaptops, zakelijke 2 in 1’s, repareerbare notebooks en mini pc’s. De Acemagic F2A is het best gedocumenteerde compacte voorbeeld: Core Ultra X7 358H, Arc B390 graphics, 32 GB vastgesoldeerd geheugen, 1 TB opslag en een geclaimde totale AI rekenkracht van 180 TOPS.
Met de Vero 16 gebruikt Acer Panther Lake vooral als onderdeel van een reparatievriendelijk ontwerp, met gereedschapsloze toegang en geplande processorupgrades voor ten minste twee generaties.