Een AI server bevat naar schatting 15.000 tot 25.000 MLCC’s, kleine condensatoren die cruciaal zijn voor een stabiele stroomvoorziening. Three Circle en Fenghua rapporteerden in de eerste helft van 2026 fors hogere omzet en winst, geholpen door meer vraag, een gunstiger productmix en prijsherstel bij bepaalde MLCC’s.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 TerraAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How have Chaozhou Three-circle (Group), Fenghua and Viiyong—the “three musketeers” of Guangdong’s MLCC industry—benefited from the AI-comput. Article summary: AI infrastructure has turned MLCCs from a low-profile commodity into a power-delivery bottleneck: a mainstream AI server reportedly uses roughly 30,000 capacitors, far more than conventional servers. That is lifting volu. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fa
MLCC’s — meerlaagse keramische condensatoren — zijn minuscuul, maar onmisbaar in AI-infrastructuur. Ze helpen de stroomvoorziening rond processoren, geheugen en voedingssystemen te stabiliseren. Juist AI-hardware stelt hoge eisen aan die stroomvoorziening: een AI-server bevat volgens sectorramingen ongeveer 15.000 tot 25.000 MLCC’s. 53
Dat maakt de zogeheten MLCC-drie-eenheid uit de Chinese provincie Guangdong interessant: Chaozhou Three-Circle (Group), Fenghua Advanced Technology en Viiyong. Hun resultaten, productieplannen en beursambities laten zien dat de AI-boom ook doorwerkt naar ogenschijnlijk bescheiden onderdelen diep in de toeleveringsketen.
MLCC’s slaan kleine hoeveelheden energie op en dempen pieken en storingen in de voeding. In servers met krachtige AI-versnellers wisselt de stroomvraag razendsnel en is die zeer geconcentreerd. Daardoor neemt niet alleen het aantal benodigde condensatoren toe, maar ook de waarde van geavanceerde typen: hoogcapacitaire, hoogspannings-, hoogfrequente, laagohmige en uiterst betrouwbare MLCC’s. Ze worden toegepast op serverprintplaten, in voedingen en in apparatuur voor optische communicatie. 17
53
De opleving in 2026 komt echter niet uitsluitend door AI. Ook auto-elektronica, industriële besturing, optische communicatie en prijsherstel voor bepaalde specificaties spelen mee. De sterke cijfers van de sector zijn dus het resultaat van een combinatie van volumegroei, een betere productmix en deels hogere prijzen. 1
2
Three-Circle vindt zijn oorsprong in een lokale fabriek voor radio-onderdelen uit 1970. Het bedrijf uit Chaozhou ontwikkelde zich tot een producent van geavanceerde elektronische keramiek, met activiteiten in materialen, elektronische componenten, communicatieapparatuur en onderdelen voor machines. 20
18
Voor de AI-uitbouw is zijn positie breder dan alleen MLCC’s. Three-Circle levert ook keramische componenten voor optische communicatie. Daarmee is het blootgesteld aan twee cruciale delen van een datacenter: de stroomvoorziening in servers en de snelle optische verbindingen ertussen. 17
24
In de eerste helft van 2026 boekte Three-Circle een omzet van 6,423 miljard yuan, 54,82% meer dan een jaar eerder. De nettowinst toerekenbaar aan aandeelhouders steeg 56,18% tot 1,932 miljard yuan; de aangepaste nettowinst nam 69,66% toe. Het bedrijf noemde sterkere vraag naar elektronische componenten en optische communicatie. Bij MLCC’s droegen een grotere erkenning bij klanten, betere marktomstandigheden, prijsherstel voor sommige specificaties en hogere verkoopvolumes bij. 1
2
Op 9 juli 2026 kreeg Three-Circle bovendien een notering aan de beurs van Hongkong, naast zijn bestaande Chinese A-notering. De beursgang leverde volgens berichtgeving netto circa 7,046 miljard Hongkongse dollar op. 20 Dat vergroot de financiële ruimte voor technologie, automatisering en internationale uitbreiding. De doorslaggevende test blijft evenwel of het kapitaal leidt tot blijvende successen in hoogwaardige producten.
Fenghua Advanced Technology, gevestigd in Zhaoqing, was een vroege Chinese MLCC-producent. Het bedrijf haalde in 1985 een volledige productielijn uit de Verenigde Staten. 17 Inmiddels probeert Fenghua verder op te schuiven van standaardcondensatoren voor consumentenelektronica naar hoogcapacitaire, hoogspannings-, automotive-, industriële en zeer betrouwbare producten.
Het bedrijf zegt MLCC’s, weerstanden en spoelen verder te ontwikkelen richting meer capaciteit, hogere spanning, betrouwbaarheid en precisie, onder meer voor AI-rekenkracht en auto-elektronica. 2
De financiële versnelling was zichtbaar in de eerste zes maanden van 2026. Fenghua meldde een omzet van 3,50 miljard yuan, een stijging van 26,28% op jaarbasis, en een nettowinst toerekenbaar aan aandeelhouders van 290 miljoen yuan, 74,01% hoger dan een jaar eerder. In het tweede kwartaal bedroeg de nettowinst 202 miljoen yuan, circa 127% meer dan in het eerste kwartaal. 1
9
De cijfers plaatsen de AI-hype ook in perspectief. Hoogwaardige MLCC’s waren in de eerste helft goed voor ongeveer 40% van Fenghua’s MLCC-omzet. De volledige MLCC-activiteit was op haar beurt goed voor circa 40% van de totale concernomzet. 10 Fenghua profiteert dus van AI-gerelateerde vraag en productverbeteringen, maar blijft afhankelijk van een breder pakket aan markten, waaronder auto’s en industriële toepassingen.
Viiyong, formeel Guangdong Viiyong Electronic Technology, werd opgericht in 2017 en heeft zijn hoofdvestiging in Luoding, in de stad Yunfu in Guangdong. Het bedrijf richt zich op hoogwaardige MLCC’s. 32
De positie van Viiyong verschilt van die van de twee beursgenoteerde gevestigde namen. In zijn beursdocumentatie legt het bedrijf de nadruk op miniaturisatie, hoge capaciteit en hoge betrouwbaarheid voor consumenten-, industriële en automobieltoepassingen. Op basis van verkoopvolume in 2024 stond Viiyong volgens gegevens van Frost & Sullivan op nummer één in China en nummer twee wereldwijd in ultrakleine MLCC’s, na Murata. 33
Voor AI-servers is vooral de productie van hoogcapacitaire MLCC’s van belang. Berichtgeving rond de beursgang stelt dat Viiyong een uiterst nauwkeurig stapel- en lamineerproces met meer dan 1.200 lagen heeft ontwikkeld en relevante modellen inmiddels in serie levert aan vooraanstaande serverfabrikanten. 21 De beurs van Shenzhen accepteerde op 28 april 2026 de IPO-aanvraag voor de ChiNext-markt. Van de beoogde kapitaalronde van 1,675 miljard yuan zou het grootste deel naar uitbreiding van hoogwaardige MLCC-capaciteit gaan.
21
Voor Viiyong is in het beschikbare bronmateriaal geen vergelijkbare halfjaarupdate over de winst in 2026 opgenomen. De AI-kans moet daarom voorlopig vooral worden afgemeten aan producttechnologie, kwalificaties bij klanten en geplande capaciteitsuitbreiding — niet aan gerapporteerde halfjaarcijfers.
De drie ondernemingen liggen in verschillende delen van Guangdong: Three-Circle in Chaozhou, Fenghua in Zhaoqing en Viiyong in Luoding, Yunfu. Branchemedia spreken samen van Guangdongs MLCC-‘drie musketiers’ en van het grootste en meest complete cluster voor elektronische componenten in China. 17
Hun posities vullen elkaar aan:
Samen maken ze duidelijk dat de AI-investeringsgolf veel verder reikt dan chips en GPU’s. Materiaalkennis, precisieproductie, strenge klantkwalificatie en optische interconnects worden allemaal belangrijker in de keten vóór de serverbouwer.
De resultaten over 2026 laten zien dat hogere volumes en gunstiger prijzen voor MLCC’s doorwerken in de winst. Maar een duurzaam voordeel in AI vraagt meer dan profiteren van een tijdelijke schaarste of algemene prijsherstelcyclus. Leveranciers moeten onderdelen consequent laten voldoen aan de zware eisen voor prestaties en kwalificatie in servers, voedingen en optische systemen.
TrendForce stelt dat Chinese MLCC-leveranciers steeds vaker goedkeuring van klanten krijgen en vooruitgang boeken in het lage en middensegment. Japanse en Koreaanse producenten domineren echter nog steeds het hoogste segment voor AI-servers. 34
Daarmee is de volgende fase voor Guangdongs drietal helder: niet alleen meeliften op de vraaggolf, maar herhaalbare ontwerpwinsten behalen met hoogwaardige componenten. Three-Circle heeft vooralsnog de sterkste gerapporteerde winstgroei en toegang tot de kapitaalmarkt in Hongkong; Fenghua vertaalt productverbeteringen in snel stijgende winst; Viiyong kiest de route van gespecialiseerde technologie en capaciteitsgroei. Welke van de drie ook aan de top kan aanhaken, hangt uiteindelijk af van die technische en commerciële uitvoering.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Een AI server bevat naar schatting 15.000 tot 25.000 MLCC’s, kleine condensatoren die cruciaal zijn voor een stabiele stroomvoorziening.
Een AI server bevat naar schatting 15.000 tot 25.000 MLCC’s, kleine condensatoren die cruciaal zijn voor een stabiele stroomvoorziening. Three Circle en Fenghua rapporteerden in de eerste helft van 2026 fors hogere omzet en winst, geholpen door meer vraag, een gunstiger productmix en prijsherstel bij bepaalde MLCC’s.
Viiyong zet in op ultrakleine en hoogcapacitaire MLCC’s voor servers, maar Chinese producenten lopen bij de meest hoogwaardige AI servertoepassingen nog achter op Japanse en Koreaanse concurrenten.
Een AI server bevat naar schatting 15.000 tot 25.000 MLCC’s, kleine condensatoren die cruciaal zijn voor een stabiele stroomvoorziening. Three Circle en Fenghua rapporteerden in de eerste helft van 2026 fors hogere omzet en winst, geholpen door meer vraag, een gunstiger productmix en prijsherstel bij bepaalde MLCC’s.
Gepubliceerd doorBewerkt met GPT-5.6 TerraAfbeeldingen gegenereerd met GPT Image 2
Research answer

Create a landscape editorial hero image for this Studio Global article: How have Chaozhou Three-circle (Group), Fenghua and Viiyong—the “three musketeers” of Guangdong’s MLCC industry—benefited from the AI-comput. Article summary: AI infrastructure has turned MLCCs from a low-profile commodity into a power-delivery bottleneck: a mainstream AI server reportedly uses roughly 30,000 capacitors, far more than conventional servers. That is lifting volu. Topic tags: general, general web, user generated. Style: premium digital editorial illustration, source-backed research mood, clean composition, high detail, modern web publication hero. Use reference image context only for broad subject, composition, and topical grounding; do not copy the exact image. Avoid: logos, brand marks, copyrighted characters, real person likenesses, fake screenshots, UI text, readable text, watermarks, charts with fa
MLCC’s — meerlaagse keramische condensatoren — zijn minuscuul, maar onmisbaar in AI-infrastructuur. Ze helpen de stroomvoorziening rond processoren, geheugen en voedingssystemen te stabiliseren. Juist AI-hardware stelt hoge eisen aan die stroomvoorziening: een AI-server bevat volgens sectorramingen ongeveer 15.000 tot 25.000 MLCC’s. 53
Dat maakt de zogeheten MLCC-drie-eenheid uit de Chinese provincie Guangdong interessant: Chaozhou Three-Circle (Group), Fenghua Advanced Technology en Viiyong. Hun resultaten, productieplannen en beursambities laten zien dat de AI-boom ook doorwerkt naar ogenschijnlijk bescheiden onderdelen diep in de toeleveringsketen.
MLCC’s slaan kleine hoeveelheden energie op en dempen pieken en storingen in de voeding. In servers met krachtige AI-versnellers wisselt de stroomvraag razendsnel en is die zeer geconcentreerd. Daardoor neemt niet alleen het aantal benodigde condensatoren toe, maar ook de waarde van geavanceerde typen: hoogcapacitaire, hoogspannings-, hoogfrequente, laagohmige en uiterst betrouwbare MLCC’s. Ze worden toegepast op serverprintplaten, in voedingen en in apparatuur voor optische communicatie. 17
53
De opleving in 2026 komt echter niet uitsluitend door AI. Ook auto-elektronica, industriële besturing, optische communicatie en prijsherstel voor bepaalde specificaties spelen mee. De sterke cijfers van de sector zijn dus het resultaat van een combinatie van volumegroei, een betere productmix en deels hogere prijzen. 1
2
Three-Circle vindt zijn oorsprong in een lokale fabriek voor radio-onderdelen uit 1970. Het bedrijf uit Chaozhou ontwikkelde zich tot een producent van geavanceerde elektronische keramiek, met activiteiten in materialen, elektronische componenten, communicatieapparatuur en onderdelen voor machines. 20
18
Voor de AI-uitbouw is zijn positie breder dan alleen MLCC’s. Three-Circle levert ook keramische componenten voor optische communicatie. Daarmee is het blootgesteld aan twee cruciale delen van een datacenter: de stroomvoorziening in servers en de snelle optische verbindingen ertussen. 17
24
In de eerste helft van 2026 boekte Three-Circle een omzet van 6,423 miljard yuan, 54,82% meer dan een jaar eerder. De nettowinst toerekenbaar aan aandeelhouders steeg 56,18% tot 1,932 miljard yuan; de aangepaste nettowinst nam 69,66% toe. Het bedrijf noemde sterkere vraag naar elektronische componenten en optische communicatie. Bij MLCC’s droegen een grotere erkenning bij klanten, betere marktomstandigheden, prijsherstel voor sommige specificaties en hogere verkoopvolumes bij. 1
2
Op 9 juli 2026 kreeg Three-Circle bovendien een notering aan de beurs van Hongkong, naast zijn bestaande Chinese A-notering. De beursgang leverde volgens berichtgeving netto circa 7,046 miljard Hongkongse dollar op. 20 Dat vergroot de financiële ruimte voor technologie, automatisering en internationale uitbreiding. De doorslaggevende test blijft evenwel of het kapitaal leidt tot blijvende successen in hoogwaardige producten.
Fenghua Advanced Technology, gevestigd in Zhaoqing, was een vroege Chinese MLCC-producent. Het bedrijf haalde in 1985 een volledige productielijn uit de Verenigde Staten. 17 Inmiddels probeert Fenghua verder op te schuiven van standaardcondensatoren voor consumentenelektronica naar hoogcapacitaire, hoogspannings-, automotive-, industriële en zeer betrouwbare producten.
Het bedrijf zegt MLCC’s, weerstanden en spoelen verder te ontwikkelen richting meer capaciteit, hogere spanning, betrouwbaarheid en precisie, onder meer voor AI-rekenkracht en auto-elektronica. 2
De financiële versnelling was zichtbaar in de eerste zes maanden van 2026. Fenghua meldde een omzet van 3,50 miljard yuan, een stijging van 26,28% op jaarbasis, en een nettowinst toerekenbaar aan aandeelhouders van 290 miljoen yuan, 74,01% hoger dan een jaar eerder. In het tweede kwartaal bedroeg de nettowinst 202 miljoen yuan, circa 127% meer dan in het eerste kwartaal. 1
9
De cijfers plaatsen de AI-hype ook in perspectief. Hoogwaardige MLCC’s waren in de eerste helft goed voor ongeveer 40% van Fenghua’s MLCC-omzet. De volledige MLCC-activiteit was op haar beurt goed voor circa 40% van de totale concernomzet. 10 Fenghua profiteert dus van AI-gerelateerde vraag en productverbeteringen, maar blijft afhankelijk van een breder pakket aan markten, waaronder auto’s en industriële toepassingen.
Viiyong, formeel Guangdong Viiyong Electronic Technology, werd opgericht in 2017 en heeft zijn hoofdvestiging in Luoding, in de stad Yunfu in Guangdong. Het bedrijf richt zich op hoogwaardige MLCC’s. 32
De positie van Viiyong verschilt van die van de twee beursgenoteerde gevestigde namen. In zijn beursdocumentatie legt het bedrijf de nadruk op miniaturisatie, hoge capaciteit en hoge betrouwbaarheid voor consumenten-, industriële en automobieltoepassingen. Op basis van verkoopvolume in 2024 stond Viiyong volgens gegevens van Frost & Sullivan op nummer één in China en nummer twee wereldwijd in ultrakleine MLCC’s, na Murata. 33
Voor AI-servers is vooral de productie van hoogcapacitaire MLCC’s van belang. Berichtgeving rond de beursgang stelt dat Viiyong een uiterst nauwkeurig stapel- en lamineerproces met meer dan 1.200 lagen heeft ontwikkeld en relevante modellen inmiddels in serie levert aan vooraanstaande serverfabrikanten. 21 De beurs van Shenzhen accepteerde op 28 april 2026 de IPO-aanvraag voor de ChiNext-markt. Van de beoogde kapitaalronde van 1,675 miljard yuan zou het grootste deel naar uitbreiding van hoogwaardige MLCC-capaciteit gaan.
21
Voor Viiyong is in het beschikbare bronmateriaal geen vergelijkbare halfjaarupdate over de winst in 2026 opgenomen. De AI-kans moet daarom voorlopig vooral worden afgemeten aan producttechnologie, kwalificaties bij klanten en geplande capaciteitsuitbreiding — niet aan gerapporteerde halfjaarcijfers.
De drie ondernemingen liggen in verschillende delen van Guangdong: Three-Circle in Chaozhou, Fenghua in Zhaoqing en Viiyong in Luoding, Yunfu. Branchemedia spreken samen van Guangdongs MLCC-‘drie musketiers’ en van het grootste en meest complete cluster voor elektronische componenten in China. 17
Hun posities vullen elkaar aan:
Samen maken ze duidelijk dat de AI-investeringsgolf veel verder reikt dan chips en GPU’s. Materiaalkennis, precisieproductie, strenge klantkwalificatie en optische interconnects worden allemaal belangrijker in de keten vóór de serverbouwer.
De resultaten over 2026 laten zien dat hogere volumes en gunstiger prijzen voor MLCC’s doorwerken in de winst. Maar een duurzaam voordeel in AI vraagt meer dan profiteren van een tijdelijke schaarste of algemene prijsherstelcyclus. Leveranciers moeten onderdelen consequent laten voldoen aan de zware eisen voor prestaties en kwalificatie in servers, voedingen en optische systemen.
TrendForce stelt dat Chinese MLCC-leveranciers steeds vaker goedkeuring van klanten krijgen en vooruitgang boeken in het lage en middensegment. Japanse en Koreaanse producenten domineren echter nog steeds het hoogste segment voor AI-servers. 34
Daarmee is de volgende fase voor Guangdongs drietal helder: niet alleen meeliften op de vraaggolf, maar herhaalbare ontwerpwinsten behalen met hoogwaardige componenten. Three-Circle heeft vooralsnog de sterkste gerapporteerde winstgroei en toegang tot de kapitaalmarkt in Hongkong; Fenghua vertaalt productverbeteringen in snel stijgende winst; Viiyong kiest de route van gespecialiseerde technologie en capaciteitsgroei. Welke van de drie ook aan de top kan aanhaken, hangt uiteindelijk af van die technische en commerciële uitvoering.
Studio Global AI
This page includes a source-backed answer you can continue inside Studio Global.
Een AI server bevat naar schatting 15.000 tot 25.000 MLCC’s, kleine condensatoren die cruciaal zijn voor een stabiele stroomvoorziening.
Een AI server bevat naar schatting 15.000 tot 25.000 MLCC’s, kleine condensatoren die cruciaal zijn voor een stabiele stroomvoorziening. Three Circle en Fenghua rapporteerden in de eerste helft van 2026 fors hogere omzet en winst, geholpen door meer vraag, een gunstiger productmix en prijsherstel bij bepaalde MLCC’s.
Viiyong zet in op ultrakleine en hoogcapacitaire MLCC’s voor servers, maar Chinese producenten lopen bij de meest hoogwaardige AI servertoepassingen nog achter op Japanse en Koreaanse concurrenten.